kayınvalidem yönetmeye çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

laleben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2023
240
-55
Merhabalar herkese,

Arkadaşlar çok bunaldım dertleşmek istedim. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Şöyle başlayım ben bir buçuk senelik evliyim. Flört dönemiyle beraber 4 sene oldu. Eşimle aşk evliliği yaşıyoruz bu zamana kadar yarım saat bile küs kalamazdık tartışmalarda ya hep o benim gönlümü alırdı ya da ben asla da kin tutmazdık. Eşim herkese beni anlatır anlata anlata millet illallah etti aşırı değer verir. Ailesin yanında da sever çekinmesi yoktur. Bende aynı şekilde onu çok sever ve değer veririm. oturduğumuz ev babasının üstüne babası ve annesigil yaklaşık 8 senedir köyde emekli hayatı yaşıyolar kışları eşim bekarken 2 aylığına gelip kalıyolardı evlendikten sonra evin içini yenilediler sadece annesigili yatak odası olduğu gibi duruyor bir tane de yedek anahtar aldılar ölüm kalım var bizde de bir yedeği kalsın diye. Eşim kız kardeşiyle hep kavgalı mal mülk kıskançlığından dolayı o yüzden birbirlerine tahammülü bile yok o da evli de oturuyor düğünümüze bile gelmedi evlendikten 4 ay sonra eşimi aradı gelip sizde kalalım mı bir haftalığına diye eşim bana sordu kabul ettim etmez olaydım o geldi hep bi bahane bulup bize geliyolar uzun uzun kalıyorlar Ben evlendikten 4 ay sonra işten çıktım kpss çalışayım diye işten de çıkmışsın artık dediler 3 ay arayla gelip uzun uzun kaldılar gidiyolar yyine bir bahane bulunup kayınvalidem ve görümcem geliyor en son görümcem gene gelmek istedi eşim babası ve annesini aradı elif sınavı kazanamayacak çalışamıyor dedi babası da sınava çalışacak diye ablan gelmeyecek mi falan dedi ve gene geldi ve ben kpss durumunu artık iptal ettim kayınvalidem en son geldiğinde kardeşide geldi ziyarete ve evli insanların evine bu kadar sık gelinir mi dedi kayınvalidemde bi bozuldu özlüyoz falan dedi . kayınvalidem hastalık takıntısı bulundukları konumdada çok hastane olmadıkları için hep bize geldi hastaneye götürdüm bi de şuraya görüneyim diye habire hastalerde dolaştık sonrada görümcem geldi kaldı uzun gider ayak küçük çocuğuna bizim arka sokakta hastaneden randevu aldılar bademcik ameliyatı olsun diye ve bunu bizden giderken söylüyorlar kapıda bişey unuttuysak haftaya da gelicez zaten o zamn alırız diye gene geldiler kaldılar bir hafta kayınvalidem sonra yine geldi geldiğinde de ne yemek yardım ediyor ne bişey çevrede akrabaları var hep gezmelerde ben işten gelip yemek yapıyorum demiyor ki bi tencere yapayım aslında çok kötü bi insan değil ama ufak tefek kıskançlıkları oluyor bir de fazlaca yönetmeye çalışır ama en büyük sorun haline getirdiğim olay geçende onlara gittik kayınvalidemin annesiyle babası var yaşlı 80 yaşındalar onlarda farklı köyündeler yaşlılar ama elden ayaktan kesilmediler kayınvalidem iki kardeş kız kardeşi benim arka sokakta oturuyor arada gidip işlerini görüyolar evdeki temizliğini yapıyolar işlereni yapıyolar ama gönülsüz istanbuldaki pek gitme taraftarı değil kayınvalideminde en büyük korkusu annesi ve babası ilerde elden ayaktan kesilince bakmak zorunda kalır diye her neyse geçen öyle konuşuyorduk lafın arasında bana kızım babamgile dedimki istanbuldaki kardeşimin yanına gidin biraz hastane işlerinizi halleder biraz değişiklik olur diye babasıda ben rahat demiyorum orda kocası varken demiş kayınvalidemde bize danışmadan geline götüreyim size demiş dedesi de bakarız demiş bana diyor ki kızım ilerde öyle şeyler olursa şimdiden haberin olsun biraz alaylı sanki bende acaba bir iki günlüğüne mi diye ağzını aramak için anne dedim zaten bir iki günlüğüne gelmiyorlar mı idare etsinler işte kızında rahat edemiyoruz diye şey mi olur sonuçta kızları kayınvalidemde ee bu hastane işleri biliyorsun ki kısa sürmüyor daha kanı var mr var sonucu var gerçi sen çalışıyorsun ama ben bakarım sizde falan dedi o kadar bozuldum sonuçta yaşlı insanlar ilerde daha büyük problemleri de olabilir her hastaneye gelediklerinde ben de uzun mu kalacaklar ki arka sokağımda kızı otururken bir de diyor ki arada bir iki günlüğüne kafanız dinlensin diye kardeşime gönderirim her şey o kadar planlamış ki hiç bişey diyemedim gece içime dert oldu eşime söyledim eşimde gerçekten böyle mi anlattı annem dedi ben yarın sabah annemle konuşurum öyle olmaz dedi sabah annesinin yanına gitti ve anne kız daha evi sahiplenemedi haber vermeden böyle şeyler yapma gelir bir iki gün kalırlar fazlasını bende istemem demiş ama bilmiyorum ne kadar doğru sonradan kayınvalidem hiç trip atmadı bana ama ben bu konuyu eve giderken gene açtım eşimden çıkarttım resmen çünkü kullanmaya çalışıyolarmış gibi davranmaları ne hakları var buna diğer ki gün işe geldim mutsuzum eve geldim gene tartıştım içimden atamıyorum içim soğumuyor eşimde artık beni darlama konuştum gereğini yaptım diyor biraz soğukluk girdi kendimdede bunu hissediyorum eşimdede ama eminim ki ilerde kayınvalidem bunları yapacak tamam evin tapusu onlarda ama her önüne geleni getiriyolar evin mahremi kalmadı artık ve mutsuzum o ünden beri eşimi de çok darladım o da mutsuz ne yapacağım şuan konu kapandı ama çok büyük mutsuzluk var içimde bence eşiminde öyle bunalımda gibi fikirlerinize ihtiyacım var

Son düzenleyen: Moderatör:
Orası sizin eviniz değil kvnin evi istediği gibi gelir. Kızına ailesi ev verdi mi size verdiği gibi? kızı bu yüzden gönül koymuştur ve bakmak uğraşmak istemiyordur. gerçi şimdi okudum ve olay kv ve kendi kız kardeşine de dönmüş ne alaka

o evden taşınmadan size rahat vermezler, kayınvalidenizin kendi evi gelme diyemezsiniz. sorsanız ev verdik, iyilik yaptık derler ama suyunu çıkarıyorlar işte böyle… taşının başka türlü çözemezsiniz. tekrardan işe de girin taşınalım derken eliniz güçlü olsun, karşı çıkmasınlar.

Tapusu kendi üzerlerine oldugu için herseyi yapmayı hak görüyolar anladıgım kadarıyla. eşiniz konuşup halletmıyosa ve boyle devam edecekse, ev tutun tasının ve sınırınızı çizin .Annesinin böyle yapmasında eşinizin suçu yok. eger konusup düzeltmeye çalısıyosa kendi huzurunuzu da bozmayın derim..

Onların şehirde arada gider geliriz diye bıraktıkları eve yerleşmişsiniz,bu yaşadıkların normal.
Madem 2 kişi çalışıyorsunuz,başka bir ev tutup çıkın.
Kadın kimi istiyorsa kendi evinde ağırlasın

Hiçbir şey anlamadım. Okuyamadım daha doğrusu. Araya nokta, virgül bir şeyler koysanız da ne dediğinizi anlasaydık

Ev onlarin evi. Yetmemis bi ayaklari orda olsun diye odalarina dokunmamissiniz. Onlarin evinde para odemeden otururken ne bekliyodunuz? Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyosumuz. Oyle bi hayat yok malesef

Ama öyle de yaparsak kırılırlar diye eşim cesaret edemez sanki istemiyormuşuz gibi algılarlar kırgınlık olur eşimde buna cesarte edemez söylemeye öyle bir konuma düştüm ki eşimin gözünde kimseyi istemiyormuşum gibi bence edepli gelseler gideceği vakti bilseler amenna sorunca belli değil ne zaman gidseceğimiz diyolar şimdide annesini babasını getir götür yapmanın planlarını yapıyor ki hemen arka sokağımda kızı otururken bana mı kaldı kayınvalidem sen çalışıyorsun ama ben bakarım diyor ama tamamne düzenim değişecek işten geldiğimde konuşmaya bile mecalim kalmıyor benim sorun birinin bakması değil ki bunları söyleme cesareti de bulamıyorum kendimde kırılmaya msait yapıdalar eşim de etkilenir diye

Ev onlarin evi. Yetmemis bi ayaklari orda olsun diye odalarina dokunmamissiniz. Onlarin evinde para odemeden otururken ne bekliyodunuz? Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyosumuz. Oyle bi hayat yok malesef
Ev onların evi ama sadece bir tane evleri yok bir tane daha almaya durumları müsait ayrıca kimse bana bu durumdan bahsetmedi durumları varsa her anne baba oğluna ev alması gerek aldı diye de yol geçen hanı gibi kullanmaz sadece oğlu yaşamıyor orda

Belki de kendi kızına alacaktır evi elin kızına değil? Belki de almayacak yiyecek para onların ev onların,hayırdır size ev sözü mü vermişlerdi evlenmeden önce ? Sizin aileniz alsın size evi

Her anne babanin ogluna ev almasi mi gerek? Insanlar kendilerine alamiyolar. Siz evlenirken aileniz size aldi mi ev? Insanlarin calisip kazanip biriktirdikleri durumlarinin olmasi ya da olmamasi gelin olarak sizi niye ilgilendirsin cok enteresansiniz gercekten. Benim esimin ailesinin de durumu vardi ben 9 yil kirada oturdum. Bi gun aklimdan gecmedi bize ev alsalar diye. Gercekten cok cok enteresansiniz

Evin onlarin evi olmasiyla alakasi yok bu insanlar yuzsuz ve sizi hic dusunmuyorlar sesinizi cikarmadiginiz icin boyle arsizca gelip gidiyorlar siz esim kirilmasin diye kendinize eziyet ediyorsunuz. Bir daha gelmek istediklerinde kesin bir dille musait dehiliz diyin esiniz diyemezse siz soyleyin kirilirsa kirilsinlar heleki dede bilmemne kabul etmeyin ha buna ragmen gelirlerse sizde varsa ailenizin yanina gidin oyle hizmet falan etmeyin bu duzen baska turlu biraz zor bozulur

Bunda bir şey yok ki,sen kendince haklısın,bu durumdan rahatsızsın.Bu kadar gelen gideni senin başına kendi evim diyerek salıyor ama çaktırmıyor.
Sen de bu durumdan rahatsız olduğunu çaktımadan ev değiştireceksin.
Ben olsam açıkça söylerim ama siz söylemek istemiyorsanız çözüm bu.
Kayınvalideniz sinsice sizi yönetiyor evet

Maşallah,maddi durumlarını onlardan daha iyi biliyorsunuz.Ev alıp almayacaklarini size danişmayacaklar.Siz onların evine yerleşirken düşünecektiniz bunları.Tek çözümünüz başka bir eve çıkmak,bu durumda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…