Kaynana ve insanlar

wersaff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2014
567
97
34
Biraz uzun olacak kızlar şimdiden k.b belki iç dökmek özetle; ilk başta eşim ile severek evlendik ikimizinde durumu yoktu ,olsun dedim zamanla herşeyimiz olur dedik neyse eşimin ailesi doğulu olduğum için istemediler en son çare olmayınca çocukları ısrar edince oldu evlendik onlara kaynana ,görümce gözü ile bakmadım hiç hep sevdim onları yeri geldi aileme yapmasığım tüm fedakarlıkları yaptım akraba apartmanına geldim kiraya neyse kaynanamlar başka şehirde kalıyor.Bizimde evliliğimizde bir dönem borçlardan dolayı bunalıma girmiştik hiç aramayan görümcem birgün aradı beni bende cvp vermedim sürekli ezmeye çalışacak diye
Sonra bu gidip bütün sülaleye bu gelin cvp vermiyor desi bende aradım onu cvp vermedi sonra msj çektim ona ve k.b desim cvp veremedim kafam doluydu vs diye sonda da dedim ki lütfen benimle bir sorun olduğunda benimle konuş kimseye konuşma biz bir aileyiz dedim
Ondan sonra cvp verdi bana msj ile kim kafanı doldurursa onlarla muhatap ol vs brn ablan oluyorum senin aradığımda cvp vereceksin bana bende yazdım ne ablası ya kaç senedir beni aramıyorsun tam böyle durumda aradın vs sonra kocasına teli versi dünya kadar laf söyledi bana karımla msjlaşırken bile dikkat edeceksin diye ağıza alınmayacak laflar bende S***** G** (Defol) dedim kocasına ve eşim ile kavgaya tutuşduk bende sedim yanında ki karıda ben ne oluyorum ki birşey yazmadım neyse eşime dedim kocası birkez daha msj atarsa o zaman görürsün kocası eşime msj atmış ve bana küfür etmiş eşimde küfürü basmış ve ailesini aradı o damat gelmeyecek o eve yoksa benim gibi oğlunuz yok karıma küfür erti dedi
Neyse kaynanamlar hiçbirşey yapmadı 8ay konuşmadık onlarla
8 aydan sonra desim ki olsun konuşayım herkes hata yapabilir sonuçta onların suçu yok ne kızından geçer ne oğlundan geçer eşim konuşmuyor tabi gene konuştuktan 3 ay sonra kaynanam kanser oldu eşim hala konuşmuyor kapıma geldi bende 3 ay baktım ona hastanelere heryere gittim görenler kızı sanıyordu beni neyse eşime kaçdefa konuş dedim konışmadı bende konuşmaya devam ediyorum tabi eşimde dedi annem senin için neler söyledi babam da senin bana büyü yaptığını söyledi bana sen hala yapıyon onlara bende dedim olsun Allah için yapıyorum ben Allah bilsin tabi bende bunları duyunca çok kırıldım üzüldüm kinlendim kaynanama sordum ona desiki senden özür dileyecek damadım ve kızım ben evime gideyim dedi neyse bu gitti geldi vs soğuk davranmaya başladı bana sürekli laf sokuyor bana kızının ve torunlarının fotoğraflarını teline koyuyor bende süşük yaptım sonra bunaldım iyice onlar başka şehirden gelip karşı daireme geliyorlar bende karnım çok ağrıdığı için gitmedim hoşgeldine sonra gittim tabi eşim hala konuşmuyor bu arada
Neyse bu evine dönerken bana börek veriyor alın yiyin bende sabah kahvaltısında o nöreği ısıtıp yerim diye düşündüm aradım kaynanamı anne dedim ;o börek dolaptamıydı yiyeceğim burnumda sorun olduğu için koku alamıyorum kaynanamda tel dedi ki bana sen o böreği yeme oğlum yesin çok zoruma gitti düşük yaptım suçladı beni hareket ettin vs dedi hiç kızım ğzülme olsun yine olur bir destek yok
Soruyorum 10 gün sonra ameliyat olmaya gelecek hizmetçi gözü ile baktıkları için pek umrularında değilim yeter ki işlerin yürüsün bende dedim yeter ben o ameliyat olunca memlekete gideceğim onlar düşünmüyor beni ben herzaman düşünüyorum bunaldımda ne yapayım sizce

Eşin görüşmüyormuş sen neden zorluyorsun
Mesafe iyidir
Ya işte eşim görüşmüyor bende görüştüm artık durup dururkende ne diyeyim onlara küsün mü diyeyim börek meselesinde bile telde basiretim bağlandı cvp veremesim şimdi arasam kadını çok geç olacak karşı daireme geliyorlar kapıma vuruyorlar mecbur bırakıyorlar birkere barıştığım içim devamı geldi

Bundan sonra uzak davran gerisi kendiliğinden gelir zaten
Rahatsızlığı ile ilgili bir durum olursa elinden geleni yaparsın onun dışında muhattap olma

Esin gorusmuyorsa sende gorusme bu kadar basit kimseye yaranamazsin bu devirde
Kızlar anlamıyorsunuz nasıl mesafeli olayım ,durup dururken kapıma geliyorlar mesele neden gelmiyorsun ta 8 saatlik yoldan geliyoruz kapıları üzerine mi kilitliyorsun vs diyor kaynanam şimdi de gitti ve 10 gün sonra ameliyata girecek bende gidecem memlekete onlara da ders olsun

Hata sende. Niye zorluyorsun ki. Oglu bile görüşmüyor. Seni insan yerine koymayan kişi ile arama mesafe koymazsan böyle olur. Bu arada sen küfür ettiysen karşıdakinden ne bekliyordun ki?
Kızlar anlamıyorsunuz nasıl mesafeli olayım ,durup dururken kapıma geliyorlar mesele neden gelmiyorsun ta 8 saatlik yoldan geliyoruz kapıları üzerine mi kilitliyorsun vs diyor kaynanam şimdi de gitti ve 10 gün sonra ameliyata girecek bende gidecem memlekete onlara da ders olsun
Hayır damadı saygısızca msj attı ama böyle küfür değil ama saygısızca yani bende o majlara karşı S***** G** (Defol) dedim neyse ondan sonra damat eşimi arayıp bana küfür etti olaylar gelişti yani sadece ben S***** G** (Defol) yazdım ona

Kızlar ben salak aptalın tekiyim herkes eleştirdi beni konul suçları yok vs dendi olayları ben büyütüyormuşum şimdide bir bahanede bulamıyorum çokta üzülüyorum kaynanam için ama artık bende saygı görmek istiyorum ,bende artık hakettiğim değeri görmek istiyorum anlasınlar
Ameliyat olmadan gideceğim biliyorum dedikodu yapacaklar aAAA KAYnanası ameliyat oldu kendi gitti babasının evine bu benim vicdanıma el vermiyor ama bunuda bir tarafım yap diyor git seni düşünmeyeni sen mi düşünecen şimdi ben mi abarttım çok mu kötüyüm depresyondamıyım anlamadım

konu sahibi gerçekten dilim varmıyo ama saf mısın numara mı yapıyosun. az akıl mantık ya elin hizmetçisi sen misin ? bırak ne halleri varsa görsünler ne diye her işine konuş bi de konuşmayan kocanı konuş diye zorluyosun. milletin arayıp bulamadığı şeyi sen elinin tersi ile itiyosun.

bi de allah için bi nokta bi paragraf koy allah aşkına, okurken nefes alamadım.

Kızlar şimdi kaynanam şöyle dedi damadı için ;ben damadıma birşey diyemem kızıma kızdım dedi ama birgün şu lafıda kullandı
Dediki bana oğluma her lafı söylersem o benim oğlum eninde sonunda beni tutar
Ama damadıma laf söylersem hayatı boyunca unutmaz ve bana lin tutar o yüzden birşey demiyormuş
Şimdi gideyim mi memlekete ne yapayım zoruna gitsin anlasın ki cepte değilim ben hırsımı alamadım görümceme karşı damat görümcem kaynanamların evinde cirit atıyor oh diyor
Bana küfür ettiği ile kaldım çok zoruma gidiyor ne yapacam anlamadım

Konuşmayan oğullarının evine 8 saatlik yoldan gelip saklanıyolar mı ?

Anlamadım ben bu işi kendinde kalınmışsın eşin konuşmuyomuş negüzel işte sende konuşma

Fatketmişsen paragrafta koydum yukarda peki koyarım hayır rol yapmıyorum ben.
Sadece dedim ki 8ay önce bende anne olacam sonuçta anne baba onlar babam bana bir laf söylediğinde affediyorum bende afedeyim böyle başladı herşey
Hayır diyemiyorum şimdi gene gelecekler yap et ama öyle birşey yapmam lazım ki anlasınlar beni değerimi bilsinler ailem desen arkamda değil mesafede koyamıyorum evi temizle dediğinde ne yapayım yok temizlemicem mi diyeyim
Yada refakatçı kal kalmayacam mı diyeyim ...

Konuşmayan oğullarının evine 8 saatlik yoldan gelip saklanıyolar mı ?

Anlamadım ben bu işi kendinde kalınmışsın eşin konuşmuyomuş negüzel işte sende konuşma
Hayır eşim yatak odasında kalıyordu kaynanam kemoterapi gördüğü için salonda yani eşim aynı sofrada bile oturmadı onlarla
Sorna diyorlar ki oğlumuza birşey yapmadık ,biz ona birşey demedik herkes eşimi suçladı insan annesine böyle davranmamalı ,annesi dövsede sövsede annesine kötü davranamaz diye biz suçluyuz güya

Kızlar kaynanam ameliyat olacak ya sizce bu zamanda gitmek doğru olacak mı

kaynanan degilmi gercekten anne olamaz kaynanamın yaptıgı aptal konusma geldi aklıma dengesiz karı
balık pisirmisim ben yedim esim mesai kaldı o gelince onada pisirdim esim telde konuusyo aaa adım fatma olsun fatma kendine pisirmistir oglumamı pisircek demezmi gelde delirme hee ben oglunu ac bırakıyorum utanmaz kadın yaa suratını gormek bile istemiyorum meymenetsiz

neyse size gelicek olursak neden karsı dairene aldın ki görümceni böyle sorunlu birini bide hosgeldine gidiyosun kocası sana küfrermis bosa iyilik yapıyosun yaza kalmaz o kız seni bosatır burayada yazarsın görümcem yuzunden bosanıyoruz diye cok fena insanlar bide kapı komsun yandın

Canıö yanlış anlamışsınız karşı dairem boş görümcem kaynanam ile giresunda oturuyor ben ankara mesela diyorum , Görümcem de Giresunda oturuyor kaynanamlarda görümcem onlara sürekli gidip geliyor karşı dairemde onların akrabasının dairesi dayayıp döşemeli bunlar kanser olunca kaynanam yani ,akrabası da dedi geç o dairede kal, tedavin bitinceye kadar .
Kaynanamda giresundan geldi karşı daireme görümcem ankarada değil yani o giresunda hiç karşılaşmadık anlayacağınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…