Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Sizin tercihiniz tabi ama ben çok yanlış buldum her şeyi alttan almanızı hele de abinizin evimde huzur kalmadı diyip annenize özür diletmesini.
Çocuk elindeki silah mı ki her dediğini her istediğini yaptırıyor. Ne münasebet. Muma çevirmiş annenizi, ne hakla?

Abiniz gibi evladım olsun istemezdim.
Özür diletmesini çok yakışıksız buldum.
Karısının ağzının içine hobi olarak yine baksın tabi de, sizden uzakta baksın. Yok karım da karım, çocuğum var yutun her şeyi demek nedir.
Hayır anneniz mesafe koymuş yine olmamış.
İyice psikopata yatmış gelin.
Evlerden ırak.
Alttan almadığımız zamanlarda oldu canım. İnan tercihim değil ama erkek ailesiyiz ya uzaktalar zaten ne yaparlarsa yapsınlar. Bana yapamıyorlar abime çünkü senin problemin dedim. Annemi oynatıyor abim. Büyük hata onda. Anneleri bilirsiniz erkek evlat diye ölürler. Aman yavrum üzülmesin. Bende karışmıyorum hakediyorsun anne ne derlerse yap diyorum ne yapayım.

Evet tam olarak ne istediğini bilmiyor. Ben zaten tepki koydum. Numaramı sildiğinde de “ hayırdır yenge sorun ne “ dedim. Destan yazmış bana. O mesajda bile annemi kötüleyip narsist demiş. Tutamadım kendimi annemi sevmediğini ama çocuğunun babannesi ve halası olarak hep hayatında olucağımı saygı duyması gerektiğini söyledim. Hanımefendi abim gelince ağlamış ben anneni seviyorum x bana bunları dedi diye. Keyfin fikir ekleme numaramı ben mutlu olurum ama sen olamazsın yanlış yapıyprsun dedim. Abime zehir etti hayatı. Abim konuşmaya çalıştığında telefonları kapatarak cezalandırdı. “ abim 24 saat nöbetteyken hiçbirimiz ulaşamadık”. Abim birşey yaptı kendine çocuğa diye korktu. Nasıl akıl sağlığı yerinde değilse. Yalvardı abim nolur bak mesaj at kapatın konuyu dedi. Pardon abi dedim beni silmiş ben ne yazıcam karına ? Ay sormayın delirsenizde kadın anlamıyor ki. Geçen sene ramazan ayıydı. Tekrar ekledi numaramı mesafeli devam ediyorum. Merhaba merhaba.
Yetmemiş kardeşleri de silmiş beni. Görünce bende sildim gidp abime “ kardeşin kardeşlerimi” sildi demiş. 😄 ay dedim valla yeter abi senide yengemide kardeşlerimi topluca yakarım😄

Vişşş. Sizin gelinde baya sorunlu.
Bu whatsapp üzeri silme/engelleme olayini benim KVde yapiyor :)
Ellerine ne geciyorsa

Evet tam olarak ne istediğini bilmiyor. Ben zaten tepki koydum. Numaramı sildiğinde de “ hayırdır yenge sorun ne “ dedim. Destan yazmış bana. O mesajda bile annemi kötüleyip narsist demiş. Tutamadım kendimi annemi sevmediğini ama çocuğunun babannesi ve halası olarak hep hayatında olucağımı saygı duyması gerektiğini söyledim. Hanımefendi abim gelince ağlamış ben anneni seviyorum x bana bunları dedi diye. Keyfin fikir ekleme numaramı ben mutlu olurum ama sen olamazsın yanlış yapıyprsun dedim. Abime zehir etti hayatı. Abim konuşmaya çalıştığında telefonları kapatarak cezalandırdı. “ abim 24 saat nöbetteyken hiçbirimiz ulaşamadık”. Abim birşey yaptı kendine çocuğa diye korktu. Nasıl akıl sağlığı yerinde değilse. Yalvardı abim nolur bak mesaj at kapatın konuyu dedi. Pardon abi dedim beni silmiş ben ne yazıcam karına ? Ay sormayın delirsenizde kadın anlamıyor ki. Geçen sene ramazan ayıydı. Tekrar ekledi numaramı mesafeli devam ediyorum. Merhaba merhaba.
Yetmemiş kardeşleri de silmiş beni. Görünce bende sildim gidp abime “ kardeşin kardeşlerimi” sildi demiş. 😄 ay dedim valla yeter abi senide yengemide kardeşlerimi topluca yakarım😄
Bende yenge derdi yok şükür 😂 sevmese bile saygı duymalı ve sürekli bir şikayet halinde böyle evlilik yürütemez. Anneniz de yazık bir şey diyemiyor pasif kalıyor keşke eli maşalı bir kv ye düşseydi. Eşin ailesini eşe karşı kötülemek yapılacak en büyük hatalardandır bence sevmediğin davranışları bile olsa üsluba dikkat ederek denilmeli. Yaptıkları çocukca. 🤦‍♀️

Alttan almadığımız zamanlarda oldu canım. İnan tercihim değil ama erkek ailesiyiz ya uzaktalar zaten ne yaparlarsa yapsınlar. Bana yapamıyorlar abime çünkü senin problemin dedim. Annemi oynatıyor abim. Büyük hata onda. Anneleri bilirsiniz erkek evlat diye ölürler. Aman yavrum üzülmesin. Bende karışmıyorum hakediyorsun anne ne derlerse yap diyorum ne yapayım.
Bence huzurları kaçmasın diye susuyor anneniz tabi annenizi en iyi siz tanırsınız öteki türlü olsaydı geline dünyayı dar ederdi.

Tüm annelerimize canım. Hakeden tüm annelerimize inşallah. Abimle yengem annemin yanında birbirine girdiler geçen sene. Sebebi de neymiş babam yengemin ailesine yemeğe gitmiyormuş. 1 gün izinli babam onlar taa istanbulun bir ucunda. Davet edende yok bu arada. Cenazeye diye 10 kişiyle gidilen yere yakındı evleri. Neymiş uğramamış babam. Yedi bizi yengem. Kaç kere laf soktu anneme. Gelebilirdiniz gelmiyordunuz bilmem ne.

Neyse dedik uyma anne. Yok tekrar laf soktu. Yetmemiş abimi yemiş gelmiyor etmiyor babann diye. O zaman burdalarda notmalde 700 km var arada tatilde geldiler. Abim kavga kıyamet annemi çağırmış anne sustur şunu dayanamıyorum yemeğe mi gidiyorsunuz gidin yeter artık bıktım diye. Annem de ne oluyor kızım diye sorunca klasik cevap gelmiyorsunuz babam alınıyor. Annemde “ çağıran yok ki kızım baban çalışıyor denk gelmedi gideriz babana müsait olmadığımızı söyleyebilirsin babanlar bize kaç kere geldi herkesin işi gücü var kavga etmeyin” diye ortamı yumuşatmış. Yengemde abime “ annene bişey desene susmasana” diye söylenmiş. Abimde şiddet göstermemek için kumandayı kırmış çıkmış.
Yani annem istese ateşleyebilir. Ailesini arayabilir. Bana bile kaç gün somra anlattı annem tipimden belli olmasın bildiğim diye. İnsan istese karı kocanın arasını bozar istese düzeltir. Konu sahibin kaynanası bir de çomak soktu.
Abiniz çok aramış mı bu kadını? Psikolojik rahatsızlığı var belli, kendisi huzursuz herkesi huzursuz ediyor. Abiniz psikiyatriye götürsün. Normal değil çünkü.

Bilmez miyim:)
O zaman ne diyelim annenizin kendi tercihi. Bari siz yakanızı sıyırın.

Kusura bakmayın baya bi gec dönüş yapiyorum.
5 bavul civari esyami topladim kardesimle kuzenler geldi yardima. Su an annemlerdeyim. Hala evde bir cok esyam kaldi. Onlari da yavas yavas Safagin iste oldugu zamanlar toplayip getircem.
Yine de riske atmamak için kacta geleceksin, henuz gitmedim, gelmeden haber ver diye mesaj attim. Sonradan vay efendim evi terketti muhabbeti olmasin gibisinden.

5 bavul civari esyami topladim kardesimle kuzenler geldi yardima. Su an annemlerdeyim. Hala evde bir cok esyam kaldi. Onlari da yavas yavas Safagin iste oldugu zamanlar toplayip getircem.
Yine de riske atmamak için kacta geleceksin, henuz gitmedim, gelmeden haber ver diye mesaj attim. Sonradan vay efendim evi terketti muhabbeti olmasin gibisinden.
E ne yaptı hanzo?
Kızdı mı, üzüldü mü, sinirlendi mi, ne dedi?
Evden çıkarken yok muydu?

İyi olmana sevindim canım. Kanıt olarakta bayramda biraz dinleneceğim yaşadıklarımız çok ağır geldi burda daha iyi ve güvendeyim yaz ki aldığın eşyalar kalmak için olduğu kanıtlansın.

Karı koca arası bozuluyormuş canım. annemde huzurları kaçmasın diye idare ediyor.
Bu kadarına da gerek olduğunu düşünmüyorum. O kadın geçim ehli değil bi şekilde tartışma çıkarır. Sorun abiniz kaynaklı. Dicek ki “ ay tatlım benim babam da böyle işte naparsın” “ gitmemiş mi babam da değişik hiç anlamıyorum ben olsam giderim “ baba hep sessiz kalacak hiç çağırmıyprsunuza girmeye gerek yok. Ondan da anlamaz o. Hep denecek şey “ onu da öyle kabullen. Babam mı değişik onu da öyle kabullen. Erkeklere taktik verin ya alıyorsa tabi.
Benim abime taktik veriyorum sen kendi kocana taktik ver diyo veriyoruz tutuyo da çocuk . Biraz mantık

X