Kaynanam basardiiii :(

Siz geç kalktıysanız kayınvalideniz hazırladaydı yemeği? Koca evde siz iş görürken oda bi işin ucundan tutsaydı yada. İnsan hiç mi mutfağa girip “gel kızım yemeği birlikte yapalım” demez, tek dışarı çıkıp bide kendini savunmuş.

Her bakımdan haklı olduğunuz halde “boşanırım” karşısında hala adamı yatağa çağırmışsınız. Bu nasıl sabır anlamadım. Gereksiz yere kendinizi ezdirmişsiniz.

Nıye beraber yasıyorsunuz, kalıcı mı gecıcı mı ?

Böyle kocayı değil yatağa çağırmak, süründürürüm.
Anasını götürmek istediğinde niye engel oldunuz?
Birlikte gidin,uğurlar olsun demek lazım böylelerine.
Kayınvaldeniz çok kötü niyetli,eşinize de söylenecek çok söz var da,sizi daha fazla üzmek istemiyorum.
Tepkinizi gösterin ve kendinizi ezdirmeyin,nasıl alıştırırsanız öyle gider.

İyi geceler kk hanimlari yine bir kayinvalideyle ilgili dertle icimi dokmek istiyorum size ..

Bir onceki konumda kayinvalidemle aramizda gerginlik yasanmisti kirilmistim uzulmustum bi sekilde sineye cekip idare ettim nasil olsa gidecek diye saygiya kusur etmedim kirginligimi toparladim .. Dun sabah gayet iyi kahvalti yaptik beraber bahcenin cimlerini kestik hersey yolunda ilerken gitmek istedigj bir arkadasina getirdim aksamda normaldi iyi guzel derken uyuduk uyandik kabus basladi .. Dun gece saatlerce cim makinasini tutmaktan sirtim cok agridi yaninda iki tane ilac ictim agrimdan dolayida erken uyuyamadim yatakda dondum durdum .. normalde 9 da kalkarim bugun 11 de kalktim asagi iner inmez uyanamadim anne aciktin dimi dedim .. yooo sorun yok dedi kahvaltiyi hazirladim yedik ictik kahvaltiyi topladim ustkata ciktim temizlige basladim supur sil yataklari topla bi kac takim nevresimim vardi utulenecek onlari utuledim biraz zaman aldi ..ama asadanda supurge sesi duyuyo is yaptigimi biliyor .. namaz kilmak icin yukari cikti ben yerleri siliyodum banyo musaitmi dedi musait anne gir dedim ..

ben yukarlari bitirip asagiya supurgeyi indirip supurmeye basladim oda namazi kilip kahve yapti ictik eline saglik anne dedim hic birsey demedi ... neyse dedim surati kararmis alla alla dedim. Annem aradi napiyosun diye konustuk selam soyledi kayinvalideme annemin selami var dedim ses vermedi .. ya sabir dedim .. ben yemege giristim yemek yaparken kapi acildi ustunu giymis nereye anne dedim hava alicam dedi bisemi oldu dedim yok sikildim dolasicam dedi.. yine ya sabir cektim .. esim eve geldiginde anneaside yurusten dondu sakasina bana noldu annemi kovdunmu dedi sacmalama aptal aptal konusma dedim.. niye kovum dedim annesi oglum sikildim ben gitmek istiyorum dedi .. oturdugumuz yer dagin basi in yok cin yok market yok bakkal yok arabasiz asla bi yere gidilmez dolmus yok yazlik bir muhit ..yaa anne dedim bak anla beni ben hergun bu evde sikiliyorum dedim kadin yine ses cikarmadi .. esim anladi bisey oldu size n oldu kavgami ettiniz derken ben yok canim ne kavgasi diyorum kayinvalidem karina sor diyor bana bise olmadi karina ne oldu diyo sok oldum .. napmisim ben dedim vay efendim ben temizlik yapmisim da 2 saat yukardaymism sohbet etmemisim kicimi donup oturmusum ..neler neler bende basladim kahve yaptik ictim eline saglik dedim suratima bakmadin annemin selami var dedim selami almadin disari habersiz ciktik ne oldu dedim yok bise sikildim dedim donup

Suratima bakmadin.. hepsini bi guzel yalanladi afiyet olsun demis yalan alekumselam demis yalan tabi bunlari derken benim ellerim sinirden titredi sestonum yukseldi bu arada esim 15 gun bir arada duramadiniz beni maffetiniz bosarim seni kufurler kiyametler sor karina diyo bugun benle bi sohbet etmismi diye gaz veriyor dun gezip tozarken iyi bugun temizlik yaptim diye bana bunlari nasil soylersin dedim .. esim olacak sahis tekrar bosarim deyince bosa kimi korkutuyosun yuru git bosa dedim kalk anne seni birakicam gidiceksin diye kadini tutup cekti bende kolundan cekip yine uzuldum birak kadini defol git dedim .. o ara annesine yarin aksama bilet aldi anneside hemen esyalarini topladi makinedeki camasirlari bile kirli kirli koydu bavula ... bunlar olurken yemin ederim yasadiklarimdan soka girmis gibiyim sanki o yasadigim sinir mideme vurdu kendimi laobaya zor attim 2 saat afedersniz istifta ettim ama hayatimda boyle bise yasamadim .. esim olacak adam yerinden kipirdami zorla annesini lavoya yolladi .. benimO halimi gorunce etrafi kiyadi temizledi .. sonra bir pismanlik bu konu burda kapansin sen benim kizimsin ben anneyim kirildim affettim demeler ..Allah sizi saglikli uzun omurlu eylesin demeler ... eeeee ettin evliligin icine daha biz toplaryamyiz ne esimin bana yaptiklarini ben unuturumNe de ooo annesinin o halini .. kendi aileme bu olayi anlatsam asla beni bu evde birakmazlar ... zor tutuyorum kendimi soylememek icin napicam ne edicem hic bilmiyorum... yorumlarinizla aydinlatin beni hanimlar
Okurken Sinir oldum...Eline ne gecti cadı kadınnnn...Allah sana yaşattığı darlığı ona yaşatsın.Gelmiş kac yaşına gelinden, oğuldan hayır duası alacağına bide yuva bozan olmuş...Sen haksızlıga ve iftiraya ugrayansın...Esinde arada kaldı cunku kaynanan yalan soledi.Ben olsam esimi alır karsima konusur o kaynanayida adım attirmazdım bidaha.

15 gün neden kalıyor ve neden siz dağın basında oturuyorsunuz ??
Iyi olmuş böyle yaptığı birdaha kalamaz bu kadar uzun süre.
Siz de bu kadar ezik gibi davranmayın kadın yuvanızı yıkacak siz hala bırak kadını bilmem ne diyorsunuz ?
O düşüncesiz Kocanızi yatağa yataga cagirmaniz zaten tam bir facia size inanamıyorum.

Ben de bu sohbet etmedi muhabbetini anlayamıyorum. Bir yerden sonra kendi annemle bile sohbetim bitiyor, günlerce beraber kaldıysak özellikle... Kv ile ne bulayım her gün her gün. Kendini oyala işte be kadın tv izle, çık bahçede yürüyüş yap... gençlerin başına ekşime yani

Burada açılan konulardan anladığım kayınvalideler gelinden ziyade oğullarını sevmiyorlar. Çocuğunu seven insan bu ego savaşına girmez. Çocuğunun huzursuz olacağını üzüleciğini bile bile saçma sapan tripler yapmaz. İşiniz zor ancak fazla tavizkar olmanız her zaman bu problerle karşılaşmanıza neden olabilir. Biraz ayrı kalıp düşünmeye ihtiyacınız var.

Ben de bu sohbet etmedi muhabbetini anlayamıyorum. Bir yerden sonra kendi annemle bile sohbetim bitiyor, günlerce beraber kaldıysak özellikle... Kv ile ne bulayım her gün her gün. Kendini oyala işte be kadın tv izle, çık bahçede yürüyüş yap... gençlerin başına ekşime yani
20 gundur ayni evin icindeyiz sohbet mi kalir beni esime sikayet etmesi anormal

15 gün neden kalıyor ve neden siz dağın basında oturuyorsunuz ??
Iyi olmuş böyle yaptığı birdaha kalamaz bu kadar uzun süre.
Siz de bu kadar ezik gibi davranmayın kadın yuvanızı yıkacak siz hala bırak kadını bilmem ne diyorsunuz ?
O düşüncesiz Kocanızi yatağa yataga cagirmaniz zaten tam bir facia size inanamıyorum.
Esimin isi nedeniyle kendisi insaaat muhendisi o yuzden neden kaldigini hala cozemedim yuvam daha toparlanirmi bilemedim

Öyle şeyler okurken gerçekten psikolojim bozuluyor bütün kaynanalar mi böyle? Evlenmekten korkuyorum gerçekten eşiniz çok büyük terbiyesizlik etmiş küfür etmek ne demek ya bosarim demek ne demek ama siz doğru davranmissiniz sizi taktir ettim

8 aydir a sosyal yasiyorum evden burnumu disari cikarmiyorum
Hicbirseyimi eksik etmem ama esim
Beni arkaligimi almadi annemi aramamak icin zor duruyorum

Niye anneni aramiyorsun? Sen hakli bir neden ile anneni aramayacaksin, ama o annesi için yataklari ayirsin. Oldu, başka?

Bu adamdan ne yol olur, ne kasaba. Hele çocuk işi hiç olmaz. O lohusa halin ile bunu yaşadiğini düşün.

Sen küfüre, hakarete layik değilsin. Köle değilsin. Bu hayattaki tek amacin eşe, kv'deye hizmet etmek değildir. Evliliğin bir parçasi değil bu. Inceldiği yerden kopsun. Sonra iyiki çocuk olmadan boşadim diyeceksin inanki.

Ben bu savaşlarda kazananın kayınvalide olduğunu düşünmüyorum.Velevki oğluşu annesinin yanında sana güç gösterisinde bulundu ....sen de "bir sen misin ana kuzusu benim ailem yok mu" dedin ve bıraktın gittin onları başbaşa...ne olucak? İki gün senin lafinla vakit geçirecekler 3. gün oglusu eve geç gelicek,4.gun oglusu bir arkadasda kalacak....5.gun bu arkadasin bir kadin oldugu ve gunubirlik beraberliklerle kirasini odedigi ortaya cikacak....gelinin yemeğini beğenmeyen,bakışını beğenmeyen ,bahanelerle huzursuzluk çıkaran KV oglusunun donunu yıkayacak ama yüzünü goremeyecek

Annesi yüzünden boşayacaksa hiç durmasın boşasın.
çocuğunuz yok henüz galiba, çok daha iyi.çekin gidin babanızın evine tatile kafa dinleyin.
onun burnunu öyle bir sürtün ki o kaynana bir daha yatılı gelmesin size.
çok sinirlendim cidden ne cins bir yaratıksınız siz yahu insanların hzursuzluğundan nemalanan.

Bana kızacaksınız belki ama bu adamın gözünün bir korkması lazım.
Annenize hiç bir şey söylemeden bence bir ziyarete gidin. Bu ne yahu?
Hem sizi dağ başına koyacak hem annesini getirip başınıza atacak hem de en ufak bir olayda Boşayacak..
Sakın ha sakın çocuk yapma...

Ben bu savaşlarda kazananın kayınvalide olduğunu düşünmüyorum.Velevki oğluşu annesinin yanında sana güç gösterisinde bulundu ....sen de "bir sen misin ana kuzusu benim ailem yok mu" dedin ve bıraktın gittin onları başbaşa...ne olucak? İki gün senin lafinla vakit geçirecekler 3. gün oglusu eve geç gelicek,4.gun oglusu bir arkadasda kalacak....5.gun bu arkadasin bir kadin oldugu ve gunubirlik beraberliklerle kirasini odedigi ortaya cikacak....gelinin yemeğini beğenmeyen,bakışını beğenmeyen ,bahanelerle huzursuzluk çıkaran KV oglusunun donunu yıkayacak ama yüzünü goremeyecek
Benim gördüğüm kadarıyla kayınvalideler hemen yeni gelin (kendi kültüründen, kendi kafasından) arayışına giriyor.

X