Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Demiyorsunuz ki, yok o öyle derse bizde sorgularız tarzı komik bir yaklaşımınız var!
Sanki mahkemeye çıkmış konu sahibide size hesap vermek zorundaymış gibi 🤣🤣
Paşa gönlü istemiş yapmış çocuğu, güle güle büyütür inşallah. Sünepe babasıda kendi annesinin memesinden ayrılabilirse eşlik eder yada etmez, kendi bilir

Bende istediğim şekilde yorum yaptım bundan size ne açıklar mısınız?

Ben gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Tam olarak mesela hamile kalmasıyla ilgili ne yapmalı? Yani bu tarz neden hamile kaldın yorumları yaptınız, o da başını taşlara vurdu çok üzüldü lanet etti kendine de hayata da her şeye de. Peki bunun faydası nedir? Neden hamile kaldın diye kızdığınızda ne olmasını istiyorsunuz? Ciddi anlamda merak ettiğim için soruyorum. Sadece siz değil, her konuda konu sahibine neden hamile kaldın diye sopa sallayan herkes yanıtlayabilir sorumu
Bir de sanki her evliliğin sonu kesin gibi. Ceyda Düvencinin kocası ve evliliği nasıl örnek evlilik gösteriliyordu. Ne oldu bitti. Geleceğin garantisi mi var.
Sperm bankasından çocuk sahibi olan insanlar var.
Annelik bir iç güdüdur. Bir anne tek başına da çocuğuna sahip çıkar. Bakar besler büyütür. Baba şart değil ki. Benim de en sinir olduğum her konuya neden çocuk yaptın denmesi. Senin şu an mutlu olduğunu düşündüğün evlilikte eşinin başkasına aşık olup senden ayrılmak istemeyeceginin garantisi var mi? Bu kadar keskin konuşmak bana da garip geliyor.
Adam bela tiptir, uyuşturucu kullanıyordur falan filan onlarda böyle yorum yapılabilir de. Sanki dünyada ve özellikle Türkiye'de hep 9 puanlık adamlar var da konu sahibinin kocası 3-4 puanlık çıktı diye neden çocuk yaptın oluyor.

Valla benim iş arkadaslarimdan da gördüğüm, akrabalarından da gördüğüm öyle mükemmel erkek yok zaten. Sadece kadının bakis açısına göre dışarı sorun olarak yansıtmıyor yada sorun olarak görmüyor oyle evlilikler var.
Su adam da ne muhteşem dediğim kimse yok çevremde benim. Ki karma bir çevrem vardır tek tip değil çevrem.

Hayır yani bu eşinden çocuk yapmayacak sonra gidip kimden çocuk yapacak. Sonraki kıvanç Tatlıtuğ mu çıkacak. Hep ezber cümleler. Ütopik, gerçeklikten uzak. Filmlerde dizilerde bebekler hiç ağlamıyor ya onun gibi. Kk da maşallah milletin çevresindeki erkek profili harika demekki. Valla benim çevremde kadın olsun erkek olsun herkes b.k gibi. Su da şundan ayrılsa şununla daha iyi olur diyeceğim kimse yok valla.
Kötü alışkanlıklari olan kişileri hariç tutarak söylüyorum.

Bir de sanki her evliliğin sonu kesin gibi. Ceyda Düvencinin kocası ve evliliği nasıl örnek evlilik gösteriliyordu. Ne oldu bitti. Geleceğin garantisi mi var.
Annelik bir iç güdüdur. Bir anne tek başına da çocuğuna sahip çıkar. Bakar besler büyütür. Baba şart değil ki. Benim de en sinir olduğum her konuya neden çocuk yaptın denmesi. Senin şu an mutlu olduğunu düşündüğün evlilikte eşinin başkasına aşık olup senden ayrılmak istemeyeceginin garantisi var mi? Bu kadar keskin konuşmak bana da garip geliyor.
Adam bela tiptir, uyuşturucu kullanıyordur falan filan onlarda böyle yorum yapılabilir de. Sanki dünyada ve özellikle Türkiye'de hep 9 puanlık adamlar var da konu sahibinin kocası 3-4 puanlık çıktı diye neden çocuk yaptın oluyor.

Valla benim iş arkadaslarimdan da gördüğüm, akrabalarından da gördüğüm öyle mükemmel erkek yok zaten. Sadece kadının bakis açısına göre dışarı sorun olarak yansıtmıyor yada sorun olarak görmüyor oyle evlilikler var.
Su adam da ne muhteşem dediğim kimse yok çevremde benim. Ki karma bir çevrem vardır tek tip değil çevrem.

Hayır yani bu eşinden çocuk yapmayacak sonra gidip kimden çocuk yapacak. Sonraki kıvanç Tatlıtuğ mu çıkacak. Hep ezber cümleler. Ütopik, gerçeklikten uzak. Filmlerde dizilerde bebekler hiç ağlamıyor ya onun gibi. Kk da maşallah milletin çevresindeki erkek profili harika demekki. Valla benim çevremde kadın olsun erkek olsun herkes b.k gibi. Su da şundan ayrılsa şununla daha iyi olur diyeceğim kimse yok valla.
Duygularıma tercüman oldunuz. Çok teşekkürler. 🥰

• Beğen
Reactions: Gif

Toplum olarak çok değişik bir hal almaya başladık
Hamile kaldığı için evlenenleri alkışlarken evlendikten sonra hamile kalanlara koşa koş çocuk yaptın aferin iyi yaptın diye taşlar oldu insanlar.
Biz evliliğimizin 4ü senesinde anne-baba olduk, bizim tercihimizdi öyle istedik öyle yaptık.
Benimle birlikte evlenen arkadaşlarım ikinciye doğurdu bazısı o zaman, kimi benden sonra doğurdu. Herkes kendi doğrusunu yaşiyor, ben öyle yaptım diye herkes öylemi yapmalı. Saçma sapan muhabbetlerden sıkılmadı insanlar ya en çok ona hayret ediyorum

Ben de hamileyim 1.5 yıl korunup sonrasında planlı şekilde hamile kaldım ben böyle tercih ettim böyle olsun istedim başkası direkt çocuk için evlenebilir. Ben boşanma ihtimalim olsa çocuklu değil tek olmayı tercih ederdim ama kimisi babaya bile ihtiyaç duymuyor yeter ki çocuğum olsun diyor eğer düzgün bakabileceklerse herkesin hakkı bunu istemek.
Burda sıkıntılı evliliğini yazan ve hamile olmayan kişiye "düzelmeden çocuk yapma" diye tavsiye verilebilir. Fakat artık olan olmuşsa bu yargılamalar ne işe yarayacak? Yani anne ne yapmalı hamile kaldı diye? Elinden artık gelen bir şey yok ki. Elden gelmeyen şeylerle ilgili burda ağır yorum yapanların gerçekten çok kötü kalpli olduklarını düşünüyorum.

Toplum olarak çok değişik bir hal almaya başladık
Hamile kaldığı için evlenenleri alkışlarken evlendikten sonra hamile kalanlara koşa koş çocuk yaptın aferin iyi yaptın diye taşlar oldu insanlar.
Biz evliliğimizin 4ü senesinde anne-baba olduk, bizim tercihimizdi öyle istedik öyle yaptık.
Benimle birlikte evlenen arkadaşlarım ikinciye doğurdu bazısı o zaman, kimi benden sonra doğurdu. Herkes kendi doğrusunu yaşiyor, ben öyle yaptım diye herkes öylemi yapmalı. Saçma sapan muhabbetlerden sıkılmadı insanlar ya en çok ona hayret ediyorum
Ben de 3. Yılinda çocuk yaptım ama şartlarım elverse ilk yıldan yapardım. Ben anne olarak dünyaya gelmişim nerdeyse. Küçükken kardeşime küçük annelik yapardım. Biraz daha buyudugumde küçük bir kardeşim daha olsun onunla ilgileneyim çok isterdim. Lise de kapımıza çocuk bırakılsa da ona baksak isterdim. Üniversite koruyucu annelik yapmak için başvurmuştum şartlar öyle kolay değilmiş onu görmüştüm.
İlla çocuk dogurmasam da mutlaka bir çocuğu yetiştirmek onunla yaşamak, onun küçük dünyasına inmek isterdim.
Ben çok çabuk pişman olan biriyim. Pişman olmadığım tek konu çocuklarım ve annelik.
3. Yu dogurmayi dusunmuyorum ama şartlarım sağlık durumum elverirse çocuklar büyüdüğünde de koruyucu anne olmak istiyorum.

Hayat bir matematik değil ki. Bir arkadaşımın çok iyi bir evliliği vardı. İkinci çocuğu atanmadan yapmicam dedi. Atandı aday memurluk bitsin öyle yapicam dedi. Çocuğu yeni oldu eşinin kanser olduğunu öğrendiler. Adamin çok hızlı bir şekilde hastaligi ilerledi. Kız üzüntüden bebeğini emziremedi bile. Küçük çocuğu doğru düzgün babası ile vakit bile geçiremedi.

Dizel arabaya neden benzin koydun der gibi sorular soruyor bazı insanlar ben de buna şaşırıyorum. Kurgu bir dünya var gibi kk da. Gerçeklikten uzak yorumlar. Ayy bir de kötü olan bazısının hayatını da biliyorum. Bir akrabamiz yazıyor mesela burda. Ona da çok denk geldim neden çocuk yaptın diye yazıyor konulara. Kocasını görsen sevimsizin teki. Senin evlenmeyecegin adamdan o çocuk yapmış ama başkasına neden çocuk yaptın diyor. Kendi dünyasında kendi kocasini ideal görüyor mesela. Bana göre insan olarak bile çok sevilecek biri değil.

Burda daimi konulara yorum yazanlardan bazıları kendilerini otorite gibi görüyor. Kendi hayatlarını mükemmel gibi yansıtıyor. Belki öyledir de ama bu senin çok akıllı olduğunu gostermez. Sadece şanslı olduğunu gösterir. Beyaz eşya da şans işidir mesela. O kadar araştırsın. Ayni markayı alırsın seninki kötü çıkar uğraşır durursun.

Son düzenleme:
Aynen oyle. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Görecek 🤭. Icraate dokmezse ben dökcem.

Kesinlikle.
Bazen erkeklerin gazini almak gerek.
Karşi taraf şişirip salmiş üstüne.
Annesinin ağzinla konuşmamayi ögrenir bu şekildi.

Bundan seneler önce benimkide bana benzer bir blöf yapmaya kalkişdi. Üstüne bir ampül sim döküp annesinin yanina paketlemişdim. 1 hafta yeni gelin gibi yüzü gözü simli gezdi :KK66:

Kaza kurşunu kısmını bir alt mesajımda detayli açıkladım. Iyi ki oldu. Bir daha olsa yine olsun isterdim. Bu olaylarin ustune yine korunmazdim. Çünkü eşimle yeni tanışmıyoruz. Ama ailesini yeni tanıyorum. Evlendikten sonra değiştiler. Ama bu hamileligimle alakali bir pişmanlık oluşturmadi. Olusturmayacak.
Gayet bilgili bir insanim. Ve istedigim kisiden hamileyim. Sadece ailesine hayir demesini ogrenmesini istiyorum. Çünkü tek tartisma konumuz ailesi.
Eşim de sorun zaten. Madem yok dedin. Sonra neden fikrini değiştirip onlarin dedigini yapiyorsun? Tepkimi gosterince de susuyor sadece. En ufak bir sey soylemiyor. Iyice deliriyorum.
Bize çok benziyor konu. Eşim bekârken kredi çekiyor araba alıyor hâlâ kredi borcu var arabanın ve düğün sırasında eşya takı vs zorlanınca arabayı satıp yapalım dedi, bende satma arabayı yavaş yavaş eksikleri birlikte tamamlarız oda bize yatırım olur dedim. Evlendik meğer araba babasının üzerine ve babası bizden arabanın yarısını istedi :) biz krediyi ödüyoruz bozuluyor masraflarını karşılıyoruz bunlar sadece biniyor. Baya sabrettim sonra eşim üstüne aldı arabayı bir daha da istemediler. Yalnız seninkiler baya arsız görünüyor gelin bize küser mi kızar mı pek düşünemiyorlar. Bilemiyorum çözüm ne olur

Bize çok benziyor konu. Eşim bekârken kredi çekiyor araba alıyor hâlâ kredi borcu var arabanın ve düğün sırasında eşya takı vs zorlanınca arabayı satıp yapalım dedi, bende satma arabayı yavaş yavaş eksikleri birlikte tamamlarız oda bize yatırım olur dedim. Evlendik meğer araba babasının üzerine ve babası bizden arabanın yarısını istedi :) biz krediyi ödüyoruz bozuluyor masraflarını karşılıyoruz bunlar sadece biniyor. Baya sabrettim sonra eşim üstüne aldı arabayı bir daha da istemediler. Yalnız seninkiler baya arsız görünüyor gelin bize küser mi kızar mı pek düşünemiyorlar. Bilemiyorum çözüm ne olur
Baba arabanın yarısına katkıda bulunmuş mu peki?

Iki saat kadar önce karşıma aldim. Zamanında altın verdikleri icin ortak mi görüyorlar arabayı dedim. Sanirim dedi. Peki kaç gram verdiler, ne kadar verdilerse verelim. Hem kendi arabalarını alırlar , hem de artık huzurumuzu bozmazlar dedim. Ama biz de artık eve yerleşelim, onlar kiraya çıksın. Geri kalan 3 senelik ev borcunu da altınları bozdurup kapatırız dedim. Ben artık tartismak kavga etmek istemiyorum dedim. Kaynanamlar koye yerlesselerdi her sene kışın 4 ay bizle geçireceklerdi çünkü. Benim hiç haberim yok. Kendi kendilerine plan yapmışlar zamaninda. Emekli olunca da kendi evlerini alırlar rahatca dedim. O ev de onlarin üstüne olsun. Yeter ki ben huzurlu olayim. Baska bir sey istemiyorum dedim.
Burcu çarşamba günü adliyeye gitcem. Evraklari alırım. Anlaşmalı bosanalim dedi.
Yemin ederim benim kocam ailesine gücü yetmiyor anca seni korkutmaya çalışıyor hamilesin ya birde oturup susmanı istiyor

Ben de 3. Yılinda çocuk yaptım ama şartlarım elverse ilk yıldan yapardım. Ben anne olarak dünyaya gelmişim nerdeyse. Küçükken kardeşime küçük annelik yapardım. Biraz daha buyudugumde küçük bir kardeşim daha olsun onunla ilgileneyim çok isterdim. Lise de kapımıza çocuk bırakılsa da ona baksak isterdim. Üniversite koruyucu annelik yapmak için başvurmuştum şartlar öyle kolay değilmiş onu görmüştüm.
İlla çocuk dogurmasam da mutlaka bir çocuğu yetiştirmek onunla yaşamak, onun küçük dünyasına inmek isterdim.
Ben çok çabuk pişman olan biriyim. Pişman olmadığım tek konu çocuklarım ve annelik.
3. Yu dogurmayi dusunmuyorum ama şartlarım sağlık durumum elverirse çocuklar büyüdüğünde de koruyucu anne olmak istiyorum.

Hayat bir matematik değil ki. Bir arkadaşımın çok iyi bir evliliği vardı. İkinci çocuğu atanmadan yapmicam dedi. Atandı aday memurluk bitsin öyle yapicam dedi. Çocuğu yeni oldu eşinin kanser olduğunu öğrendiler. Adamin çok hızlı bir şekilde hastaligi ilerledi. Kız üzüntüden bebeğini emziremedi bile. Küçük çocuğu doğru düzgün babası ile vakit bile geçiremedi.

Dizel arabaya neden benzin koydun der gibi sorular soruyor bazı insanlar ben de buna şaşırıyorum. Kurgu bir dünya var gibi kk da. Gerçeklikten uzak yorumlar. Ayy bir de kötü olan bazısının hayatını da biliyorum. Bir akrabamiz yazıyor mesela burda. Ona da çok denk geldim neden çocuk yaptın diye yazıyor konulara. Kocasını görsen sevimsizin teki. Senin evlenmeyecegin adamdan o çocuk yapmış ama başkasına neden çocuk yaptın diyor. Kendi dünyasında kendi kocasini ideal görüyor mesela. Bana göre insan olarak bile çok sevilecek biri değil.

Burda daimi konulara yorum yazanlardan bazıları kendilerini otorite gibi görüyor. Kendi hayatlarını mükemmel gibi yansıtıyor. Belki öyledir de ama bu senin çok akıllı olduğunu gostermez. Sadece şanslı olduğunu gösterir. Beyaz eşya da şans işidir mesela. O kadar araştırsın. Ayni markayı alırsın seninki kötü çıkar uğraşır durursun.
Burada hemen her konuda aşırı bilmiş ve üstenci bir tavırla dalga geçe geçe yorumlar yazan birisi var. Kendisinin evliliğiyle ilgili sonunda bi demeç vermiş de görmüş olduk herkese akıl veren o kişinin evliliğinin ne mala benzediğini. Dışardan baksan eşi kraliçe gibi davranıyor kadına sanılır ama.

Oglen hastane randevum vardi ona gittim. O sırada eşim aradı napiyorsun diye. Hastanedeyim dedim. Eve bir sey lazim mi dedi. Lazimsa da gerek yok artık almana dedim. Tamam dedi, kapattik 🤭. Daha bir gün bile olmadı ama şimdiden içimin yağları eridi. Ama geri adim atmak yok.
Eve geçince tek tek okuyacagim mesajlarinizi. Teşekkürler simdiden 😊😊😊 hemen son havadisi özet geceyim dedim 🤭
Dişini sık sakın yüz verme , deki evrakları hazırla 😅

Benim tek korkum kac gundur sinir, stres, moral bozuklugu yuzundej bebegime bir sey olacak korkusu. Su an anlasmali nasil olur , diger turlu nasil hic bir fikrim yok açıkçası.
Eşim haric kaynana, kayinbaba, gorumce ve eniste aşırı mal ve para düşkünü. Gorumcemlerin esimin onlara verdigi ev var. Su an satilsa cok rahat 5m eder. Enistenin de durumu iyi gayet. Ama her kıs kaynanamlarda 4 5 ay kalırlar. Sirf dogalgaz yakmamak icin. Hatta bize de dedilrr. Yok saolun dedim geri cevirdim. Sanirimm ilrrisi icin hazirlik yapmak istediler. Koyden geldiklerinde 4 ay kalacaklarmis ya.
Zaten ailesinin canini acitacagim tek konu dedigin gibi para. Borsadan kaynanam ve kayinbabama toplam 60k para kazandirdim. Tesekkur bile etmediler bana. 🤭
Bu olaylardan sonra kayin aile ile baya arayı aç mesafe koy bence , kocanın da burnunu iyice sürt daha da tövbe desin

Gecenlerde zaten muhabbet açıldı onlardayken. Teyzesi de vardı. Kaynanam artik dedi evi satıp iki tane ev alırız. Eşim de niye satiyoruz dedi. E kışın koyde ne yapacagiz oğlum soguk olur dedi. Eşim; anne bizde kalırsınız bir odayi size yapariz dedi. Ben de yanlarinda şaşkın şaşkın dinliyorum 😂. Nereye düştüm dedim içimden. Bunlar muhtemelen senaryoyu ben yokken yazdi ana ogul. Yanimda da oynadilar. E dedi kışın ay orda dogalgaz yok 4 ay kalacağız ortalama. Istemezsiniz belki dedi. Hic sesimi çıkarmadım. Bana bakiyor tepkimi olcmek icin. Teyzesi de ev ev ustunde ev olur mu hic dedi.
Esim ben kac senedir taksit ödüyorum. Ne diye sattirayim evi diye çıkıştı derken neyse hele bi emekli olayım da bakariza geldi konu.
Ah ahh en başında sesimi çıkarmalıydım. Bende de hata var.
Sustuğunuz icin tepenize binmişler 🧐

Saatlerce konuş, seni dinleyeyim. 🌷🌷🌷

X