kayınvalidem yönetmeye çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Planınız varsa ertelemeyin o günler müsait değiliz deyin başka zaman yine bi bahane bularak azaltın net olun yüz bulamasınlar. İnanın ihtiyacınız olduğunuzda gelmeyecekler kendi annesini bile size baktırmaya çalışıyorlar zor geldiğinden

Yarısını okuyabildim. İnsanlar kendi evlerine geliyorlar. Orası sizin kayınvalidenizin evi.
Çüş! Oğluna ev vermek demek yol geçen hanı burası demek mi ? Bu analık Mi yani ? Yarın bir gün sen de bir başkasının tapulu evinde oturursan kapını nolur banada aç hatrim kalır bak valla

Bu hangi kafa gerçekten inanilmazsiniz bazı hanımlar...

Çüş! Oğluna ev vermek demek yol geçen hanı burası demek mi ? Bu analık Mi yani ? Yarın bir gün sen de bir başkasının tapulu evinde oturursan kapını nolur banada aç hatrim kalır bak valla
Ee çıksınlar insanların evinden öyleyse, diğer kız evlatları bu durumdan hoşnut degil.Ortada adaletsizlik var. Hem evlerinde oturup hem boru ötturemezler, kendi evlerine ciksinlar o zaman soz haklari olur

Ne kadar b.ktan bir anası olursa asla anasını b.klama gerçekten deneyimledigim için söylüyorum sen her defasında canım annen başımızın tacı ama başıma kadar gibi bu evle ilgili planlar yapması bana evimi yuva gibi hissettiriyor madem bu kadar gücüne gidiyor burada oturmamız çıkalım bak ikimizde çalışıyoruz ben çok stresliyim evim yuvam.olamadi hala de böyle stres altında anne de olamam doğursam da huzurum olmaz sınırlarını bilmeyen bir ailen var ama bunu başında çözmemiz lazım yoksa ben seninle gelecek hayal edemiyorum derdim.. ama asla dolup patlama annesini hiç kötüleme ne kadar haklı olursan ol sen suçlu ilan ediliyorsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ee çıksınlar insanların evinden öyleyse, diğer kız evlatları bu durumdan hoşnut degil.Ortada adaletsizlik var. Hem evlerinde oturup hem boru ötturemezler, kendi evlerine ciksinlar o zaman soz haklari olur
E çıksınlar da bu ekonomide hemen mümkün mü gerçekten ben de o tavsiyeyi verdim ama siz anne misiniz bilmiyorum ama ben şimdiden kızım için para biriktiriyorum dünya cimrisi eşim var yalvar yakar ağlaya sizlaya ev aldırdım sırf ilerde yavruma bir sığınak olsun yatırım.olsun diye ve ben bunu ilerde kızımın başına çorap örmek eşiyle huzur vermemek gerekirse bas git i cekmek için mi yaptım yani bu mu analık bu mu ülkemizde kutsanan annelik mercii?? Ne diyim Kaynanalar böyle doğuyor demek ki...

Evet anneyim,konu annelik degil. Kayınvalide sevici de değilim,evime habersiz kimse ayak basamaz. 2 kardeşten birine haksızlık var ortada ve kız evlât yok sayılıyor. Ataerkil sistemin cilesini cekiyoruz.Evime habersiz geleni uyarırım ama onun malında oturuyorsam bu sesimi keser.Ilk yapacağım şey evi boşaltmaktir. 2 yetişkin birey evlenmiş, kayınvalide hiç evini vermeyebilirdi. Ona güvenip mi evlenmişler ? Kendi kendilerine yetmiyorlarsa, evlilik isine yeltenmeyecekler.

Bak oğluna ev vermişler kendiniz yazmışsınız.Tapusunu üstüne yapmadı ya,nasılsa yazlıkta kalıyoruz,gelip gideriz demişlerdir.Bu ekonomide kiralarda kalmıyor konu sahibi,dolayısıyla o ev kaynanasının kayınpederinin ve eşinin hakkı olduğu kadar da eşinin kız kardeşlerinin evi aynı zamanda. Ana baba evi kısaca.İstediği herkesi de çağırır.Konu sahibi de kendi düzenini kursun veya sizin çocuğunuza para biriktirip ev almanız gibi kendi anne babası kızına ev alsın bak bakalım gelen geçen gelebiliyor mu.
Müsait değilim diyin diye tavsiyeler var,o kadar komik ki. Konu sahibinin müsait olup olmaması önemli değil maalesef. Kayınvalide ve EVİ müsait ya istediği herkesi getirir bakar. Anasına da babasına da gerekirse. Konu sahibi de ev alsın yaşlanınca o evde anne babasına baksın. Adeletli değil mi

Kız kardeşiyle tek bu problemle
yqhu ben çıkarım o da laf olur niye anlamamakta direniyorsunuz hem eşim böyle bir şeyi söylemeye cesaret edemez kırgınlık olur diye derdimiz para değil kızın parasal değil başka sorunları da var bu yaşına kadar illahlah etti o aileye küstü torunlarını göstermedi bu maddiyat değil ki mutsuz bi evlilik yaşadığı için hep bu insanlardan çıkardı böyle bir insan her şeyi haketmiyor düğün yapacağım zaman bile adetime denk geliyor ertelesinler diyen bi insandan bahsediyorum

İyi de hanımefendi KVnin yatak odası duruyor, evin anahtarını da almışlar. Yani onlara ev vermemişler, evlerinde oturma izni vermişler. Yapılan mantıksız ama konu sahibi hariç herkes memnun. Ev sadece ikisine ait değil. Aslında KV ve kp ait.

Bu hangi kafa gerçekten inanilmazsiniz bazı hanımlar...
Bu kafa erkek tarafı ev alır kafası. Geleneklerin yarısını alıp yarısını bırakamıyoruz maalesef. Hayatta hiçbir şey bedava değil. Konu sahibi de barınma ihtiyacını huzuruyla ödüyor.

Eşin söyleyecek cesarette değilse malesef çekmeye devam edeceksiniz. Çünkü laf söz dinleyen insanlar değiller, sizin tatiliniz müsaitlik durumlarınız umurlarında değil. Ne ayrı eve çıkasınız var ne de eşinizle ters düşesiniz. O sebeple yıllar boyu onları çeker türlü türlü hastalıklar edinirsiniz. Yani kendinize edersiniz. Sağlığınız sizin için değerli değilse bizim için de değil tavsiye veriyoruz herkes evden çıkmanızdan yana ama siz yok diyorsunuz. Bu durumda ne diyebiliriz ki?

Laf olmasi sizin huzurunuzun olmamasindan iyi degil mi? Kirginlik olursa olsun of ne istiyorsunuz burdaki insanlardan cozumu soyluyoruz yok oyle degil boyle diyorsunuz madem oyle kendiniz bulun cozumu

Yarın geldiklerinde bu durumdan rahatsız olduğunuzu, başka eve geçmek istediğinizi, bu evde onların rahatça kalabileceğini, bunaldığınızı ağlayarak ya da kendinizi paralayarak söyleyin. Sonra da bunu yapın. Yoksa ilerde tüm aile size yerleşecek benden demesi

Hadi siz çözüm sunun kendinize. Ona yok buna yok. Eee, sizce çözüm ne olabilir? O zaman bu evde dert edine edine kanser olun

Sizde de hata var izin alıp plan da yapmışsınız niye iptal ediyorsunuz bunlar hiç çekinmeden habire yeni evlilerin yanına geliyorsa siz yokken gelip evde kalabilirler. Kayınvalide kendi evi diye bu kadar gelebiliyorsa siz yokken de kalabilirler. Bence gidip tatilinizi yapın onlara göre plan yapmayın başı nasıl başlarsa öyle devam eder. Daha bide yaşlı insanları getirecek onlara da hizmet hürmet edersiniz artık

Ben yokken kalmalarına da alıştırmak istiyorum iyice düşüncesiz davranacaklar bu sefer

İşte sorun esinizde,adamlar evlerine gelip gidiyor,sizin yuvanız olarak görmüyor.Esiniz bunu gerçekten anlasa başka yer tutar,"anne baba, evinize rahat rahat gidin gelin,tüm sulaleyi davet edin rahat rahat derdi." Sizi böyle bir durumda bırakmazdı,arada bir iki laf söylüyor sizin gazınızı alıyor,aynı şeylere devam,kimsenin sizi kaale aldığı yok Eşinizde dahil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…