Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Rahatim çünkü bilmiyorum hormonlardan duygularimi daha tavan mi yaşıyorum, o kadsr soğudum, o kadar midem bulandi ki, bir yandan onun icin üzüldüm bu kadar ailesi tarafından bastirilmis-pasif tarafini gormemistim. Bir yandan bana aslan kaplan kesilmesi derken derken ayni evde durmak bile istemiyorum alinda su an.
Annemle bugun konustuk. Kararliysan bosanmaya torunum hep yanimda olur her gun gorurum modunda. Ama babasiz buyumesi bakimindan icleri rahat degil.
Anlasmali bosanmak icin 1 sene dolmasi gerekiyormus. Temmuz sonunu bekleyecegiz. O 4 aylik sure nasil olacak bunu da yarin konusacagiz.
1 sene beklemek zorunda değilsiniz. Davalı çekişmeli açarsınız yine de tek celsede biter.

Aileler rahat bıraksa gençler hep mutlu zaten
Keşke, ama illaki burnunu sokacaklar
Beni paragöz-mal düşkünü olarak vurgulayan ki onlar kendilerini biliyorlar. Surekli olayi aciklamaya calistikca daha da ustume oynayanlar, kendi aralarinda pas atip gülenler; kalbiniz gibi geçsin hayatınız. Ve kendiniz gibi insanlarla karşılaşın hep. Anlayacaginizi umup kac defa açıklama yapmama rağmen, hala beni elestirip, mesajlarimi başka yone cekip mal duskunu ilan etmeye devam etmişsiniz. Cidden bu kadar olmaz diye okudum. Buyuk ihtimalle gerçek hayatinizda, cocukluktan itibaren cok elestiriye maruz kaldiniz. Cok ezildiniz. Belki su an cevreniz tarafindan hala boyle. Burada ben dahil bazi uyelerin ustune oynayarak kendinizi mutlu-tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Ben size cevap verdikce, anlatmaya çalıştıkca daha devam ediyor cunku tavriniz. Ve bundan zevk aliyorsunuz. Artik sizi gormezden geleceğim.
Tarih ile mevcut. Ben ne demişim, o ne demiş.
Tekrar unutanlar ve yeniden dinlemek isteyenler için, araba satılacakti, benim birikmisim konulacakti, kardesimden dugun oncesi altin borc alınacaktı. Yetmedigi taktirde babam ev kredisi çekecekti, biz ona ödeyecektik.
Yoksa illa ben sizin evinize gelecegim iki sene sonra diye asla tutturmadim. Bunu diyen eşim. Evi aldirmayanlar da onlar. Sildigim yerler tekrar banlanmayayım diye 🤭🤭
Gerçekten ben şok , evlenince bu erkeklere bisey oluyor, adama bak nasıl da dönmüş sonradan 😲

Vallahi nasil bildiniz herseyi
Özür olayına kadar herşeyi bilmişim...uyduruyorsun diyenler online mi? 😂 Evet özür olayına kadar , tüm karakterler ve örgü kelimesi kelimesine herşey tahmin ettiğim gibi ama ben burcu özür dileyip olayı kapattı diye düşünmüştüm, meğerse şafak özür dilemiş🥴niye özür dilediğini tam anlamadım ama barismalarina sevindim

Dun uyandim. Esim dun aksam icin aileleri çağırmıştı malum. Gittim yanina, ben kimseyi cekemem su an. Cocuk degiliz, aileler gelince o bunu dedi, bu bunu yapti bunlari mi anlatacagiz? Anlatsak ne fayda. Sorun bizde. Biz kendi aramızda cozecegiz dedim. Annemleri aradim gelmeyin diye. Yok biz anlastik caya gelecegiz dedi. Neyse dedim. Dun adliye isi yalan oldu.
Ilk kaynanamlar geldi eve. Yarim saat sonra da bizimkiler.
Konu bir sekilde neden anlasamiyoruza geldi, esim icinn x diyeceğim. X dedi ki ee burcu anlat. Pardon dedim. Cagiran sensin bosanalim diyen sensin sen anlat. Biz dedi anlasamiyoruz. Yapamiyoruz. Ben burcunun aileme karşı soylemis oldugu seylerden dolayi doldum. (Ki hakkini savunmasini ve x i kullandıklarını dile getirmistim hep. )Artik onu karim olarak gormuyorum. Benden de artik kocalik beklemesin dedi. Ben sustum. Kaynanam da attigim mesaji dile getirdi. Konu attigim mesajmis gibi. Ya dedim ben o mesaji bana destek olursunuz, yanimda olursunuz, oglunuzu uyarirsiniz babinda hem beklenti hem de sinirle yazdim. Ama bana agziniza geleni sayip, oglunuzu arayip aglayarak duygu somurusu yapan sizsiniz. Konu attigim.mesaj degil, bizim anlasamyo olusumuz dedim.
Bu arada meğer esim 8 aydir ne oluyor ne bitiyor her şeyi soylemis muhtemelen ev icinde olan. Annesi ve babasi biz agzimizi acmadan, yok boyle olmus da, boyle boyleymis dedikce x gozumde o kadar küçüldü ki.
Basta taniyorum, biliyorum dedim evet. Ama gercekten tanimiyormusum. Onu anladim dun.
Babasi yine x bir seyler soylemis olacak ki
ben dedi arabayi alacagimi söylemiştim x e. X de demez mi evet babam bana haber vermişti. Ben unutmusum konustugumuzu. 😂😂 senaryo burda başladı.
Ardindan hic alakasi yokken biz evi vermeyecegiz. Koye de gitmiyoruz. Gidersek en fazla uc ay gideriz. X in annesi o donem evi verecegiz, koye gidecegiz dedi ama yok oyle bir sey. Biz olunce oturursunuz. Bakin basinizin caresine dedi. Annesi de ben nisan heyecani dugun heyecanı ile evi verecegiz dedim. Ama biz koye yerlesmiyoruz. Benim almanyadan bacim.geliyor. nerde kalacak tarzinda laaflar etmeye basladi. Satariz iki tane aliriz diyorduk ama ben etimle tirnagimla aldim o evi dedi. X bana boyle boyle demisti dedim. Ordan X yoo ben oyle bir sey demedim demez mi 😂 ikinci kez tiksindim o an. Sonra X e donup sen mi odedin diye ustune yuruduler resmen annesi ve babasi. Yok anne siz odediniz. Ben sadece maasimi verdim. Ne yaptığınızi bilmiyorum dedi. 3. Kez tiksindim. Gulerek izliyorum oynadiklari senaryoyu 😂
Biz dedi ablasina ev verdik, x e de arabayi verdik hak gecmesin diye. Evi vermeyecegiz. E dedim arabayi da x almis. Siz cok az miktar altin vermişsiniz. Zaten araba onunmus dedim. Nerde onunmus biz aldik dedi. Orda x biraz kem.küm etti ama oyle bir bakiyorlar ki 3 yasinda cocuga donuyor 34 yasinda ki adam. Susuyor hemen. Kaynanam ile mutfaga gectik. Actim mesajları gosterdim. Bak boyleyken boyle. Aaa dedi alakasi yok.
Neyse yine bir sey oldu hatirlamiyorum. Aa dedim mesaj var. Kaynanam bir bagirdi. Sen de mesajlari silmemissin diye. Ne oldu pardon dedim. Sonra demedim yapmadim etmedim deniliyor. Ispatliyorum iste. Neden zorunuza gitti ? Iftira atılmasına karşıyım, konu su an ev mevzusu degil ayrıca. Beni yalanci cikartiyo yapmadim, soylemedim diye. Yaptigini gosteriyorum dedim.

8 Aydir icime attim her seyi, burcuyu cok alttan aldim ama olmuyor dedi x. Kaynanam da bana dondu madem.oyle ne diye cocuk yaptin demez mi 😂 anne anlasamayan oglun, icine atan oglun, bosanalim diyen oglun, cocugu tek ben yapmadım. Ayaklarina da kapanmadim cocuk yapalım diye. Bunu ogluna soyleyeceksin dedim.

Ana baba ogul o kadar guzel anlasmis ve senaryoyu onceden yazmislar ki, x surekli bana soyledigi yaptigi seyleri inkar ediyor, ben uyduruyormusum gibi. Herkes birbirini haksiz da olsa destekliyor. annemler ile izledik. Cidden dedim ki ben boyle berbat bir aileye nasil düştüm. Boyle bir adam ile nasil evlendim. O.boyle yaptikca gozumde küçüldü, küçüldü, yok oldu. Tum duygular, hisler bitti. Igrendim yani. O kadar detaylara inip incik cincik seyler anlatiyor ki , bu kadarini da bir erkek yapmaz dersiniz. Ben x için yapmaz derdim sahsen.
Neyse oturuldu edildi. Ben genelde ya mutfaktayim ya da ters bir sey soylememek için içeri kaçıyorum. Cunku en ufak agzimi acsam karsi taraf bana terbiyesiz diyor. Ama benim ailem asla x icin sesini yukseltmeyi birak, oglum oglum diye konusuyorlar. Kaynanamin surati değişiyor bir sey derken 😈
O kadar sacma seyler konuşuldu. Olanlar bambaska yerlere gitti ki. Cogunu unuttum.

En sonunda ben sinirlilik aninda boyle soyledim. Cok dolmustum. Burcu cok ustume geldi. Bosanmak istemiyorum. Ozur dilerim soylediklerim icin dedi X. 4 5 defa diledi galiba. Her dilediginde beynimde simsekler cakti. Tepki veremiyorum. Cunku artik psikolojik olarak rahatsiz oldugunu dusundum. Cumlelerimi seçiyorum ama anladınız. Tekrar banlanmayim diye.
Hadi opusun barisin demeye baslsdi ailesi. Ben tavani perdeyi izliyorum.o sirada. Hala tepki yok bende. X de huyumu bildiginden tamam ustune gitmeyin dedi. Neyse gittilerrr.
Aldim karşıma. Soylediklerin yenilir yutulur degil. Ben sindiremiyorum. Yutamiyorum. Bosanmak istiyorum. Herkesin icinde gider ayak dile getirmedim cunku baristirmaya calisiyorlar. Bunu kendi aramizda çözüp bitirelim dedim. Tamam dedi.
Sen dedim ne kadar sahtekar pisliksin. Bana soyledigin her seyi, boyle boyle diyorum. Yoo demedim diyorsun dedim. Ben sizin evinizi istemedim hic bir zaman. Ev alacaktik yazin, siz aldirmadiniz. 2 sene dişimizi sıkalım dediniz. O an krediler 0.69 civari idi. Su an kac dedim ? E bunu soyleseydin anneme diyor. Safak ben agzimi acinca hesabini tutuyo oluyorum, terbiyesiz oluyorum dedim. Bunu ben degil sen soyleyeceksin. Ben bu kadar pisirik, banlanirim diye diyemiyorum kibar tabir ile; annenden ayrilamadigini bilseydim zaten evlenmezdim. Sen beni savunmuyorsun ki hic. Ben anneme duskunum diyo. Iyi bosaninca daha rahat saaparsin 🤭 annenin yaninda olursun dedim.
Hatırladıkça eklemeleri yaparim.
Eşiniz maalesef omurgasız, daha fazla olumsuz yorum yapıp etkilemek istemiyorum, ama bu adamdan olmazzzzz...

Su an igrenme ve tiksinme var ona karsı. Ve icimin soguyacagini düşünmüyorum. Ailesinden zaten cidden nefret ettim, dun ozellikle. Yarin konusacagiz bakalim. Ama ben istiyorum.
Cnm barışsan bile baya mesafe koy ailesi ile, eşinin de burnunu iyice sürt köpek et öyle affet affedeceksen, ay evdeki herseyi ailesine götüren adamdan olur mu tövbe ya rabbim , sinir oldum , resmen ailesi ile iş birliği yapmış, şafakı bana verseler parçalayacam 🤣🤣🤣

50 yıl geçse de kocanız bu olacak ne olacaktı. Tiksinmekte o kadar haklısınız ki.

Bence bunlar ailece üzerinize gelip sizi korkutup sindirmeye çalıştılar. Eşiniz baktı siz düşmüyorsunuz kendi mecburen düştü çünkü aslında boşanmak istemiyor.

Yalnız bu sindirme çabaları esnasında nasıl rezillikler yapmışlar inanamadım. Dedikleri herşey tek tek nefret ve boşanma sebebiyken hem de arka arkaya sıralamışlar. Seneler geçse de eşinizin o lafları kıvırdığı hallerini unutabilecek misiniz? O düştüğü itici zavallı haliyle artık saygı duyabilecek misiniz? Hiç sanmıyorum.
Konu sahibi sindirilecek bir kadın değil Allahtan , bu aile saf kendilerine köle bir gelin arıyorlar ama yemezler , eşi zor değişir ama ailesinin ağzıyla konuşuyor onlarla senkronize olmuş adeta , evin içini anlatan adamdan olmuyor maalesef enistemden biliyorum ...

Su an igrenme ve tiksinme var ona karsı. Ve icimin soguyacagini düşünmüyorum. Ailesinden zaten cidden nefret ettim, dun ozellikle. Yarin konusacagiz bakalim. Ama ben istiyorum.
Cuma öğle konuşulmaz o iş akşama der, sonrası zaten bayram tatili. Bayramda da küslük olmaz, barışır, devam ederiz diye düşünüyor eşiniz.

Ben olsam boşanırım böyle birinden, çocuğum böyle bir ailenin içine doğmamalı.

Anlayamadığım kısım aylardır doldum, anlaşamıyoruz, boşanmak istiyorum diyen eşiniz, niye tam tersini söyledi son anda? Senaryo yazdılar, oynadılar dediniz, "yüksekten girelim, sona doğru boşanmak istemiyorum, özür dilerim de, Burcu da saf zaten, beni seviyor, boşanmaktan vazgeçti diye düşünür, devam edersiniz" mi dediler; yoksa ( pek zannetmiyorum ama ) işi bitirmeye geldiler de, annesinden izinsiz nefes dahi alamayan eşiniz son anda çark mı etti ( tekrar diyeyim pek sanmıyorum bu seçeneğin olabileceğini )?

Hangi sebeple olursa olsun gerçek yüzlerini gördünüz, bence yolları ayırmalısınız...

Cuma öğle konuşulmaz o iş akşama der, sonrası zaten bayram tatili. Bayramda da küslük olmaz, barışır, devam ederiz diye düşünüyor eşiniz.

Ben olsam boşanırım böyle birinden, çocuğum böyle bir ailenin içine doğmamalı.

Anlayamadığım kısım aylardır doldum, anlaşamıyoruz, boşanmak istiyorum diyen eşiniz, niye tam tersini söyledi son anda? Senaryo yazdılar, oynadılar dediniz, "yüksekten girelim, sona doğru boşanmak istemiyorum, özür dilerim de, Burcu da saf zaten, beni seviyor, boşanmaktan vazgeçti diye düşünür, devam edersiniz" mi dediler; yoksa ( pek zannetmiyorum ama ) işi bitirmeye geldiler de, annesinden izinsiz nefes dahi alamayan eşiniz son anda çark mı etti ( tekrar diyeyim pek sanmıyorum bu seçeneğin olabileceğini )?

Hangi sebeple olursa olsun gerçek yüzlerini gördünüz, bence yolları ayırmalısınız...
Ben boşanırdım, ki zaten eşimi de boşamaya kalktım evrakları hazırladım ettim , adam yerlerde süründü 😅 Ana, baba , kardeş herkesi unuttu, çiçekler, yalvarmalar sonucu istediğimi yaptırıp affettim , bence konu sahibinin eşi de tutuşmuştur içten içe, biraz zorlasa dökülecek 😅

Son düzenleme:
Çok üzücü ya. Nasıl birden böyle 180derece dönebilir ki hayat arkadaşım dediğin kişi. Hem de eşi hamileyken. Ne diyim konu sahibi inşallah mutlu olacağın bir sonuç ortaya çıkar. Böyle durumlarda bir tavsiye veremiyorum genelde evet çok çok itici davranışlar ama boşanma bilmiyorum…

E Esila09 da arkadaşları sanırım. Laf attığım hic bir yorumumu beğenmemiş 😂😂😂 saz arkadaşları.

Konu ile alakalı vakit ayırıp bir çocuğun böyle fevri anne babası yüzünden paramparça bir aile de büyümesine çok üzülmüştüm ama değmezmiş. Hayat size öğretecek ztn. Saz arkadaşları fln üsluba bak. Yönetime kadar laf atmayı hak görmek neyin kafası.

Anlattığınız olay nadir yaşanır bir olay gibi geldi bana. Genelde parayı veren düdüğü çalar vermeyen de mahçup olur pısırık kalır
Bu kaynanayla mahcupluk kelimesini yan yana koyabilir miyiz :KK70: Oğlunun yuvası yıkılıyor kadın hala ben yaptım oldu ben söyledim uydu kafasında.
Konu sahibi sindirilecek bir kadın değil Allahtan , bu aile saf kendilerine köle bir gelin arıyorlar ama yemezler , eşi zor değişir ama ailesinin ağzıyla konuşuyor onlarla senkronize olmuş adeta , evin içini anlatan adamdan olmuyor maalesef enistemden biliyorum ...
Kadın veya erkek evinin içini anlatıyorsa o evlilikten olmaz. Neden anlatıyor çünkü yönlendirilmeye çoktan meraklı. Geçinmeye gönlü olsa bunu yapmazdı zaten. Bir de dediği şeylere ben demedim demesi tam nefretlik 🤮

Bir de konu sahibinin ailesi anladığım kadarıyla olumlu insanlar. Çirkeflik yapmıyorlar diye kızlarının boşanmasından ödlerinin koptuğunu sanıyorlar. Ama annesi açık açık demiş gelirsen torunumu sürekli görürüm diye kapıyı açmış. Konu sahibinin ailesi de boşanmaya tam destek verdiği zaman o an kocası köpek olur zaten. Ama o saatten sonra da değeri kalır mı?

Bir de kayın aile tarafı boşanma olayını istemez bence. Oğulcukları nafaka verecek tazminat verecek. Sonra yine evlenecek bir sürü masraf. O değil bunları bu haliyle artık hangi kadın kabul edecek... Uzun iş.

Konu ile alakalı vakit ayırıp bir çocuğun böyle fevri anne babası yüzünden paramparça bir aile de büyümesine çok üzülmüştüm ama değmezmiş. Hayat size öğretecek ztn. Saz arkadaşları fln üsluba bak. Yönetime kadar laf atmayı hak görmek neyin kafası.
Begenmediginiz yorumlarla yazdığınız seyin alakası yok. Banlanmamak için burada noktaliyorum.

Mune Mune abla konuda bahsedilen arkadaşlar hangi arkadaşlar bilmiyorum ama konu sahibinin site kuralları ile ilgili ciddi çelişkileri var bence bir açıklama istiyor. Ban sebebi senin arkadasın olmakmış bende saz arkadasınmisim baya ilginç bir yerde:KK70:
Yahu ablacım kadının banı yeni açıldı dur bismillah

Bu kaynanayla mahcupluk kelimesini yan yana koyabilir miyiz :KK70: Oğlunun yuvası yıkılıyor kadın hala ben yaptım oldu ben söyledim uydu kafasında.

Kadın veya erkek evinin içini anlatıyorsa o evlilikten olmaz. Neden anlatıyor çünkü yönlendirilmeye çoktan meraklı. Geçinmeye gönlü olsa bunu yapmazdı zaten. Bir de dediği şeylere ben demedim demesi tam nefretlik 🤮

Bir de konu sahibinin ailesi anladığım kadarıyla olumlu insanlar. Çirkeflik yapmıyorlar diye kızlarının boşanmasından ödlerinin koptuğunu sanıyorlar. Ama annesi açık açık demiş gelirsen torunumu sürekli görürüm diye kapıyı açmış. Konu sahibinin ailesi de boşanmaya tam destek verdiği zaman o an kocası köpek olur zaten. Ama o saatten sonra da değeri kalır mı?

Bir de kayın aile tarafı boşanma olayını istemez bence. Oğulcukları nafaka verecek tazminat verecek. Sonra yine evlenecek bir sürü masraf. O değil bunları bu haliyle artık hangi kadın kabul edecek... Uzun iş.
Galiba bi arkadasimizin yazdigi gibi beni sineye cekmeye calistilar. Susmami, oturdugum yerde oturmami istediler. Cunku kaynanam söyle diyor; erkekler bir adim önde. Sen biraz susacaksın. Pardonn dedim ne alaka? Ickisi yok kumari yok, kari kiz ayagi yok, evinden isine diyor. Zaten aksi olacaksa evlenmeseydi dedim.
Bunlar her seyi dökelim, her seyi konusalim, ailesi zaten dediginiz gibi olumlu insanlar, Burcu kendi kafasina gore bosanamaz diye düşündüler. Ama ben hic bir soyledigini yutamam kusura bakmayin deyince isler degismeye basladi. Ardindan gitmeye yakin ozur fasli geldi ilginc bir sekilde.

Bu kaynananın cebinden para çıkmış. Ev onun araba onun o yüzden çalıp oynuyor. Aksi olsa böyle olmazdı bence

X