Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

Merhabalar arkadaşlar,

Nasıl başlayacağımı nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Kayınvalidemle bir türlü anlaşamıyoruz. Eşimin yanında aman kızım yorma kendini dikkat et kendine diyor, eşim yokken ya da ailemin yanında "ee bizde hamileydik,hep oturarakta olmaz diyor.

Gelelim asıl meseleye. Arkadaşlar yaklaşık iki senedir evliyim. Kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz. Evlendiğim ilk zamanlar çalışıyordum haftanın 6 günü ve ben istemediğim halde illa mevlut vereceğiz diye tutturup hiç tanımadığım insanlarla doldurdu evimin içini. Pazar günü mevlut verdiğimde görümcem evde olmasına rağmen evimde kahvaltı yapıp o kahvaltı sofrasını bile toplattırmadan aşağı indirdi kayınvalidem görümcemi. İnanın tek bir şeye bile ellerini sürmediler ve bütün hizmeti Anneannem ve annem yaptı. Hiç utanmadılar. Sonra kaynanamın eşimi doldurup doldurup bana göndermesi yüzünden sürekli kavga eder olduk,neymiş ben ona yardım etmiyormuşum. Görümcem daha tezgah silmeyi bilmez benden iki yaş küçük, o kadar ki kıyamaz kızına ama ben daha evlendiğimin ilk haftası bütün evi mutfağı mutfak dolaplarını herşeyini temizledim lakin buna rağmen yaranamadım. Yine bir gün eşimi böyle doldurup gönderdi. O gün gidip buzdolabını ve sonraki günde koltuklarını kaldırıp silip evini temizledim. Bilin bakalım ne oldu. Bacağımın ağrısından sendelemeye başladım ve bir gün sonra leke şeklinde kanamam oldu. Neden mi? Hamileymişim ve tüm doktorların söylediği hormonlarında vs bi sıkıntı yok, ağır mı kaldırdın?-EVET ve 3 doktorunda cevabı o kadar ağır kaldırmaya tabi ki düşük yaparsın oldu. Merak ediyorsunuz değil mi sonra ne oldu diye. Kayınvalidemin hiç umurunda olmadı düşük yapmam. Eşimi dedesine bakmak zorunda bıraktı ve ben eşime en ihtiyaç duyduğum dönemde doğru düzgün eşimi göremedim. Üstelik bana bakmadıkları için 10 gün belki düşük durur umuduyla annemin evinde istirahat ettim doktor tavsiyesi üzerine. Kaynanam bir kez oldun gelmedi. Görümcelerimde. Eşim beni hastaneye götürecek fırsatı zor buluyordu ve ya kardeşim ya komşumuz götürüyordu. Afedersiniz sanki gayrimeşru bir çocuğu düşürüyordum. Bu dönemde eşimle aramızdaki uçurum iyice açıldı. 10 gün sonra eve döndüm ev darma duman. Bir kez çıkıp bakmamışlar eşime sadece yemeğini vermişler. Allah razı olsun yine annem geldi ve eşimin tüm kıyafetlerini ütüledi evi temizleyip yemeğimi yaptı yine kadın. Geçen sene eşimle tatile gitmemize bile türlü bahaneler bulup engel oldu.

Şu an 36 haftalık hamileyim evdeki aklına gelebilecek her işi yine kendim yapıyorum. O kadar yüzsüzler ki eşim saflığından bunları iftara çağırıyor, iftara ya yarım saat kala ya 10 dakika kala geliyorlar.Bi sofraya bardak çanak koyuyorlar. Geçen gün kaynanam eteğinde biriken bütün ekmekleri yere silkeledi. Anne neden yere silkeledin yazık üstüne basılır kapı ağzı dedim,ee nereye silkeleyecektim dedi. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Hiç ne görümcem ne kaynanam orayı toplamaya yanaşmadan kaçtılar, ben hep ekmeğin mübarek olduğu bilinciyle büyüdüm. Hemen elektrikli süpürgeyi getirip çekmek istedim ve kendi babam geldi halime baktı aldı elimden süpürgeyi 50 yaşındaki adam kaynanamın döktüğünü süpürdü. Daha burdalarken babam "kızım otur bak son ayın çok ayakta kaldın" dedi. Kaynanam yine "ee bizde hamileydik, hep oturmakta olmaz" dedi ve patladım artık. Dedim ki anne ne zaman oturduğumu gördün? Karnım burnumda ama her işimi kendim yapıyorum kim yardım ediyor ki bana,camlarımı bile kendim siliyorum dedim. Hemen lafı eşime çevirdi" ee söyle o silsin niye sen siliyorsun " diye. Ama kadar art niyetli bi insan ki eşime de bana söylediğinin aksini söylüyor,bizde işimizi kendimiz yapıyorduk hamileyken gibisinden. Dün ekmek döktüğü yeri babamın temizlediğini söyledim kaynanama ve görümcemden aldığım cevapla yıkıldım. Dedi ki" bencil olacaksın yenge sen hamilesin bırak yapsınlar". yüzsüz terbiyesiz. Mevlütte yardım etmediler, düşük yaptım kapımı açmadılar, bu hamileliğimde düşük tehlikem vardı yine bakmadılar, çok ağır grip geçirdim yine bakmadılar. Hep kendi ailem baktı bana ve evimin işini yaptı. Birde kalkmış bana aileme karşı bencil olmamı söylüyor. Ama bi iş olsun bi misafir olsun görümcem hemen girecek delik bulur ve bütün işler yine bana kalır ama kayınvalidemle görümcem kendimi geçtim karnımdaki bebeğe bile acımıyorlar. Daha ne laflar ettilerde anlatmıyorum artık. Çok uzun oldu ne olur kusura bakmayın ama artık tahammülüm kaldı. Doğumuma 3+4 kaldı hala onların benle uğraşmasına dayanmaya çalışıyorum. Ne olur bana bi akıl verin ne yapayım????
e diyorlar ya madem bencil olacakmissin onlara karsi da ol iste esini hicbir zaman ortaya katma onlarla ne sorunun varsa kendin konus cunku sonucta biri annesi biri kardesi onlaedan da vazgecemez senden de

O zaman canım kaynanan çirkefse sende çirkef ol görümce iğneliyosa sende iğnele benim kilerde bir zaman böyleydi herkese davrandıkları gibi davranmaya başladım kocamın yanında cici gelin onların yanında çirkef oldum şimdi benden iyisi yok
aynen aynen sesini cikarmadin mi tepene cikarlar

Haklısın canım sonuna kadar haklısın. Ama bu kadın yalan hastalıklarıyla kandırdı benide başında. Ben olayı anlayana kadar iş işten geçti. Ama artık eskisi gibi değil eşimde annesine karşı. Kızkardeşi nasit bi işi bile yapmaya üşeniyor ve kaynanam iş yaptırmıyor. Bu yüzden kaynanama kızdı eşim kaç kez. Artık izin vermiyor o tarz şeylere. Şu iki gündür hele iyice gördü herşeyi. Artık hiç tahammülü yok direk yapıştırıyor lafı. Ama kaynanam bi iki gün sonra atar kendini yine yataklara ayy brn hastayım ay ayağa kalkacak halim yok aman oğlum beni hastaneye götür der. Bakalım eşim nasıl davranacak.
Öyleyken açılıpta bir destekli tokat :KK67:atacaksın bak bir daha yapıyomu bu ne böyle küçük çocuk gibi :oha:

Kv cadaloza benziyor diye düşünüyorum sen en iyisi fazla içli dışlı olması sana kötülük yapmaya kalkışmasınlar bırak onlardan yardımcı olmalarını huzurunuzu bozmasınlar eşinle aranıza girmesin yeter Rabbim inşallah seni ve yavrunu kolayca kurtarsin evinizde yavrunuzla huzurlu mutlu yaşarsıniz inşallah amin

Bugün kayınbabamla konuştum anlattım herşeyi. Adam dedi ki asla sinirlenme. Tek isteğim bu senden dedi. Ağzının paylarınıda ver sakın kendini ezdirme. Ben her zaman arkandayım haksız bile olsan savunurum seni. Seni üzmüyeceğiz diye babana söz verdim ben kızım dedi. Seni öz evladımdan ayırmam hatta sen bana emanetsin onlardan bile daha dikkatli davranırım sana dedi. Aile atsan atılmaz mecbur çekiyorum dedi. Ama seni ezdirmem onlara sende kendini ezdirme, iki üç gün sonra hiçbirşeyden haberim yokmuş gibi arayıp kalayı basıcam onlara dedi bana. Allah ondan razı olsun ne diyeyim. Burada millet senin eşin şöyle böyle deyip duruyor ama çok merak ediyorum hiç düşünüyorlar mı anneleri çok hasta olduğunu, yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor ve bi anda eşi gelip diyor ki annen bana karşı böyle tavır sergiliyor böyle davranıyor dese. Bu insan ne istiyor hasta kadından demez mi? İşte bu duygu sömürüsü yüzünden yaşıyoruz ne sıkıntı yaşıyorsak.
Ya zaten erkeklerin cogu evlendikten sonra ailelerine yoneliyolar hatta boyle bisey var kadin kocasina ne kadar gercekleri dahi soylerken k.v. sini kotuluyosa koca annesine daha bi baglaniyomus. Bi eltim var bi gorseniz kocasi varken k.v bas taci yerinden kaldirmaz koca bi ciksin o k.v bi dk oturabiliyomu yerine ha sunu yap ha su cocugu vc ye gotur ha su ha bu. Iste hepimizden cok sevdigi kiymet verdigi gel

Canım benim,Allah yardımcın olsun..açık açık söyle;laf vur korkma;Esin'e politik ve söyle..lohusa depresyonuna girersin.ben girdim bu tip cahiller yüzünden.lutfen böyle hissedersen doktora git.dogumdan sonra annen bebisinin yanında durduğunda;bol bol uyu dinlen.

uzak durmaya çalışın . Sizde arada ufak ufak iğneleyin . İyilikten maraz doğuyor .Sizin farkında olduğunuzu anlasınlar. Sana önemlisi bebeğine torununa acımayana sende acımaaa.

Merhabalar arkadaşlar,

Nasıl başlayacağımı nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Kayınvalidemle bir türlü anlaşamıyoruz. Eşimin yanında aman kızım yorma kendini dikkat et kendine diyor, eşim yokken ya da ailemin yanında "ee bizde hamileydik,hep oturarakta olmaz diyor.

Gelelim asıl meseleye. Arkadaşlar yaklaşık iki senedir evliyim. Kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz. Evlendiğim ilk zamanlar çalışıyordum haftanın 6 günü ve ben istemediğim halde illa mevlut vereceğiz diye tutturup hiç tanımadığım insanlarla doldurdu evimin içini. Pazar günü mevlut verdiğimde görümcem evde olmasına rağmen evimde kahvaltı yapıp o kahvaltı sofrasını bile toplattırmadan aşağı indirdi kayınvalidem görümcemi. İnanın tek bir şeye bile ellerini sürmediler ve bütün hizmeti Anneannem ve annem yaptı. Hiç utanmadılar. Sonra kaynanamın eşimi doldurup doldurup bana göndermesi yüzünden sürekli kavga eder olduk,neymiş ben ona yardım etmiyormuşum. Görümcem daha tezgah silmeyi bilmez benden iki yaş küçük, o kadar ki kıyamaz kızına ama ben daha evlendiğimin ilk haftası bütün evi mutfağı mutfak dolaplarını herşeyini temizledim lakin buna rağmen yaranamadım. Yine bir gün eşimi böyle doldurup gönderdi. O gün gidip buzdolabını ve sonraki günde koltuklarını kaldırıp silip evini temizledim. Bilin bakalım ne oldu. Bacağımın ağrısından sendelemeye başladım ve bir gün sonra leke şeklinde kanamam oldu. Neden mi? Hamileymişim ve tüm doktorların söylediği hormonlarında vs bi sıkıntı yok, ağır mı kaldırdın?-EVET ve 3 doktorunda cevabı o kadar ağır kaldırmaya tabi ki düşük yaparsın oldu. Merak ediyorsunuz değil mi sonra ne oldu diye. Kayınvalidemin hiç umurunda olmadı düşük yapmam. Eşimi dedesine bakmak zorunda bıraktı ve ben eşime en ihtiyaç duyduğum dönemde doğru düzgün eşimi göremedim. Üstelik bana bakmadıkları için 10 gün belki düşük durur umuduyla annemin evinde istirahat ettim doktor tavsiyesi üzerine. Kaynanam bir kez oldun gelmedi. Görümcelerimde. Eşim beni hastaneye götürecek fırsatı zor buluyordu ve ya kardeşim ya komşumuz götürüyordu. Afedersiniz sanki gayrimeşru bir çocuğu düşürüyordum. Bu dönemde eşimle aramızdaki uçurum iyice açıldı. 10 gün sonra eve döndüm ev darma duman. Bir kez çıkıp bakmamışlar eşime sadece yemeğini vermişler. Allah razı olsun yine annem geldi ve eşimin tüm kıyafetlerini ütüledi evi temizleyip yemeğimi yaptı yine kadın. Geçen sene eşimle tatile gitmemize bile türlü bahaneler bulup engel oldu.

Şu an 36 haftalık hamileyim evdeki aklına gelebilecek her işi yine kendim yapıyorum. O kadar yüzsüzler ki eşim saflığından bunları iftara çağırıyor, iftara ya yarım saat kala ya 10 dakika kala geliyorlar.Bi sofraya bardak çanak koyuyorlar. Geçen gün kaynanam eteğinde biriken bütün ekmekleri yere silkeledi. Anne neden yere silkeledin yazık üstüne basılır kapı ağzı dedim,ee nereye silkeleyecektim dedi. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Hiç ne görümcem ne kaynanam orayı toplamaya yanaşmadan kaçtılar, ben hep ekmeğin mübarek olduğu bilinciyle büyüdüm. Hemen elektrikli süpürgeyi getirip çekmek istedim ve kendi babam geldi halime baktı aldı elimden süpürgeyi 50 yaşındaki adam kaynanamın döktüğünü süpürdü. Daha burdalarken babam "kızım otur bak son ayın çok ayakta kaldın" dedi. Kaynanam yine "ee bizde hamileydik, hep oturmakta olmaz" dedi ve patladım artık. Dedim ki anne ne zaman oturduğumu gördün? Karnım burnumda ama her işimi kendim yapıyorum kim yardım ediyor ki bana,camlarımı bile kendim siliyorum dedim. Hemen lafı eşime çevirdi" ee söyle o silsin niye sen siliyorsun " diye. Ama kadar art niyetli bi insan ki eşime de bana söylediğinin aksini söylüyor,bizde işimizi kendimiz yapıyorduk hamileyken gibisinden. Dün ekmek döktüğü yeri babamın temizlediğini söyledim kaynanama ve görümcemden aldığım cevapla yıkıldım. Dedi ki" bencil olacaksın yenge sen hamilesin bırak yapsınlar". yüzsüz terbiyesiz. Mevlütte yardım etmediler, düşük yaptım kapımı açmadılar, bu hamileliğimde düşük tehlikem vardı yine bakmadılar, çok ağır grip geçirdim yine bakmadılar. Hep kendi ailem baktı bana ve evimin işini yaptı. Birde kalkmış bana aileme karşı bencil olmamı söylüyor. Ama bi iş olsun bi misafir olsun görümcem hemen girecek delik bulur ve bütün işler yine bana kalır ama kayınvalidemle görümcem kendimi geçtim karnımdaki bebeğe bile acımıyorlar. Daha ne laflar ettilerde anlatmıyorum artık. Çok uzun oldu ne olur kusura bakmayın ama artık tahammülüm kaldı. Doğumuma 3+4 kaldı hala onların benle uğraşmasına dayanmaya çalışıyorum. Ne olur bana bi akıl verin ne yapayım????
Ya gidp kvnin isini niye yapıyorsun is yapma cocuk kaybetmek ne aci bisey takmamislar bile ya valla esinde yaninda degil olsa böyle olmazdi burdan sinir oldum magdem yapincada yaranamiyosun yapma

Merhabalar arkadaşlar,

ALLAH yavrunu bagislasin❤

Böyle durumlarda kendi kzıını düşünerek sana eziyet etmemeli. Ya kendi kızıda kendisi gibi birinin eline düşerse... ilahi adalet diye bir şey var... boşver beklentini kes onlardan. Kendi ailenden yardım iste. Onlara hizmet etmek zorunda da değilsin. Ben kayın validemin evini temizlemedim hiç. Ameliyat olur kalkamayacak kadar hasta olur gider süpürür silerim ama normalde kadın tutsun ben hizmetçisi miyim? Sen de değilsin. Yaşlı olur hasta olur görevimiz yapacağızda bakacağızda ama normalde hizmetçi muamelesi yapmalarına en başta eşin karşı çıkmalı. Sen söylersen olmaz eşin söylemeli. Bir kere kayın validem benden dolaplarını silmemi istemişti tam ben ağzımı açıcakken eşim niye cundagg siliyor anne kazık kadar kızın var o silsin o da mı silmiyo kadın tut onada paran mı yok kirli kalsın böyle şeyler isteme cubdagg den demişti. Zaten o oldu bir daha sormadı. Ama düşünsene benim aynı cümleleri kurduğumu skandal... olay çıkardı gelin bunu bunu dedi diye.. eşini kullan o versin cevapları...

Benimkiler de tuhaf insanlar kaynanamı çözemiyorum mesela bi iyi ( çoğunlukla eşim akrabaların yanında) bi kötü (eşimden bile çekinmiyor bazen. eşim de çocuklarını evledirdiğinde anlarsın diyor) (her sohbeti para, fesat ve kıskanç olmayı nasip etmesin allah) ne olursa olsun ne kadar annesine annem gibi kardeşine kardeşim gibi desende olmuyor işte ne yapsan asla öz kızı gibi olamazsın çok nadir olanlar hariç.

ben bu konuyu aradim kendimi buldum.
bende kaynanamla atlı üstlüyüm.
kaynanan sana söleyemiyomuş ya oğluna sölüyor bu benzer durumu bende yaşiyorum.
bana bakarak yapıyor bunu nesi var bilmiyorum:/
işitme kaybım var ama engelli degilim. anlamiyorum duymuyorum diye eşime sölemesi. eşim tercüme ediyo o konuda. güceniyorum buna:KK43: eşim de biliyo
görümcemle çok şükür çok iyiyiz sorun yok. ama takmiyorum takamiyorum ki kafaya.
bebek var bende 3,5 aylık çok şükür. kaynanam çok düşkün bi an olsun kucaktan indirmiyor bu durumdan ben memnunum...
hemen hemen hergün görüyo torunu.
seninkiler fena torunu senden uzaklaşmaya çalışırlarsa sakin aman sakin izin verme.
mamayada alıştırmayin biberonda verme.
belki görümcen gelir hergün yanina yegenini görmeye. kapıyı açma derdim sana faydasi yoksa...
benimki geliyor hergün bişey diyemiyorum ki:KK43: uyuyor diyorum öle.
seninle belki ayni kaderimiz paylaşiyoruz da ben mi çok safim bilmiyorum herşeyi kendimi sorumlu olarak tutuyorum..

Icim sistiiiii. Kocan cok iyiydi de sen bunlari yasarken napiyodu askerde falan miydi? Birakin bu isleri yaa kocan cok iyi olsa sen bunlari yasamazdin. Tatiline bile engel olmus ama kocan cok iyiii pardonn
Canım biz tatile gitmeyi çok istiyorduk. Dediğim gibi kaynanam hep müdahil olup ertelettirdi bize. Sonra kaynanamın babası rahatsızlandı. Kendisine bakamamaktan dert yanarken babasını yanına aldı bakıcam diye tatile gitmek istediğimiz dönemde. Tabii ne bakması. Gece 1 kaynanam arar oğlum gel dedenin ateşi çıktı, sabah 5 olur oğlum gel deden tuvalete gidemiyor. Sırf bizi sinir etmeye çalışıyordu sanki.Sonra ben düşük yapmaya başladım. Kardeşlerine gelinde babamı alın benim gelinim düşük yapıyor bile demedi. Kadın bildiğin politikacı ya. Hep kendini mağdur gösteriyor. Eşimi hep kendisini acındırarak durum yaratarak elinde tutmaya çalışıyor. Zaten o dönem eşimle aramız çok açılmıştı. Kayınbabam kaynanama demediğini bırakmamış, sonra gelip benle konuştu,ayrıca tekrar ben ve eşimle birlikte konuştu. Eşimin üzerinden büyü kalktı sanki, öyle açıldı gözleri. Şimdi bu son mevzular için aradım kayınbabamı. Arayıp zılgıtı çekmiş yine. Bakıyor musunuz o kıza, yoksa iş mi yaptırıyorsunuz, sakın kaynanalık yapmaya kalkma kıza diye. Bunların bi kısmını söyledi kaynanam ee tabi tutuşmuş ya =). Kayınbabam beni arayıp konuştu kaynanam baya titremiş korkudan kayınbabamla konuşurken =) . Yok vallahi üzmüyoruz, yormuyoruz. Dört gözle bekliyoruz bizde doğum yapsın vs demiş =) . Kayınbabam bi gelsin şehir dışında şu an. Ben o zaman görürüm kaynanamı. Diyorum hep Allah o adama uzun ömürler versin. Yoksa kaynanam başımızın etini yer.

Oh iyi demiş ben hep derim kadiniz ağ este olsa evlatta olsa tek bizle ilgilensin isteriz benimde yeni oğlum oldu belki bende kaynanalik yapacam inşallah yapmama içimizde var yani:)) benimki de ana gibi görünür ama eşim hamile iken karnımı sevip oksarken ayağıma masaj yaparken catlardi farkindaydim:)) benim aldiklarimin aynısından aldırmaya çalışırdı:)) bosverrrrr sende onun taktigini uygula eşine de söyle esin farkında ise herşeyin. Eşinin yanında anneciğim de esin yokken laf sok:)) ben yaptığı herşeyi eşime anlattığım için onun yanındayken başlardim anlatmaya o yüzden uğraşıyor ama çok değil:)) hatta doldurmaya çalışmış galiba esimde düne kadar anaydin şimdi kaynanalik mı yapacan dedi:)) ama nasıl doldurmaya calisti bilmiyorum eşimin lafını duydum sadece:))
Ayy eşinin ağzına sağlık canıım =) darısı kocama inşallaaaah =)

İstediklerini yapma bence tirnak kesmede ne ya tövbe estağfurullah ayrıca bebeği yani torununu düşünmeyen insan gelinim kriz geçirdi uzakmi duruyum diyecek vallah ben en son kriz yerine cinnet geçirdim cunku eşimde o kadar susmasına ragmen cinnet geçirdi ve geldi bana bagirdi telefonunu yere fırlattı kırdı benden çıkarttı butun hırsını onlara demek istediklerini bana söyledi sonra Kaynanam geldi odaya Oglum Oglum bende dondum ona bağırdım cik git su odadan simdimi aklına geldi oğlun oldugu dedim rahatladinmi bizi birbirimize düşürdün oğlunu bu hale getirdin rahatladinmi dedim kapiyida yittim çık diye iyi yaptım oh gorumcem İzmir'de evli ben istanbulda ordan buraya karışıyor siparis veriyor sanki orda aynı market yokmuş gibi ariyip eşime oglu icin oyuncak istiyoruz kv aramış demiş suayipe soyle yani benm eşime 50lira göndersin spor ayakkabı alacm kv geldi söyledi vallaha kusura bakma gönderemez dedim onun kocası yokmu dedim Biz daha üstümüze bsy alamıyoruz ya kv surekli onlara para gönderiyor alışveriş yapıp gönderiyor
Benim kaynanamda kızının evine giderken eşime türlü şey aldırır,bir de bin kere söyler başımızı şişirir, ama onlar bize gelirken eli boş gelir hep. Şimdi dört gözle doğumdan sonrasını bekliyorum.

Kocanız adam olsaydı, hem anasına hem bacısına HÖST derdi. Sorunu uzaklarda aramayın, kendisi bizzat kocanız oluyor.
Canım bi kaç yerde anlattım eşimi nasıl zorlayarak bizi bu durumlara soktuklarını. Eşimle konuştum konuyu açtığım gün ben zorlanıyorum yapamıyorum diye. Bana direk verdiği cevap "canım zaten senden kimsenin bi beklentisi olamaz,asla yorma kendini,annemler hazırlasınlar yemeği, ben onlarda yerim,sen yeterki kendine dikkat et dedi" tabi kaynanam beni arıyor iki gün sonra diyor ki "kızım sende mi yesek bizde mi" . Sorusunu hhiiiç kale almadım, bamya pişirdim istersen göndereyim dedim. Çok fena bozuldu,ben makarna salatası yaptım yollayayım mı dedi, herşey var gerek yok sağol anne dedim =) . Süngüleri düştü. Eşimin de ailesinden tesellisi düştü. 37 haftaya girdim çünkü ve eşim hergün çağırırlar belki diye bekliyor farkındayım. Ama oralı bile değiller. Amaaan hiç umurumda değil. Yeter ki uzak dursunlar bizden. Zaten eşimin orda birşey yemesini istemiyorum. Eşimi doldurmaya fırsat kolluyor. Eşimde çabamı gördükçe daha çok benimsiyor yuvasını.

Merhabalar arkadaşlar,

Bütün suç sende neden onlara yaranmaya çalışıyorsun ki iftara çağırıyorsun veya eşin seni çok mu seviyor ki annesi doldurup senin üzerine gönderiyor sana değer vermeyen bir aile eşinde dahil tabi buna ve sen hala o evdesin

Ya kocan gidip annesine söylemiyor mu gidin karıma yardım edin veya niye karıma iş yaptiriyorsunuz diye.
Kocanda iş yoksa kv daha neler neler yapar.
Ayrıca kocan bize bu anlattıklarını biliyor mu? Bildiğim halde bir şeyler yapmıyor mu?
Eşim söylüyor canım. Ama kayınvalidem heep hasta kadıncağız ne yaparsın. Bugün yarın gidici o derece acındırır kendini.

X