Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Cok tatlısınız. Kendiniz çalıp, kendiniz oynamışsınız . Cidden mesajlarımın hangisinden eve-arabaya tav olduğumu çıkardınız?
Daha evlenmeden biz o evi dizelim, oraya taşinalim, annenler şimdiden köye gitsin demişsiniz. Araba da aynı şekilde, kapıda 15 gün eksik duracağıni öğrenir öğrenmez olay çıkardınız, boşanacak noktaya geldiniz. Daha evleneli bir yıl olmadan vaatlerin peşine dusmuşsunuz işte. Kaldı ki insanlar en baştan 1 buçuk iki yıl içinde köye yerlesiriz demişler zaten, siz evleneli kaç ay oldu? Sadece ev araba olsa iyi sizden önce ne yapılmış yapılmamış kayinaileye ait her kuruşu da hesaplamissiniz üstüne.... Bunları da kendiniz anlattınız, niye uydurayim....

Son düzenleme:
Ben şuan gelişmeleri yeni okudum. Sizin yaptığınız hatayı yengem lohusayken yapmıştı. Ortada sorun yokken çözülmüşken tatlıya bağlanılmışken 1 hafta sonra anneme saydırmalı 8 dakkalık ses attı. O günden sonra hiçbirşey eskisi gibi olmadı. Evet alttan aldık sesimizi çıkarmadık biz kayınvalideniz gibi kimseyide aramadık. Ağlamadıkta abime. O yüzden kayınvalidenizin iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum.
Şimdi gelelim şuan yapılacak duruma. Ailelerle konuşulmayacak. Konuya dahil edilmeyecek. Kimseyle görüşmek ve konuşmak istemiyorsunuz. Bunu mesajla yazın. Kafa dinlemek istediğinizi bayramda tatili ailenizle geçireceğinizi de yazın. Mahkeme olursa koz olursa kullanılmasın.
Bunaldığınızı kimseye de görmek istemediğinizi söyleyin. Şuan canla başla en çok konuşmak istediğiniz zamandasınız yani şuan susmalısınız ki sağlıklı bir iletişim kurun. Üzüldünüz kırıldınız değersiz hissettiniz hepsi bu. Geri adam atamazsınız.

Peki eş ailesi çok mu masum , oğullarını malları ile elinde tutmaya çalışmak ama bişey de koklatmayıp bir ev gibi davranmak bu da irrite edici değil mi, adam kendilerinden kopmasın diye ev almasını bile engellemişler, zaten sana ev verdik deyip o evde kendileri oturmuş, Konu sahibi inceldiği yerden kopsun demedikçe asla düzelmeyecek hicbirsey , eşi düzelmedikçe hickimse düzelmeyecek, en büyük sorun eşi, mal mülk konuları önemsiz adamın bağımlı olması, kendi kurduğu aileye sahip çıkmaması en büyük problem , hala mal mülk diyorsunuz, Konu sahibinin rahatsız olduğu şeyler başka, mal mülk bahanesi aslında, açıkça ailene bağımlısın diyemediği için mal mülk meselelerini gündeme getirmiş ama yanlış yerden girmiş konuya, eşine biz ne zaman bir aile olacağız, ne zaman kendi kararlarımızı alacağız ve ne zaman tam anlamıyla Ailenden sadeleşip kendi yuvamıza odaklanacağız tarzında sorular sorması daha mantıklı olurdu , ailen hicbirşeyimize müdahil olmasın, mal mülk araba onların olsun diyecekti ...

Kesinlikle en güzel ve mantıklı olan bu ...

adam kendilerinden kopmasın diye ev almasını bile engellemişler,
Diğer konularda katılıyorum ama şu kısim benim kafama yatmadı Mihrimah...konu sahibi ev alalım demiştir demesine de, bu zamanda tek maaşla Ankara'da ev almak çok da mümkün olmadığı için eş ailesinin pek dahli yoktur bence konuya. Konu sahibinin ve eşinin mesleklerini, total gelirlerini bilmeden birşey söyleyemem ama aklı başında hangi aile biz ev alicaz , gücümüz var diyen yetişkin çocuklarını niye ve NASİL engeller? Belli ki zaten konu sahibinin ev alıp borca girip sıkıntı çekmek gibi bir niyeti de geliri de yok, daha evlenmeden kayinailenin evine perde ölçmüş, ordan hesapla işte "bizi engellediler" sözünün samimiyetini

Son düzenleme:
Ev alacaklarmış altınları bozdurarak ve birikimi de katarak. Ama eş ailesi yok almayın bunu veriyoruz demişler. Aşırı önyargılı yazıyorsunuz konuyu tam bilmeden. Sürekli bi paragöz iması yapıp duruyorsunuz kadına. Riskli gebeliği var, evliliği bitmek üzere bir de size mi cevap vermekle uğraşsın. Perde ölçmüş dediğiniz ev kayınailenin "sizin olsun" dediği ve konu sahibinin eşinin 5 yıl boyunca taksitini ödediği ev.

Riskli gebeliği var, evliliği bitmek üzere bir de size mi cevap vermekle uğraşsın.
Tam da bu yüzden yanlış yaptığını anlatmaya çalışıyor olabilir miyim? Üstelik bize tek taraflı anlattiklarindan bile olayın tek odağının " para hesabı" olduğu ortadayken ve konu sahibi karşı taraf haksız bile olsa haklı cikaracak hamleler yapiyorken...Ayrıca buraya konu açan ben değilim, cevap yazmak istemeyen konu açmasın di mi?

Konu sahibinin odağı para değil. Eşi sürekli ailesiyle görüşüyor. Kendisinin yanında farklı ailesinin yanında farklı. Vaatler verilmiş tutulmamış. Hepsini okusaydınız kadının verdiği binbir detayı görürdünüz parayla alakası olmayan birsürü şey var konuda. Tabii ki insanın canı sıkılır. Ayrıca sizin bu paragöz imalarınız kadının riskli gebeliğine tam olarak ne fayda sağlayacak? Daha yapıcı da eleştirebilirsiniz ama dünden beri yorumlarınız kötü yönde. Bi duruluyor sonra geliyor yine aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz.

Konuyu okudum da hiç böyle düşünmemiştim. Böyle söyleyince taşlar yerine oturuyor

Bişey sorucam, burda konu sahibi üzülmesin kırılmasın diye apaçık hatalarini gostermeyip ,hiç gereği yokken kucağında çocuğuyla boşanmasına veya evliligini yipratmasina yönelik gaz verince iyilik mi yapmış oluyorsunuz? gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz?Ayrıca benim yorumlarımdan tam olarak size ne? Beğenmiyorsanız engellersiniz, niye gözünüzü yoruyorsunuz ki?

kayınvalidesine yazdığı mesaj da buram buram maddiyat kokuyor. Hep yüzgöz olmaktan korkmuşumdur. Keşke sakin kalabilseydi.

yaptiklari masraf sadece dugun salonu ki illa yemekli olacak diye tutturdular, biz sade br nikah istiyorduk. Ikincisi de düğünde taktiklari bilezik. Bunlar da birak olsun bir zahmet. Bir de beyaz esya. Geri kalanlar esimle ben. Ve ailem.
Yemekli düğün+ ev alabilecek kadar takı + beyaz eşyalar + araba +geleceğe yönelik de olsa bir ev miras hakkı....Bu insanlara "Zaten hiçbirsey yapmadiniz bari oturdugunuz evi de verin, arabayı da unutuverin" demek biraz şey değil mi ? Daha ne yapmalarını bekliyordu konu sahibi de az bulunuyor bunları, konu boşanmaya kadar gidiyor, anlamiyorum gerçekten. Konudan bağımsız olarak biri beni aydınlatabilir mi?

Ben kesinlikle böyle bir gaz vermiyorum, aksi bir yorum da yaptım hatta. Hiç boşanması taraftarı olmadım genelde okudum ve hamileliğine laf atılmasıyla ilgili yorumlarım oldu. Ayrıca kayınvalideye yazmak hataydı o belli oldu. Orda da teşvik etmedim. Böyle bir sebepten boşanmalarını istemem.
Ayrıca benim yorumlarımdan tam olarak size ne? Beğenmiyorsanız engellersiniz, niye gözünüzü yoruyorsunuz ki?
Ben maalesef bana yapılsın başkasına yapılsın haksız bulduğum yorum oldu mu üzülüyorum dayanamıyorum. Burda benim açtığım konularda olaydan sapıp sürekli başka yere çekenler hakaret edenler şunlar bunlar çok oldu ve konu sahibiyle empati yapıyorum. Destek almak için açılmış bir konu var, konu sahibinin durumu iyi değil, fakat bir de üstüne gelinen yorumları gördüm mü tahammül edemiyorum. Daha yapıcı da yorum yazabilirdiniz. Keza yazanlar da oldu. Onlar da belki sizin gibi para da para diye düşündüler ama fikirlerini önyargılarla ya da kadını damgalayarak değil daha güzel bir şekilde ifade ettiler. Bence bunu siz de yapabilirsiniz, herkes de yapabilir. Yani dünden beri okuyorum, maddiyat dışında birçok konu dönmüş aralarında, ama inatla maddiyattan vurmaya çalıştığınızda da kendimi susturamıyorum konuya hakim olduğum için. Mesela paraları yoktur, ev almayı düşünmemiş hazıra konmak istemişlerdir diye yazıyorsunuz ben de size şöyle şöyle olmuş diye açıklıyorum. Sonra gelip bilmiyordum öyle miymiş demek yerine böyle yazıyorsunuz. Yani sizin yazdığınız mesajların bu kişilerin evliliklerine faydası nedir? Biz boşanmalarına teşvik ediyorsak siz kadına paragözsün imasında bulunup kendi kendinize yanlış fikirler yürütünce siz mi yardımcı olmuş oluyorsunuz? Haksızlığa gelemiyorum kusura bakmayın. Konu sahibinin de elbet hatası vardır. Evet maddiyatın da dahil olduğu bir konu bu. Ama daha güzel şekilde dile getirebiliriz kalp kırmadan diye düşünüyorum.

Ben kime nerde hakaret etmişim? Haksızlık yapmışım ?Ya da siz tam olarak kimin hakkını kime karşı koruyorsunuz ? birer örnek verir misiniz?

Ben kime nerde hakaret etmişim? Haksızlık yapmışım ?Tek bir örnek verir misiniz?
Ben siz yaptınız demiyorum. Kendi konularımda bu tarz şeyler yaşadım ve insan üzülüyor. Yanlış anlaşılınca da üzülüyor, bin kere anlattığı şey tekrar ısıtılıp ısıtılıp öne konduğunda da insan üzülüyor. Sizin yazdıklarınızda hakaret yok. Ama önyargı ve damgalama var. Bu da beni rahatsız etti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…