Kayınvalidem ve genel tavrı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

pumpkiinn

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
172
79
30
Herkese merhaba
Akıl almak için geldim arkadaslarım. Kayınvalidem özünde iyi merhametli ve pozitif biridir. Ama inanın cok konusuyor yani şöyle ki biz eşimle kendi aramızda bir konu hakkında konuşuyor olsak bile neee nasıl ne dedi falan tarzında anlatabiliyor muyum :) eşim ve ben defalarca uyardık aslında yani özel konuşabiliriz bu seninle paylaşamayacağımız bir konu olabilir gibisinden oldukça kibar bir dille ama mümkün değil anlamıyor. Ve bu gün içerisinde 100 kez yaşanıyor olabilir. Her konu hakkında bir bilgisi var mutlaka, ortamda bir misafir var ve bana bir şey soruyor diyelim benim adıma cevap veriyor yada alakasız farklı bir konu atıyor tam o an ortaya diyebilirim. Yani 60 yasında kadını değiştirecek halim yok öyle bir ihtimalde yok bilincindeyim ama daha nasıl uyarabilirim bilmiyorum. Çalışıyorum diyelim 30 soruyu aynı anda sorabilecek kapasitede. Yada ben konusayım istiyor eee, napıyorsunuz eee sunun karısı böyle bunun cocuğu böyle ortaya atıyor bir laf bekliyor cevap verelim calısıyoruz anne müsait değiliz diyoruz 2 dk maksimum dayanabiliyor. Suan yazlıkta yanındayız 1 hafta daha. Nasıl gececek bu günler bilmiyorum kendimi odaya atıyorum kafamı dinlemek için hamileyim bir de gerçekten kafam kaldırmıyor. Eşimde sürekli uyarıyor ama nafile. Evdeykende aynı yani 1 saat yan yana olsakta aynı yorgunluğu hissediyoruz
not: evlerimiz ayrı.

Son düzenleme:
Bu kadar çok bir arada bulunmanızın sebebi var mı? Yazlık durumu hariç. Normalde aynı evde mi yaşıyorsunuz.
Bu yaştan sonra kadın değişmez. Daha az bir arada bulunmaya bakacaksınız
Hayır yazlıkta 2 hafta bir arada kalıyoruz evlerimiz ayrı ama belirttiğim gibi çaya gitsek 1 saatliğine pertim çıkmış bir vaziyette ayrılıyorum oradan

Hayır çok şükür :)
Şimdi şöyle ki misafirliğe ya da birine oturmaya gittiğimizde ya da bize gelindiğinde kim olursa olsun bir toplulukta herhangi biriyle fısır fısır olmak görgülü bir davranış değil. Oradaki insanlar merak edip sorabilir. Ama sizin adınıza cevap vermesi hoş değil tabi.

Biz bunu bilmeyecek kapasitede ve görgüde değiliz zaten :) o an eşimle konusuyor oluyoruz ve ardından o direk merakla gelip soruyor oluyor mesela. Bunu demek istiyorum. Ki sürekli ne ne ne diye soran birisinin varlığını bile bile de ortada ulu orta konusamıyorum eşimle biliyorum ki dahil olacak çünlü her şeye

E gitmeyin o zaman. Kaç yaşına gelmiş bu saatten sonra değişmiyorlar maalesef. Benim halam aynen böyle. Sürekli her lafın içinde olmak ister kulağı da az duyar. Bir de ona laf anlatırız. Uzun uzun uyarılar işe yaramaz. Ki ne diyip de uyaracaksın böyle birini.? Az gideriz o da az gelir dolayısıyla.

Yani hala işte ne kadar görüşebilirsiniz ki ama bizimki öyle değil yarın coluk cocuk olacak ben kacsamda cok işe yaramayacak yani sert bir şekilde uyaracağım demekki kibarlıktan anlamıyor yani

Yani hala işte ne kadar görüşebilirsiniz ki ama bizimki öyle değil yarın coluk cocuk olacak ben kacsamda cok işe yaramayacak yani sert bir şekilde uyaracağım demekki kibarlıktan anlamıyor yani
Çocuk olunca ne olacak ki bakıcı tutarsınız. Hem kadını kullanmayı düşünüp hem kadını didiklemeniz bana iyi niyetli gelmedi. Kusura bakmayın.

Ahahha ay allahım bu nasıl bi kötü kalpliliktir ya okey tamam sizsiniz burada kalmaya devam edip sizi didiklememe müsade etmeyin ve terk edin lütfen
Kötü kalplilik mi siz koca kadını azarlamayı düşünürken iyi kalplisiniz aynen Kendi çapınızda kadını küçümsüyor ezmeye çalışıyorsunuz ama bu iş elinizde patlayacak gibi. Size kolay gelsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…