Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Ben özurden sonra aileler öpüşün barışın demiş, sonra da en azından aileler nezdinde şimdilik boşanma işi rafa kalkmış gibi anladım. Ama özrü kim diledi niye diledi onu anlamadim? Ha bana kalırsa konu sahibinin boşanmaya niyeti hiç yoktu zaten ama şu noktadan sonra adam ne yapar bilemem.
Eşi en son özür dileyip boşanmak istemediğini belirtmiş. Eş ailesi de öpüşün barışın demiş ama öncesinde Burcu hanım konuşulan şeylerden tiksinmiş, çok yumuşamamış sanırım. Boşanmak istiyorum demiş aileler gittikten sonra da.

Galiba bi arkadasimizin yazdigi gibi beni sineye cekmeye calistilar. Susmami, oturdugum yerde oturmami istediler. Cunku kaynanam söyle diyor; erkekler bir adim önde. Sen biraz susacaksın. Pardonn dedim ne alaka? Ickisi yok kumari yok, kari kiz ayagi yok, evinden isine diyor. Zaten aksi olacaksa evlenmeseydi dedim.
Bunlar her seyi dökelim, her seyi konusalim, ailesi zaten dediginiz gibi olumlu insanlar, Burcu kendi kafasina gore bosanamaz diye düşündüler. Ama ben hic bir soyledigini yutamam kusura bakmayin deyince isler degismeye basladi. Ardindan gitmeye yakin ozur fasli geldi ilginc bir sekilde.
piraye piraye

Yolladiginiz alintida da neden özür diledikleri yazmıyor ki? Hatta siz bile ilginç bir şekilde özür dilediler demişsiniz ya işte ben de onu soruyorum? Gerçekten çok ilginç, tam olarak ne için özur dilediler?
Hatalılar. Ondan olabilir mi?
Piraye senin bu konudaki tutumun bana çok tuhaf geldi.
Olmamış şeyleri yazman, konu araba değilken ısrarla oraya çekmen.
Senin yorumlarını tanıdığım için söylüyorum.
Bu konuda neden böyle ısrar ettin ?

Olmamış şeyleri yazmadım ki tatlım, hatta birebir benim tahminlerimin hepsi kelime Kelime doğru çıktı dün geceki görüşmede...tam isabet için kutlayan arkadaşlar bile oldu 🤗Benim kafama yatmıyor hala eş ve ailesinin özür dilemiş olması, burda bazıları onları hatalı bulmuş olabilir ama yok yani, bu kafadaki insanlar bu olayda asla özür dilemezler...Özur beklerler...oturmuyor kafamda...Konu sahibi de ısrarla cevap vermiyor zaten boşver

Son düzenleme:
Bütün bu gelişmeler karşısında çok şaşkınım. Mesajlarınız zaten geri planda kalmış onların vaadleri, yalanları karşısında. Her şey bir yana eşinizin evinizde yaşanan her şeyi anlatması, detayına kadar... Tiksinmekte haklısınız. Adam 34 yaşında dediniz yanlış hatırlamıyorsam. 20 lerinizde olsanız hadi adam düzelir derim. Bu yaştan sonra insan düzelir mi? Belki düşünmek için biraz zaman vermelisiniz. Annesine gitsin biraz orda yaşasın bakalım. Bence siz evinizde kalın. Gerekirse yanınıza biri gelsin sizinle kalsın, gebeliğiniz riskliydi. Mantıklı bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Doğru kararı vereceksinizdir. Zor biliyorum ama sadece bebeğinizi düşünüp stres vs. bebeği etkileyecek durumlardan kaçınmaya çalışın.

Tesekkur ederim gercekten arkadasimm. Cok saol cidden. 🌷 beni cok iyi anladın.

Olmamış şeyleri yazmadım ki tatlım, hatta birebir benim tahminlerimin hepsi kelime Kelime doğru çıktı dün geceki görüşmede...tam isabet için kutlayan arkadaşlar bile oldu 🤗Benim kafama yatmıyor hala eş ve ailesinin özür dilemiş olması, burda bazıları onları hatalı bulmuş olabilir ama yok yani, bu kafadaki insanlar bu olayda asla özür dilemezler...Özur beklerler...oturmuyor kafamda...Konu sahibi de ısrarla cevap vermiyor zaten boşver
Benim anladığım adam özür diliyor, en son aile de barışın diyor. Hata kısmı annenin siz nişanlıyken ben de bir heyecanla evi size veririz demiştim demesi. Ama arabaymış, evmiş... Eşin iddia ettiği gibi ben yaptım ettim demesi fos çıkmış. İki tarafı bir nevi yüzleştirmiş. Onlar da kendi içinde bir parça karışmış. Anne baba kızmış adama. Umarım yanlış anlamamışımdır.

Ben aile ozur diledi demedim. Bak hala carpitiyosun.
Cunku once ki mesajlarimda seni gormezden geleceğimi soyledim. Ama defalarca defalarca bir sey ararcasina yaziyorsun.

Sen görümcem olabilir misin ? 😂😂😂😂😂

Yok siz konuşmayın. Bakın ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Gelin istemiyor yoksa kardeşimiz verir kafasına girerlerse sürekli başka şeyler de istemeye kalkarlar. Eşiniz sınır çizecek. Öyle ya da böyle. Çizmiyorsa ehliyetiniz yoksa alın. Varsa başlayın öğrenmeye. Sürekli arabayı kullanın. İsterse işte o zaman açıp benim işim var dersiniz.
Eros ile ilgili bir yazı gördüğüme hem çok sevindim hem tekrar yüreğim cız etti 😔😔😔

Ben hiç parayı verenin düdüğü çaldığını görmedim desem
Kız ailelerinden de binbir yardım yapıp, kızının 3 çocuğuna bakıp, ayrıca ev kirasına kadar ödeyen aileler biliyorum.
Damatlar burunlarından kıl aldırmıyor.
Kayınvalidenin ağzı kapanmıyor yada bu karışmalarına engel olmuyor.
Ama karıştırmayanda eve bir tencere almamış olsa dahi karıştırmıyor.
Bende anlamıyorum ama çok var böyle aile

Konu sahibi içinse eğer ailesi yardım yapacaksa direkt konu sahibinin kendisine yapmaları daha mantıklı
Damat değil de damadın ailesi olarak söyledim ben. Elbette farklı örnekler de olabilir bu konuda

Aynen...Ne desin şimdi adam "ben seni tavlamak için evleri de arabaları da ben aldım diye yalan söyledim ama hepsini anam babam yaptı, beni çocuk gibi eyleyip everdiler, sana yamadılar...dolayısıyla mallarda hem onların hem kardeşlerimin hakkı var, şimdi ne sana gerçeği söylemeye ne de onlara rest çekmeye g..tm yemiyor çunku sana gerçeği söylersem erkekligim zedelenir , onlara rest çekersem de kul hakkı yemekten Allah çarpar diye korkuyorum" mu desin? Zor hakkaten
Kadın üstat çıktı Rıza Baba :KK70:

Sizin için üzüldüm son olaylardan sonra. Böyle insanlarla muhatap olmak zorunda olduğunuz için. Ben ilk başlarda araba ev sevdası değil ama sizin biraz borum ötsün çabasında olduğunuzu, eşinizin de sadece son olaydan değil de bundan bunalarak boşanma lafı ettiğini düşünmüştüm ama şu anlattıklarınızdan anladığım eşinizin kafası kırık. En çok da bunun için Allah yardımcınız olsun. Evli de kalsanız boşansanız da.

Benim anladığım adam özür diliyor, en son aile de barışın diyor. Hata kısmı annenin siz nişanlıyken ben de bir heyecanla evi size veririz demiştim demesi. Ama arabaymış, evmiş... Eşin iddia ettiği gibi ben yaptım ettim demesi fos çıkmış. İki tarafı bir nevi yüzleştirmiş. Onlar da kendi içinde bir parça karışmış. Anne baba kızmış adama. Umarım yanlış anlamamışımdır.
Adam niye özur dilemiş ki? O kısmı anlasam , dedginiz diğer kısimlar oturuyor zaten...Ev zaten masal da , KV özrü bırak, arabayi da çekmis almış altlarından doğal olarak . Ama Şafak "ben seni kandırdım, evim arabam olmasa benimle asla evlenmezdin, o yüzden yalan söyledim, özür dilerim " mi demiş?

Merhabalar. 8 aylık evliyim. 3 aylık da hamileyim. Simdiden uzunsa kusura bakmayin. Gecen perşembe iftara bana geldiler kaynanamlar ve görümcemler. Oturduk yedik içtik derken konu bayramda köye gitmelerine geldi. Eşim baba siz nasil gideceksiniz dedi. O da senin arabayla dedi. Burcu hamile, Allah korusun acil bir şey çıkar. Gezecegimiz tozacağımız yerler olur. Sen bana sormadan ne diye plan yapıyorsun dedi. Babasi da ben sana arabayi alacaM dedim ya dedi. Ben oturduğum yerden deliriyorum tabii. Ki öyle bir sey demedi. Biz Ankara da oturuyoruz. Köyleri Zonguldak da. Her neyse baba siz Duygu ablalar (Görümcem) Istanbul a gecerken bizi de birakacaklar köye dedin ya dedim. Yoo ben oyle bir sey demedim dedi. Sonradan kaynanam geldi yanımıza. Esim mutfaga geçti. Hanım koy isi yalan oldu dedi. Kaynanam da e ben sordum kac kere. Ise gidecegini soyledi. Napacakmış arabayla demez mi? Görümcem de bırakmasına bırakırız ama köyde arabasiz ne yapacaksiniz demez mi! Koy dedigin bastan sona yürüyerek yarim saat. Sonra Eşim geldi. Kaynanam E isini otobusle çöz. Ben her gun otobüsle ise gidiyorum dedi. Eşim de gezip tozacagimiz yerler var. Ben her gun her saat iste olmayacagim dedi. Alin arabanizi basiniza calin dedi bunun ustune bitanecik kaynanam 🥰 ben yine sustum. Bugün de canim kocam carsamba gunu annemlere gidip arabayi birakcam dedi. Benim tepem atti tabii ki. 2 hafta boyunca arabayla gezeceklermis. Ve ben kocamla ilk bayramimda ve sonrasinda kos kos evde oturacakmisim. Agzima geleni saydim. E ben ne yapayim vermeyip de diyor. Hala benimseyemedi ayri bir ailesi olduğunu. Kaynanamlarin zaten umurlarinda değil. Ve bu kac oldu. Başında belliydi zaten. Düğün gecemde cümbür cemaat eve gelip 2 saat oturdular. Bunun gibi bir sürü olay. Bu kadar ailenden ayrilamayacaktin. Ya da onlar birakamayacakti. Ne diye evlendin - evlendirdiler deyince de susuyor.
Buna benzer bişey bizde yaşamıştık. Sonra o araba bozuldu yolda kalmışlardı 🙃

Konuyu ilk mesajdan beri takip ediyorum. Bazı yorumlarına aa bunu da nereden çıkardı diye okudum. Şimdi alıntılayamayacağım ama analizi döksem anlarsın🥰

Ama dediğin gibi amaan boşver

Adam niye özur dilemiş ki? O kısmı anlasam , dedginiz diğer kısimlar oturuyor zaten...Ev zaten masal da KV özrü bırak, arabayi da çekmis almış altlarından doğal olarak . Ama Şafak "ben seni kandırdım, evim arabam olmasa benimle asla evlenmezdin, o yüzden yalan söyledim, özür dilerim " mi demiş?
Sebepli bir özürden ziyade, kapat artık konuyu, boşanmayalım minvalinde bir özür diye anladım.

Adam niye özur dilemiş ki? O kısmı anlasam , dedginiz diğer kısimlar oturuyor zaten...Ev zaten masal da , KV özrü bırak, arabayi da çekmis almış altlarından doğal olarak . Ama Şafak "ben seni kandırdım, evim arabam olmasa benimle asla evlenmezdin, o yüzden yalan söyledim, özür dilerim " mi demiş?
Cani oyle istemiş.

X