Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tüm bu yaşananlara baya üzülüyorum.Bugün İstanbula dönüyorum bakalım eşimle aramızı düzeltebilecez mi? Evliligimiz şu an yara aldı o beni paragöz,ailesine güvenmeyen biri olarak görüyor bense kendimi meslekli maaşlı oldugum için ailesi tarafından hatta o ailesine verditmedigi 20bini benden istemesiyle birlikte maalesef onun tarafından da kullanılmış hissediyorum.Bunun egosunu hiçbir zaman yapmadım konusunu yapmadım dedigim gibi yeter ki borclarini kapa diyerek kirayi da komple ustume aldım.Tatile gidilecekse vs komple ben veriyorum.Ama esimle aramizda 2kata yakin maas farki var ve kadinin erkekten fazla kazandigi iliskileri yurutmek daha zor oluyormus yeni anlamaya basladim.Cunku boyle iliskilerde kadin hep verici olmak zorunda ve bu da aslinda hem kadinin hem erkegin dogasina ters.Yine de bu dusunceleri beynimden uzaklastirip esimle arami duzeltmek istiyorum severek evlendik kayinvalide borc isteyene kadar 8aydir aramizda tek tartisma olmamisti.Umarim buradan toparlayabiliriz.

Yani sizi beklememesi de anormal . Sonuçta arabayı ikiniz kullanacaksınız. Çok manipülatif bir adam. Sürekli üzülüyorum deyip durmayın Allah aşkına neyine uzuluyorsunuz adam ömür boyu size böyle yaparak sürekli maddi manevi zarara uğratacak

Persembe aksamı aileme kredi çektirecem arabayı alırız hemen dedikten sonra telefonundan sürekli araba bakmaya başladı.Kısa zamanda bitirelim bu işi dedi.Cumartesi sabahta bana sordu sen bu 1haftada yokken uygun araç bulursam alayım mı diye ben de aramız daha da kötüleşmesin diye bulursan al dedim yani yetkiyi ben verdigim icin çokta suçlayamıyorum açıkçası bekle desem beklerdi ama yine ona güvenmedigimi hissedip kırılabilirdi.
Bir de arabadan anlamadıgımı biliyor bu yüzden b segment kucuk-orta arac otomatik vites al da gerisi sen de diyerek araba secimini ona bırakmistim ben İstanbulda olsam da tek gezecekti galerileri sadece üstüne alma aşamasında ben devreye girecektim(üstüne alma kısmı tatli dille aramız kötü olmasaydı...)

Son düzenleme:
Eve gittiğinde bütün bunlar hiç olmamış gibi davran, o açmazsa konuyu açma. Onlar alması gereken dersi aldı bence. Bundan sonra böyle bir konu açılacağını sanmıyorum.

3 kat maaş çok büyük farkmış. Keşke gönül hoş bulduğuna değil de dengine kaysa. Sen şimdiye kadar evin ve adamın bütün yükünü üstlenmişsin, o yüzden pervasızlaşmış. Adam borcunu kapatsın diye evin giderlerini karşılıyorsunuz, gerektiğinde para gönderiyorsunuz. Suistimal edildiğinizi hissetmek de sizi savunmaya geçirmiş olabilir. Bundan sonra adımlarınızı daha dikkatli atın, mümkünse onun bilmediği ve boşanma durumunda paylaşıma girmeyecek gizli bir birikiminiz olsun.

Şu anki durumu aşarsınız diye düşünüyorum ama siz tekrar güvenene kadar birikiminizi güvende tutun. Son zamanlarda açılan ilk birikim konusu değil bu, kızlarımızın evlenmeden önce yaptığı birikimleri miras gibi düşünüyor adamlar. Yağmalamak için fırsat kolluyor.

3kat degil ama 2kata yakın fark var.Evlenmeden önce emin misin diyenler çok oluyordu çevremdekiler de hep doktor ama umursamadım.Sevginin mutlu olmanın daha önemli oldugunu düşündüm.Hala da öyle düşünüyorum ama maddi denkligin de sandıgımdan daha önemli birsey oldugunu anlamaya basladım.Dediginiz gibi bundan sonra maas birikim vs konusunda bu kadar seffaf olmayacam maddi olarak ayrı bir dünyam olacak kimse de bilmeyecek.

"Ne zaman ödeyecekler?" diye sürekli sorulması hoş değil ama, size de söylenmemiş ki şu zaman şöyle öderiz diye. Sorunuza tatmin edici cevap verselerdi, tekrar tekrar sorulacak bir durum olmazdı.

Bir de, sizin kenarda birikiminizin olması kimseye para isteme hakkını da vermiyor.

Anladığım kadarı ile çoğu masrafı da siz karşılıyormuşsunuz ve kenarda da birikmiş paranız varmış. Bu durumda eşinizin gelip sizden annesi için para istemesi, insanı rahatsız edebilir.

Evliliğiniz düzelmez çünkü eşiniz sizi haksız görüyor ve o parayı ailesine HİBE ETMEDİĞİNİZ için size kızıyor. Sizin çok kazanıyor olmanız onun için önemli çünkü sizin paranız her şeyi karşılayacak güce sahip. Üzgünüm ama kendinizi kullandırmamanız adamın işine gelmemiş. Keşke baştan vermeyip kötü olsaydınız. Böyle daha beter olmuş ama iki durumda da adam sizi haksız görecekti zaten. Bütün suç kaynana ve pısırık kocada.

Bu mesele her fırsatta önünüze gelecek bu arada.

27 bini bir daha sormayın konusunu açmayın. O parayı aslında kendinize harcamış gibi oldunuz. Çok önemli bir tecrübe satın aldınız. Pahalıya geldi ama size çok şey kattı. Nerede ve kiminle ne konuşacağınızı ne konuşmamanız gerektiğini öğrendiniz. Onun bedeli oldu o para. Hoş bize sorsaydınız o dersi bedava verirdik ama canınız sağolsun. Kocanızın triplerini görmezden duymazdan gelin, kendi kendine ağlasın söylensin. Eşim, paramız var araba alacağız der demez hemen altın istedin diye annesine çemkirmiş mi?

Bundan sonra birikimlerinizi nasıl ayri yapacaksınız
Her türlü kazancınız ondan fazla
Hep sizden beklenecek ihtiyaç olunca.
Yada iki ev arkadaşı gibi mi takilacaksiniz

Hibe etmek kadar o kadar büyük birsey beklemezlerdi bence ama 140bin olarak alınan altınları yine 140bin olarak aylar belki de yıllar sonra ödemeyi düşünmüs olmaları yüksek ihtimal.Bankadan faiz çok diye kredi çekmeyen altın borcunu da aylar sonra altın olarak geri ödemek istemez heralde diye düşünüyorum.

Dediginiz gibi keske bastan vermeseydim ama eşime söyledim bundan sonra kimse benden borç istemesin diye o da aman aman asla dedi zaten benim de isime gelir açıkçası.

27bini istemiyorum dedim esime sen onun da lafini yaparsın annemin eline para gecince verecek dedi ama ben yine de son noktada istemedigimi helal ettigimi belirttim.Kendi eksiye düşüp benden 20bin isteyince o zaman ailenden isteseydin demistim sinirle ama bir daha konusunu açmam.
Eşim de araba alma konusunda hevesliydi bayramdan döner dönmez annesi borç isteyince benim tahminim annesine hicbirsey diyemedi.Tamam anne deyip dikrekt bana gelip borç istedi.Bu arada eşim borç alınmasından da istemekten de nefret eder kendi arkadaşlarına 1000lira bile borç vermiyor istemiyor da herkes hesabını bilsin diye kızıyor.Ama söz konusu annesi olunca anneye büyük vefa var iste hayır diyemiyor.

Bundan sonra birikimlerinizi nasıl ayri yapacaksınız
Her türlü kazancınız ondan fazla
Hep sizden beklenecek ihtiyaç olunca.
Yada iki ev arkadaşı gibi mi takilacaksiniz
Bu konu hakkında benim de net bir fikrim yok.Kadının erkekten fazla kazandıgı ilk evlilik ben degilim diger çiftler nasıl hallediyordu acaba görüşlere açıgım.
Şimdilik kira+ev içi ortak ihtiyaçlar haricinde kalan parayla elden birikim yapmayı düşünüyorum.Bana bu ay ne kadarın arttı vs diye soran biri degil.Biriktirebilirim.Ama maasimdan arta kalan oldugunu bilecek ona yapacak birsey yok.

Sizin evlilik fazla yürümez.hemen çoçuk yapmayın. Bu kv degilde kendi annen olsaydıda kısa sürede 4 kez söylemiydin.keşke hiç vermeseydiniz ama her şerdede bir hayır vardır eşini tanıdın .

Borsadan kağıt alın.. birikim değin.. nasıl olsa sizin adınıza kalacak..

Her türlü bir sıkışıklık anında başvurulacak banka hesabı olarak goruleceksiniz maalesef.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…