Kayınvalidem her tatilde bizim adımıza planlar yapıyor

Söyleyerek. evet izinliyim arkadaşım gelecek plan yaptık. yada evet eşimle sinemaya gideceğim. evim çok pis temizlik yapılacak. Kadın siz memnunsunuz sanıyor. perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. biri size şu gün izinli misiniz diye soruyorsa sizinle pazar kahvaltısı yapmıyorsa eğer bir plan yapacaktır. mesela 19 mayıs cuma günü plan geliyor size belli eşinizle siz bir plan yapın :KK53:

Sorun kayınvalidede değil sizde. Hiç net olmamışsınız. Kadın da aklınızı okuyamaz. Zaten başka planınız yok birlikte olmaktan da memnunsunuz diye düşünüyordur haliyle. Sizin kendinizi doğru düzgün ifade etmeniz gerek

Haklısınız orda ama yanlış yaptım aslında ama ben tam nutfakta kahve yapiyordum o arada uzaktan cevap verdim belli degil daha diye onlar salonda oturuyorlardi konuya tam dahil olamadim o yüzden. Diyorum ya kv mi severim dün hatta tabak alıcam evde tabak kalmadi dedi benimde hic acilmamis 6 kisikik tabak takimim vardı esi.e dedim hemen verelim bana lazim değil cok var diye verdim kv me oda sarildi bana falan severiz birbirimizi ama bir onceki tatillerde böyle beraber gittigimiz yerler oldu o bana böyle iyi davrandığı icin bende araya gıcıklık yapıyormuşum istemiyormusum gibi davranmak istemiyorum
kv anlayissiz bence önce sizin fikrinizi sormali onayinizi almali kendi basina kararlar vermekten vicik vicik olmaktan kacinmali ne kadar cok fazla birliktelik eninde sonunda maalesef sorunlar catirdamalar oluyor onun icin mesafeli olmak birbirine sayginlik bitirmeden o bilmiyorsa siz temkinli olun her söylediginde hazir olda olmayin sonucta seninde esinle hayatiniz var yalniz kalmaya kari koca gezmek vs ihtiyaclariniz var acikca söyleyin beraber vakit gecirmek istiyoruz diye esinizle yada esiniz söylesin ona gücensede fazla sürmez baska yerlerede cekmez diye düsünüyorum kolay gelsin anlayisi zit insanlara laf anlatmak deveyi hendekten atlatmaktan dahada zordur kolay gelsin fazla fedakarlik eziklik gibi gösterir karsindakide bunu kullanmayi cok iyi bilir

Merhaba Öncelikle şöyle söyleyeyim kayınvalidemle aram kötü değil gayet iyi anlaşıyoruz bana karşı kötü bir yaklaşımı da olmadı mesafeli bir ilişkimiz var Kayınvalidem de öyle söyleyeyim böyle zırt pırt birbirimize gidip gelmeyiz anca eşimle giderim o da çocuklarıyla gelir eşim en büyük çocuğu diğer kardeşei eşimden 4 yaş küçük diğeri de daha 7 sınıfa gidiyor.

Ben de çalışıyorum Kayınvalidem de çalışıyor ve benim de çalıştığım için gezmeye hafta içinde veya hafta sonu da çok vaktim olmuyor çünkü hafta sonu evin temizliği ile ilgileniyorum hafta içi bunu yapamıyorum çalıştığım için.

Bayramda tatil olduğu için hemen bir piknik planı hazırladı Kayınvalidem Kayınpederim vefat etmiş 10 yıl önce Kayınvalidem çocukları ile yaşıyor anlıyorum bu durumu eşi olmadığı için Tabii ki de çocukları ile vakit geçirmek ister Bir de çalıştığı için onun da gezmeye vakti çok olmuyor ama bayramda ilk gün kayınpederin mezarlığına gittik ilk günü yarısını onlarla geçirdim yani ondan sonra kendi ailemin yanına gittik 2 . gün için piknik planı yapmış Tamam dedim hiç problem etmedim onu ben de onlarla beraber vakit geçirdim dün akşam bizdelerdi ve 1 Mayıs'ta tatiliniz varmı diye sordu bende küçük bir isletmede çalıştığım icin belli değil daha dedim piknige gideriz biseyler yapalim falan dedi hemen ama ben her izin günümü onlarla geçirmek istemiyorum kuzenim gelicekti bayramda bize 1 ay önceden plan yapmıştık ama piknik olayi çıktığı için gelmedi Kayınvalidemin bütün çocukları erkek olduğu için kadın olarak tek başına 3 oğluyla Siz pikniğe gidin ben kuzenimle gezeceğim diyemedim onları da kırmamak için kuzenimle bir sonraki hafta için yani 1 Mayıs'ın olduğu hafta sonu için plan yaptık bu sefer yine gezeriz diye bir şeyler söyledi hiç sesimi çıkartamadım eşime söyledim Sonra Kuzenim gelecek biliyorsun Öyle olursa siz gidersiniz Ben gelemem dedim Sonra darılmasın bana dedim Tamam hallederim bi şekilde dedi.
Yani ben kuzenim gelemese bile kayınvalidemde değil de eşimle tek başıma vakit geçirmek istiyorum bu 3 günlük tatilde bunu nasil anlaticam
Kayınvalidenizle mesafeli bir ilişkiniz yok siz öyle sanıyorsunuz.
Ayrıca çok normal bir şekilde misafirim var deseniz sorun çıkarmayacak gibi duruyor. Neden eşinizi araya koyuyorsunuz kendinizde gayet net bir şekilde söyleyebilirsiniz

X