Kayınvalidem ve genel tavrı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mısafırlıklere nıye esınızın annesini tasıyorsunuz

Kayınvalidem 87 yaşında bayramdan bayrama görüşürüz yada 2 ayda 1 çok soru sorup çok herşeye karışır ayıp der herşeye
Genelde bu görüşmelerde eşimle gizli gizli konuşmam hiç normalde bir toplulukta gizli gizli konuşmaya çalışmayız fısır fısır yani
Size yuvanıza ciddi bir zararı yoksa sizde bazı davranışları törpüleyip dengeyi kurabilirsiniz

Yada mesela eşimle gülüyoruz kahkahalaşıyoruz o an arka odadan sesleniyor siz neye gülüyorsunuz banada söyleyin siz bu kadar konusup sohbet edecek ne buluyorsunuz bilmem ne bu şekilde bir tavır
Okulda öğretmen de söyler ya. Arka sıradakiler yüksek sesle söyleyin de biz de gülelim

Dert etmeyin ya... Merak ediyor işte

Fısır fısır konuştuğumu nereden cıkardınız hangi cümlemden net şekilde yazar msınız?

Kadının yanında niye özel şeyler konuşuyorsunuz? Hiç sevmem bu tarz insanıda, yanında konuştuğunuz konuya dahil olmasından doğal daha ne olabilir?
Yanında konustuğuma eminsiniz yani ki ayrıca konusabilirim siz eşinize özel bir şey söylerken bağır çağır mı söylüyorsunuz insanların içindee hiç kibar bir davranış değil sevmedimm üzgünüm

Fısır fısır konuştuğumu nereden cıkardınız hangi cümlemden net şekilde yazar msınız?
Özür dilerim tamam mı inanın sizinle mücadele etmekten atismaktan daha fazla sıkıntım ve sorunlarım var vaktim de kıymetli
Siz haklısınız gerçekten

E siz gitmişsiniz kadının yanına, gitmeyin ya da daha az gidin. Görmeyince gönül de katlanır hem özlem hasret güzel duygular..
Can çıkar huy çıkmaz demişler .

E siz gitmişsiniz kadının yanına, gitmeyin ya da daha az gidin. Görmeyince gönül de katlanır hem özlem hasret güzel duygular..
Can çıkar huy çıkmaz demişler .
Demi madem öyle gitmesin eşi gidip ziyaret etsin annesini böylece sorunda ortadan kalkar

Vooovvv fısırdadağımdan eminsiniz yani
Kadının yanında sesli konuşuyorsan duyuyodur dahil oluyodur? He sesli konuşmuyorum diyorsan fısıldıyorsundur? Eğer özel bir şey konuşacaksan konuştuğun konunun özel olduğuna inanıyorsan da çekersin kenara söylersin? Bitti gitti bak :)

Siz Fısır fısır konuşmuşsunuz mu yazmışım ?!

kendimi yazmışım ben kayınvalidem veya 3. Bir kimse varken eşimle aramızda sessiz yada sesli özel meseleleri konuşmam demeye çalışmışım farkında mısınız acaba çeker kenara konuşulur çok da önemli ve özel ise

eşim ve ben defalarca uyardık aslında yani özel konuşabiliriz bu seninle paylaşamayacağımız bir konu olabilir gibisinden oldukça kibar bir dille ama mümkün değil anlamıyor.

kocaman kadindan eğitmeye çalıştığınız bir kedi köpek gibi bahsetmeniz çok irrite etti beni.
Yanında konuşmasınız nereden duyup gelecek sohbete dahil olmaya çalışacak? Konuyu düzgün yazın o zaman. Sanki atom parcaliyorsunuz sohbet etse nolur ne ayıp. Ayrıca insanların yanında fısır fısır konuşulmaz görgüsüzlüktür.
Aynı şeyi anneniz yapsa aynı tepkiyi vermezsiniz ama.
Eşime özel birsey soyleceksem müsait bir zamanda söylerim insanların yanında özel şeylerini konuşmam.

Cok harikasınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…