Kaynana ve insanlar

Telefonda tartıştık vs görümcem ile kocasıda araya girdi .
Neyse şimdi bunlara karşıda ne yapayım bilemedim ,ramazanda ameliyat olacak kaynanam bende memlekete gideyim mi acaba çok eleştirecekler ama bir tarafım da git diyor
Bugünden beri kendi mi yedim annesiz büyüdüğüm için böyle düşünüyordum
Şimdi bu börek meselesinde kaynanamı arayıp laf söyleyeceğim ama kendi mi tutuyorum çok kırıldım ona bir tarafımda şöyle düşünmedi değil ;acaba bu börek bozuldu mu diye sorunca zoruna mı gitti de böyle dedi bana.
İçimdeki hırsıda atamıyorum soğuyamıyor içim ne yapayım soğuması için

Mesafeli ol. Bak eşin konuşmuyormuş, sen neden muhattap oluyorsun ki? Boşverrr

Kendin kaşınmışsın canım. Bak konuşmadığı oğlu yesinmiş böreği. Sen hiçbir zaman kıymetli olmazsın!!
Birşey uydurma bile direk git memlekete. Sana geldiğinde de müsait değilim de geç. Ama pek yapabilecek gibi durmuyorsun..

Yeniden bakmamaya başla telefonlarınaEşin akıllı adammış, sende mesafe koy .Kaynananda böreğini kendi yesin

Eşin anlamis ne mal olduklarini ki konusmuyor bosver kimseye yaranamazsin niye ugrasiyosun peslerinde ? Sana bi boregi bile cok gormusken ? Kullandirtma kendini lutfen.

Evet kendimden umudu geçtim pazartesi psikiyatri yardım alacam ,aşırı milleti düşünüyorum zaten ben arkadaşıma sordum ,olayı anlattım ;
Benim olayı yanlış anladığı mı düşünüyor benim kaynanama bozuk mu diye sormamdan dolayı ,kaynanamda madem bozuk olduğunu düşünüyorsun sen yeme oğlum yesin demek istemiş olabilir dedi yani suç benimmiş

Kızlar eşime olayı anlattım ,,memlekete gideyim dedim ona ,eşimde dediki sen niye gidiyorsun ramazanda kim yemek yapacak bana vs gitme dedi ....
Kaynanam için ise şunu söyledi ; eğer refakatçı kal deseler eşim izin vermiyor ,oğlunuz izin vermiyor de ,bende dedim ki madem böyle nasıl dicem vs seni ilgilendirmez hiç kimse
Beni madem bu kadar düşünüyor annem neden iki günlük böreği yesin siyor ,sırf bozulmasın diye ,gidiyor diye verdi böreği bende ağzıma sürmem at o böreği dedi ,beni düşünseydi o gün börek mi yapmışlar sıcak sıcak bize gönderirlerdi zaten
Aaa bak yola çıkıyoruz bozulmasın bari siz yeyin böreği demiş yani konu şu ki at dedi memlekete gitmiyorsun ben izin bermiyorum birşey yapmana onlara
Sırf vicdanına yenil düşüyorsun o yüzden bunlar başına geliyor

Peki telefona bakmazsam demez mi durup dururken neden böyle yapıyon her zaman ki gibi ben suçlu olmazmıyım
Eşin arkanda , suçlu olsan ne yazar, hatta ben olsam eşimin görüşmemesini koz olarak kullanır, k.bakmayın derim gelmek istediklerinde evde değilim falan derim. Bende çok mu kötü düşündüm ne
Seçim size kalmış, ya görüşerek kendinizi sindireceksin veya dişinizi gösterip kv nizin ve o ailenin sevmediğiniz davranışları için , uyarmalısınız direk görüşmeyi kesmek , belki zor olabilir, belliki saygı gösterdiğiniz için kestirip atamıyorsunuz...

Rica ediyorum lutfen yazim ve noktalama kurallarina dikkat ederek yazin. Okurken anlamakta zorluk cekiyoruz. Gelelim konuya ; karismayacaksin arkadas,oglu istemiyor sen hic karismayacaksin. Ama seni anliyorum,Allah rizasi icin yapiyorsun her seyi. Bunu yaparken de lutfen o kv ne de zamaninda bana şunu şunu yaptin ,kizin damadin şöyle yapti diyerek hicbir seyi unutmadigini belirt. Az disini goster

Allah razı olsun kızlar çok boşluktayım çok ...Bir yanım telefon açtığımda söyle kaynanana diyor böyle böyle ,bir yanımda diyor sessizlik daha iyi
Bir yanım günahtırlar , sana taş atana çiçek at diyor ,bir yanım ise sindirme diyor ...
Kaynanam pek umrunda değiliz zaten buralara gelmez sırf tedavi olduğu için geliyor ...
Köyde de damadı kızı yakın diye geçemiyor bana da kaynanalık yapıyor ,kadın bana garez bağladı oğlu arkamda durduğu için nefret ediyor benden ben öyle anladım
Kapıma geldi ,hasta idi boşver dedim ama içimde çok büyük soğukluk var

kocan konuşmadığı halde sen konuşuyorsun, kaynananın sana demediği laf kalmamış enayi yerine koymuş bir de sana hizmetçilik yaptırmış. hala da diyorsun ki elalem ne diyecek

Ha kızlar şunu da diyeyim , eşim ile evlenmeden önce eşimde hastalık çıktı hemde bana bulaşabilecek bir hastalık ailem karşı çıktı bana abimler bak dedi sende öleceksin hasta evlenme ama ben herşeye rağmen kabul ettim beni el üstünde tutacaklarına birde eziyorlar oğlunun arkasında durdum herzaman hayatımı hiçe saydım ama kıymet mi gördüm yok fazla fedakarlık fazla vefasızlık getirdi

Demekki eşinin bir bildiği varki uzak duruyor, bence eşini örnek alarak davran. Kim ne demiş boş, sen kendi yolunu bak

İyi de esin görüşmüyor ,konuşmuyor ,sen neyin hesabını veriyorsun ? Kapına gelince de " bu kapı artık sana kapalı ,hastalığınla ilgili yardıma ihtiyaç duyarsan ve elimden gelen birseyse yardım etmeye çalışırım ama harici konular için beni rahatsız etme " de yolla ..anan mi baban mı ? Ne bu mecburiyet?

Eşiniz Giresunlu mu?Valla kimse kusura bakmasın ama acıma abla.Benim baba tarafı da Giresunlu,anneciğim senelerce eziyet çekti de yaranamadı kimselere.Ki babam da sizin eşiniz gibi değildi,tam bir sülale kuzusuydu olan bana ve anneme oldu.Eşiniz madem görüşmüyor,arkanızda hiç dertsiz başınıza dert almayın çünkü asla ama asla yaranamazsınız..

Kadin kanser olmuş senin düşügünü mu dert edecek ya iyi de olsa kötü de olsa araya girmem ben sonra annesi ölür filan sana düşmanlık guder kocan uğraşma yanj kisaca

Haklısın kendi vicdanıma yenik düştüm ben konuştum kaynanam için melek diyorlar ,ama ben meleği şeytan yaptım başıma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…