Kayınvalide Sorunu

Defalarca konuştum başından atıyo fuzili konuşma boş konuşma sus gibi şeyler söylüyo hatta kalp kıracak şeylerde söylüyo bir bebeğim olmuştu hamileydim yani o zaman eşim düzelmeye başlamıştı ilgilrniyodu benimle kayın validemin yüzünden bebeğim düştü ve bir gram üzülmedi çok ağladım çok üzüldüm kendimi zor topladım ama eşimin bu davranışlarına artık dayanamıyorum canım yanıyor sevdiğim adam nasıl bu kadar gaddar acımasız sevgisiz bi insana dönüştü anlam veremiyorum ne zaman konuşursam sana öyle geliyor diyo ve bana sürekli gerizekalı diyo hiç bi güzel söz söylemiyor kırdığı zaman gönlümü almıyor eve tıkılıp kaldım dışarı gezmeye dahi çıkarmıyo bide kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz ölse de kurtulsa dediğim çok oluyor . Eşim çok yakışıklı bi insan değil benden yaşça büyük ve iri yarı bi insan ama o kendini vazgeçilmez sanıyor kendini üstün görüyor eziyor sürekli anlayacağınız çevremde kimse yanıma yakıştormıyor onu ben seviyorum kimseye laf ettirmiyorum ama arkadaşlarım boşan falan diyolar o seni haketmiyor diyolar çok kafam karışık düzelir mi sizce yoksa sevmiyor artık diye ayrılmalımıyım?
Ben düzeleceğini düşünmüyorum. Bence kendini daha fazla ezdirme. Seni mutlu edemeyen bi insanla kaç sene daha evli kalabilirsin ki?

Mesafe koy. Eşinle git gel. Esin gitmek istiyorsa cok sık başbaşa kalmak istiyorum falan de senle öylelikle gitme. Laflarını etme eşine. Sana gelmek istiyorsa sürekli bir şeyler uydur. Zamanla onlarda bazı şeyleri anlayacaktır. Sabretmen gerekiyor.

seni anlıyorum canım bende sevemedim kv ve görümceleri bu kayınvalideler neden böyle ben hiç eşimin ailesine alışamadım 8 aylık evliyim ama beni sevemediler sanki birde yakın oturuyoruz birde altınları borçlara bozdurduk kalan 3 bileziğim düğünde taktıkları eşimin sözde ama eşime parasını ben vermiştim kayınvalide ben kaybederim diye kendisi tutuyor acayip sinirim bozuk kendi paramla aldım ama onda duruyor sözde o takmış nasıl koyuyor bana enayiymiş gibi biz geçim sıkıntısı çekiyoruz gerizekalı kocam olmaz bozduramayız diyor eh üzerine soğuk su içtim artık o kadında oldu sürece benim değil onlar benim kredi kartı borcum var hep bu evlilik yüzünden sıkıldım maddi konudan çalışıyorum ama yetmiyor eşimin borcu var maaşı çogu borca gidiyor ben veriyorum harçlık bana kalansa hava mutfagamı alayım yol parasımı telefon faturasımı yemek parasımı hep karttan alışveriş nmutfaga girdi bana evlendiğim güne lanet olsun sevgiymiş aşkmış boş iş stresten yaşlandım artık kendime bakmak bile istemiyorum aynalara küstüm hayattan nefret geldi ben böyle değildim eski beni istiyorummm :KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:

İstemediğim şeyleri yapmak beni çok mutsuz ediyor. Bu dünyaya bi kere geliyorum ve beni mutsuz ettiği halde bazı mecburiyetlerim var beni o kadar rahatsız ediyor ki bu durum. Bu yanlışları yapan bi arkadaşın olsa silersin gider bunları yapan eşinin annesi olunca ne silebiliyorsun ne başka bişey kendi istediği gibi oynatmak istiyor seni tefinde oyna istiyor

senin hayatında aynı benim gibi canım öff benim kv de sürekli onlarla vakit geçirmemizi istiyor haftanın 6 günü çalışıyorum bir günümüz var onuda onlara ayırmamızı sürekli arayıp sormamızı onlara gidip gelmemizi istiyor zaten bir sokak ötedeler ama ben istemiyorum ben işten geliyorum evimin işi oluyor çamaşır bulaşık yemek temizlik off zaten yorgun oluyoruz ben eşimle vakit geçirmek istiyorum onlarla evlenmedimki birde kalkmışlar torun bekliyor çok kolay çocuk yapmak sanki okadar maddi sıkıntıda istemiyorum çocuk falan çekemem eşimde istemiyor zaten şuan tabi tuzu kuru kocasının maaşını altın yapıp bankada biriktiriyior varyemez karı 190 m2 dairede oturuyor biz de iğrenç sokak ta nerdese girişte küçük dairede oturuyoruz kira veriyoruz kv birde onun evi negüzel valla hayat bunlara güzel bana koyan çok şey var birde benden hizmetçilik bekliyorlar ben yemek yapmayı bilmiyormuşum kendilerini övüp duruyorlar boş gezenin boş kalfaları tabi çalışmıyorlar yan gelip yat baba maaşı ye görümceler ve kv Allahın cezaları Allah cezalarını versin offff Annemi babamı kardeşlerimi çok özledim neden rahatımı bozdumki aşk uğruna boşşşş iş boşş :kızgın::kızgın::kızgın::kızgın:

senin hayatında aynı benim gibi canım öff benim kv de sürekli onlarla vakit geçirmemizi istiyor haftanın 6 günü çalışıyorum bir günümüz var onuda onlara ayırmamızı sürekli arayıp sormamızı onlara gidip gelmemizi istiyor zaten bir sokak ötedeler ama ben istemiyorum ben işten geliyorum evimin işi oluyor çamaşır bulaşık yemek temizlik off zaten yorgun oluyoruz ben eşimle vakit geçirmek istiyorum onlarla evlenmedimki birde kalkmışlar torun bekliyor çok kolay çocuk yapmak sanki okadar maddi sıkıntıda istemiyorum çocuk falan çekemem eşimde istemiyor zaten şuan tabi tuzu kuru kocasının maaşını altın yapıp bankada biriktiriyior varyemez karı 190 m2 dairede oturuyor biz de iğrenç sokak ta nerdese girişte küçük dairede oturuyoruz kira veriyoruz kv birde onun evi negüzel valla hayat bunlara güzel bana koyan çok şey var birde benden hizmetçilik bekliyorlar ben yemek yapmayı bilmiyormuşum kendilerini övüp duruyorlar boş gezenin boş kalfaları tabi çalışmıyorlar yan gelip yat baba maaşı ye görümceler ve kv Allahın cezaları Allah cezalarını versin offff Annemi babamı kardeşlerimi çok özledim neden rahatımı bozdumki aşk uğruna boşşşş iş boşş :kızgın::kızgın::kızgın::kızgın:
Üzüldüm maddi yönden sıkıntı olması çok zor bi durum. İnşallah en kısa zamanda eliniz açılır rahatlarsınız. Bu kadar sorun varken insan yüzlerini bile görmek istemez. Elinden geldiğince görüşme bence bahane bul. Bileziğini geri alabilsen iyi olur keşke vermeseydin. Millet başkasının malına sahip çıkmayı ne çok seviyor ya :kızgın:

Ne yaptıysam aramız düzelmedi bir haftadır kayınvalidemle konuşmuyorum bana evime gelme dedi gitmediğim zaman da eşimi dolduruyordu karın yukarı çıkmıyor falan diye ben artık katlanamadım ve ne evden çıkıyorum ne yüzüne bakıyorum eşimle de aramız bozuk ne muhabbet edebiliyoruz ne de sorunlarımızı halledebiliyoruz dolduruşa geliyo sürekli ve sinirini benden çıkarıyor severek evlendik üstelik daha 1 sene oldu kötü davranıyor sürekli umursamaz gözü dışarıda diye düşünüyorum ben sevgisine dahi inancım kalmadı ama ben seviyorum ve boşanmayı göze olamıyorum çok seviyorum böyle davranması zoruma gidiyor sizce ne yapmalıyım

ne biçim anneler var şu hayatta, dün eşim annesi ile telefonda konuşuyor, bende dinliyorum çaktırmadan, kadın beni sordu eşim de sofrayı topluyor dedi, git yardım etsene diyor kadın, evimize bile gelmediler bir kez olsun rahatsız olmayalım diye. yani beni çok sevdiğinden değil ama hem Allah korkusu var hem de oğlunun huzurunu düşünüyor kadın. bu szin kayınavlideniz gibi kadınlar nasıl insanlar ki hem kendi evlatlarının yuvasını bozup hem de bu kadar vicdansız oluyorlar.

dik dur canım, erkek milletinin karşısında ezilirsen, iyice ezer seni. gerektiğinde, sana güzel muamele yapılmadığında o kapıyı çarpıp çıkabileceğini bilsin. ona muhataç görünürsen hiç kendine çeki düzen vermez. senin huzurnuzu düşündüğün kadar onun da düşünmesi gerekiyor.

Bence kadın sadece oğluna çok düşkün kötü bir niyeti yok gibi, tabi anlıyorum yeni evlisin rahat olmayı istemek hakkın ama sen bu şekilde uzaklaşmaya çalıştıkça eşin zamanla anne tarafına doğru kayacaktır. Biraz zamana bırak, surat asma oturup düşünme dert etme :) gelirse kapını aç gelmezse gel deme

Annesine dur diyemiyor ben anneme babama saygısızlık yapamam diyor o bunu saygısızlık olarak görüyor bana olan saygısızlığı umrunda değil aynı evin içinde iki yabancı gibiyiz her şekilde ilgisini çekmeye çalıştım süslendim karşısına çıkayım dedim 1 akşam güzel 2 akşam yine aynı oldu ben evde otursam kayınvalidem eşimi arayıp dolduruyor oda bana mesaj atıyor evde bi hizmetçi gibi davranıyorlar bana uzun zamandır bu böyle ilgisiz gün boyu aramaz sormaz ilgi göstermez sarılmaz öpmez bu böyle devam eder mi düzelirmi bilmiyorum ama ben sanırım tükeniyorum artık bir yıl boyunca hep ağlattı beni ben ne yapıcağımı gerçekten bilmiyorum sevdiğim adam sonuçta ayrılmak istemem düzelmesini istiyorum elimden gelen herşeyi yapıyorum ama olmuyo
Sabir canim sabirli ol hepimiz zamanla neler yasiyoruz ben 15 yillik evliyim.ve sonunda sabretmeyi ogrendim inan su an gelinlerinin bir tanesiyim.ayrica esimi araya sokmayarak kendi sorunlarimi kendim cozdum.sende oyle yap sen boyle devam ettikce esin onlara daha cok baglaniyo.

Sabir canim sabirli ol hepimiz zamanla neler yasiyoruz ben 15 yillik evliyim.ve sonunda sabretmeyi ogrendim inan su an gelinlerinin bir tanesiyim.ayrica esimi araya sokmayarak kendi sorunlarimi kendim cozdum.sende oyle yap sen boyle devam ettikce esin onlara daha cok baglaniyo.
Ben hiç bir zaman annesini kötülemedim ki ona annesi beni istemiyor ve sürekli dolduruyor bu akşam ben anneme geldim kayınvalidemle eşime mesaj atmış sosyal medyadan seni çok seviyorum oğlum sen brnim oğlumsun kimsenin seni kullanmasına izin verme yazmış bu nedemek olabilir ki ben hala çözemedim bana mı laf çarpıtıyo eşimi ben nasıl kullanabilirim ki çok tuhaf insanlar bugün istemiyosan bitsin dedim eşime keyfin bilir dedi daha ne kadar sabretmeliyim ki annesinin elleri üzerimizdeyken

ne biçim anneler var şu hayatta, dün eşim annesi ile telefonda konuşuyor, bende dinliyorum çaktırmadan, kadın beni sordu eşim de sofrayı topluyor dedi, git yardım etsene diyor kadın, evimize bile gelmediler bir kez olsun rahatsız olmayalım diye. yani beni çok sevdiğinden değil ama hem Allah korkusu var hem de oğlunun huzurunu düşünüyor kadın. bu szin kayınavlideniz gibi kadınlar nasıl insanlar ki hem kendi evlatlarının yuvasını bozup hem de bu kadar vicdansız oluyorlar.

dik dur canım, erkek milletinin karşısında ezilirsen, iyice ezer seni. gerektiğinde, sana güzel muamele yapılmadığında o kapıyı çarpıp çıkabileceğini bilsin. ona muhataç görünürsen hiç kendine çeki düzen vermez. senin huzurnuzu düşündüğün kadar onun da düşünmesi gerekiyor.
Çok haklısın ama benim eşim ne evi düşünüyor ne beni hiç bir şekilde sorumluluk almadı ekmek dahi almadığı oluyordu eve kayınvalidem eşimle aramızı bozduğu yetmiyor hala dolduruyor ben anneme geldim bu akşam hala mesaj atıyor seni çok seviyorum oğlum kimseye kendini kullandırtma yazmış gördüm sinirlerim çok bozuldu çok üzülüyorum psikolojim bızuldu artık canıma yetti bugün eşime eğer bana hizmetçi gibi davranmaya devam edecekseniz sevmiyosan bitsin dedim keyfin bilir ben sana ne yapıyorum dedi çok seviyorum onu ama sevgi de bir yere kadar kafam çok karışık kalbimle karar verirsem bu eziyet böyle devam edicekler biliyorum çok kötü bi durumdayım

Siz kadına bilenmişsiniz iyice. Yok bileziği kestirdik parasını aldı yok köfte istedi yok geldi-gitti. Kesilen bileziğin parası 3 bilezikten yaklaşık 50-60 hadi tut 100 lira tutsun. Öyle bir dünyalık kesilmişsiniz ki 100 liranın peşine düşmüşsünüz. Ki siz yokken gelin adayı için alınmış. Nedir bu para merakı? Onu da yapmayabilirlerdi. İnsaf!
Aile iyidir güzel kardeşim. Bir sıkıntın bir derdin olsa yanında olurlar. Yarın bir gün kv yakınımda olup bebeğime bakmıyor diye de konu açarsın.
Hem Ne var yani köfte istemişse.
Bu kafayla gidersen gelecek günler şöyle geçer:
1. Eşin şimdilik yanında olsa da yarın bir gün "zaten ailemi hiç istemedin" diye gelir
2. Eşin ilerleyen günlerde senin ailen mükemmel(!) dahi olsa ailene bilenir.
3. Evinde huzur da kalmaz.

Düşün eşin sana dedi ki "anneni görünce ürperiyorum, annene gitmek de istemiyorum, bize de gelmesin, zaten hiç sevemedim, annenin ayağını yavaş yavaş keseceğim evimden, dün de köfte istedi mendebur karı !"

Nasıl? Çok üzüldün de mi annene haksızlık ediyor diye.

Sana tavsiyem önce kalbini temiz tut. Yoksa bu kir her yerini kaplar.

3 senelik evliyim aynı sorunları ben de yaşadım harfi harfine ben de içime sindiremedim. Şimdi melek olsa da bana hiç samimi gelmiyor kendisi. Bir kez kırdı bardağı istediği kadar tamir etse de o bardaktan su içilmez. Çin çarpmış dedin ya ben de öyle oluyordum o geldiğinde falan. Artık alıştım onu tanıdıkça eskisi gibi umursamamaya başladım. Yoksa olan bana olacak sinir hastası olcam en sonunda.

Ne kadar kaçarsan kaç, eşinin annesi.Daha uzun yıllar birliktesiniz.kaçarı yok.
Ekstra bir samimiyete girme , eşinle git gideceğin zaman da
Eşin için en azından saygı duymak zorundasın.
Saygı duymak değil göstermek zorundasın. Çünkü öyle saçma alınganlıklari oluyor ki gel de saygı duy.

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar
Yok gene benim ki o kadar da değil yiğidi öldür hakkını yeme doğruya doğru yanlışa yanlış.

benim kaynana çok şeytandır. zamanında neler neler yaşadık ama ben hep kuyruğumu dik tuttum hep karşı durdum, eşim tabi arada kaynadı ama ona kalsa anasına beni ezdirecekti. bende ilk zamanlar sıkıntı çektim. eşim zorla anasına götürmeye kalktı gitmek istemediğim halde, bende gittim suratına bakmadım telefonumla oynadım yemeğini yemedim gıcık gıcık konuştum bir daha gitme konusu açılmadı. telefonumu aradı hı hı he he gibisinden konuştum ve kesinlikle evime davet etmedim. ayda yılda bir bayramda falan gittim soğuk soğuk takıldım, özel günlerde bile aramadım. şimdi iyiyim nadiren görüşüyoruz, ben onu hiç görmüyorum, lazım olmazsa da konuşmuyorum, konuşursamda aynı onun taktikleriyle laf soka soka. dediğim gibi eşime kalsa beni anasına ezdirecekti ama benim karakterim sayesinde şu an hiç sesi çıkmıyor.sana tavsiyem şöyle olur, telefonu bir aç bir açma duymamışım dersin, davet etme araya laf sok, habersiz gelince kapıyı açma banyodaydım tuvaletteydim duymadım dersin, bari gelirken bir ekmek alsaydın de, yorgunum ama kimsede acıyıp bir tabak kaldırmıyo de, bir konu olunca bilezik meselesine benzetip sende böyle yapmıştın de, aç mısın diye sorma, yemeği beğenmezse daha güzelini yapta yiyelim de. bazı insanlara bu hareketler müstehak. yapmazsan sen kaybedersin.
Bunları ben de yapardım bizde biliyoruz yani kötü olmayi fakat her kv ye işlemiyor bu dediikleriniz maalesef. Ben bu dediklerinizin onda birini yapsam kıyamet kopar . Hoş yapmadığımız halde çoğu boşanma eşiğine geldik ve hakliykan haksız duruma düştük. Benim kv şeytana pabucunu ters giydirenlerden:KK66:

Çok haklısın ama benim eşim ne evi düşünüyor ne beni hiç bir şekilde sorumluluk almadı ekmek dahi almadığı oluyordu eve kayınvalidem eşimle aramızı bozduğu yetmiyor hala dolduruyor ben anneme geldim bu akşam hala mesaj atıyor seni çok seviyorum oğlum kimseye kendini kullandırtma yazmış gördüm sinirlerim çok bozuldu çok üzülüyorum psikolojim bızuldu artık canıma yetti bugün eşime eğer bana hizmetçi gibi davranmaya devam edecekseniz sevmiyosan bitsin dedim keyfin bilir ben sana ne yapıyorum dedi çok seviyorum onu ama sevgi de bir yere kadar kafam çok karışık kalbimle karar verirsem bu eziyet böyle devam edicekler biliyorum çok kötü bi durumdayım

Allah yardımcın olsun canım gerçekten zor bir durum, kimseye kendini kullandırtma ne demek ya, bu kadınlar ogullarını kendi karılarından korumaya kalkıyor, ne kadar hastalıklı insanlar, sinir oluyorum. :sinirli: sevgiyle olmaz canım, her şey karşılıklı, umarım en kısa zamanda kendine çeki düzen verir de sende ayrılığı düşünmek zorunda kalmazsın. ama eğer düzelmezse de kendi saglığın ve mutluluğun için başka yol yok gibi görünüyor.

sıkma canını sabret canım bu erkeklerin böyle vurdumduymaz cevapları sinir bozucu resmen keyfin bilir bana karımı yok demek istemiş birkaç ay daha zaman ver sen yine eşine kayınvalidene güleryüzle ilgiyle iyi davran düzelme olmazsa ozaman yoluna devam edersin çekmek zorunda değilsin eşin sorumsuzsa

Siz kadına bilenmişsiniz iyice. Yok bileziği kestirdik parasını aldı yok köfte istedi yok geldi-gitti. Kesilen bileziğin parası 3 bilezikten yaklaşık 50-60 hadi tut 100 lira tutsun. Öyle bir dünyalık kesilmişsiniz ki 100 liranın peşine düşmüşsünüz. Ki siz yokken gelin adayı için alınmış. Nedir bu para merakı? Onu da yapmayabilirlerdi. İnsaf!
Aile iyidir güzel kardeşim. Bir sıkıntın bir derdin olsa yanında olurlar. Yarın bir gün kv yakınımda olup bebeğime bakmıyor diye de konu açarsın.
Hem Ne var yani köfte istemişse.
Bu kafayla gidersen gelecek günler şöyle geçer:
1. Eşin şimdilik yanında olsa da yarın bir gün "zaten ailemi hiç istemedin" diye gelir
2. Eşin ilerleyen günlerde senin ailen mükemmel(!) dahi olsa ailene bilenir.
3. Evinde huzur da kalmaz.

Düşün eşin sana dedi ki "anneni görünce ürperiyorum, annene gitmek de istemiyorum, bize de gelmesin, zaten hiç sevemedim, annenin ayağını yavaş yavaş keseceğim evimden, dün de köfte istedi mendebur karı !"

Nasıl? Çok üzüldün de mi annene haksızlık ediyor diye.

Sana tavsiyem önce kalbini temiz tut. Yoksa bu kir her yerini kaplar.
Öncelikle ben daha önce de söyledim paranın derdinde değilim ben. Bana takılmış benim olan bileziğin parasını nasıl kendisi alabilir ? Ayrıca 100 tl filan tutmadı 600 -700 civarı tuttu. Ve ben çok iyi biliyorum o parayı nereye yamadığını.. kızı var evli ama evli olduğu halde ve ihtiyacı olmadığı halde hala para veriyor onlara. Bana gelince de bir ekmek alıp gelmiyor. Lafa gelince sende benim kızımsın bilmem ne. Kızı gibi görse kızına davrandığı gibi davranır bana sıkıntı olmazdı. Çocuk doğurduğumda hiç bi şekilde yanımda olmasını istemiyorum ben ona değil çocuğumu evdeki kuşumu bile emanet etmem. Hastalandım hastanede yattım ciddi bir hastalıktı çıktı geldi yanıma sağolsun oturdular hastanedeki odamda kp ile dizi izlediler. Neymiş de sanki ameliyat mı olmuşum yanımda oturabilirlermiş böyle bi düşüncesizlik olabilir mi ya allah aşkına. Eşim sağolsun siz eve gidin de rahatça uyusun filan dedi gönderdi. Kv ertesi gün yine çıktı geldi hastaneye yanında hiçbi şekilde rahat edemedim gitsin diye bekledim. WC ye gitmem gerekiyor eşim yardımcı oluyordu kv gitsin diye bekledim. Hiçbi şekilde onun yardımını istemiyorum. (Hastalandığımda kendi annem uzak şehirde olduğu için gelemedi yinede Kv den yardım beklemedim allah da düşürmesin) ha allah korusun o düşse hastalansa yine elimden geleni yaparım. Benimde çocuğum olacak ne ekersen onu biçersin.

Kaldı ki ben ona elimden gelen herşeyi zaten yapıyorum. Evde bişey yaptığım zaman eşime hadi gel annenlere gidelim diyorum yaptığım şeyide götürüyorum güzelce oturup çayımızı içip kalkıyoruz. Ben Yen'i evli bir bayanım ve zamanda eski zaman değil. Evimde istediğim gibi yatar kalkarım işim olur gücüm olur ev temiz olmaz dağınık olur sabahın köründe veya vakitli vakitsiz gelmesin benim yanıma.

Ben hiç bir zaman annesini kötülemedim ki ona annesi beni istemiyor ve sürekli dolduruyor bu akşam ben anneme geldim kayınvalidemle eşime mesaj atmış sosyal medyadan seni çok seviyorum oğlum sen brnim oğlumsun kimsenin seni kullanmasına izin verme yazmış bu nedemek olabilir ki ben hala çözemedim bana mı laf çarpıtıyo eşimi ben nasıl kullanabilirim ki çok tuhaf insanlar bugün istemiyosan bitsin dedim eşime keyfin bilir dedi daha ne kadar sabretmeliyim ki annesinin elleri üzerimizdeyken
Canım benim annene evi terk edip mi gittin orayı tam anlamadım? Kvler kendi kocalarını süt dökmüş kedi gibi yapıyor ama kendi oğlu karısına Aslan gibi kükresin istiyor var mı böyle bir dünya? Sende bir bayansın sende genç oldun şu geline yaptıklarına bak yazıklar olsun ya. Seninde anne evladı olduğunu unutmuş bu kadın ama alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.. Eşin dolduruşla sana keyfin bilir filan yazmış çünkü annesinin allahtan korkusu yok demiştir ki "aman bırak oğlum ya sana kadın mı yok Aslan gibisin bilmem ne" senin yapacağın en iyi şey acele karar verme biraz kendine çekil kafanı dinle eşinle de kv ile de yüz göz olma sen elinden geleni yap evliliği kurtarmak için ama baktın olmuyor bırak gitsin. En azından sonra pişmanlık yaşamazsın keşke şöyle yapsaydım da belki o zaman boşanmazdık filan demezsin. Akışına bırak bu adam senin kıymetini anlarsa yaptığı hatadan dönerse devam edersiniz. Benim anladığım eşin kaç yaşında bilmiyorum ama kişiliği oturmamış annesi yönetiyor bu şekilde sadece senle değil kimseyle mutlu bir aile olamaz. Hiçbi kadın böyle bir adamla evli olmak istemez.

X