Kaynanam basardiiii :(

Şaka mı yapıyorsunuz? Ortalığı toplarken muhabbet edelim diyecekmiş. Bu tipleri gayet iyi biliyoruz biz, bu sefer de farklı bir bahane bulurdu. Bahanelerin sonu yok, çünkü iyi geçinmek gibi bir dertleri yok bu insanların.
Sizin bu söyleminize karşı yazdım, bu tipleri derken herkesi bir kefeye koyamazsınız. Ne güzel demişsiniz, 6 sene uğraştım eşim sonunda hak verdi diye ..
Buradan sizin aracılığinızda hemen kov, boşan diyen kızlarımıza cevaben yazmıştım.
Neyse nasıl yaşamak isterseniz öyle yaşamanızı diliyorum. En azından siz düzelmesi için ugraşmışsınız bunu burada sizden daha genç insanlara söylemeniz daha iyi değilmiydi.
Hemen bunların hepsi aynı deyip kestirmek ne derece doğru.
Ama sanırım kimseye derdimi anlatamıyorum.

Sizin bu söyleminize karşı yazdım, bu tipleri derken herkesi bir kefeye koyamazsınız. Ne güzel demişsiniz, 6 sene uğraştım eşim sonunda hak verdi diye ..
Buradan sizin aracılığinızda hemen kov, boşan diyen kızlarımıza cevaben yazmıştım.
Neyse nasıl yaşamak isterseniz öyle yaşamanızı diliyorum. En azından siz düzelmesi için ugraşmışsınız bunu burada sizden daha genç insanlara söylemeniz daha iyi değilmiydi.
Hemen bunların hepsi aynı deyip kestirmek ne derece doğru.
Ama sanırım kimseye derdimi anlatamıyorum.

Ben eşim beni sevmeseydi, destek vermeseydi saniye uğraşmazdım. Konu sahibinin eşi gibi davranmadı benim eşim, arkamda durdu. Kv hiççç değişmedi, hala bile beni kötüleme peşinde olduğunu duyuyorum her gün. Ne güzel bırakacaktın oğlum niye bırakamıyorsun hala acıyor musun çok mu seviyorsun diyormuş.

Eşim konu sahibinin eşi gibi davransaydı ben uğraşmazdım ben de bunu anlatmak istiyorum.

Ve hak edene hak ettiği gibi davranılmalı ben bunu öğrendim.

Aynısı....Kendi kızı için neler yapıyor anlatsam şaşarsınız...
Onların hayatta sadece kızları var yapsınlar artık umursamıyorum hatta memnun oluyorum,
Yarın başı dara düştüğünde koooşş gaga demesin bana ve eşime.kızı yetişecek artık herşeylerine.

Konu sahibi Allah aşkına hala neyin altından alıyorsunuz. Annesinin yanında esin boşarım diye güç gösterisi yapıyor sen de hala anneni bırak git diyoraun yatak ayıran adam için bu hale getiren annesi fark etmesin derdine giriyorsun. İyi misin? Adam sana annesinin yanında boşarım diye tehdit ediyor ya. Aynı şeyi kocam yapsa paralarim o adamı. Kim kimi bosuyor ne için. Özür dileyeceğine arayı yapacağına... Böyle susup kendinizi ezdirdiginiz müddetçe lütfen çocuk yapmayın. Üzülürsünüz

Nasıl yöntemler mesela. Burda kadınlardan faydalı ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum.

Valla hiç bir zaman eşime annesini kötülemedim. Bir derdim olduğu zaman kendisi ile konuştum.
Evlendiğimden beri hiç yüzgöz olmadım.
Ilk gün hangi mesafedeysem hala öyleyim.
Yani biraz mesafe çok olayı önler.
Gelinlerimle de öyleyim onların kötü günlerinde yanlarındayım. Hiçbir zaman oğullarım ile yanlız konuşmam, ailevi bir plan varsa ilk önce gelinlerimle beraberken konuşurum.
Gençler tek tavsiyen mesafe....

En ufak kavgada bosarim diye tehdit mi edilir .. aileniz arkanızda ise eşinizin iyi bir burnunun surtulmesine ihtiyacı var. Bosarim dediğinde topla valizini güle güle diyin. O kadar kolaysa gitsin madem.. böyle anneye böyle oğul çok görmemek lazım gerci

Sen çok mu iyi niyetlisin yoksa düşünemiyor musun inan anlamadım?
Ayol ortalığı birbirine katmış kadın sen hala ayrı yattığımızı görmesin derdindesin??

Hakkaten tuhafsın ya, senden saçmasapan şikayet eden kadına üzüleceğine kendine üzül. Annesini götürmeye çalıştığında "Ananı da al git" diyemedin mi? Adam su ister gibi seni boşarım bak diyor sen hala alttan alıp anasına ayıp olmasın derdindesin.

Yontulmamış koca kişisi hiç yatağı ayırmasaydı veya çağırılınca gitseydi ortada konu kalmayacaktı sinsicim.. :işsiz:

Hatta üstüne bir de barışma seksi olsaydı hiç yaşanmamış gibi devam edilecekti ama trip atan haklı oldu.. :KK51:

Daha bebek meselesi var çözülmesi gereken. Bu eğitilememiş çam kozalağı baba sıfatını kazanmalı ki muhteşem soyu yürümeli.. :sinirli:

Ben yine insanlik yapip yatagini ariyan kocamin yanina gidip
Yataga cagardim kadin gormesin ayri yattigimizi diye ama o beni kovmaktan beter etti
Gayette ilgili bir gelinsiniz kayınvalidenize diyecek söz yok çocukluk etmişte eşiniz neye güvenerek ya da hangi cesaretle gemileri bu kadar yakıyor onu anlamıyorum.ben bile anlattıklarınızdan sizi biraz olsun tanıyabildim bunları unutupta kendinizden ödün vermeyeceğinizi

İyi geceler kk hanimlari yine bir kayinvalideyle ilgili dertle icimi dokmek istiyorum size ..

Bir onceki konumda kayinvalidemle aramizda gerginlik yasanmisti kirilmistim uzulmustum bi sekilde sineye cekip idare ettim nasil olsa gidecek diye saygiya kusur etmedim kirginligimi toparladim .. Dun sabah gayet iyi kahvalti yaptik beraber bahcenin cimlerini kestik hersey yolunda ilerken gitmek istedigj bir arkadasina getirdim aksamda normaldi iyi guzel derken uyuduk uyandik kabus basladi .. Dun gece saatlerce cim makinasini tutmaktan sirtim cok agridi yaninda iki tane ilac ictim agrimdan dolayida erken uyuyamadim yatakda dondum durdum .. normalde 9 da kalkarim bugun 11 de kalktim asagi iner inmez uyanamadim anne aciktin dimi dedim .. yooo sorun yok dedi kahvaltiyi hazirladim yedik ictik kahvaltiyi topladim ustkata ciktim temizlige basladim supur sil yataklari topla bi kac takim nevresimim vardi utulenecek onlari utuledim biraz zaman aldi ..ama asadanda supurge sesi duyuyo is yaptigimi biliyor .. namaz kilmak icin yukari cikti ben yerleri siliyodum banyo musaitmi dedi musait anne gir dedim ..

ben yukarlari bitirip asagiya supurgeyi indirip supurmeye basladim oda namazi kilip kahve yapti ictik eline saglik anne dedim hic birsey demedi ... neyse dedim surati kararmis alla alla dedim. Annem aradi napiyosun diye konustuk selam soyledi kayinvalideme annemin selami var dedim ses vermedi .. ya sabir dedim .. ben yemege giristim yemek yaparken kapi acildi ustunu giymis nereye anne dedim hava alicam dedi bisemi oldu dedim yok sikildim dolasicam dedi.. yine ya sabir cektim .. esim eve geldiginde anneaside yurusten dondu sakasina bana noldu annemi kovdunmu dedi sacmalama aptal aptal konusma dedim.. niye kovum dedim annesi oglum sikildim ben gitmek istiyorum dedi .. oturdugumuz yer dagin basi in yok cin yok market yok bakkal yok arabasiz asla bi yere gidilmez dolmus yok yazlik bir muhit ..yaa anne dedim bak anla beni ben hergun bu evde sikiliyorum dedim kadin yine ses cikarmadi .. esim anladi bisey oldu size n oldu kavgami ettiniz derken ben yok canim ne kavgasi diyorum kayinvalidem karina sor diyor bana bise olmadi karina ne oldu diyo sok oldum .. napmisim ben dedim vay efendim ben temizlik yapmisim da 2 saat yukardaymism sohbet etmemisim kicimi donup oturmusum ..neler neler bende basladim kahve yaptik ictim eline saglik dedim suratima bakmadin annemin selami var dedim selami almadin disari habersiz ciktik ne oldu dedim yok bise sikildim dedim donup

Suratima bakmadin.. hepsini bi guzel yalanladi afiyet olsun demis yalan alekumselam demis yalan tabi bunlari derken benim ellerim sinirden titredi sestonum yukseldi bu arada esim 15 gun bir arada duramadiniz beni maffetiniz bosarim seni kufurler kiyametler sor karina diyo bugun benle bi sohbet etmismi diye gaz veriyor dun gezip tozarken iyi bugun temizlik yaptim diye bana bunlari nasil soylersin dedim .. esim olacak sahis tekrar bosarim deyince bosa kimi korkutuyosun yuru git bosa dedim kalk anne seni birakicam gidiceksin diye kadini tutup cekti bende kolundan cekip yine uzuldum birak kadini defol git dedim .. o ara annesine yarin aksama bilet aldi anneside hemen esyalarini topladi makinedeki camasirlari bile kirli kirli koydu bavula ... bunlar olurken yemin ederim yasadiklarimdan soka girmis gibiyim sanki o yasadigim sinir mideme vurdu kendimi laobaya zor attim 2 saat afedersniz istifta ettim ama hayatimda boyle bise yasamadim .. esim olacak adam yerinden kipirdami zorla annesini lavoya yolladi .. benimO halimi gorunce etrafi kiyadi temizledi .. sonra bir pismanlik bu konu burda kapansin sen benim kizimsin ben anneyim kirildim affettim demeler ..Allah sizi saglikli uzun omurlu eylesin demeler ... eeeee ettin evliligin icine daha biz toplaryamyiz ne esimin bana yaptiklarini ben unuturumNe de ooo annesinin o halini .. kendi aileme bu olayi anlatsam asla beni bu evde birakmazlar ... zor tutuyorum kendimi soylememek icin napicam ne edicem hic bilmiyorum... yorumlarinizla aydinlatin beni hanimlar
Kaynana değil,yuva yıkıcı robot resmennn:ruh:İyi dyanmıssın valla yolarımm.Büyük müyük dinlemem sac bas dalarım.

Yontulmamış koca kişisi hiç yatağı ayırmasaydı veya çağırılınca gitseydi ortada konu kalmayacaktı sinsicim.. :işsiz:

Hatta üstüne bir de barışma seksi olsaydı hiç yaşanmamış gibi devam edilecekti ama trip atan haklı oldu.. :KK51:

Daha bebek meselesi var çözülmesi gereken. Bu eğitilememiş çam kozalağı baba sıfatını kazanmalı ki muhteşem soyu yürümeli.. :sinirli:
Hep dediğim gibi herkes tercihlerini yaşar
Kimi kendine altın koltuğu layık bulur kimi betonu
Çok da yorum yapmayalım kvye ayıp olur falan:kahve:

Valla hiç bir zaman eşime annesini kötülemedim. Bir derdim olduğu zaman kendisi ile konuştum.
Evlendiğimden beri hiç yüzgöz olmadım.
Ilk gün hangi mesafedeysem hala öyleyim.
Yani biraz mesafe çok olayı önler.
Gelinlerimle de öyleyim onların kötü günlerinde yanlarındayım. Hiçbir zaman oğullarım ile yanlız konuşmam, ailevi bir plan varsa ilk önce gelinlerimle beraberken konuşurum.
Gençler tek tavsiyen mesafe....
Önerilerinizi yazdığınız için teşekkürler. Ben de mesafenin değerine çok inanırım. Bu tarz ilişkilerde mesafemi korudum hep. Ama özellikle şu son yazdığınız yani planlarla ilgili erkeklerle yalnız konuşmama olayı için sizi tebrik ederim. Ben bu konuya çok önem veriyorum ama henüz kayınvalimden böyle bir incelik göremedim. Önemli önemsiz fark etmez ama özellikle geleceğimizle ilgili herhangi bir konuda kayınvalidem hep eşim tekken konuşuyor. Sanki ben hiç yokmuşum gibi. Ve bu durum hoşuma gitmez.

Bosanma kelimesi bukadar kolay agizdan cikmamali.eşiniz boyle basit her ailede olabilcek bir kayanana gelin kavgasi icin hemen boşarim seni diye bir kelimeyi kullanabiliyorsa sizi coktan gozden cikarmis bence. Ne kiymetli annesi varmis ya ben olsam bu saatten sonra aradan cekilir annesiyle ona mutluluklar dilerdim

En ufak şey de bosarim diyen koca , at çöpe gitsin oni

Bosarim tehditinden nefret ediyorum esim her kavgada bunu bagirarak soyledi bana neyseki komsularim duymus mahkemede sahitlik yaptilar.. Kendini affettirsin bu laf hic hos degil. Bi daha evlenirsem esimin ilk bosarim lafinda kapinin onunr koyucam

Oyunluya baksen aranızı açıyo o olay patlar yine bi yerden eşinin aklına kazınsın diye yapıyor belki yine affettim bak oğlum ben onu dicek aklınca senaryo bunlar..

İyi geceler kk hanimlari yine bir kayinvalideyle ilgili dertle icimi dokmek istiyorum size ..

Bir onceki konumda kayinvalidemle aramizda gerginlik yasanmisti kirilmistim uzulmustum bi sekilde sineye cekip idare ettim nasil olsa gidecek diye saygiya kusur etmedim kirginligimi toparladim .. Dun sabah gayet iyi kahvalti yaptik beraber bahcenin cimlerini kestik hersey yolunda ilerken gitmek istedigj bir arkadasina getirdim aksamda normaldi iyi guzel derken uyuduk uyandik kabus basladi .. Dun gece saatlerce cim makinasini tutmaktan sirtim cok agridi yaninda iki tane ilac ictim agrimdan dolayida erken uyuyamadim yatakda dondum durdum .. normalde 9 da kalkarim bugun 11 de kalktim asagi iner inmez uyanamadim anne aciktin dimi dedim .. yooo sorun yok dedi kahvaltiyi hazirladim yedik ictik kahvaltiyi topladim ustkata ciktim temizlige basladim supur sil yataklari topla bi kac takim nevresimim vardi utulenecek onlari utuledim biraz zaman aldi ..ama asadanda supurge sesi duyuyo is yaptigimi biliyor .. namaz kilmak icin yukari cikti ben yerleri siliyodum banyo musaitmi dedi musait anne gir dedim ..

ben yukarlari bitirip asagiya supurgeyi indirip supurmeye basladim oda namazi kilip kahve yapti ictik eline saglik anne dedim hic birsey demedi ... neyse dedim surati kararmis alla alla dedim. Annem aradi napiyosun diye konustuk selam soyledi kayinvalideme annemin selami var dedim ses vermedi .. ya sabir dedim .. ben yemege giristim yemek yaparken kapi acildi ustunu giymis nereye anne dedim hava alicam dedi bisemi oldu dedim yok sikildim dolasicam dedi.. yine ya sabir cektim .. esim eve geldiginde anneaside yurusten dondu sakasina bana noldu annemi kovdunmu dedi sacmalama aptal aptal konusma dedim.. niye kovum dedim annesi oglum sikildim ben gitmek istiyorum dedi .. oturdugumuz yer dagin basi in yok cin yok market yok bakkal yok arabasiz asla bi yere gidilmez dolmus yok yazlik bir muhit ..yaa anne dedim bak anla beni ben hergun bu evde sikiliyorum dedim kadin yine ses cikarmadi .. esim anladi bisey oldu size n oldu kavgami ettiniz derken ben yok canim ne kavgasi diyorum kayinvalidem karina sor diyor bana bise olmadi karina ne oldu diyo sok oldum .. napmisim ben dedim vay efendim ben temizlik yapmisim da 2 saat yukardaymism sohbet etmemisim kicimi donup oturmusum ..neler neler bende basladim kahve yaptik ictim eline saglik dedim suratima bakmadin annemin selami var dedim selami almadin disari habersiz ciktik ne oldu dedim yok bise sikildim dedim donup

Suratima bakmadin.. hepsini bi guzel yalanladi afiyet olsun demis yalan alekumselam demis yalan tabi bunlari derken benim ellerim sinirden titredi sestonum yukseldi bu arada esim 15 gun bir arada duramadiniz beni maffetiniz bosarim seni kufurler kiyametler sor karina diyo bugun benle bi sohbet etmismi diye gaz veriyor dun gezip tozarken iyi bugun temizlik yaptim diye bana bunlari nasil soylersin dedim .. esim olacak sahis tekrar bosarim deyince bosa kimi korkutuyosun yuru git bosa dedim kalk anne seni birakicam gidiceksin diye kadini tutup cekti bende kolundan cekip yine uzuldum birak kadini defol git dedim .. o ara annesine yarin aksama bilet aldi anneside hemen esyalarini topladi makinedeki camasirlari bile kirli kirli koydu bavula ... bunlar olurken yemin ederim yasadiklarimdan soka girmis gibiyim sanki o yasadigim sinir mideme vurdu kendimi laobaya zor attim 2 saat afedersniz istifta ettim ama hayatimda boyle bise yasamadim .. esim olacak adam yerinden kipirdami zorla annesini lavoya yolladi .. benimO halimi gorunce etrafi kiyadi temizledi .. sonra bir pismanlik bu konu burda kapansin sen benim kizimsin ben anneyim kirildim affettim demeler ..Allah sizi saglikli uzun omurlu eylesin demeler ... eeeee ettin evliligin icine daha biz toplaryamyiz ne esimin bana yaptiklarini ben unuturumNe de ooo annesinin o halini .. kendi aileme bu olayi anlatsam asla beni bu evde birakmazlar ... zor tutuyorum kendimi soylememek icin napicam ne edicem hic bilmiyorum... yorumlarinizla aydinlatin beni hanimlar
Aynı benim kv kendimi gördüm.ayni benim esim de anne mutsuz oldugun yerde durma der biletini alir binbir triple. duzeliyo gibi oluyo ama unutulmuyor .eşimle iyiyiz ama ah diyorum sadece .bi de dua ediyorum bana beddua diye allah sana da senin gibi gelin versin desin koca bir âminnnnn dicem .valla zor bulur benim gibisini 4 ay cektim hergun soyledigin trip benzerlerini gece iyiyiz sabah küsmüş bana .ayyy nasil çekmişim valla allah ayrı bir sabir veriyo.neyse ki kocam ona destek vermiyordu.

Ahh ben yavrum kaynanalarım hepsı aynı dıyıp genelleme yapıcam ılla kı ıclerınde ANNE olanı da vardır bıze rastlamadı ama benım kaynana gibi kaynana türünün son örneği o kadın evi başınıza yıksa benımkını sollayamaz öyle söyleyeyım. Onun ıcın asla kocanla aranı bozma sinsiye sinsi olacaksın bunlar bundan anlıyo bide eşine herzaman acıtasyon yapacaksın politik ol sabret allah mükafatını veriyo. Bak bana daha geçen hafta bizi birbirimize soktu sımdı oglunun yuzunu goremıyo yıne kendı yaptıklarından dolayı ayagına dolandı sert kayaya tosladı:super:

Eşinizin tavrını kayınvalidenize bağlamayın.

Bir de neyi anlamıyorum biliyor musunuz? Gerçekten bu kadar bağırıp çağırıp böyle oldu şöyle oldu diyip korumaya geçmek zorunda mısınız? Hiç bir erkek/insan annesine kızıp bağırılmasından hoşlanmaz. Bu kadar sinirleniceğinize "ya annecim kusura bakma, bende evin temizliğini bitirmeye çalışıyordum, senin üzüleceğini tahmin edemedim" demek çok mu zor? Yani büyüklerinize bu kadar sitem etmek zorunda değilsiniz. Böyle evlilik yürümez ki.

Sürekli bakmadı ya sabır çektim, selam vermedi ya sabır çektim. Bu kadar sinir stres niye?
Bazen hakkımı arayacağım diye "gelinlerin" de çok abarttığını düşünüyorum.

X