Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Galiba bi arkadasimizin yazdigi gibi beni sineye cekmeye calistilar. Susmami, oturdugum yerde oturmami istediler. Cunku kaynanam söyle diyor; erkekler bir adim önde. Sen biraz susacaksın. Pardonn dedim ne alaka? Ickisi yok kumari yok, kari kiz ayagi yok, evinden isine diyor. Zaten aksi olacaksa evlenmeseydi dedim.
Bunlar her seyi dökelim, her seyi konusalim, ailesi zaten dediginiz gibi olumlu insanlar, Burcu kendi kafasina gore bosanamaz diye düşündüler. Ama ben hic bir soyledigini yutamam kusura bakmayin deyince isler degismeye basladi. Ardindan gitmeye yakin ozur fasli geldi ilginc bir sekilde.
Sizin adınıza barışmaniza sevindim yalnız biseyi hala anlamadım. Eşiniz ve ailesi sizden tam olarak ne için özur diledi?

Ben bu konunun boşanmaya gideceğini düşünmüyorum. Şu an iki taraf da kendi hakimiyetini ispatlamaya çalışıyor ve iki taraf da haksız. Köye yerleşen kaynana=kışları eve yerleşen kaynanadır. Keşke bu noktada uyansaydınız. Araba konusunda da evlilik öncesi eşinizin aldığı mal. İsterse eşiniz ödemiş olsun, isterse kayınaile. Diyelim ki hepsini eşiniz ödedi, şimdi de aileme hediye ettim dedi. Söz hakkınız ne hukuki olarak ne vicdani olarak var. Boşuna bu konuda kendinizi doldurmayın.

Eşinizin söylediği sözleri inkar etmesi çok çirkin. Sizin de kayınvalideye mesaj atmanız çok yanlış. Umarım toparlarsınız. Bundan sonra muhatabınız sadece eşiniz olsun. Ailesiyle ilişkileri onun aracılığıyla çözün. Artık bu insanları da tanıdınız, vaatlerini sözlerini eşiniz dahil indirimli dinleyin. Umarım bu süreçte birbirinize saygınızı daha çok kaybetmezsiniz. Çünkü bu evlilik bitse bile iki aile ömür boyu yüz yüze bakacaksınız.

Valla ben kendim şahsen konuşmadım ama eşim istemediğimi hatta kavga ettiğimizi defalarca söyledi. Hatta artık çok rahat kullanamadığını vs de söyledi ama sürekli isteyen bir insana ne diyebilirsin ki? Araba kapının önünde yatıyor işin olsa neyse diyor bana da bişey olduğunda. Şirket arabanın kullanılmasına izin veriyor kaynım da siz kullanabiliyorsanız biz de kullanırız kafasında. Bakalım bayramda ne olacak bizi köye getirin götürün demesinler de artık tatil olmasını bile istemiyorum bayramlardan soğudum. Eşim asla anlamıyor beni kindar görüyor. Bana evlenirken yardım etmedikleri için araba vermek istemediğimi düşünüyor doğru ama suçlu ben oluyorum. Bu sefer de isterlerse sizce ben konuşmalı mıyım kaynımla ya da kayınvalide ile? Konuyu da sabote etmek istemiyorum.
Yok siz konuşmayın. Bakın ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Gelin istemiyor yoksa kardeşimiz verir kafasına girerlerse sürekli başka şeyler de istemeye kalkarlar. Eşiniz sınır çizecek. Öyle ya da böyle. Çizmiyorsa ehliyetiniz yoksa alın. Varsa başlayın öğrenmeye. Sürekli arabayı kullanın. İsterse işte o zaman açıp benim işim var dersiniz.

Yahu ablacım kadının banı yeni açıldı dur bismillah

Valla herkes ağzına ne konuştuğuna dikkat edecek. Yönetim değerlendirilir direk kendilerine laf atiyor. Forum da her fikri kaldıramayacak insan buralarda takılmasın ztn. Beğenmedim diye kendi basladi o kdr fikir verdiğim vakte yazık.

Eğer boşanmayacaksanız -ki inşallah toparlarsınız ve pişman olmazsınız- kesinlikle maddiyatla ilgili bir şeyler yapmanız lazım. Eşiniz belli ki evi ödediğini de arabayı ödediğini de uydurmuş. Ama benim anlamadığım maaşını veriyormuş annesine. O maaş dönmediğine göre nereye gitti o zaman ev için ödenmediyse?
Araba da sizin değilmiş. Onu da ayırmanız lazım sıfırdan başlayın. Sizin aileniz yardım etsin gerekirse. Onlar da seslerini keserler.
Bence bekarken eve destek oluyordu, onu o şekilde söyledi.

Konu ile alakalı vakit ayırıp bir çocuğun böyle fevri anne babası yüzünden paramparça bir aile de büyümesine çok üzülmüştüm ama değmezmiş. Hayat size öğretecek ztn. Saz arkadaşları fln üsluba bak. Yönetime kadar laf atmayı hak görmek neyin kafası.
Niye yönetime laf söylenemez mi. Nasıl bir dokunulmazligi var.
Çok komigime gidiyor böyle şeyler ya. Siyasetten söz edilince herkes şöyle böyle der.
Geçen bizim site yönetimi de çok yüksek zam yaptı. WhatsApp grubundan eleştirildi. Herkes usulubunca bu oranlar çok dedi. Blok temsilcileri falan o kadar tepki gösterdi ki. Ufacık bir eleştiriye gelemediler.
Sonra falanca diktatör diyorlar. Filanca şöyle diyorlar..bizim site yönetimindekilerin tavrından sonra dedim ki daha hiçbir siyasetçiye laf söylemeyecegim. Basit bir 500 haneli bir yönetimde bile insanlar böyleyse diğerleri de çok normal demekki diye düşünmüştüm.

Şimdi o hesap siz de aynı tavra girmissiniz. Kk yönetimi eleştirilemez mi? Hak görmek falan ne demek mesela?

Özür olayına kadar herşeyi bilmişim...uyduruyorsun diyenler online mi? 😂 Evet özür olayına kadar , tüm karakterler ve örgü kelimesi kelimesine herşey tahmin ettiğim gibi ama ben burcu özür dileyip olayı kapattı diye düşünmüştüm, meğerse şafak özür dilemiş🥴niye özür dilediğini tam anlamadım ama barismalarina sevindim
Barışmamışlar, olay sarpa sarmış iyice.
Başta atıp tutmuşlar, en son eşi özür dilemiş yine de. Konu sahibi tiksindim diyor.

Niye yönetime laf söylenemez mi. Nasıl bir dokunulmazligi var.
Çok komigime gidiyor böyle şeyler ya. Siyasetten söz edilince herkes şöyle böyle der.
Geçen bizim site yönetimi de çok yüksek zam yaptı. WhatsApp grubundan eleştirildi. Herkes usulubunca bu oranlar çok dedi. Blok temsilcileri falan o kadar tepki gösterdi ki. Ufacık bir eleştiriye gelemediler.
Sonra falanca diktatör diyorlar. Filanca şöyle diyorlar..bizim site yönetimindekilerin tavrından sonra dedim ki daha hiçbir siyasetçiye laf söylemeyecegim. Basit bir 500 haneli bir yönetimde bile insanlar böyleyse diğerleri de çok normal demekki diye düşünmüştüm.

Şimdi o hesap siz de aynı tavra girmissiniz. Kk yönetimi eleştirilemez mi? Hak görmek falan ne demek mesela?

Komiksiniz :KK70:

Mune Mune abla tüm bunlar attığım beğenmedim i yediremedigi için başladı arkadaşlar konu örgüsunden de polemik çıkarmaktan da habersizler bana yetooo ama
Bilmiyorlar ki ahiretligine neler ettin burda yazıp duruyorlar ya sabır:KK70:

Evde olan bitenin dışarı aksettirilmesi kötü sonuçlar doğurabiliyor burada olduğu gibi.

Eşiniz de ailesi de çiğ insanlarmış, keşke konu bu kadar büyümeseydi; nerden nereye gelmiş.
Herkes az veya çok hatalı bence. İnşallah hayrolur, yuva kolay kurulmuyor. Boşansanız bile pişman olmayacağınız şekilde olsun.

Burcu Hanım beğenmedimlere çok takılmayın derim. :)
Bugün bu mesajıma beğenmedim atan, yarın başka mesajıma kalp koyuyor, yeri geliyor emoji ile kalmıyor tebrik ediyor. Aynı şekilde ben de öyle.
Herkesin her fikrini beğenmeyebiliriz, olur öyle.
Şimdi durduk yere yine birileri banlanmasın, sakin sakin eşinizin ailesini ayıplayalım biz. :KK53: Şafak Bey'i de es geçmeyelim tabi. Ayy isimden de kaybediyori 2 tane Şafak tanıdım ikisi de sorumsuzdu he.

Burcu Hanım beğenmedimlere çok takılmayın derim. :)
Bugün bu mesajıma beğenmedim atan, yarın başka mesajıma kalp koyuyor, yeri geliyor emoji ile kalmıyor tebrik ediyor. Aynı şekilde ben de öyle.
Herkesin her fikrini beğenmeyebiliriz, olur öyle.
Şimdi durduk yere yine birileri banlanmasın, sakin sakin eşinizin ailesini ayıplayalım biz. :KK53: Şafak Bey'i de es geçmeyelim tabi. Ayy isimden de kaybediyori 2 tane Şafak tanıdım ikisi de sorumsuzdu he.
Ben olabilirim onlardan biri :) Kimi üyenin bir konudaki yorumu acayip hoşuma gidiyor, keşke mesajın alnı olsa da öpsem diyorum. Aynı üyenin başka konudaki mesajına yok artık diyorum. Bir konuda karşıt fikirliyiz diye düşman olmadık ya :KK37:

Barışmamışlar, olay sarpa sarmış iyice.
Başta atıp tutmuşlar, en son eşi özür dilemiş yine de. Konu sahibi tiksindim diyor.
Ben özurden sonra aileler öpüşün barışın demiş, sonra da en azından aileler nezdinde şimdilik boşanma işi rafa kalkmış gibi anladım. Ama özrü kim diledi niye diledi onu anlamadim? Ha bana kalırsa konu sahibinin boşanmaya niyeti hiç yoktu zaten ama şu noktadan sonra adam ne yapar bilemem....

Ben olabilirim onlardan biri :) Kimi üyenin bir konudaki yorumu acayip hoşuma gidiyor, keşke mesajın alnı olsa da öpsem diyorum. Aynı üyenin başka konudaki mesajına yok artık diyorum. Bir konuda karşıt fikirliyiz diye düşman olmadık ya :KK37:
Ozellikle alintiladim o mesajlari. Bunun uzerine hanimefendinin vurduladigi sey ile begenmedigi mesajlarin alakasi yok.
Benim lafim butun mesajlari begenmeyenlere degil, ozellikle bazi kisilere ithafen yazdigim mesajlari begenmemesi o kisinin. Çünkü ozellikle bir kac kisi konuyu cok carpitti. Baska yerlrrden vurmaya calisti. Onlara cevap vermiştim.

Her neyse banlancam şimdi 😂😂

Bence nadirliği, bu kadar çirkef insanların da nadir oluşu. Konu sahibinin kayınailesi potansiyel taşıyor bence.o
Ben hiç parayı verenin düdüğü çaldığını görmedim desem
Kız ailelerinden de binbir yardım yapıp, kızının 3 çocuğuna bakıp, ayrıca ev kirasına kadar ödeyen aileler biliyorum.
Damatlar burunlarından kıl aldırmıyor.
Kayınvalidenin ağzı kapanmıyor yada bu karışmalarına engel olmuyor.
Ama karıştırmayanda eve bir tencere almamış olsa dahi karıştırmıyor.
Bende anlamıyorum ama çok var böyle aile

Konu sahibi içinse eğer ailesi yardım yapacaksa direkt konu sahibinin kendisine yapmaları daha mantıklı

X