Kaynana sorunsalı

kayınvalideniz bu konudaki tek problemli insan değil bence. evini kuramayan insanların ailelerine rağmen evlenmesi problem. kendi problemlerini annelerine yansıtan karı-koca problem. sizin konunuzda elle tutulur birşey yok kusura bakmayın. ben düşünüyorum da çocukları büyüttüm rahat ettim diyeceğim zamanda ben evleniyorum dese sonra evime yerleşmeye kalksa istemem çocuğumu da yanında getirdiği eşini de. kendi başınıza evlenemiyorsanız evlenmeyin derdim.
eşiniz anneme ses etmeyeceksin diyor. sanki ortada hiçbir sorun yokta siz daha çok ezilip kafayı yedikçe ortam gülbahçesine dönecek. ama eşimi seviyorum demeyin, sizin için hiç bir şey yapmayan bir adam var ortada.
Ayrilik kelimesini dillendirmemin sebebi o zaten. Beni gormeyen bir adam. Ama hata benim ben onun icin herseydem vazgectim o beni ne hale getiriyo. Evet seviyorum. Allah icin seviyorum Rabbim biliyo icimi. Ama omur boyu bunun ezikligiyle yasamayi goze alamiyorum. Acaba duzelir mi diyorum sadece.

Teklif bile edemezsen kaynanandan yer dayağı oturursun valla nasil kendinize yatırıyorsunuz bunu ananız babanız bir tokat atsa yıkarsınız ortalığı kayın tarafı yapınca nasil sesiniz çıkmayacakmış aynı evdemi yaşıyorsunuz aklınaklı fikrin varsa çık git o evden ama kuzusu kocanda anasının koynunda yatsin yapmayın kendinize bunu ha5

haha aynen. daha önce de yazdım. babası höt deyin cam çerçeve indiren türk kızı kocası dayağı atınca bi suspus oluyor. hayır anlamıyorum ya koca milleti bu kadar tatlı mı ki her eziyeti reva görüyolar kendilerine. zamanında elin adamı için aileyi sil kocaya kaç ama bu kadar olay olsun hala boşanama. ilginç bi kafa yapısı.

Ayrilik kelimesini dillendirmemin sebebi o zaten. Beni gormeyen bir adam. Ama hata benim ben onun icin herseydem vazgectim o beni ne hale getiriyo. Evet seviyorum. Allah icin seviyorum Rabbim biliyo icimi. Ama omur boyu bunun ezikligiyle yasamayi goze alamiyorum. Acaba duzelir mi diyorum sadece.
Baştan böyleyse düzelmez tatlım. Ümidini kes. Yol yakınken dön. Kendine değer ver. Aşk sevgi çok önemli değil inan ki unutursun...

düzelmez , daha kötü olanları çok okuduk burada. iyiye gittik herşey geçti sayısı daha az. eşinizin işi nedir? geliri nasıl, ayrı bir ev kurmaya maddi gücü yoksa sizin için düzelme şansı bence yok. maddi bağımlılık varsa işiniz çok zor.

haha aynen. daha önce de yazdım. babası höt deyin cam çerçeve indiren türk kızı kocası dayağı atınca bi suspus oluyor. hayır anlamıyorum ya koca milleti bu kadar tatlı mı ki her eziyeti reva görüyolar kendilerine. zamanında elin adamı için aileyi sil kocaya kaç ama bu kadar olay olsun hala boşanama. ilginç bi kafa yapısı.
Doğrudur babam höt dese cam çerçeve indirirdim. Eşimde de aynısını yapmaya devam ediyorum ama ben. Hatta şiddet uyguluyorum bir keresinde çöp kovası fırlatmıştım hem de haksızken. o_O

Sen agac kavugunda mi buyudun yavrum. Daha cok yenisiniz bunun sonu ailene soylemezsen ayrilikla biter. Tamam ailen istememis olabilir ama sonucta evlendin. Hangi aile evladinin yuvasinin yikilmasini ister. Gel gelelim arkanda senin ailen oldugunu bilmeliler en azina ailenle konusurken arkamda durdugunuzu gorsunler ki beni ezemesinler diye konus. Ama mutlaka konus.

Doğrudur babam höt dese cam çerçeve indirirdim. Eşimde de aynısını yapmaya devam ediyorum ama ben. Hatta şiddet uyguluyorum bir keresinde çöp kovası fırlatmıştım hem de haksızken. o_O

ee çok mu mantıklı? çocuk ortada iken birbirine çöp kovası fırlatan anne baba, gerçekten ne güzel örnek olacaksınız. iyi bişey gibi anlatıyosunuz bi de.

Ya herkes yaşıyor problem canım eyvallah bende yaşadım kv çok problem tek avantajım kocam arkamdaydı yoksa yüzüne de söylemiştim eşimin sen arkamda durmasaydın ben senden boşanırım diye ben gelmişim 26 yaşına anamdan babamdan dayak değil bir fiske yememisim elin adamından kalsın da anasından yiycem oldu canım.derler adama yanlız tek şey bilirim bu hayatta anan baban istemiyorsa vardır mutlaka bir bildiği diyip kırıp dizini oturacaksın yerinde burda nerden tutsam elimde kalıyor istenmeyen evlilik kaçan kız kv bir oturma kocan tam bir ama kuzusu vallahi at kendini bu bermuda şeytan üçgenine düşeceğine daha iyi

ee çok mu mantıklı? çocuk ortada iken birbirine çöp kovası fırlatan anne baba, gerçekten ne güzel örnek olacaksınız. iyi bişey gibi anlatıyosunuz bi de.
Hayır canım hatamın farkındayım. O dönem çocuk yoktu ortada. Ve psikolojim ciddi anlamda bozuktu hayatımızda hiçbir şey yolunda gitmiyordu ve ben eşimin beni aldattığını sanıyordum. İlk ve sondu yani o çöp kovası fırlatma olayı. Zaten olayın hemen ardından çok pişman olmuştum hatırladıkça da içim yanar. Ama demek istediğim, haksızlığa uğrasam şiddet görsem kendimi ezdirecek bir insan değilim susup oturmam ya da sırf seviyorum diye katlanmam.

Hayır canım hatamın farkındayım. O dönem çocuk yoktu ortada. Ve psikolojim ciddi anlamda bozuktu hayatımızda hiçbir şey yolunda gitmiyordu ve ben eşimin beni aldattığını sanıyordum. İlk ve sondu yani o çöp kovası fırlatma olayı. Zaten olayın hemen ardından çok pişman olmuştum hatırladıkça da içim yanar. Ama demek istediğim, haksızlığa uğrasam şiddet görsem kendimi ezdirecek bir insan değilim susup oturmam ya da sırf seviyorum diye katlanmam.

zaten ben genel konuşmuştum.

Ya herkes yaşıyor problem canım eyvallah bende yaşadım kv çok problem tek avantajım kocam arkamdaydı yoksa yüzüne de söylemiştim eşimin sen arkamda durmasaydın ben senden boşanırım diye ben gelmişim 26 yaşına anamdan babamdan dayak değil bir fiske yememisim elin adamından kalsın da anasından yiycem oldu canım.derler adama yanlız tek şey bilirim bu hayatta anan baban istemiyorsa vardır mutlaka bir bildiği diyip kırıp dizini oturacaksın yerinde burda nerden tutsam elimde kalıyor istenmeyen evlilik kaçan kız kv bir oturma kocan tam bir ama kuzusu vallahi at kendini bu bermuda şeytan üçgenine düşeceğine daha iyi

yani cidden anlamıyorum ben. birini seviyosun. ailen vermedi. hadi çok seviyosun illa evlencem dedin. git evlen tamam. niye kv evine yerleşiyosun? adam sana ayrı kapı açamıyor ki, derdim ne yani. bence çok saçma. hani işin gücün olur, ne bileyim kendi başının çaresine bakacak maddi gücün olur, evlilik yürümeyecek olursa kimseye eyvallahın olmaz o zaman anlarım ayrı evini açar oturursun. ama o da yok.

Merhaba hanimlar. Kimseyle paylasamadigim icin buraya yaziyorum. Ailemin gonullu olmadigi bir evlilik yaptim. 10 ay oldu. Kayinvalidemle beraber yasiyorum. Dün esimle aramda olan kucuk bir tartismaya karisti. Esim evde yoktu. Tartisma buyudu ben zaten esimden dolayi sinirliydim bana bi iki hakaret edince dayanamadim bende ona ettim sonra uzerime yurudu bende ittim bana bir tane tokat atti. Bende panikle ona vurdum bi tane. Sonra beni evden kovdu filan. Soylemedigi sey kalmadi esime dedi ayrilacaksin ondan esim de o soylemeden once kavgadan dolayi bitti dedi zaten. Esimle o gun konustuk cikti geldi yanima bi arladasinda kaldik annesine soylemedi o. Simdi bana diyo annem ne derse sesin cikmayacak. Annesi de bilerek eziyet edecek bana biliyorum simdi 10 gun yok ama gelecek. Kocami da cok seviyorum. Ayrilmayi hic dusunmedim ama simdi boyle huzursuz olcz. Bana nasihat verecek olan yada benzer durumla karsilasmis olan var mi. Biraz yazin lutfen kafayi yicem yoksa
Yillarin boyle gecer gider. Anladigindada is isten gecer. En guzel yaslarini bunlar icin feda etmis olursun.

yani cidden anlamıyorum ben. birini seviyosun. ailen vermedi. hadi çok seviyosun illa evlencem dedin. git evlen tamam. niye kv evine yerleşiyosun? adam sana ayrı kapı açamıyor ki, derdim ne yani. bence çok saçma. hani işin gücün olur, ne bileyim kendi başının çaresine bakacak maddi gücün olur, evlilik yürümeyecek olursa kimseye eyvallahın olmaz o zaman anlarım ayrı evini açar oturursun. ama o da yok.
Kaynana gelinin evine çöreklenmiş sanırım bence aşk böyle birşey değil ben böyle aşkın izdirabina baslarim

Buz kendi evimizi actik zaten

Bi derdim var onu anlatiyorum sadece. Kader boyleymis ne yapayim bende istemezdim kacarak evlenmeyi inanin kimse de istemez sorun. Ama o zaman gozune perde iniyo dogruyu yanlisi goremiyosun. Yargilayabilirsin. Ama basina gelmeden anlayamazsin. Bende yargilardim senin gibi. Ama simdi yasiyorum. Ben kimseyi dovmedim bende kendimi savunmak icin ittim kadini karsi duvara firlattim demedim. Bir adim oteye gitti. Bunda vurulacak ladar birsey yok.

İyi kader böyle de yıllarca çek o zaman bunun adı kader değil ailen kabul etmiyorsa kadın sığınma evine git bir sürü yer var ne demek annem ne derse sus herkesin annesi değerli bi sen ağaç kavuğundan mı çıktın sanki az sesin çıksın ya ben senin için ailemi sildim sen bi annene beni ezdiriyorsun falan de

X