kayınvalidem yönetmeye çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayınvalidenizin evinden taşınırsanız sorununuz çözülür. Onların evine yerleşmişsiniz ne bekliyordunuz? Birde görümceniz için mal yüzünden eşimle kötüler diyorsunuz ne olacaktı ortada haksızlık var ona karşı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ev onların evi ama sadece bir tane evleri yok bir tane daha almaya durumları müsait ayrıca kimse bana bu durumdan bahsetmedi durumları varsa her anne baba oğluna ev alması gerek aldı diye de yol geçen hanı gibi kullanmaz sadece oğlu yaşamıyor orda
Ev alması mı gerek🤦‍♀️

Ben ev alın demedim ki onlara onlarda yol geçen hanı kullanacaklarını söylemediler bana söyleselerdi ben başımdan kiraya geçerdim şuanda da o yöndeyim sonuçta artık bu evin hanımı benim benim kurallarım geçer çünkü o evde eşim ve benim hayatım dönüyor kiraya da çıkarım senelerce çalışırım kimseye boyun eğmem müsait misiniz diye de mi sorulmaz haberin olsun diye söylenir mi ben kiraya da çıkarım gerekirse ama bu işlere kalkışırsam bozulurlar eşime de yansır kendi huzurumu bozmak istemiyorum bu olay bile yetti 4 gündür içime oturdu ne işe ne başka bileye verebiliyorum kendimi daha geçen hafta gittik yarın gene gelecekler 5 6 gün kalmaya arada bir geldiler de biz mi laf ettik beni neden anlamıyorsunuz
Çıkın o zaman kocamla kötü olurum ama deyip arkasından ne yapsamda ailesinin ayağını kessem diye plan yapıyorsunuz. Ev onların evi hanımefendi kendi evinize çıkıp kendi evinizin hanımı olun bir zahmet.

Belli ki yaşadığınız yere çok işleri düşüyor. Ya razı olacaksınız, ya boşaltacaksınız evlerini. Böylece insanlar gelince evlerinde rahat rahat kalacaklar. Sonuçta ev onların evi.

Baştan bunu düşünememiş olabilirsiniz ama şimdi durumu gördünüz. Bence kiralık ev bakın siz.

Ayrıca “ailelerin maddi durumları yetiyorsa oğullarına ev alması gerekir” düşüncesinde iseniz onların da “oğulların ve gelinlerin eli ayağı tutuyorsa kayın aileleri ağırlaması, yaşlılara bakması gerekir” düşüncesini kabullenmek zorundasınız. Öyle “nimet olsun ama külfet olmasın” diye düşünmek olmuyor. Ailelerin kız ve erkek evlatlara karşı farklı yükümlülükleri de yok.

Ev onların evi ama sadece bir tane evleri yok bir tane daha almaya durumları müsait ayrıca kimse bana bu durumdan bahsetmedi durumları varsa her anne baba oğluna ev alması gerek aldı diye de yol geçen hanı gibi kullanmaz sadece oğlu yaşamıyor orda
Hadi ya ne akıllısınız siz öyle.. size ne kayınvalidenizin durumundan durumları iyi olsa da kimse size ev almak zorunda değil. Az yiyin çalışın siz de kendinize ev alın öyle kolaysa.. sizin ananız babanız niye size ev vermedi? ay en sinir olduğum şey başkasının malı üzerine yorum yapma plan yapma hakkını kendinde gören tipler🤬

Son düzenleme:
Evse ev ya sıçarım evinize deyip çıkın evi evli çifte veriyorlarsa saygı duymak zorundalar görgüsüzlük işte ne beklersin? Eşinde kırılsın dökülsün umursama çıkın o evden ucuz semtlere bakın. Aman azıcık aşım ağrısız başım yemin ederim. Kocan bu konuda yok derse çek git annenin evine ve o evden taşınma gerçekleşene kadarda dönme bence. Bu nedir ya sinir harbi.

Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen ya
Bacım açıkçası benim taktiklerim senin evliliği de zedeler aile ilişkisini de. Ben bu konularda çok sert ve net çizgileri olan birisiyim. Ancak ev kaynananıza ait olunca işler değişiyor. Ev sizin olsa çok net çizgiler çekebilirsiniz ancak şuan güzellikle uyarmak dışında bişey yapamazsınız. O ipi vermişsiniz eline çoktan geri çekiştirsenizde artık gelmez o ip

Kpss çalışan bir insan olarak nokta, virgül, paragraf gibi şeyler kullanabilirsiniz. Okuyamadım üzgünüm.

Yorumlardan anladığım kadarı ile kp evinde oturuyor ve misafirden şikayet ediyorsunuz. Siz onlara artık gelmeyin diye söyleyenbilirsiniz. Çok zor olmamalı.

Evse ev ya sıçarım evinize deyip çıkın evi evli çifte veriyorlarsa saygı duymak zorundalar görgüsüzlük işte ne beklersin? Eşinde kırılsın dökülsün umursama çıkın o evden ucuz semtlere bakın. Aman azıcık aşım ağrısız başım yemin ederim. Kocan bu konuda yok derse çek git annenin evine ve o evden taşınma gerçekleşene kadarda dönme bence. Bu nedir ya sinir harbi.
Normalde
Oğluna ev alması gerekse gelin de hizmet için gerek. Gelin dururken 80 yaşındaki yaşlıya kayınvalide bakacak değil herhalde. Geleneklerimiz sadece erkek ailelerine masraf yaptırmaya çalışmıyor neyse ki. Gelenek diyorsanız paket halinde alım zorunluluğu var:KK19:
kızları dururken ben neden kayınvalidemin annesine babasına bakacakmışım bize geliyolar çat zil çalıyor o bu şu gelmiştir benden habersiz milleti çağırıyor

Çıkın o zaman kocamla kötü olurum ama deyip arkasından ne yapsamda ailesinin ayağını kessem diye plan yapıyorsunuz. Ev onların evi hanımefendi kendi evinize çıkıp kendi evinizin hanımı olun bir zahmet.
Ben o niyetteyim zaten hanfendi para göz değilim kimseye minnet etmem mesleğim var çalışıyorum ama bunu o insanlara nasıl anlatıp çıkıcaz eşim biraz pasif bu konularda söylese onlarda kırılır çok mu geldik diye kimsenin evinde gözüm yok ayrıca kayınvalidemin kayınpederinin gelmesine değil kendileri haber vermeden 3.cü kişileri davet etmesine tepkim neden beni anlamıyorsunuz bak yarın geleceklerdi 4 5 gün kalmaya haftaya izin aldık tatile gitmek için kayınvalidem diyetli haftaya gelicez biz bundan bahsediyorum tamamen planlarımız değişiyor lütfen biraz empati ya

Normalde

kızları dururken ben neden kayınvalidemin annesine babasına bakacakmışım bize geliyolar çat zil çalıyor o bu şu gelmiştir benden habersiz milleti çağırıyor
Kızları oturmuyor onların evinde. Oğluna ev alması gerek yazan sizsiniz. Geleneklerimizde oğlan tarafı daha çok masraf yapar, çünkü gelin alır. Gelin de hizmet eder, bu kadar basit. Kabul etmek istemiyorsanız kendi evinizi kurarsınız.

Ben o niyetteyim zaten hanfendi para göz değilim kimseye minnet etmem mesleğim var çalışıyorum ama bunu o insanlara nasıl anlatıp çıkıcaz eşim biraz pasif bu konularda söylese onlarda kırılır çok mu geldik diye kimsenin evinde gözüm yok ayrıca kayınvalidemin kayınpederinin gelmesine değil kendileri haber vermeden 3.cü kişileri davet etmesine tepkim neden beni anlamıyorsunuz bak yarın geleceklerdi 4 5 gün kalmaya haftaya izin aldık tatile gitmek için kayınvalidem diyetli haftaya gelicez biz bundan bahsediyorum tamamen planlarımız değişiyor lütfen biraz empati ya
3 ncü kişileri davet ediyorsa kendi evlerine davet ediyorlar,ben evime istediğimi çağırırım kimden izin alacağım? anlayın artık bunu

Bir suru insan yazmis ne yapmaniz gerektigini hala esim pasif onlar kirilir ee cekin o zaman bu derdi.

E güzel seneleriniz böyle çözümsüzlükle geçecek ya konuşun aiya kiraya çıkın.. Anlamazsınız zaman öyle çabuk geçer ki sizin ihtiyacınız olduğunda yanınıza gelmezler

plan falan bozmayacaksınız eşinizde iş yok kusura bakmayın

ben olsam kv de ye direk resti çekerim

ah anne zaten evliliğimden hiçbişey anlamadım hiç yalnız kalamadık bide kusura bakma onların hastane işlerini ben yapamam vs diyin

ben olsam yeni iş bulurum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X