Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Elbette çıksın. Ailesinin evine gitsin lakin ben çok yakın bir arkadaşımın davasını biliyorum. Alkolik eşi olduğundan can güvenliği olmadığı için valizle ablasına gitmişti. Karşı taraf evi terke ettiğini valizle gittiği içinde hakim hak verdi. Kadın haklıyken haksız duruma düştü. Ablasına giderken “ abla güvende değilim sana geliyorum “ yazsaydı eğer bu kanıtlandığı için suç olmayacaktı. Evden çıkmadan önce eşinin ona yaptıklarını birine yazmalı🫶🏻
Valiz hazırlayacak kadar vakti olduğu için can güvenliğinin olmaması kabul edilmemiş galiba. Can güvenliği yok demek o an kaçmak demek. Hazırlık yapıp gitmek başka bir şey.

Konu sahibinde o potansiyel ve enerjiyi göremediğim için bu yorumu yaptım...

Bu tip erkekler ve aileleri zaten sessiz sakin kadinlarin başina cöküyorlar.

Bu Şafak ve anasi benim elime düşmediklerine şükür etsinler. O arabayi yakar antenini en uygun yerlerine monte ederdim.

Su an acildeyiz. Sira bekliyorum. Sizinkilere de haber ver istersen diyor. Ben senin gibi her seyi yetistirmiyorum dedim.
Neden dün söylemedin diyor. Birden melek kesildi. 10 dklik mesafeyi 5 dakikada geldi.
Kanmayin lütfen
Sizi itip kakarken akli nerdeydi

Umarim ikinizde iyisinizdir

İşin içine küfür, şiddet, ölüm tehditi girince, artık o evliliğin bitmesi gerekiyor bana göre. Bir insana, hele eşine, hele hele hamile eşine " seni öldürürüm " demek herkesin yapabileceği birşey değil. Bu kişinin yanında can güvenliği olamaz bir insanın ama konu sahibi anlamıyor bir türlü.
Sanırım sorun anlamamasında değil. Çok haklı olduğunu belirteyim önce ama korkmuş bi kadın var karşımızda. Bahsettiğiniz tehditleri söyleyebilecek adamdan her şey beklenir. Kızdırmak istemiyor olabilir. Bize anlatıyor ama o anı yaşamak bambaşka bişey başınıza gelmediyse hayal etmesi empati kurması zor bi durum. Ama bence de gece kapıya götürdüğünde dönmemeliydi. Hem ailesi de şahit olurdu

Ailesi de tuhaf. Neler neler olmuş onlar eve misafir almışlar bugün 🤔 kızları arıyor hala daha evde misafir var diyorlar. Ben komple saçma buldum tüm olayı.
Kesinlikle. Damadın kızını gece yarısı tartaklayarak kapına getirmiş, tartaklayarak geri götürmüş, küfürler etmiş, öldürürüm diye tehdit etmiş ve sen bunları bildiğin halde oturup misafir ağırlıyorsun. Hadi ağırladın, kızın arayınca yüreğin ağzına gelmiyor da misafir var diyorsun. Olacak gibi değil.

Ya işte biz öyle diyoruz da konu sahibinden o enerjiyi alamadım o yüzden bu yorumu yaptım, ben olsam neler ederim neler , bir daha ailesini konu edip bu şekilde canımı sıkabilir mi, biz de bu süreçleri yaşadık yeni evliyken ama ben çok inattım eşim iyi olmasına rağmen ailesinden bıktığım için anlaşmalı dilekçemi kendi ellerimle hazırlamıştım ve asla blöf yapmadım, sırf bu karakterde olduğum için eşim mümkün mertebe ailesini benden uzak tutar , ve de bana zorbalık yapamaz, net olmak o kadar güzel bişey ki ama kadınlarımız korkuyor cesaret edemiyorlar taaa ki canlarından olana kadar ve de her b..k u sineye çekip adamları arsız edene kadar dayanıyorlar, konu sahibine kıyamıyorum da 🙁
Konu sahibide sineye çekmeyecek bence ama şuan tabii şokta, daha evlenli 1 yıl olmamış. Aşık olup evlendiği adamın 1 hafta içinde içinden canavar çıktı, belki öyle değildir belki böyledir diye düzelir diye umut etti ama burdan daha dönülmeyeceğini biliyor kendiside. Adamda pişmanlık hiç yok ki, yalan hayat şekli olmuş. İtikliyor itmedim diyor, küfür ediyor etmedim diyor. Hani deseki çok sinirliydim gözüm döndü, kendini affetirmeye çalışsa, oda yok. Yapıyor yapıyor inkar ediyor, yalan konuşuyor. Biraz daha devam ederse konu sahibine senin yüzünden oldu, sen beni delirtin hep sen suçlusun diyecek. Konu sahibi bir umut üzülür gönlünü almaya çalışır diye bekledi ama olmadı. Ha bu saat den sonrada hala affederse kendi bilir, ama o kolu bikere sıkan birdahakine kırar, bikere itiren birdahaki sefere tekme atar sonrada sen beni delirtin hep senin yüzünden oldu diye karşı tarafı suçlar

Konu sahibide sineye çekmeyecek bence ama şuan tabii şokta, daha evlenli 1 yıl olmamış. Aşık olup evlendiği adamın 1 hafta içinde içinden canavar çıktı, belki öyle değildir belki böyledir diye düzelir diye umut etti ama burdan daha dönülmeyeceğini biliyor kendiside. Adamda pişmanlık hiç yok ki, yalan hayat şekli olmuş. İtikliyor itmedim diyor, küfür ediyor etmedim diyor. Hani deseki çok sinirliydim gözüm döndü, kendini affetirmeye çalışsa, oda yok. Yapıyor yapıyor inkar ediyor, yalan konuşuyor. Biraz daha devam ederse konu sahibine senin yüzünden oldu, sen beni delirtin hep sen suçlusun diyecek. Konu sahibi bir umut üzülür gönlünü almaya çalışır diye bekledi ama olmadı. Ha bu saat den sonrada hala affederse kendi bilir, ama o kolu bikere sıkan birdahakine kırar, bikere itiren birdahaki sefere tekme atar sonrada sen beni delirtin hep senin yüzünden oldu diye karşı tarafı suçlar
Ay bir de çok yalancı bir adam , yaptığı şeyi inkar ediyor, ailesi ile ev konusunda da birsürü yalanları var , tam tekme basılacak adam da işte ne diyiiimmm 😑

Bu tip erkekler ve aileleri zaten sessiz sakin kadinlarin başina cöküyorlar.

Bu Şafak ve anasi benim elime düşmediklerine şükür etsinler. O arabayi yakar antenini en uygun yerlerine monte ederdim.
Zateennn, şöyle eli maşalı, çirkef anasının gözü bir kadına düşeceklerdi ki değil arabayı evi de bırakıp kaçarlardı 😆😅 Sineye çeken kadın olmakta bir tercih, mesela halam mal kocasını hala çekiyor, 1 çocukla ayiramadik gitti 3 çocuk daha yaptı, etti mi sana 4 çocuk, simdi de sorsan çocukları bahane ediyor, bazı kadınlar kendi elleri ile yapıyor ne yapıyorsa, konu sahibi şuanda şaşkın umarım biran önce toparlanıp kendine gelir de ne yaşadığını ve yaşayacaklarını idrak edebilir , affedecekse bile bir kere ciddi ciddi mahkeme kapısına atacak bu ayıyı ..

Yeni geldik eve. Tansiyonum 13-9cikti ki bebek icin riskliymis. Kalp atisim 90larda bir sey. Kan ve idrar verdim. Bebek gayet iyi. Doktor halimi görünce 3 4 kez kalp atışını dinlettirdi.
Sonuclar 3 saate çıkacakmış. Haber ver sonuclar ciktiginda, gidelim tekrar. Insallah bir sey cikmaz modunda Safak Bey.
Dün darp edildiğinizi söylediniz mi?

Yeni geldik eve. Tansiyonum 13-9cikti ki bebek icin riskliymis. Kalp atisim 90larda bir sey. Kan ve idrar verdim. Bebek gayet iyi. Doktor halimi görünce 3 4 kez kalp atışını dinlettirdi.
Sonuclar 3 saate çıkacakmış. Haber ver sonuclar ciktiginda, gidelim tekrar. Insallah bir sey cikmaz modunda Safak Bey.
Tansiyon çok yüksek, bak seni korkutmak istemiyorum ama uyarayım, benim Tansiyonum 28 haftalik iken birden 13 e çıktı sonra 14 oldu ve acilen sezaryena alındım, gebelik zehirlenmesi geçirdim, bu çok ciddi bir durum, kan sulandırıcı kullanmanız gerekebilir, sürekli takipte kalın ve günlük 3 4 defa Tansiyon ölçümü yapın, stres olmamak için ailenin yanına git bence, çok yazık...

Yarin toplayabildigim kadar esyami toplayıp gidecegim. Ben gitsem mesela yarın ya da gece esyalarimi atabilir. Kapi kilidini degistirebilir. Yapar da yapar.
Rabbim yardımcın olsun , bu saatten sonra sadece kendini ve Bebeğini düşün, tansiyon çok ciddi bir mesele çok dikkat et , bir de sadece bir doktora güvenme iyi bir perinatologa görün, bazı doktorlar önemsemiyor ama sonuçları kötü oluyor, iyi bir doktora daha görün, benim erken doğum konum var çok zor süreçlerdi, rabbim kimseyi evladı ile sınamasın...

Yarin toplayabildigim kadar esyami toplayıp gidecegim. Ben gitsem mesela yarın ya da gece esyalarimi atabilir. Kapi kilidini degistirebilir. Yapar da yapar.
Merhaba kızlar, uzun bir aradan sonra yazmak istedim , yaşadığım erken doğum maceramın bir çok prematüre annesine umut olması için yazıyorum, biliyorsunuz ki ( bilenler bilir ) ben hamile kalamıyordum değerlerim baya kötüydü, gittiğim en iyi doktorlar da olumsuz konuşup tüp bebek bile zor deyince kendimi spora verip bebek defterini kapamıştım, tam da bebek konusunu kapayıp kendi içimde bir yolculuğa çıkmışken aniden hamile olduğumu öğrendim, bu benim için inanılmaz bişeydi, grip oldum diye gittiğim doktorumun ikazı ile gebelik testi yaptırdım ve pozitifti, hamileligim boyunca hamile olduğuma inanamadan geçti süreç 😅 hamileliğim gayet güzel ve huzurlu ilerliyordu ben kendimi alışverişe kaptırmış sürekli hazırlık yapıyordum çok heyecanlıydım , stres olmayayım diye eşimle tatile gidip orada baya kafa dağıtıp evime döndüm ve doğumuma 2 ay kala dur bir de evimi dip köşe temizleteyim dedim , tam o sıra ben kendimi kaptırmış giderken kontrol muayenemde bebeğe giden damarlarda daralma olduğunu ve bebeğin içeride sıkıntıya girdiğini öğrendim, dünyalar başıma yıkıldı , acilen yatışım yapıldı, doktorum hep olumsuz konuştu, bebegi bu gece bile alabiliriz dedi , ben bebeğimi özlem içinde beklerken kendimi bir anda böyle bir imtihanın içinde buldum , ağlıyordum ama bebeğim için de metanetli durmak istiyordum, riskli doğum uzmanına da göründükten sonra durumum netleşti ve preklamsi geçirdiğim teşhisi konuldu acilen fakülte hastahanesine yönlendirildim, bebeğim henüz 28 haftalıktı, doktor herseye hazırlıklı olun dedi , ciger geliştirici igne ve magnezyum desteği verdiler sezaryan olmadan 3 gün önce, yaşadıklarım tıpkı bir film şeridi gibi gözümün önünden geçerken ben büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor ve bebeğimi bırakmak istemiyordum, benim hayatım da tehlikeye girince mecburen sezaryen olmayı kabul ettim , eşim , ailelerimiz ve ben perişan haldeydik, eşim bana kan aramaktan perişan oldu o gün, kan bulununca acil ameliyata alındım, doğum sırasında spinal olarak belden uyusturuldum fakat tansiyonum yüksek olduğu için uyuşmadım ve doktor ilk kesiği atar atmaz ben çığlığı bastım ve beni uyuttular ,kızımın doğum anına şahit olamadım ne yazık ki... Velhasıl gözümü açtığımda yoğun bakimdaydım yarı baygın haldeydim , uyanır uyanmaz bebeğimi sordum iyi küveze alındı dediler , eşim geldi mutlu mutlu gözlerimin içine bakıp kızımız çok iyi sağlıklı şükür sen de iyisin dedi ve ben baya rahatladım meğersem öyle değilmiş, eşim hala tansiyonum çok yüksek ve riskim devam ediyor diye beni kandırmış , sonradan öğrendim ki bebeğim 860 gr doğmuş ve hayatı riski varmış, 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra servise çıkarıldım ve ben hemen bebeğimi görmek istedim, izin vermediler ancak 3. gün görebildim bebeğimi, eşimle yukarı çıktım ve bebeğimi gördüğüm o anı asla unutamam, o kadar küçüktü ki civciv gibiydi asla bu kadar minik beklemiyordum çok ağladım, o günden sonra savaşım başladı, kendime söz verdim kızım nefes aldıkça umut vardı, asla pes etmedim , hergün günde iki defa yavrumun yanına gidip süt sağdım( evden süt kabul etmiyorlardı) bu süreçte eşimle büyük bir savaş verdik , bol ağlamalı ve umut dolu bir bekleyiş oldu , kızım her geçen gün toparlandı ama kolay olmadı bazen nefesi daraldı bazen sütü hazmedemedi ve bazen de tekrardan oksijen desteği aldi , hele o satürasyon düşmeleri yok mu ömrümden ömür gitti , çok şükür 80. günün sonunda kızım 1. 960 gr olunca hasthaneden taburcu edildik, eve kimseyi kabul etmedik , cok titiz davrandım her gün evi sildim temizledim, hamdolsun kızım suanda düzeltilmiş 1 buçuk aylık 3 buçuk kiloyu devirdik 🥰 rabbim evladımı bana bağışladı, o kadar dualar edildi ki anlatamam , hem Eşimin ailesi hem benim ailem elinden gelen desteği verdiler, hani size demiştim ya gurbetteyim kimsem yok aslında varmış, rabbim o gün herkesi yardımıma koşturdu , hiçbir zaman umutsuz olmamak lazımmış, kızımın doğum sürecinde 10 yaş belki de 20 yaş yaşlandım, ahhh ne zormuş anne olmak , tüm prematüre annelerine sesleniyorum, sakın umutsuz olmayın, bebeklerimiz küçük ama bir o kadar savaşçı ve de güçlüler , yeter ki siz onlardan umudunuzu kesmeyin , orada yaşamaz bu bebek diye hastahaneye atılıp görüşe hiç gelmeyen ailelerin bebekleri de vardı, sadece kızım için değil çoğu zaman onlar için de ağladım ve bazen onlara da annecimmmm korkma diye seslendim , keşke her anne baba evladına sımsıkı sarılabilse.. Ay neyse bak ağlıycam yine, sulu göz oldum resmen 😅bebeğim şuanda karşımda beşikte uyuyor teyzeleri, eğer bir yazım yanlışım varsa affola, cevap veremezsem kızmayın, kızım uyurken yorumlarınızı merakla okuyacağım, sizlerin de prematüre bebegi varsa lütfen süreci paylaşın çünkü ben bu süreçte baya araştırdım ve maalesef çok yetersizdi bilgiler , her anne tecrübesini yazarsa prematüre anneleri daha az korkar ve daha çok umut eder, çok uzun oldu sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim, sevgiyle kalın ❤
Bu da erken doğum ile ilgili postum...

Su an acildeyiz. Sira bekliyorum. Sizinkilere de haber ver istersen diyor. Ben senin gibi her seyi yetistirmiyorum dedim.
Neden dün söylemedin diyor. Birden melek kesildi. 10 dklik mesafeyi 5 dakikada geldi.

Ben tek gidersin sandım ama kuzene giden adam buna da çıldırırdı
Onunla gitmekle çok iyi yapmışsın
Köprüyü geçene kadar meselesi..
En azından üstüne gelmez

Kv kına yaksın şimdi
Arabaya da kına yaksınlar hatta
Bu kız bayramda bebeğiyle eşiyle gezecekti
Hayaller hayatlar oldu resmen
Eşini de Allah bildiği gibi yapsın
Merak etme ortaya çıkarlar yine yılanlar, hele bir eşyalar evden gitsin ...

2 gündür ilaca rağmen dinmeyen 16-10 tansiyonla doğuma gittim. Beksrlıktan beri var olan bi sorundu ve hamileliğimin başından beri vardı. Kimse beni bak çok riskli hemen toparlan ya da al ilaç kullan demedi. Sadece takip et dedi. 3-4 doktor hastaneden bahsediyorum. Kontrol edilmezse sorunların ardı arkası kesilmez. Bi tansiyon aletiyle kontrol etmeni tavsiye ederim. Bunca olay olmasaydı bile bu sıkıntıydı. Riskli gebelik, hsmile kalma olasılığının düşük olması, stres ve darp olayı bir arada olunca çok daha büyük bi sorun. Kendine dikkat et lütfen. Babanın evine gittiğini okuyana kadar içim rahat etmeyecek.
O adamı da Allah islah etsin cidden. Belki biraz bi tarafı tutuşurda sana ne yaptığını görür. İş işten geçti ama geri dönüşü olmasa da pişman olsa iyi olur.

Şiddet kabul edilmez bir şey ama yine de sakin olun derim. Erkekler çocuk gibi. İyice yüz göz olmayın. Evlilik oturana kadar bu şekilde davranması her zaman öyle olacağı anlamına gelmez. Arkadaşımın eşi annesinin gazıyla kıza şiddet uygulamıştı. İttirme kaktirma gibi. Kız tabi kabul etmedi döndü kendi sehrine. Çocuk da yoktu boşanmayı düşünüyordu. Sonra barıştılar. Ben tabi yillarca eşine gıcık oldum çünkü aklımda şiddet olayı var. Ama bir daha hiç tekrarlanmadi mutlu bir evlilikleri oldu.
Her zaman yüzyüze bakacaginizi düşünerek hareket edin. Evli kalsanız da bosansaniz da. Ortada bir çocuk var neticede. Çok muhatap olmayın sadece. Biraz tansiyon düşsün.

X