kayınvalidenizi anneniz gibi görüyormusunuz?

anneme hizmet etmemişimdir ona ettiğim kadar
anneme hastalığında bakmamışımdır ona baktığım kadar
annemi alttan almamışımdır onu alttan aldığım kadar
anneme koşmamışımdır onun herşeyine koştuğum kadar

benim ki çok nankör değil anne gibi görmek
annemin tırnağı bile olamaz o

Ne kaynanamı...Allah korusun bide onu annemin yerinemi koyayım,canım annemle onu kıyaslamam bile anneme haksızlık olur açıkçası

kesinlikle hayır annemin tırnağı bile olamaz

sana aynen katılıyorum canım annem gibi olabilmesi için önce sevginin ne olduğunu bilmesi lazım. bu saatten sonra oda olamayacağına göre kaynanamı asla annem gibi sevemem.Bütün kötü kaynanalar düşman başına...

Ya kayınvalideciğim iyidir hoştur... Severim kendilerini. Muhabbeti tatlıdır, yardımseverdir. Aramızda şimdiye kadar problem, herhangibir çakışma ya da laf çaktırma gibi şeyler hiç yaşanmamıştır. Ama bütün bunlara rağmen anneciğim kadar sevemiyorum. O beni doğuran büyüten kadın. Her derdimi anlar, en ufak bir mimiğimden ruh halimi sezer. Kayınvalidemle nasıl bu kadar içten bir iletişim kurabilirim ki! Ama bu elbette onu sevmediğim anlamına gelmiyor.
Kayınpederime gelince; iyi kalplidir ancak otoriter bir insandır. Kendi evlatlarıyla bile içen bir iletişim kuramamıştır kendileri. Çok konuşmaz ama dobra olması hasebiyle bazen kırıcı olabiliyor. Ama asla içten pazarlıklı biri değildir. Dedim ya çok temiz kalplidir. İki yıllık evliyim hala çekinirim kendisinden.

Son düzenleme:
evli değilim ama sözlümün annesini evt gerçekten neredeyse kendi annem gibi seviyorum. tanıştığımız günden beri bana sadece kızım dedi. komşular gelin mi diye sorduğunda kızım o benim dedi. birgün hastalanmıştım hastaneden çıkıp eve geldiğimde canım mantı çekti. üşenmedi elleriyle mantı açtı sıcak sıcak yolladı. memleketine gittiğinde sevdiğim ne varsa koca bir çuvalı doldurup getirdi. yine memleketine gitmeden önce gel kızım seni bir görim gitmeden dedi. yani bana gerçekten bir anne şevkatiyle yaklaştı. kayınvalide diyemiyorum ona o benim ikinci annem

Daha kayinvalidemle yuzyuze görusemedim, ama kendisini seviyorum iyi biri, onunla dertlesiyorum esimle kavga edince ve bana destek oluyor :)
ama genede hic bir zaman annem gibi olamaz kimse

İnsanın bir tane annesi babası var.Kendi annem gibi görüyorum diyene pek inanasım gelmiyor.Yani tamam çok seversin ama bi teyze, komşu gibi.Allah anne baba sevgisini içimize ayrı vermiş.O çok özel bir bağ.Dışardan kimse anne babamız olamaz bence

ah ah henüz evli olmadığım için yorum yapamıcam ama annem kadar sevemem heraldew.yinede çok değer veririm tabe nede olsa sevdiğimin annesi olur.tabi bunları yaşamam için önce sevicek bi uşak bulmam lazım

:roflol:

ben kayınvalidemi sevmiyorum onun da beni sevmediğini çok iyi biliyorum ben ona anne derken o bi kere bile kızım demedi.kandilde bayramda anneler gününde ararım ama umursamaz.nasılsın diye sorarım sen nasılsın demez.hep bi şeylere kırılmıştır bana kendi anneme oğluna...ortada önemli bi şey de yoktur.kendisi neler neler söyleyip ne potlar kırmıştır ama söylesen bile anlamaz.çok isterdim bazı arkadaşların gibi bir kayınanneye sahip olmak..değerini bilin...herkesin kendi annesi birtanedir..tıpkı benim annem gibi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…