Kaynana sorunsalı

ya ben zaten şuna bişey demiyorm. herkesin ailesi mükemmel değil. belki sebepsiz yere karşı çıkıyolar. o zaman resti çeker evlenirsin. ama o resti çekmek için de boşanma ihtimalinde zor duruma düşmemen lazım. iş güç sahibi, ekonomik özgürlüğü olan kadın çeksin o resti. bi de kaynana ile yaşamak için çekmesin yani. adam seni kaynana ile aynı eve sokuyosa ben çok çok sevdiğine inanmıyorum açıkçası.
Is guc sagibiyim merak etmeyin ailem uni. Mezunu degil diye istemedi esimi. Evlendik ev kurduk. Ayni evde yasamayla sevgiyi nasil bagdastirdinix. Kapiya at anneni mi deseydim sizin de anneniz var.

Is guc sagibiyim merak etmeyin ailem uni. Mezunu degil diye istemedi esimi. Evlendik ev kurduk. Ayni evde yasamayla sevgiyi nasil bagdastirdinix. Kapiya at anneni mi deseydim sizin de anneniz var.

hayır anlamıyorum gezmek için evi ayırmıyor demediniz mi?

Canim aslinda onlarda kotu birsey demek istemiyor hiddetlenme. Aile kolay kurulmuyor sen sus ama kendini ezdirme. Esini kafaya al. Ikna edersin. Illa ayni seviyede olacaksiniz diye birseyde yok esine sadece sunu soyle ben hep oyle yaptim. Beni ailenle ayni kefeye koyamazsin ama ikimizide ayni esitlikte idare edebilirsin o annen ben esim ben seni icin burdayim beni ezdirme ailenle sen konus de

Merhaba hanimlar. Kimseyle paylasamadigim icin buraya yaziyorum. Ailemin gonullu olmadigi bir evlilik yaptim. 10 ay oldu. Kayinvalidemle beraber yasiyorum. Dün esimle aramda olan kucuk bir tartismaya karisti. Esim evde yoktu. Tartisma buyudu ben zaten esimden dolayi sinirliydim bana bi iki hakaret edince dayanamadim bende ona ettim sonra uzerime yurudu bende ittim bana bir tane tokat atti. Bende panikle ona vurdum bi tane. Sonra beni evden kovdu filan. Soylemedigi sey kalmadi esime dedi ayrilacaksin ondan esim de o soylemeden once kavgadan dolayi bitti dedi zaten. Esimle o gun konustuk cikti geldi yanima bi arladasinda kaldik annesine soylemedi o. Simdi bana diyo annem ne derse sesin cikmayacak. Annesi de bilerek eziyet edecek bana biliyorum simdi 10 gun yok ama gelecek. Kocami da cok seviyorum. Ayrilmayi hic dusunmedim ama simdi boyle huzursuz olcz. Bana nasihat verecek olan yada benzer durumla karsilasmis olan var mi. Biraz yazin lutfen kafayi yicem yoksa
Yolun sonunu ve yürürken yasayacaklarini görebiliyorum.

Hakaret
Eziklik
Asagilanma
Dayak
Evden kovulma dönünce siginti muamelesi

Kocani sevmen guzel de o seni seviyor mu?

Sevse bi eviniz barkiniz 2 odaniz olmaz mi ?
Anasindan korkan adam mi senin koynunun kocasi cocuklarinin babasi olacak canim.

Karar senin ya eziyet çek ya da insan gibi yaşa. Secimini yapinca yasayacaklarin senin eserin olacak şikayet hakkin olmaz.

Kayinvalide yaninda oturmayi kabul ederken düşüneceksiniz bunlari. Kaynanadan hakaret isit, dayak ye, ananin babanin gönlüni kir bir de tum bunlar icin! Degiyor mu sizce?
Kendi evlerinde yasayan ciftlerin yapabildigi bir suru seyden mahrum kalmaniz da cabasi tabiki.
Esini sevdigin icin bunlara katlaniyorsun senin deyiminle!
Birak eger seni seviyorsa esin ayri bir eve cikmanizi sağlasın.
Bu yasananlarin bir kac adim sonrasi annesi sayesinde senin esinden dayak yemendir haberin olsun!

Kocami da cok seviyorum.

Sevilmeyecek gibi değil ki..!

Böyle adamları sevelim, koruyalım, yaşatalım, çoğaltalım tabi ki..
Anası beni dövecek, eşim de gelip bana 'annem ne derse sesin çıkmayacak' diyecek!!!
Hemen hamile kalıp seri üretime geçin. Bu adamı çoğaltın, fütursuzca üreyin, bitmesin böyle adamlar..

cok kotu bir olay bir arada yasanmaz ki artık kadın hakaret ediyor sizde ona ediyorsunuz uzerinize yuruyor itiyorsunuz size vuruyor sizde ona vuruyorsunuz etki tepki olmus benimde kayınvalidem uzerime yuruse noluyoruz der ittiririm bana vursa karsılık veririm bu durumda hatalı taraf karsısı ilk hamle ordan gelmis ama bundan sonra aynı evdeye yasamaya devam ederseniz daha buyuk seyler olur

Ne olursa olsun kimsenin sana vurmasina izin verme burda yok buyugun fln laflari havada ucusuyor ama bosver onlari o kimki sana tokat atiyor iyi yapmissin vurarak... Evden cikma imkaniniz varsa biran once kacin gidin... Bu erkek annelerinden nefret etmeye basladim parasi olmayan para icin ogluna yapisiyor para derdi olmayan da baska yollardan oglunun gelininin huzurunu bozuyor..

Olmaz bu saatten sonra olmaz ya diyeceksin biz ayri yasayalim ya da ailenin yanina doneceksin. Hic olmaz gidemem deme. Bu yasadiklarin omrunun demo hali. Yalvarip yakarip ailenin elini etegini opup bence evine don.. Cocuk yokken. Sevgi omur gecirtmez. Raziyim esimi seviyorum dersen sunger gibi bir hayat yasarsin. Dertleri icine ceker ceker sunger gibi yasarsin. Zaten bu zihniyette bir esle nasil yasarsin o evde onu da bilmiyorum.
Allah yardimcin olsun.

Ya bacım eşime teklif bile edemem dediğin şeyi asil eşinin sana teklif bile edemeyeceği bisey haline getirmen gerek ne münasebet ya kv sana nasıl el kaldırır ve sen nasıl eşine ses etmem olur dersin.. E sen bunu kabul ediyorsan demek ortada burada paylasmadigin bisiler var ki sen suçunu kabul edip tıpış tıpış o eve dönüyorsun.. Ya bi kere nasıl kabul ediyonuz şu aynı ev mevzusunu maddiyat falan bahane aga parasi yoksa evlenme ya anasına kul köpek ol diye alıyor seni bildiğin bi tane duymadım ya ayni evde yaşıyoruz ama Kaynanam bize hic karışmaz kocam hep benim tarafimda diyen hic mi akil vermiyorlar size koca koca diye yanıp tutusuyonuz b.k mu var afedersiniz kaynana evinde yasıcak kadar ne aşkı bu.. Altlı üstlü oturuyorum ben bile diyorum ah kafam diye hergun.. Kocami seviyorum falan deme kocan seni düşünse o eve bida sokmaz seni anasının koynunda uyusun o kadar duskunse.. Bosan demiyorum tabiki de evliliğin için herşeyi yap ama boyle kendini ezdirerek değil kabullenip donersen daha cok cekersin bian evvel ev bulun kendinize borç harç naparsaniz yapın borç ödenir huzur bi kere kactimi daha kolay kolay geri gelmiyor..

İlla o evde kalman gerekiyor madem Darp raporu al kvni evden uzaklaştır, bu yüzden eşin seni dövsün ona da darp raporu al o da uzaklaşsın ev sana kalsın.

Merhaba hanimlar. Kimseyle paylasamadigim icin buraya yaziyorum. Ailemin gonullu olmadigi bir evlilik yaptim. 10 ay oldu. Kayinvalidemle beraber yasiyorum. Dün esimle aramda olan kucuk bir tartismaya karisti. Esim evde yoktu. Tartisma buyudu ben zaten esimden dolayi sinirliydim bana bi iki hakaret edince dayanamadim bende ona ettim sonra uzerime yurudu bende ittim bana bir tane tokat atti. Bende panikle ona vurdum bi tane. Sonra beni evden kovdu filan. Soylemedigi sey kalmadi esime dedi ayrilacaksin ondan esim de o soylemeden once kavgadan dolayi bitti dedi zaten. Esimle o gun konustuk cikti geldi yanima bi arladasinda kaldik annesine soylemedi o. Simdi bana diyo annem ne derse sesin cikmayacak. Annesi de bilerek eziyet edecek bana biliyorum simdi 10 gun yok ama gelecek. Kocami da cok seviyorum. Ayrilmayi hic dusunmedim ama simdi boyle huzursuz olcz. Bana nasihat verecek olan yada benzer durumla karsilasmis olan var mi. Biraz yazin lutfen kafayi yicem yoksa
canım geçmiş olsun öncelikle ama sana tokat atacak kadar ileri giden bir kadınla aynı evde yaşayamazsın kaldı ki kadın seni istemediğini açık açık demiş ya ayrı eve çıkacaksın yada eşinden ayrılacaksın şuan eşini sevdiğin için muhtemelen yeniden deneyeceksin biliyorum ama zamanla aşkın sevgin de bitecek ve ne yazık ki dediğime geleceksin ... en azından iki sene çocuk olayına girme derim bak yoksa çok pişman olursun

Eşin annesini bırakmazsa seni bırakmayı göze alıyor demekki sevgisi bu kadar. Ama sizin sevginiz okadar büyükki öyle bir kv aynı çatı altında yaşamayı kabul ediyorsunuz. Buraya ne yapayım diye açılan hiçbir konuda kadınlar burdaki aklı alıp uygulamıyor kocasına. Uygulayacak olsa baştan yakıp yıkar ortalığı .

X