Kaynanam basardiiii :(

Ben yine insanlik yapip yatagini ariyan kocamin yanina gidip
Yataga cagardim kadin gormesin ayri yattigimizi diye ama o beni kovmaktan beter etti
Hemen o evden çık git ailenin yanına.3 gün içinde köprk gibi gelir kapınızda ulur. Haklıyken asla ama asla taviz verme. Şu an yanına gidersen başka olayda daha beterini yapar. Beynini kullan duygusallığı bırak

Boşarım seni diyen adama sen kimsin diyemediniz mi? Lütfen biraz kendinize değer verin.Boşarım seni diye tehdit etmek ne demek? Üstelik siz haklıyken.Kayınvalideniz geç kalkmanızı kıskanmış ondan bu olayları çıkarmış gibi geldi bana.Bu manyak tipler bir şeye takar ordan olmadık şeyler çıkarır.Nerden mi biliyorum ? Babaannem anneme aynılarını yapmaya çalışırdı ama babam engel olurdu.Annem şu an 60lı yaşlarını sürüyor.Anlattığım şey bundan 35 40 yıl öncesi yani.Düşünün o devirde bile böyle şeylere izin vermemiş babam , günümüzde bu tür şeyler çekilir şey değil.Annesinden önce o koca müsveddesine bi' haddini bildirin.

Kızlar dürüst olun, hal ve tavırların hiçmi önemi yok :)
Kızımız yukariya çıkmış işini bitirene kadar da inmemiş... peki giderken anne benim yukarı da işim var onları bitireyim biraz yanlız kalsan olurmu dese,
Veya evde misafir var ne olursa olsun hadi anne yukarı çıkalım ben ortalığı toplarken muhabbet ederiz diyebilirdi...
Kızlar hepimiz biliyoruz ki kayınvalidelerle yapamıyoruz.
Haaa bunları niye yazıyorum yaşım icabi bir çok şey yaşadım ve yaptım.
Vicdan diye bir şey var işte o sizi ileri de rahat bırakmıyacak.
Eş ve kayınvalide doğru davranmamış ama sizde ak kaşık değilsiniz ...

Kızımız yukariya çıkmış işini bitirene kadar da inmemiş... peki giderken anne benim yukarı da işim var onları bitireyim biraz yanlız kalsan olurmu dese,
Veya evde misafir var ne olursa olsun hadi anne yukarı çıkalım ben ortalığı toplarken muhabbet ederiz diyebilirdi...
eve 1 günlüğüne misafirliğe gelse elbette ayıp. 15 gündür evde o evin insanı olmuş artık.
evet siz de dürüst kayınvalideler herşeye alınan açık arayan tipler olduğu için bu tarz şeyler sorun oluyor.boşanmaya kadar gidiliyor.ha bunlar size normal geliyorsa bişey diyemem tabi...

Ee konu sahibi sonuc?? Bu kadar lafi iftirayi isittiniz kocaniz bosarim diye bi guzel kapıyıda gostermis simdi napiyor ya da yapacaksiniz? Bence suan o evde halen odada aglayip esinin ozyr dilemesini bekliyorsun.
Ben anlamiyorum neden bizim kadinlarimiz aman kocam aman kaynanam diye diye kendini ezdirir ya diyecegin tek sey o kadin ve adama çıkın gidin demendi bosanmayi dusunmuyorsan bile o kadinin yuzune ne evine ne evime deyip esinide surundurmen

Kötülükten beslenen tipler bunlar. Bir tane de benden var. Gözleri parlıyor böyle durumlarda. Bir gün yeğenin nişanlısı için neler neler söylüyordu, anne dedim bunları söyleyen kişi kimse hiç büyüklük yapmamış, ara bozma peşinde, büyükler mikserlik değil yapıcılık yapmalıdır, baktı eşim falan bana hak veriyor hemen lafı çevirdi. Dipnot: Nişan bozuldu, hiç şaşırmadım.

çok şaşırıyorum gerçekten yanlış anlaşılmasın yazdıklarım.
bir aayağı mezarda insanların daha olgun,ılımlı ,yapıcı davranmaları gerekirken herkesi acımasızca eleştirmeleri, yargılamaları ,oturup kalmanı ,yemeni içmeni herşeye bir kulp bulmaları çok ilginç o yaşa gelmişsin tecrübeli insansın sen yahu akıllı davranın biraz.Hayat size hiç mi birşey öğretmedi.

eve 1 günlüğüne misafirliğe gelse elbette ayıp. 15 gündür evde o evin insanı olmuş artık.
evet siz de dürüst kayınvalideler herşeye alınan açık arayan tipler olduğu için bu tarz şeyler sorun oluyor.boşanmaya kadar gidiliyor.ha bunlar size normal geliyorsa bişey diyemem tabi...

Yazdıklarımdan bunumu anladınız. Benim nasıl bir kayınvalide olduğuma karar vermişsiniz bile :)
Böyle devam edin ...

Zaten amaç o ki, yeni gelin...

Benim kv açıkça söyledi bir gün herkesin içinde, oğluşum çok mutsuz görüyorum seni sana yeni gelin alacağım diye...
Benim kv de de söylemiş eşime. Sonra eltisi yanımda söyledi.
"Amaaan. Ona kadın çoksa, bana da koca çok" deyince bir daha diyemediler.
:))))

20 günlük misafirlik olmaz.

Yazdıklarımdan bunumu anladınız. Benim nasıl bir kayınvalide olduğuma karar vermişsiniz bile :)
Böyle devam edin ...
siz kayınvalidemisiniz ? ben bunu bile bilmezken sizin nasıl kv olduğunuz konusunda fikir sahibi olmam mümkün değil.
Böyle devam edin ...
aaa siz kayınvalidemisiniz...?
nasılda belli ediyorsunuz kendinizi alınganlığınızdan belli.
ben sizin kişiliğinize kayınvalideliğinize yorum yapmadım bile konudaki kayınvalideden bahsediyorum.

20 günlük misafir ! de artık bi zahmet evine gitsin. Kimse kimsenin gönlünü eğlemek zorunda değil kocasının annesi diye.

Benim gördüğüm kadarıyla kayınvalideler hemen yeni gelin (kendi kültüründen, kendi kafasından) arayışına giriyor.
Canım arayışa giriyor da millet de kendi yöresinin insanını taniyor.Huyunu suyunu biliyor.Ha mali mulku ,isi gücü yerinde olan,evi barki olan adamla buna rağmen evlenen illaha oluyor.Bu seferde ilk geline yapılmayan takı,eşya ,masraf o geline yapılıyor.Oglu 2.kez boşanmış olmasın ,milletin diline dusulmesin diye de ilk gelinine davrandığı gibi o gelinine davranamiyor.

Şaka mı yapıyorsunuz? Ortalığı toplarken muhabbet edelim diyecekmiş. Bu tipleri gayet iyi biliyoruz biz, bu sefer de farklı bir bahane bulurdu. Bahanelerin sonu yok, çünkü iyi geçinmek gibi bir dertleri yok bu insanların.

Ben yine insanlik yapip yatagini ariyan kocamin yanina gidip
Yataga cagardim kadin gormesin ayri yattigimizi diye ama o beni kovmaktan beter etti

Ve hala o evdesin öyle mi?
Kusura bakma da bu saatten sonra eşin sana ne yapsa kafası rahat..

Kv istediğini aldı sana yerini gösterdi. Eşin buna çanak tuttu. Sen de sindin oturdun.
Kolay bir evliliğin olmayacak bu saatten sonra. Bari çocuk yapma da o bu rezaletlere şahit olup yanlış büyümesin..

Canım arayışa giriyor da millet de kendi yöresinin insanını taniyor.Huyunu suyunu biliyor.Ha mali mulku ,isi gücü yerinde olan,evi barki olan adamla buna rağmen evlenen illaha oluyor.Bu seferde ilk geline yapılmayan takı,eşya ,masraf o geline yapılıyor.Oglu 2.kez boşanmış olmasın ,milletin diline dusulmesin diye de ilk gelinine davrandığı gibi o gelinine davranamiyor.
Evet ikinci hanımlar kıymetli oluyor kısacası :)

Şaka gibisiniz..
Sırf kv diye kaç yaşındaki kadın niye pişpişlensin ki?
Ayrıca işlerine gelince oğullarının evi, işlerine gelmeyince misafir mi oluyor?
Amaç muhabbet değil ki ortalığı karıştırmak.
Konu sahibinin vicdanına oynayacak konu yok ortada. Asıl vicdan azabını çekmesi gerekenler belli.

Dip not: Yanında oturmaktan sıkılıp işe girişmesi de çook normal davranış..

X