kayınvalidenizi anneniz gibi görüyormusunuz?

Bende 6 aydır nişanlıyım seviyorum kayananamı bazı huylarımızda cok benziyo ama nolursa olsun annemin yerini tutamaz kalbimde

annemi kaybedeli 4 yıl oldu insanın kendi annesinin yerini hiç kimse tutamaz.ama şunu söylemeliyimki kayıvalidem kendi annem gibi yakındır bana.2 . doğumumda o vardı hep yanımda ayağıma çorabımı giydirmiş söylemesi ayıp ama altımdan bile almıştır bunun gibi daha neler.... bir anne çocuğuna nasıl davranıyorsa aynen öyle.. kesinlikle hakkını ödeyemem Allah razı olsun ondan...

dünyada bir tanemdir annem.kayınvalidemle aynı kefeye koyamam asla. zaten o da beni kızı gibi görmedi hiç.

Yok canım yaa! Belki sevilir, saygı da duyulur; ama hiç insanın kendi annesinin yerini kayınvalide alabilir mi! Ben eşimi vareden insan olduğu için, içimde onun yerini farklı tutmaya çalışırım; ancak hiç bi zaman anneme olan sevgimle mukayese bile etmem..!

Kayınvalidemi hiç bir zaman kendi annem gibi görmedim göremem de..:1no2:
Bir kötülüğü olduğu için değil. Gerçi oğlunu yetiştirirken yaptığı yanlışların ceremesini şu an ben çekiyor bile olsam da kayınvalidemle hiç bir zaman kavgam olmadı,inşallah bundan sonra da olmaz.:sm_confused:
Annemin yeri o kadar ayrı ki içimde,annemi başka biriyle aynı kefeye koyamam..:dilcikar:

sana %100 katılıyorum a.s

Ben de ne yazık ki göremeyenlerdenim :KK43: Ama aramızda hiç bir problem yok tek sorunumuz zevklerimizin tamamen zıt olması :)) Eşim beni bu zevklerimden dolayı beğendi ama kayınvalidem bunu kabullenmek istemiyor ve kızıyla kıyaslıyor . Ayrıca benim ailem burda değil ve ne zaman onlarla vakit geçirsek ağzında sürekli görümcem var , onun ne kadar yorulduğu , onun ne kadar üzüldüğü , onun ne kadar uyuduğu kızıyla aynı yaştayız ama onu hala bebek gibi görüyor :) Bu şekilde davranarak beni ne kadar kırdığının da farkında değil ,netice de o kızını ,istediği kadar görüyor başka zamanda pohpohlayabilir ama ben annemi senede 2 kere görüyorum :)

kızlar benim kayınvalidem çok iiyi bi insan bu zamana kadar bırakın tartışmayı birbirimizi kırıcak ne söz ne davranışta bulunmadıkk.. ama annemin yeri başkadır..
anneme verdiğim değeri kimseye veremem o benim için en özel insannn
kimse kusura bakmasın valla...

annem canım benim kayınvalidem çok iyi ama ne olursa olsun annem bambaşka asla ona o kadar yaklaşamam derdimi o kadar rahat açamam bi kere şunu düşün annen olumsuz bir şey derse zoruna gitmez ama kaynana derse zoruna gider farkta gün gibi ortada...

annemin babamın yerini hiç kimse alamaz..asla kendi annem gibi göremem onu..kaldıki ben kayın validei çok fazla sevmiyorum.en başta istemedende olsa cahilliğinden beni çok kırdı.şimdi düzeltmeye çalışıyor çok ii davranıyor.ona karşı güler yüzümü saygımı hiç eksik etmedm etmemde.aynı şeyleri eşim benim ailem için yapsa nasıl hoşuma gitmesse bende onu kıracak bişey yapmam asla.veya bir gün bende oğlan anası olup kayın valide olabilirim.benim ona yaptıklarımı gelinimden görmeyeceğim ne malum.o yüzden bana nasıl davranılmasını istiyorsam öyle davranıyorum.ama içimde bir yer kırık.düzelmiyor.kimsede bilmiyor..söyleyipte kimsenin tadını kaçırmaya gerek yok.yalnız benim kayın validem aşırı kıskanç.beni annemlerden kıskanıyor.onlara gitmemi,annemle hergün telefonda konuştuğmu falan.ona ne anlmadım...onlar mesafe daha uzklar annemlerden.2 ayda 1 benim aileme gidiyorsak bayramdan yaz tatilinede onlara gidiyoruz.kadın köpürüyor anlıyorum.eşim olmadan kendi başıma gitmemi bile hazmedemiyor.telde sesinden anlıyorum.hiç kusura bakmasın.onun için ailemden vazgeçecek değilim.takmıyorum.

Ben Henuz Evlı dEgılım Ama Evlenırsemm Annemle Kayınvalıdemı Ayırmazdım Oda Benım Bı Annem Olurdu Heralde cunku Esımınde Aynı Tutumu Anneme Sergılemesını Isterdımm Sevgılımın Annesının Agzıda Var dılıde Var ama Olsun Ben Onu Bolede Severım Iyı Dusunen Her Zaman Kazanırr

kayinvalidemle iyi anlasirimn severim, sayarim, ama asla annemin yerini tutamaz.
ayirim yaptimdan degil, alakasi yok ama annem tek dir. hiç kimse onun gibi olamaz
o benim tek pirlantam.

elbetteki annem gibi görmem imkansız annem birtanecik ve onun yerini asla bir başkası tutamaz:asigim::asigim: ama eşimin annesi olduğu için artık benim de ailem olduğu için seviyorum ve saygı duyuyorum:kahve: o da beni çok sever...tabi herşey karşılıklı.ben iyi olduğum için o da iyi, o iyi olduğu için de ben iyiyimşakkıdı:1hug:

annem gibi görmem imkansız ama onuda kırmak üzmek istemiyorum sonuçta yaşını başını almış biri evet baze beni kırıyorda susmak yerine ona kırıldığımı anlatıyorum oda konuşmalarına dikkat etmeye başladı.en güz tarafı eşimle aramızda bir tartışma olsa ilk önce eşime hesap soruyor ne yaptın kıza neden kızdırdın diye:)ama kendi annemi hala arıyorum onun gibi kimse olamaz zaten olmasınıda beklemiyorum

ben eskiden sevdigimin annesini hic tanimama ragmen askimin annesi oldugu icin cok severdim.turkan anne diye dusunurdum.ama o beni tanimadan sevmedigi icin artik sevmiyorum.nefret de etmiyorum.tanimadigim insana nefret etmem de.ama artik o sevdigimi doguran bir kadin benim icin.anne diyemem kolay kolay

Kayınvalidemi geçekten seviyorum,
İyi bir anne, iyi bir eş ve iyi bir kayınvalide,
Bir çok şeyi yaparım onun için hakeder çünkü..
Ama annemle hiç mukayese etmedim annem bambaşkadır benim için...

Son düzenleme:
Asla tabii ki..Annemin yeri çoook başka ve aralarında dağlar kadar fark var,nişanlım bile farkında ama açıkça söyleyemiyor henüz..

kayinvalide ,kaynana kelimeleri bana her zaman soguk gelmistir ,esimin annesine saygi da kusur etmemeye calisiyorum zaten senede iki hafta yuzunu zor goruyorum :) annecigimin yerini kimse tutamaz

X