Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Keske kaynanaya yazmasaydiniz.
Anam anam canım anam, anami kimse uzemez moduna girecek esiniz.

Eski esimin ailesi biz evlenmeden once onu ogluma verecegim, bunu ogluma verecegim diye yukseklerden uçtu. Bizim oyle bi beklentimiz yoktu, umursamamistim acikcasi. Bosandim baska sebeplerle, ogullari son 1 senedir maddi olarak cok zor durumda olmasina ragmen çıkarıp bir kibrit çöpü dahi vermedi. Kaldi ki eski esimin ne alkol ne kumar bagimliligi var, işi ters gitti sadece. Diyecegim o ki kayin ailenin hicbir sozune guvenmeyin

Gezme diyen kocam. Ailesine karşı. Ilk mesaj da yazıyor, madem okumuşsunuz. Ben de ilk bayramimiz oldugu icin evli olarak, onlarin bu düşüncesizligine sinirim bozuldu. Gorumcemlerin Istanbul a gecerlerken birakma gibi bir durumları varken, sadece yakinlarda ki bir iki koyu ziyaret etmek amaci ile 15 gun boyunca araba istemeleri benim acimdan cok mantiksiz.
Benim ailemden ya da cevremden bu tarz bir sey gormedigim icin bana cok garip geliyor.

Veririm ben o konularda kriter değilim daha saf bir kimseyim :) beni örnek almayın. Jdjdjdkd
Ben ilk mesajı okurum neden hayatınıza hakim olayım ki.
Riskliymiş gebeliğiniz geçmiş olsun. Gezemeyeceğiz diye üzülmüştünüz ilk mesajda.
Alintilamayi unutmusum ustte ki mesajda. 🤭 kafam o kadar gidik.
Ben simdi uyku moduna giriyorum. Bana iyi uykular. Yeni geleceklere günaydınlar. Şimdiden tekrar tekrar kırdıysam, ters bir sey söylediysem ozur dilerim herkesten.
Onun haricinde cidden suraya kafam dagilsin diye giriyorum. Cok aileme akrabalarıma yansitmamak icin icimi dokmek istiyorum. Ama bazı kisilerin bazı yorumları o kadar kırıcı ki, beni tanimadan, hayatimi bilmeden boyle yargisiz infazlar. Kendi capinizda dalga gecer vari birbirine laf atmalar benim üzerimden. Az bir sey empati kurun sadece.
Bazi yorumlar cidden üzücü ya da su an benim hormonlarim tavan oldugu icin zoruma gidiyor. Normalde olsa takmam bile belki. bilmiyorum. Her neyse umarim kendimi ifade edebilmisimdir.

Ben simdi uyku moduna giriyorum. Bana iyi uykular. Yeni geleceklere günaydınlar. Şimdiden tekrar tekrar kırdıysam, ters bir sey söylediysem ozur dilerim herkesten.
Onun haricinde cidden suraya kafam dagilsin diye giriyorum. Cok aileme akrabalarıma yansitmamak icin icimi dokmek istiyorum. Ama bazı kisilerin bazı yorumları o kadar kırıcı ki, beni tanimadan, hayatimi bilmeden boyle yargisiz infazlar. Kendi capinizda dalga gecer vari birbirine laf atmalar benim üzerimden. Az bir sey empati kurun sadece.
Bazi yorumlar cidden üzücü ya da su an benim hormonlarim tavan oldugu icin zoruma gidiyor. Normalde olsa takmam bile belki. bilmiyorum. Her neyse umarim kendimi ifade edebilmisimdir.

O zaman ben size küçük bir tavsiye verip özür dileyip konudan uzaklaşayım.

Evlenmeden önce eşiniz ailesi kız kardeşleri arasında yaşanmış para alışverişlerini unutun. Bunlar sizi ilgilendirmez.
Eşinizin ailesinin diğer kardeşlere verdiği mal mülk sizi ilgilendirmez.
Bunları düşünür kafaya takarsanız mutsuz olursunuz.
Eşinizle de aranız bozulur.
Ne yaparlarsa yapsınlar eşinizin ailesi onlar ve eşinizin onlara karşı koşulsuz sevgisi var.

Sizin maddi imkanınız varsa arabanızı alın keyfinize bakın kimseye minnet etmeyin.

Ben 2 hamilelik geçirdim, çok iyi biliyorum ruh halini hormonların eziyetini. Size savaşmayın değmez diyorum. Zorunuza gitmesin açın gözünüzü. Size dik durun geri adım atmayın taviz vermeyin diyen ilk kişilerden biriyim. Kocası batsın, insan güvenemeyeceği biriyle nasıl yaşar yazdım hala da geçerli bu dediğim. Adamda iş yok, siz bayrak açıp savaşı başlatacaksınız hop tüyecek karşı tarafa geçecek ki hatta geçmiş bile. Kocamın da emeği var, hakkını yiyorlar kullanıyorlar diye kaç kere ısrarla yazdınız ama kocanız hayır yok öyle bir şey diyor. Benim malım anamın babamın malı diyor. Size laf düşmüyor, bırakın tepe tepe kullandırsın kendini. Uyuyanı uyandırabilirsin ama uyku numarası yapanı uyandıramazsın.

Arabaya merakım yok yazdınız ama bebek doğduktan sonra iyi ki elim ayağım ve arabam var diyeceksiniz, o kadar lazım olacak. Ben yerinizde olsam ehliyet kursuna giderim ve kendime araba alırım. Bırakın eskiden alınan malı mülkü, canınızın kıymetini bilin. Bakın yemin ederim laf olsun diye söylemiyorum varsa param çatır çatır kendime çocuklarıma harcarım. Ne diye kendimi strese sokup günlerce ağlıycam. Siz de ağlamayın üzülmeyin dert etmeyin diyorum. Araba diye bir mevzu yok ortada, sizi yarı yolda bırakacak potansiyeli olduğunu kanıtlamış problemli hain ve satışçı bir koca var.

Stresten mideme kramplar giriyor.
Kv e yazmak en büyük yanlışımdı. Sadece bu konuda pişman oldum. Su an benden kötüsü yok. Ağlayarak hem esimi, hem de annemi aramış. Hatalı ben oldum durup dururken.

Ben hic öyle düsünmüyorum agliyor mu, aglasin. Ailenide tembihle kesinlikle altdan almasinlar. Ha maduru oynamak gerekiyorsa sen oyna, git hastaneye yatis iste. Sonrada hamile halimle Beni ne hale getirdiniz diye ortaligi kaldir. Bide kaynana Gelip senenin yarisini sende gecirecekmis unutma.

Sizi kim gaza getirdi bilmiyorum ama whatsapp üzerinden tartışmak hiç ama hiç olmamış.
Bir de şu gelinler artık eşleri bekarken aile arasında geçen maddi konular için gerçekten üstlerine vazife olmayan durumlara karışmayı bırakırlarsa iyi olur.
Kimse gelinlerine bunun hesabını vermek zorunda değil.

Sizi kim gaza getirdi bilmiyorum ama whatsapp üzerinden tartışmak hiç ama hiç olmamış.
Bir de şu gelinler artık eşleri bekarken aile arasında geçen maddi konular için gerçekten üstlerine vazife olmayan durumlara karışmayı bırakırlarsa iyi olur.
Kimse gelinlerine bunun hesabını vermek zorunda değil.
Aslında kayınvalidesine yazması için kimse gaz vermedi hatta öğrenilince aksi yorumlar yapıldı keşke yapmasaydınız diye. Ama artık olan olmuş. Burdan toparlar kendi lehine çevirir inşallah.

Herkes sizin arabanız mi yok şöyle böyle yazmış ama bu çiftin de ilk bayramı yani benim bildiğim yeni gelin cikar gezer bir de riskli hamileliği varsa bu düşünülmeli bizi köye bırak geri dön dneilmeli ama 15 gün nedir yani..Düşüncesiz insanlar o yüzden.Ayni şeyleri yaşadım araba hakkı verdiğimiz halde haklarını alıp kendilerine ne bir araba aldılar hala da oğullarıni kullanıyorlar o yüzden bu tarz insanlar oğlumun görevi bu deyip bunu arsizlik görmezler..

Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bende 4 aylık evliyim. 3 ay sonrada 4. Yılımıza gireceğiz. Bu durumların sınırı ilk başta çizilir. Eşiniz tabikide benimseyemez kaç yıllık ailesinin düzeniyle evleniyorsunuz. Siz belirleyeceksiniz ama bu 8 ayda olmaz ki. Biz de çok tartıştık.
Araba vermeye karşıyım bu arada acil olmadığı sürece kimse bizden araba isteyemez. Köy mevzusu bizde de var. Her bayramda her fırsatta hadi köy de köy. Çalışıyorum abi ben ne köyü ? Plan yapmalar gidicez demeler. Bizim arabamızla bize sormadan yok siz kızımla (görümcemlerle 3 kişiler) demeler. Pardon ? Yok öyle dünya. Benim yola çıkacağım saati bile 1 dediyse ben 2 de çıktım. Sırf kendi düzenim demek için. Görümcemle gelmedim başka plan yaptım araba kiralayıp gittiler. Sonra biz kötü oluyoruz.
Eşinizle bayramınızı zehir etmeyin. Alın karşınıza konuşun. Bu durumdan hoşlanmadığınızı böyle olucaksa komple arabayı satmak istediğinizi söyleyin. Hatta sizin yerinizde olsam araba kiralatırdım eşime. Madem verdi plan varken eşek gibi araba kiralamaya da para versin aklı başına gelir.

Bana da var gibi geldi yazışmalarda da arabayı da size verdim istemem demiş mesela kadın ama konu sahibi dememiş ki arabanın çoğunu eşim ödedi siz ne verdiniz.
Bence karşılıklı mağduru oynuyorlar burda.
Şahsen dünden beri arada konuyu okuyorum haklı yok konuda yani.
Top gibi ordan oraya dönüyor konu.
Hele şu yazışmalar ıykk yani “Ben hiçbir şey istemedim,ee o kadarlık yapın” üstüne “ Biz her şeyi yaptık” vs.
Hiçbir şey istemedi isen büyüklük yapmış gibi ortada dolanma ya da diğer taraf her şeyi yaptığını düşünüyorsan(!) ben yaptım diye gezme.
Her şeyim var kendim hallediyorum diyen insanların ağzına yakışmayan sözler.
Bu şekilde ders verip döndürsen ne karşıdakini yani.
Düşünmeden hareket edip amalarla cümle kurulmaz sürekli.
Çok yüz göz olunmuş, çok haklı bi yorum👌

ay bu konu ha bire şekil değiştiriyor, yetişemiyorum konunun gelişmelerine, lütfen azıcık sakin davranın burcu hanım, bu tarz konularda sakinlik kazanır, konuyu çarptırma olasılıkları çok yüksek çünkü.

Ben de en çok buraya takıldım. Konu sahibi gerçekten söylediği gibi meslek sahibi, birikimli, aileden varlıklı ,tek başına bir çocuk yetiştirebilecek güçte bir kadınsa kıçıkırık bir arabanın bilmem kaç hissesine niye tenezzül ediyor da olayı bu kadar büyütüyor (araba sadece 15 gün yok bu arada, sonra geri vereceklerdi zaten) Ha eğer bu güçte bir kadın değil de sırf blöf için burdan aldığı gazla bu noktaya geldiyse tukurdugunu yalamak zorunda kalmak ödeyeceği en küçük bedel olacak, belki de bu bile işe yaramayacak, bunun farkında değil mi?
Mesele çok büyümüş. Karşılıklı hoş olmamış ama bu kadar büyütülmeli miydi; sanki hayır. Yorumlarınıza katılıyorum.

Umarım düzelir, hayırlısı olsun.

İki kişi arasında ki sorunlar iki kişi ile çözülmeliydi. KV meseaj atmak büyük hata. İşler şimdi saçma sapan bir hal aldı. Eşiniz gider ya boşanıyoruz ya araba bana lazım derdi. Anladım güçlüsü bir insansınız, aileniz yanınızda ama bu kadar abartmaya gerek yoktu.

Araba konusunda haklısınız. Kendilerini araba alabilir yada araba kiralabilirler. Ama iş çok büyüdü.

Burada bugün olmasa bile emekli olup size yerleşmeye çalışınca işler gene karıştırdı. O 4 ay asla 4 ay olarak kalmaz.

Konudan çıkamıyorum ya, ya arabadan nerelere gelmiş konu... Neden bu kadar büyüttünüz konu sahibi. Evliliğiniz el birliği ile dinamit yerleştirmişsiniz. Kv derdiniz değil aslında, Sorununuz eşinizle, sınır çizemeyen o... Evlenmeden önceki sözleri boşverin. Dereye geçene kadar oluyor bazı şeyler. Yan çizmişler...

Sizin arabanız yok mu? Ailenizden isteyemez misiniz?
Bir bayram köye gitmek istemiş insanlar idare edilir diye düşünüyorum.
Ankara’da yaşıyorsunuz. Toplu taşıma metro otobüs var. İstediğiniz yere gidebilirsiniz. Arabası olmayanlar da gezebiliyor. Ama ben de annemi babamı köyde arabasız bırakmak istemezdim.
Hamile karısı da arabasız ama ve riskli gebelik kategorisinde ayrıca sorun araba değilmiş ki adam ailesine bağımlı, kendi kurduğu aileden haberi yok hala ailesinin bir uzantısı olarak görüyor kendisini ...

Aslında konu şöyle de çözülürdü...
Tamam arabayı ver ailene, 15 günlüğüne de biz araç kiralayalım gezelim desen. 15 günlük kira minimum 10-15 bin olacağı için vermek istemeyecekti eşin.

Çözüm kısmında aklında olsun. Böyle yapalım de tutuşsun hepsi para gidecek diye.

Hamile karısı da arabasız ama ve riskli gebelik kategorisinde ayrıca sorun araba değilmiş ki adam ailesine bağımlı, kendi kurduğu aileden haberi yok hala ailesinin bir uzantısı olarak görüyor kendisini ...
Geçmiş olsun dileklerimi ilettim kendisine bilmiyordum. İlk mesajda yazmıyordu.
Aralarda boşanmak istediğini falan da demiş adam.
Tek sorun araba ise bazen alttan alınabilir şeyler bunlar. Önemli olan karşılıklı iyi niyet. Ama yoksa yoktur.
En büyük hatası işten çıkması olmuş gibi duruyor bu durumda.

Ben hic öyle düsünmüyorum agliyor mu, aglasin. Ailenide tembihle kesinlikle altdan almasinlar. Ha maduru oynamak gerekiyorsa sen oyna, git hastaneye yatis iste. Sonrada hamile halimle Beni ne hale getirdiniz diye ortaligi kaldir. Bide kaynana Gelip senenin yarisini sende gecirecekmis unutma.
Ben kesinlikle böyle yapardım ki daha önce yapmışlığım var , kayinbabam yeni evliyken istemediğim halde zorbalıkla beni nişanlanan kız kardeşine hizmet edeyim diye evlerine çağırdı, ben de gitmek istemedim çünkü Herseyimize aşırı derecede burnunu sokuyordu eşim de saf anlamıyordu , ben de ayıldım bayıldım hastayım çok kötüyüm aşırı kanamam var diyerek o gün eşimi tüm gün hastanede gezdirdim , bana acımayana ben de acımam, öyle böyle düşürdüm yakamdan , hep derim bu erkekler hakediyor 😅 konu sahibi de mağduru oynayacak kv yi bastıracak, beni bu hale siz getirdiniz modunda olacak , ve diyecek ki böyle olacaksa zaten bosanalim ama hep mutsuz, üzgün ve sancılı olacak 😅😅

Geçmiş olsun dileklerimi ilettim kendisine bilmiyordum. İlk mesajda yazmıyordu.
Aralarda boşanmak istediğini falan da demiş adam.
Tek sorun araba ise bazen alttan alınabilir şeyler bunlar. Önemli olan karşılıklı iyi niyet. Ama yoksa yoktur.
En büyük hatası işten çıkması olmuş gibi duruyor bu durumda.
Ya eşi benim eşimin ilk halleri gibi saf ailesine bağımlı bir kişilik, kv de uyanık ve kurnaz mağduru oynuyor, Konu sahibi de harbi içi dışı bir ağzına ilk geleni söylüyor benim gibi pat diye , sorun eşi, bu adamı mahkeme kapısına atacak ve diyecek ki buyur git ailenle yaşa başka da çözümü yok , düzelirse ne ala düzelmeye gönlü yoksa güle güle, ben böyle yaparak kurtuldum hepsinden...

X