Kayınvalidemin sürekli aynı şeyleri anlatması

mygenius

Allah ol der ve olur.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
2.396
2.104
31
Merhaba kızlar. Direkt konuya gireceğim. Aslında bu konuyu ne zaman açarım diye düşünüyordum. Baktım ki içten içe kafamı kurcalıyor size danışmak istedim. Şimdi daha önceki konularımda da var eşimle doğal yoldan çocuğumuz olmuyor. Eşimin ailesi ve benim ailem biliyor durumu. Sorun erkek faktörü. Mecburen eşimin annesine söyledik sebebi ürolog küçükken ateşli hastalık geçirip geçirmediğini ve sülalede böyle çocuğu olmayan var mı diye sormasaydı. Neyse buralar değil mesele. (Tüp bebek tedavisi görüyoruz)
Eşimin annesi sürekli ona ziyarete gittiğimizde milletin çocuğunu anlatıyor bize. Dayısının torunu oldu o artık yürüyordur konuşuyor dede demiş diye anlatıyor. İlk başlarda rahatsız olmuyordum ama sonra bunlar çok sıklaştı. 2 kere olumsuz oldu tedavimiz her gittiğimde çocuk anlatması canımı sıkmaya başladı. ve o da biliyor yaşadığımız süreçleri. Bi keresinde bana yine akrabalarının bi çocuğu olmuştu eee acaba o artık yürüyor mudur dedi??? Bende daha önce çocuk büyütmedim bilemem diye cevap verdim ve bozuldum. Sanki kabuk bağlayan yaramı deşiyor gibi hissettim. Geçen hafta gittiğimizde akrabalarının gelini var çalışıyor öğretmen. Çocuğuna bakıcı tutmuş o gelin hem de işine gidiyormuş diye anlatıyor. Kendi annem benim için çok üzülüyor acılarıma ortak oluyor. Sizin de olur dene pes etme gibi şeyler söylerken onun böyle umursamaz olması sürekli verdiği örnekler beni bunaltıyor. Herkesin çocuğu varmış ve geç kalmışım gibi panik atağa dönüşüyor. Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi

Eşimin annesi sürekli ona ziyarete gittiğimizde milletin çocuğunu anlatıyor bize. Dayısının torunu oldu o artık yürüyordur konuşuyor dede demiş diye anlatıyor. İlk başlarda rahatsız olmuyordum ama sonra bunlar çok sıklaştı. 2 kere olumsuz oldu tedavimiz her gittiğimde çocuk anlatması canımı sıkmaya başladı. ve o da biliyor yaşadığımız süreçleri. Bi keresinde bana yine akrabalarının bi çocuğu olmuştu eee acaba o artık yürüyor mudur dedi??? Bende daha önce çocuk büyütmedim bilemem diye cevap verdim ve bozuldum. Sanki kabuk başlayan yaramı deşiyor gibi hissettim. Geçen hafta gittiğimizde akrabalarının gelini var çalışıyor öğretmen. Çocuğuna bakıcı tutmuş o gelin hem de işine gidiyormuş diye anlatıyor. Kendi annem benim için çok üzülüyor acılarıma ortak oluyor. Sizin de olur dene pes etme gibi şeyler söylerken onun böyle umursamaz olması sürekli verdiği örnekler beni bunaltıyor. Herkesin çocuğu varmış ve geç kalmışım gibi panik atağa dönüşüyor. Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi
Değil.
Tepki göster. Hatta eşine de söyle o da uyarsın bir daha yaparsa sert konuşucam annen falan dinlemeyeceğim de.

Surekli ayni seyleri anlatmak 60 yas ustunde otomatik gelisen bir durum.

Siz cocuk sahibi olamadiginiz icin biraz aliniyorsunuz aslinda, yoksa eminim gulup gecebileceginiz seylerdir, insan o tedavileri yasarken biraz da verilen hormonlarin etkisiyle fazla alinganlasabiliyor.

Tez vakitte evladınıza kavusursunuz umarim 💕🙏

Muhabbeti açmıyorsa sık gitmeyin ayda bir yeter, oğlu gitsin iki haftada bir tek başına. Çocuk konusundan bahsetmesine yapacak birşey yok işinde doğal bir anlayış incelik yoksa ne deseniz boş
Açmıyor muhabbeti ya sürekli eskilerden bahsediyor ya da komşusunun çocuğu akrabalar.. haftada 1 gidiyoruz eşim bazen tek uğruyor annesine

Surekli ayni seyleri anlatmak 60 yas ustunde otomatik gelisen bir durum.

Siz cocuk sahibi olamadiginiz icin biraz aliniyorsunuz aslinda, yoksa eminim gulup gecebileceginiz seylerdir, insan o tedavileri yasarken biraz da verilen hormonlarin etkisiyle fazla alinganlasabiliyor.

Tez vakitte evladınıza kavusursunuz umarim 💕🙏
Güzel duanız için teşekkür ederim amin inşallah bu yolda uğraşan herkes tez vakitte kavuşsun evladına. Bilmem hassasım orası kesin..içim yanıyor

Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi
Sizle başbaşayken mi açıyor bu konuları yoksa eşinizin yanında mı?
Sadece size konuşuyorsa oğlunla konuş bu konuları deyin o anlar.

O yaşlardaki insanların bir çoğu böyle. Kendileri torun ister nasıl olacağını önemsemez ama içten içe isterler sadece. Yap bi kahve al karşına konuş. Anne ben artık çocuk konusu duymak istemiyorum üzülüyorum nasipte varsa Allah verirse olur olmazsa da bizim canımız sağ olsun, ama artık bu konular mahrem konular konuşulsun istemiyorum. Beni anlamanı istiyorum bu konuda zaten yeterince canım yanıyor' şeklinde konuşabilirsin. Umarım anlayışla karşılayıp tekrar etmez.

Açmıyor muhabbeti ya sürekli eskilerden bahsediyor ya da komşusunun çocuğu akrabalar.. haftada 1 gidiyoruz eşim bazen tek uğruyor annesine
Çok ya haftada bir. İnsan kendi annesine o kadar uğrayamıyor. Karı koca izin günlerini başka aktivitelerle doldurun azaltın ayda bire kadar aile ziyaretini

Bence kadın özeniyor torun istiyor o yüzden sürekli bu konuyu konuşuyor. İkide bir annenizin dediklerini dese ona da kızardınız. Allah size de sağlıklı hayırlı çocuklar nasip etsin.

Eşime söyledim ama uyar niteliğinde demedim üzüldüğümü söyledim.
Sizin eşiniz özelinde demiyorum ama erkolar bu mevzularda bi tık salak oluyor. Annem aslında iyilik için söylüyor canım kafasında oluyorlar. O yüzden ona da bir carla.

Kayınvalideniz dangalağın teki. Açıkca söyleyin rahatsız oluyorum diye (belli ki eşinizden umut yok), baktınız devam ediyor gitmeyin. Bu süreçte moral çok önemli. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah
🥰

Ek: haftada bir gidiyormuşsunuz çok gereksiz, başbaşa bir şeyler yapın bence.

O yaşlardaki insanların bir çoğu böyle. Kendileri torun ister nasıl olacağını önemsemez ama içten içe isterler sadece. Yap bi kahve al karşına konuş. Anne ben artık çocuk konusu duymak istemiyorum üzülüyorum nasipte varsa Allah verirse olur olmazsa da bizim canımız sağ olsun, ama artık bu konular mahrem konular konuşulsun istemiyorum. Beni anlamanı istiyorum bu konuda zaten yeterince canım yanıyor' şeklinde konuşabilirsin. Umarım anlayışla karşılayıp tekrar etmez.
Konuşmayı denemedim zaten kendisi konuşmaktan kimseye vakit gelmiyor. Çok konuşan birisi eşim bile rahatsız oluyor. Annem çok konuştu yine diyor.

Sizin eşiniz özelinde demiyorum ama erkolar bu mevzularda bi tık salak oluyor. Annem aslında iyilik için söylüyor canım kafasında oluyorlar. O yüzden ona da bir carla.
Evet maalesef öyleler :KK43: şimdi 3.tedavideyim ve hiç gitmek istemiyorum geriyor beni eşimle konuşacağım bu süreçte gitmeyeceğim zaten

İlk yıllarda çocuk istemediğimiz için yapmamıştık. Eşimin de küçük Bi problemi vardı. Doktora gidelim dedikçe gitmiyordu. Kayınp bunu bilmediği için bana sürekli çocuk yapın herkesin var neden yapmıyorsunuz vs diyodu. Ben de kendimi tutamayıp çocuğu ben tek başına yapamıyorum maalesef demiştim anlasın diye. Bir daha da tekrar edemedi aynı şeyi. Bazen de bu dilden konuşmak gerekiyor

Kayınvalideniz dangalağın teki. Açıkca söyleyin rahatsız oluyorum diye (belli ki eşinizden umut yok), baktınız devam ediyor gitmeyin. Bu süreçte moral çok önemli. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🥰
Açıkça söylemek dışında çarem yok gibi 😕
Amin canım inşallah 🙏🏻🥰

Benleyken de açıyor eşim varken de açıyor farketmiyor onun için. :KK43:
Düşüncesiz patavatsız bir kadın kayınvalideniz, yine aynı şeyleri anlatırsa anne farkında mısın bilmem ama oğlunun sağlık sorunu yüzünden bebeğimiz olmuyor ve sen başkalarının çocuklarından bahsederek oğlunu incitiyorsun deyin belki o zaman susar.

İlk yıllarda çocuk istemediğimiz için yapmamıştık. Eşimin de küçük Bi problemi vardı. Doktora gidelim dedikçe gitmiyordu. Kayınp bunu bilmediği için bana sürekli çocuk yapın herkesin var neden yapmıyorsunuz vs diyodu. Ben de kendimi tutamayıp çocuğu ben tek başına yapamıyorum maalesef demiştim anlasın diye. Bir daha da tekrar edemedi aynı şeyi. Bazen de bu dilden konuşmak gerekiyor
Durumuzu biliyor. Hatta sorunu söyleyince sen kendine bi daha bakıt sendedir problem demişti o günlerde çok kötüydü o

X