Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Katılmıyorum. İsteyecekleri arabayı vermesinler. Eğer ben eşimle yuva kurduysam ayarlarımla oynayamaz. Tamamen benim olmayan arabayı da istemem. Ben eşimin ailesinin evinde oturuyorum. Kendileri köye ev yapmışlar eşim destek çıkmış eşim içinde burayı ayarlamışlar. Altınlarla ev alıcaktım çalışıyorum yıllardır. Eşim evimiz var araba alalım dedi. Kabul ettim.
İlk zamanlarda habersiz misafir davet edildi evime. Edemez annen dedim. Eğer ev verildiği için böyle oluyorsa istemem satarım arabayı koyarız üstüne çıkarız evden dedim. Olmazmış. Peki o zaman ya evi benimserim ya da vermezler. Çıkın deselerde alınmam kendi bilicekleri iş. Kimseden ev para istemem. Çalışıyorum ve 3 yıldır kredi ödüyoruz. Ev içinde öderdik.
Araba onlarınsa vermesinler. Ya da konuşulsun. Ortakdır ihtiyaç dahilinde kullanılcak rızanız varmıdır denilsin. Eşşek başı değil ki konu sahibi. Yapılan iyilikle karşı tarafın cezalandırılmasına karşıyım ben.
Araba evlenmeden önce alındığı için konu sahibinin hiçbir söz hakkı yok araba üzerinde. İsterlerse atarlar isterlerse satarlar aslında.

Dedigim gibi kaynanama attigim mesajda ne hadsizligim kaldı, ne terbiyesizligim, ne kiskancligim. En basitinden annemler para gonderiyorlar dememde bile cirkeflesip ne yani biz de mi yollayalım onu mu istiyosun diyen bir insan karşımdaki. Kayinbaba zaten duygusuz,kibirli.
Asacam kesecem denilip, sonradan barisiliyor. Ve aileler birbirlerinin yuzlerine bakamiyorlar. Yarin bir sans tanisaydik misal ben kayinailelerle asla eskisi gibi olamam. Gitmek bile istemem, torunlarini dahi göstermek icimden gelmez. Cunku onlar o yuzu kendilerinde birakmadilar. Ama ailemin kendi terbiyesizlikleri karsisindaki tutumlarından umarim sonradan utanirlar. Utanmazlarsa zaten bunu da yazdim. Artik bir koz daha var elimde. Hem safaga hem onlara karşı.
Annemler orda karşı taraf gibi kötü davransalardi kim bilir olay daha nerelere gidecekti. Babam iki eliyle yumrugunu sıkarak oturdu. Annem zaten surekli sakin kalmaya çalıştı. Yeri geldiginde safagi uyardi haddini bilmediği kısımlarda.
Aksam 8 de geldiler. 00.30 du sanirim gittiklerinde. O kadar soylenen soz oldu ki her nokta, detay aklima gelmiyor.
Ben unutmamam gereken şeyleri zaten aklimda tutuyorum. Yeri geldiginde hepsine cok guzel cevap verecegim.
Izliyorum onlari bakalım.
Hamilesiniz bırakın ne halleri varsa görsünler. Hatta eş ailesiyle bir süre görüşmeyin. İyi değilim yalnız kalacağım diyin. Kabul etmeyin. Eşinizlede keza öyle.

Araba evlenmeden önce alındığı için konu sahibinin hiçbir söz hakkı yok araba üzerinde. İsterlerse atarlar isterlerse satarlar aslında.
Bende onu diyorum isteyeceklerse ve böyle ortalık karışıcaksa kullanmamda istemem de arabayı. Eşime de söylerim. Ben benim hissetmediğim hiçbir malı mülkü istemem. Bu ister arabadır ister bir toka. Komple onların olsun isterlerse eşim istediğinde vermesinler gram ilgilendirmez beni. Benimsemem de ama. Eşim plan yaptığında istemediğimi rahat edemediğimi dile getiririm. Kendimize ait araba alalım komple ailesinede verebilir takılmam da buna. Mal mülkten geliyor başımıza ne geliyorsa.
Köye yeni ev yaptı ailesi. Babasına “ baba göster bakalım evini görelim “ dediğimde “ kızım sizinde eviniz dedi “ . Kimsenin malında evinde gözüm yoktur benim. Lafı edilmez rahatsız edilmezse kullanın denirse kullanırım edilirse buyrun istemem derim.
bu olay yaşansaydı eşime bayramda araba kiralatırdım. Amacım gezmekse araba kiralanır gezilir. En azından o süre zarfında kimse mırın kırın etmez🤣

Aksine "bizim kızımızın sizin evinize arabanıza ihtiyacı mi vardı ki yalanla yola çıktınız, bir de üstüne kızımıza hakaret ediyorsunuz" deyip çekip almaları gerekmez miydi? Konu sahibinin anlattığı aile profili öyle çunku, hem çok varlıklı, hem gururlu , kızlarına sahip çikan vs.
Gerekirdi ama konu sahibi yanlış profil çizmiş bizlere. Diğerlerini geçtim gururlu aile öyle olmaz. Benim babam çok da iyi adam değildir ama eşim bir tartışmamız üzerine babamı arayıp dese ki biz boşanıyoruz gelin konuşacağız babam gelip beni alıp gider. Konuşmaz. Boşanacağız kelimesi nettir çünkü. Konuşacağız demek gelin beni ikna edin de kızınızı boşamayayım demektir. Kabul edilemez. O sebeple tartışmalara ve blöflere aileler dahil edilemez.

Susmaları büyük hata , aile kızımızı üzün diye evlendirmedik deyip kızlarını alıp gidecekti, öfff bu kız aileleri hep alttan alan taraf ama yanlış strateji...
Oğlum oğlum demişler birde yahu ne münasebet. Boşanıyoruz gelin konuşalım dediğinde biz kızımizla konuşuruz deyip gelmemeleri, konu sahibiyle konuşup gerekirse onu evden almaları gerekirdi. Yapılacak şey budur. Önceki gece aramış birde esi. Sanki kocasından şiddet görmüş, çaresiz kalmış kadın gibi gece yarısı ille de gelin diyor. Koca bir değişik, aile değişik, konu sahibi ve ailesinin tavrı tuhaf. Normal bir şey yok konuda bana kalırsa.

Son düzenleme:
Kızlarına her ay yardım gönderen aile susmaz, aksine daha çok üste çıkar bana kalırsa. Doğum paketine kadar destek olmuslar. Karşıda ev sizin olacak deyip sonrasında ay heyecandan öyle laflar ettik diyen bir aile var. Hakarete sessiz kalmak ayrı bir boyut zaten, neden sussunlar cidden anlamadım.
Karşıda da maddi konularda yalan söylemiş, kendisine ait olmayana benim demiş bir
damat var.
Ayrıca konu sahibi bu kadar bizim malımız, ailenin malı ayrı olsun diye direttiği için de ne araba ne ev oğlumuzun her şeyi biz aldık da demiş olabilirler. Belki de asıl yalan burada bilemeyiz.
Olgun ve medeni insanlardır bana göre. Karşı taraf anlayışsızsa, bi de kız tarafı kendine çekiştirse konuşmaları, ipler tamamen kopar ki. Yapıcı olmaya, dönüşü olmayan şeyler söylememeye çalışmışlardır bence.

Katılmıyorum. İsteyecekleri arabayı vermesinler. Eğer ben eşimle yuva kurduysam ayarlarımla oynayamaz. Tamamen benim olmayan arabayı da istemem. Ben eşimin ailesinin evinde oturuyorum. Kendileri köye ev yapmışlar eşim destek çıkmış eşim içinde burayı ayarlamışlar. Altınlarla ev alıcaktım çalışıyorum yıllardır. Eşim evimiz var araba alalım dedi. Kabul ettim.
İlk zamanlarda habersiz misafir davet edildi evime. Edemez annen dedim. Eğer ev verildiği için böyle oluyorsa istemem satarım arabayı koyarız üstüne çıkarız evden dedim. Olmazmış. Peki o zaman ya evi benimserim ya da vermezler. Çıkın deselerde alınmam kendi bilicekleri iş. Kimseden ev para istemem. Çalışıyorum ve 3 yıldır kredi ödüyoruz. Ev içinde öderdik.
Araba onlarınsa vermesinler. Ya da konuşulsun. Ortakdır ihtiyaç dahilinde kullanılcak rızanız varmıdır denilsin. Eşşek başı değil ki konu sahibi. Yapılan iyilikle karşı tarafın cezalandırılmasına karşıyım ben.
Siz doğru olanı yapmışsınız, düşünceniz sağlıklı ama konu sahibinin durumu değişik. Araba konusunda , kendisinin ve ailesinin hem ev hem araba alabilecek birikimi hatta hazırda pek çok mülkleri olmasina rağmen (kendi oyle dedi) eş ailesinin kullanmaları için verdiği aracı, sırf eş ailesi ihtiyaç durumunda birkaç gün kullanacak diye büyük olay çikariyor, KV nin şu anda oturduğu ev icin , onlar çiksin biz oturalım diye eşini darliyor, konu içerisinde yemekli düğün+ bolca takı+ beyaz eşyaları yapan üstüne arabalarını veren KV nin yüzüne zaten hiçbirsey yapmadiniz dediğini, evine aldığı robot süpürge den, eşinin yemek parasına kadar her konuyu eş ailesiyle tartıştığını ve bütün bunların sadece 8 ay içinde olduğunu da kendi anlatiyor...Yani sizdeki duruş ile burdaki çoooook farklı....

Son düzenleme:
Olgun ve medeni insanlardır bana göre. Karşı taraf anlayışsızsa, bi de kız tarafı kendine çekiştirse konuşmaları, ipler tamamen kopar ki. Yapıcı olmaya, dönüşü olmayan şeyler söylememeye çalışmışlardır bence.
Bence olgunluktan medenilikten falan değil bu tepkisizlik...KV ye atılan saçma sapan msjlar yüzünden başları eğildi insanların, bir de anladığım kadarıyla zaten gariban bir aile, üstüne kızlari daha 8 aylık evli, işsiz ve gebe, zor işler yani....Aksi halde konu sahibinin anlattığı profilde bir aile olsaydı ,asıl bu olan bitenden sonra medenice çekip alırdı çocugunu ordan....

Son düzenleme:
Konu sahibinin bahsettiği profilde bir aile değil bence. Olgunluk değil de çaresizlik gibi daha çok.
Hakaret ediyorlar diyor, buna sessiz kalmak olgunlukla alakalı değil bana kalırsa.

Siz doğru olanı yapmışsınız, düşünceniz sağlıklı ama konu sahibinin durumu değişik. Araba konusunda , kendisinin ve ailesinin hem ev hem araba alabilecek birikimi hatta hazırda pek çok mülkleri olmasina rağmen (kendi oyle dedi) eş ailesinin kullanmaları için verdiği aracı, sırf eş ailesi ihtiyaç durumunda birkaç gün kullanacak diye büyük olay çikariyor, KV nin şu anda oturduğu ev icin , onlar çiksin biz oturalım diye eşini darliyor, konu içerisinde yemekli düğün+ bolca takı+ beyaz eşyaları yapan üstüne arabalarını veren KV nin yüzüne zaten hiçbirsey yapmadiniz dediğini, evine aldığı robot süpürge den, eşinin yemek parasına kadar her konuyu eş ailesiyle tartıştığını ve bütün bunların sadece 8 ay içinde olduğunu da kendi anlatiyor...Yani sizdeki duruş ile burdaki çoooook farklı....
Sizin köyde takilari sanirim kayinbabayla kaynana takiyor sadece.
Pek cok mulkum oldugunu soyledigim mesaji alintilar misin?
Evimde ki supurgeyi konu eden kaynanam.
Cidden ne kullaniyorsunuz ?

Yetmedigi taktirde babam ev kredisi çekecekti, biz ona ödeyecektik.

Su an hem birikmisim, hem borsa yatirimim, hem de ailemden kalan bir cok mal mulkum var.
Ben alıntıladım.
Siz böyle mesajlar yazınca biz de ona göre yorumlar yapıyoruz. Karar verin, bir çok malınız mülkünüz birikmişiniz, borsada yatırımınız ve mevduat geliriniz var mı yok mu? Varsa niye sıkıntıdasınız, niye hastane için açıldık, işizlik maaşıyla geçiniyorum, sadece babama kredi çıktı bize çıkmadı diyorsunuz? Eşiniz niye bekarken sahip olduğunuz malın üzerinde söz sahibi değil? Bu kadar varlığın içinde ben olsam keyfime bakarım, kocamın ailesi kimmiş ne canımı sıkacağım üç kuruşluk malları için, benim malım yine benim malım derim çatır çatır yerim. Evlenmeden önce ailesine kaplan şimdi de kedi olan adamın hakkını emeğini de aramam.

Evlilik öncesi alınmışlar her zaman sıkıntılıdır. Çünkü aile birliği içinde alınmışlar, siz bir şey ödememişsiniz katılmamışsınız. Evet eşiniz ödemiştir kredi çekmiştir ama adam bunu böyle görmüyor. Aileme rest çekemem alamam vermem diyemem diyor. Ha bunun olması gerekeni güzel yolu, oğlum artık senin de bir alen var karın hamile, geçin evinizde oturun araba da kapınızın önünde dursun demektir. Bunu demeyen aileyi yenemezsiniz. Kavga eder laf söyler laf duyar her gün yıpranırsınız. Adınız böyle paragöze çıkar ama ben paragöz olduğunuzu düşünmüyorum. Hırs yapmışsınız, ortada büyük haksızlık var deyip hazmedemiyorsunuz. Onlara boyun eğdireceğim, kocamın hakkını söke söke alacağım diyorsunuz. Ortada ne koca ne aile ne de çocuğunuzun sevgiyle huzurla büyüyeceği bir ev olmayacak. Pirus zaferi gibi bir şey.

Tekrar soruyorum, bu kadar mal mülk var mı, varsa niye kendi evlerinizden birinde yaşamıyorsunuz? Adam arıza çıkartınca direkt atarsınız evden. Haksızlık aşağı haksızlık yukarı. Adalet isteyen yok ki sizden, adam da ailesi de memnun durumlarından. İşine gelmiyorsa boşanalım demiş kocanız. Bu saatten sonra bu eşle bu aileyle huzurlu sakin bir hayat yaşayamazsınız çünkü aileleriniz her detayı biliyor. Çok çabuk gaza gelip fevri davranıyorsunuz.

Sizin köyde takilari sanirim kayinbabayla kaynana takiyor sadece.
Pek cok mulkum oldugunu soyledigim mesaji alintilar misin?
Evimde ki supurgeyi konu eden kaynanam.
Cidden ne kullaniyorsunuz ?
Yetmedigi taktirde babam ev kredisi çekecekti, biz ona ödeyecektik.

Su an hem birikmisim, hem borsa yatirimim, hem de

ailemden kalan bir cok mal mulkum var.
Omega 3 kullanıyorum, asla unutmam😁
Peki siz niye sürekli her konuda ama heeerrr konuda "yanlış" bilgilendiriyorsunuz burda insanları? Hadi bu alışkanlık diyelim, niye doğruyu söyleyenleri göz göre göre yalancilikla sucluyorsunuz? Sizce biz (enazindan hepimiz) aptal mıyız ki size ve mağduriyetinize inanalim? Gerçekten ben artık kesinlikle eminim , eşiniz ve ailesi haklı ve mağdur. Umarım bir an önce kurtulurlar...

Son düzenleme:
Eşim arabayi alirken annesi bir miktar altın vermiş. Ama söyle bir durum da var. Zamanında esim bekarken ona verilecek olan evi Eşim ablasina veriyor. Ve esime de yeni ev alıp bunu sana aliyoruz diyorlar. Esim ve ailesi beraber o eve yerlesiyorlar. 9 seneye bölüp taksidi 5 sene boyunca Eşim oduyor evin taksidini. Ve sonra biz evleniyoruz. Bana da kaynanam emekli olunca köye yerleseceklerini söylüyor nisanli iken (Mart-2025 de emekli) O sure boyunca kirada oturmamizi soyluyor. Tamam diyoruz. Evlendikten sonra da belki koye gidemem, hastalanirim demeye başlıyor.

Iki saat kadar önce karşıma aldim. Zamanında altın verdikleri icin ortak mi görüyorlar arabayı dedim. Sanirim dedi. Peki kaç gram verdiler, ne kadar verdilerse verelim. Hem kendi arabalarını alırlar , hem de artık huzurumuzu bozmazlar dedim. Ama biz de artık eve yerleşelim, onlar kiraya çıksın. Geri kalan 3 senelik ev borcunu da altınları bozdurup kapatırız dedim

Zamaninda eşim arabayi alırken ortalama 1/4 kismini altin olarak kaynanam vermiş. Bu yüzden gelen yorumlar arabada hak iddia ediyo olabilirler uzerineydi. Bende konuşup halletmek istedim. Sırf tartisma uzamasin, konu kapansin diye gayet sakin bir şekilde dile getirdim. Ve bosanmak istediğini söyledi. Alintiladim mesajı bu arada .

Piraye eş ailesi kullanmaları için vermemiş. Son aile toplantısında eş ailesi ve eş tiyatro çevirse de arabayı eş ödemiş. Kv sadece katkıda bulunmuş ki bir miktar o da.
Konu sahibi de o zaman annenin borcunu ödeyelim demiş. Arabanın üstüne yatma durumu yok. Bekarlıkta alınsa da şu anda o araba Şafak'ın. Yani çekirdek ailenin kullanımında.

Krediler 0.69ken ev almak istemişler. Kv yine atlamış almayın biz çıkacağız diye. Sürekli böyle söylenince o zaman evimize geçelim ama borcunu biz kapatalım demiş. Kaldı ki borcu zysten 5 yıl eş ödemiş. O zaman ev almalarına engel olmayacaklardı.

Bolca takı, düğün ve beyaz eşya kısmında ben alıntılamamışım ama konu sahibi masraf yaptırmadığını, kendilerinin yaptığını yazdı.

Piraye eş ailesi kullanmaları için vermemiş. Son aile toplantısında eş ailesi ve eş tiyatro çevirse de arabayı eş ödemiş. Kv sadece katkıda bulunmuş ki bir miktar o da.
Konu sahibi de o zaman annenin borcunu ödeyelim demiş. Arabanın üstüne yatma durumu yok. Bekarlıkta alınsa da şu anda o araba Şafak'ın. Yani çekirdek ailenin kullanımında.

Krediler 0.69ken ev almak istemişler. Kv yine atlamış almayın biz çıkacağız diye. Sürekli böyle söylenince o zaman evimize geçelim ama borcunu biz kapatalım demiş. Kaldı ki borcu zysten 5 yıl eş ödemiş. O zaman ev almalarına engel olmayacaklardı.

Bolca takı, düğün ve beyaz eşya kısmında ben alıntılamamışım ama konu sahibi masraf yaptırmadığını, kendilerinin yaptığını yazdı.
Dostum ben seni ve yorumlarını çok beğenirim, burada da konu sahibinin söyledikleri üzerinden çok güzel yorumlar yaptın ama sıkıntı şu ki ben burada iki günde o kadar çok yalanını yakaladım ki artık anlattığı hicbirseyin doğru olduğuna inanmıyorum. Konu sahibi için söylemiyorum ama ben dümdüz açgözlü, ve yalancı insandan çok korkarım . Allah kimseyi boyleleriyle karsilastirmasin...

Dostum ben seni ve yorumlarını çok beğenirim, burada da konu sahibinin söyledikleri üzerinden çok güzel yorumlar yaptın ama sıkıntı şu ki ben burada iki günde o kadar çok yalanını yakaladım ki artık anlattığı hicbirseyin doğru olduğuna inanmıyorum. Konu sahibi için söylemiyorum ama ben dümdüz açgözlü, ve yalancı insandan korkarım . Allah kimseyi boyleleriyle karsilastirmasin...

Farklı düşünüyoruz seninle ya da ben safım ahshhs

X