Kayınvalide Sorunu

eşimin ailesi alavere dalavere bir şekilde 20 ayda 20 bin tl den fazla paramı yedi .çalıştığım halde evimde defalarca ağırladım.zerre kadar hakkı bile yok bende ama hep üste çıkmaya çalışırlar.arada giderim kaynanm h,iç yemek yapmaz ama yemeye bayılır.bir pazar tatilimde bile kayınpedrm oryaa gidip zor yemekler yapmamı bekler ama hiç bir pazarımı onlara ziyan etmeyi düşünmüyorum..sizinki biraz kişisel bir neden gibi geldi ama sevmeyince sevilmiyr .bende sürekli evime çat kapı gelmesini istemem .baştan kendini tutamayıp her lafı saydı.şimdide gelemez.sizde ağırlığınızı koyun bir iki gelir 3.ye ayağı kesilir

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Fazla uzatmak istemiyorum. 4 aylık evliyim ve kayınvalidem ile bir takım sıkıntılar yaşadık yani ona değil bana zarar veren sıkıntılar. Ve bende yapım gereği kinci bir insanım yapılan kötülükleri unutup insanların yüzüne gülemiyorum bişey olmamış gibi. Kendi ailem uzakta. Kv bana samimi gelmiyor, sevemiyorum bir türlü görüşmek istemiyorum bir araya gelmek istemiyorum. Aradığı bazı zamanlar telefonlarını açmıyorum çağırdığında gitmiyorum ama o sürekli görüşmek istiyor birbirimize gidip gelelim istiyor ben istemiyorum. Ben ondan uzaklaşmaya çalıştıkça o daha çok üstüme düşüyor ve beni çok bunaltıyor. Kv yi gördüğüm zaman bile cin çarpmış gibi oluyorum elim ayağım titriyor kalbim hızlı atıyor çok geriliyorum. Eşim aramızın onun ailesi ile iyi olmamasına üzülüyor bende onun buna üzülmesine üzülüyorum. Çünkü aramızda başka bir sıkıntı yok ve bu yüzden aramızın açılması benide çok üzüyor. Ne yapmalıyım bana vereceğiniz tavsiyeleriniz var mı?

esinin ailesini sevmek zorunda degilsin, saymak zorundasin.
esimin ailesi ile gorusmuyorum.
esimin gorusmesine karismiyorum.
esim gitmek istediginde engel olmuyorum ancak evime gelemeyeceklerini cok net dile getirdim, tartismaya acik olmayacak sekilde.
bu konuda herhangi bir huzursuzluk yasamiyorum cunku adilim.
siz esinizin ailesini sevmiyorsunuz, gorusmuyorsunuz diye esinizden de boyle seyler beklemeyin. iliskilerine karismazsaniz hicbir sorun yasamazsiniz.

Keske benim kayinvalidem de kavurmali pilavimi yemeseydi de boyle yapmasaydi!
Buyutme o kadar hicbi sey yok onlarda. Tabi ki sinir bozucu ama cin carpmisa dondcek kadar bisey yasanmamis. Kurmussun biraz kendini.

Bütün yorumlayan arkadaşlara teşekkürler herkes kendi açısından kendine doğru gelen şekilde yorumlamış. En son geçenlerde gelmek istedi şu şekilde: öğle saatleriydi bende yatıyordum bazen geç kalkıyorum aradı napıyosun filan dedi bende yatıyorum dedim "bende otobüsteyim oraya geliyorum" filan dedi ben yatıyorum banyo yapıcam işlerim var filan dedim tamam o zaman bende markete gidiyim filan dedi yani o gün gelmedi. Ayağı kesiliyor sanırım artık. Nişanlı olduğumuz zamanlarda annesi bana karşı çok iyiydi çok güleryüzlüydü ne zaman düğün oldu 360 derece döndü yüzü bile gülmüyor artık. Beni sevmiyor bunu çok iyi hissedebiliyorum hareketlerinden konuşmalarından madem sevmiyorsun arama gelmeye de çalışma amaç beni bunaltmak mı yani.

Eşimin akrabalarından birinin cenazesi vardı ve 3 4 saatlik memleketlerine gideceklerdi (tabiki onlar eşimi servisçi gibi kullandıkları için eşim onları götürüp getirecekti). Eşim bana gelip gelmeyeceğimi sordu tabiki seninle geleceğim dedim. Ve babasını aradı benimde geleceğimi söyledi hemen annesi aldı teli gelmesin dedi hava soğuk ne yapacak dedi baya bi ısrar etti eşimde gelecek bişey olmaz filan dedi teli kapattılar. Aradan 5 dk geçmeden tekrar aradı annesi dediki gelmesin arabaya sığmayız filan (kafasından geçen hesap kendi akrabalarını bindirip götürecekti arabaya o yüzden benim gelmemem lazımdı) netice itibariyle bende binip gittim hatta arabada da lafını etti x kişisi aramış da sizinle geleyim demiş arabada yer Yok demiş aslında çok istermiş bizle gelmesini de bilmem ne..

esinin ailesini sevmek zorunda degilsin, saymak zorundasin.
esimin ailesi ile gorusmuyorum.
esimin gorusmesine karismiyorum.
esim gitmek istediginde engel olmuyorum ancak evime gelemeyeceklerini cok net dile getirdim, tartismaya acik olmayacak sekilde.
bu konuda herhangi bir huzursuzluk yasamiyorum cunku adilim.
siz esinizin ailesini sevmiyorsunuz, gorusmuyorsunuz diye esinizden de boyle seyler beklemeyin. iliskilerine karismazsaniz hicbir sorun yasamazsiniz.
Eşime hiçbir şekilde sen gitme görüşme filan demedim ama kendisi bensiz gitmek istemiyor yani onun istediği iki tarafla aynı anda mutlu olmak. Yinede arada sırada annesinin evlerine gidiyoruz çok sık olmasada. Neticede bu insanlarla sürekli yüz yüze bakıcaz hiçbi şekilde görüşmemenin mümkün olmadığını anladım. Eşimin hatrı için sık olmamak şartıyla görüşürüz sanıyorum. Bu görüşmeler ne kadar az olursa o kadar az zarar görürüm.

Eşimin akrabalarından birinin cenazesi vardı ve 3 4 saatlik memleketlerine gideceklerdi (tabiki onlar eşimi servisçi gibi kullandıkları için eşim onları götürüp getirecekti). Eşim bana gelip gelmeyeceğimi sordu tabiki seninle geleceğim dedim. Ve babasını aradı benimde geleceğimi söyledi hemen annesi aldı teli gelmesin dedi hava soğuk ne yapacak dedi baya bi ısrar etti eşimde gelecek bişey olmaz filan dedi teli kapattılar. Aradan 5 dk geçmeden tekrar aradı annesi dediki gelmesin arabaya sığmayız filan (kafasından geçen hesap kendi akrabalarını bindirip götürecekti arabaya o yüzden benim gelmemem lazımdı) netice itibariyle bende binip gittim hatta arabada da lafını etti x kişisi aramış da sizinle geleyim demiş arabada yer Yok demiş aslında çok istermiş bizle gelmesini de bilmem ne..
eltimi istemeye gitceklerdi arabaya sigmama sorunu vardi dile getirip durdular ama ustu kapali...ben de gitmedim.rezil oldular.eltimin annesi birgun yer olmadigi icin mi gelmedin dedi.yani onlar rezil oldu.

Ne kadar da abartmissiniz . Allah başka dert vermesin.
Bende abarttığınızı düşünüyorum ben kv ile altılıüstlükü oturuyorum her işi benden bekliyor 1 yıllık evliyim 2 aylık gelin iken altınlarımı aldı ben hala kin tutmuyorum sevmiyorum görüşmek istemiyorum ama eşim ananeci annesi aramızı bozdu eşim bana aylardır soğuk davranıyor ve annesi her fırsatta dolduruyor beni sevmiyor istemiyor ve benim gitmem için elinden geleni yapıyor bende istemem böyle olmasını ama kötü olduğu için kötülükten sakınmıyo sinir bozucu bir insan ben ne yapayım

eltimi istemeye gitceklerdi arabaya sigmama sorunu vardi dile getirip durdular ama ustu kapali...ben de gitmedim.rezil oldular.eltimin annesi birgun yer olmadigi icin mi gelmedin dedi.yani onlar rezil oldu.
Hiç kusura bakmasın o gelmesin diyor diye inadına bile giderim ben onun lafı ile mi hareket edeceğim. O kendi akrabalarına yalakalık yapsın diye kendi arabamıza yabancı gibi mi kalıcam. Aklı olsa zaten herşeye karışmaz iyice itici oluyor çünkü.

Bende abarttığınızı düşünüyorum ben kv ile altılıüstlükü oturuyorum her işi benden bekliyor 1 yıllık evliyim 2 aylık gelin iken altınlarımı aldı ben hala kin tutmuyorum sevmiyorum görüşmek istemiyorum ama eşim ananeci annesi aramızı bozdu eşim bana aylardır soğuk davranıyor ve annesi her fırsatta dolduruyor beni sevmiyor istemiyor ve benim gitmem için elinden geleni yapıyor bende istemem böyle olmasını ama kötü olduğu için kötülükten sakınmıyo sinir bozucu bir insan ben ne yapayım
Allah yardımcın olsun tabi beterin beteri var. Sen sabret mutlaka yaptıklarının karşılığını görecektir. Umarım eşinle aranız düzelir birbirinizin kıymetini bilin özellikle de o bilsin senin kıymetini. Anne bir yere kadar bi erkek annesi yüzünden eşine kötü davranmamalı.

bencede abartiyorsun tamam belli hatalar yapmis ama buyutulecek.hatalar degil. gorusmem etmem deme hakliyken haksiz duruma dusersin.

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar

bence sen biraz büyütüyorsun daha bunlar neki canım yaa allah beterinden korusun seni ozaman ,

Allah yardımcın olsun tabi beterin beteri var. Sen sabret mutlaka yaptıklarının karşılığını görecektir. Umarım eşinle aranız düzelir birbirinizin kıymetini bilin özellikle de o bilsin senin kıymetini. Anne bir yere kadar bi erkek annesi yüzünden eşine kötü davranmamalı.
Ne yaptıysam aramız düzelmedi bir haftadır kayınvalidemle konuşmuyorum bana evime gelme dedi gitmediğim zaman da eşimi dolduruyordu karın yukarı çıkmıyor falan diye ben artık katlanamadım ve ne evden çıkıyorum ne yüzüne bakıyorum eşimle de aramız bozuk ne muhabbet edebiliyoruz ne de sorunlarımızı halledebiliyoruz dolduruşa geliyo sürekli ve sinirini benden çıkarıyor severek evlendik üstelik daha 1 sene oldu kötü davranıyor sürekli umursamaz gözü dışarıda diye düşünüyorum ben sevgisine dahi inancım kalmadı ama ben seviyorum ve boşanmayı göze olamıyorum çok seviyorum böyle davranması zoruma gidiyor sizce ne yapmalıyım

Ne yaptıysam aramız düzelmedi bir haftadır kayınvalidemle konuşmuyorum bana evime gelme dedi gitmediğim zaman da eşimi dolduruyordu karın yukarı çıkmıyor falan diye ben artık katlanamadım ve ne evden çıkıyorum ne yüzüne bakıyorum eşimle de aramız bozuk ne muhabbet edebiliyoruz ne de sorunlarımızı halledebiliyoruz dolduruşa geliyo sürekli ve sinirini benden çıkarıyor severek evlendik üstelik daha 1 sene oldu kötü davranıyor sürekli umursamaz gözü dışarıda diye düşünüyorum ben sevgisine dahi inancım kalmadı ama ben seviyorum ve boşanmayı göze olamıyorum çok seviyorum böyle davranması zoruma gidiyor sizce ne yapmalıyım
Öncelikle annesinin ağzına bakan onun söylediklerine göre dolduruşa gelip sana kötü davranan bi erkek seni mutlu edemez. Benim tahammül etmemde ki en büyük sebep eşimin tavırları yani annesine gereken cevabı vermesi annesine dur diyebilmesi. Eğer ki benim eşim annesine dur diyemese ağzına baksa adım gibi eminim anneside benim burnumdan getirir. Bu noktada En önemlisi eşinin davranışları resmen seni üzmekten çekinmiyor. Yani İnan nasıl bir çözüm olur bilemiyorum ama Eşinin tekrar dikkatini çekmeye çalış onun için birşeyler yap sevdiği yemekler tatlılar yap süslen filan. Sen onun için ordasın bir yuva kurmuşsunuz ve bütün ömrünü seninle geçirecek bunun bi farkına varsın ve artık annesine bi dur desin. Seni kaybetse daha iyisini mi bulacak. Lütfen kendini de ezdirme.

Öncelikle annesinin ağzına bakan onun söylediklerine göre dolduruşa gelip sana kötü davranan bi erkek seni mutlu edemez. Benim tahammül etmemde ki en büyük sebep eşimin tavırları yani annesine gereken cevabı vermesi annesine dur diyebilmesi. Eğer ki benim eşim annesine dur diyemese ağzına baksa adım gibi eminim anneside benim burnumdan getirir. Bu noktada En önemlisi eşinin davranışları resmen seni üzmekten çekinmiyor. Yani İnan nasıl bir çözüm olur bilemiyorum ama Eşinin tekrar dikkatini çekmeye çalış onun için birşeyler yap sevdiği yemekler tatlılar yap süslen filan. Sen onun için ordasın bir yuva kurmuşsunuz ve bütün ömrünü seninle geçirecek bunun bi farkına varsın ve artık annesine bi dur desin.
Annesine dur diyemiyor ben anneme babama saygısızlık yapamam diyor o bunu saygısızlık olarak görüyor bana olan saygısızlığı umrunda değil aynı evin içinde iki yabancı gibiyiz her şekilde ilgisini çekmeye çalıştım süslendim karşısına çıkayım dedim 1 akşam güzel 2 akşam yine aynı oldu ben evde otursam kayınvalidem eşimi arayıp dolduruyor oda bana mesaj atıyor evde bi hizmetçi gibi davranıyorlar bana uzun zamandır bu böyle ilgisiz gün boyu aramaz sormaz ilgi göstermez sarılmaz öpmez bu böyle devam eder mi düzelirmi bilmiyorum ama ben sanırım tükeniyorum artık bir yıl boyunca hep ağlattı beni ben ne yapıcağımı gerçekten bilmiyorum sevdiğim adam sonuçta ayrılmak istemem düzelmesini istiyorum elimden gelen herşeyi yapıyorum ama olmuyo

Annesine dur diyemiyor ben anneme babama saygısızlık yapamam diyor o bunu saygısızlık olarak görüyor bana olan saygısızlığı umrunda değil aynı evin içinde iki yabancı gibiyiz her şekilde ilgisini çekmeye çalıştım süslendim karşısına çıkayım dedim 1 akşam güzel 2 akşam yine aynı oldu ben evde otursam kayınvalidem eşimi arayıp dolduruyor oda bana mesaj atıyor evde bi hizmetçi gibi davranıyorlar bana uzun zamandır bu böyle ilgisiz gün boyu aramaz sormaz ilgi göstermez sarılmaz öpmez bu böyle devam eder mi düzelirmi bilmiyorum ama ben sanırım tükeniyorum artık bir yıl boyunca hep ağlattı beni ben ne yapıcağımı gerçekten bilmiyorum sevdiğim adam sonuçta ayrılmak istemem düzelmesini istiyorum elimden gelen herşeyi yapıyorum ama olmuyo
Eşini annesi istediği gibi yönetiyor. Kendi kızına kv si bu şekilde davransa kabullenemez ama kendi geline yapıyor. Eden bulur. Bu kadının eline ne geçecek oğlunun yuvası dağılsa bir yuva kolay mı kuruluyor. Daha çok yenisiniz yolun başındasınız önce kv nin eşinin üstünden elini çekmesi lazım yoksa sürekli dolup sana patlıcak. Sana tavsiyem çocuk olursa düzelir filan diye düşünüp çocuk yapma bu ara. İlgisizlik benim katlanamadığım bişey boşan gitsin de diyemiyorum tek diyebileceğim biraz zamana bırak su akar yolunu bulur. Bi ara eşini karşına al güzelce konuş ne kadar üzüldüğünü anlat bi erkek karısını kimseye ezdirmemeli. annesinin ağzına bakacaksa keşke onun dizinin dibinde otursaymış da senin günahına girmeseymiş. Allah yardımcın olsun.

Eşini annesi istediği gibi yönetiyor. Kendi kızına kv si bu şekilde davransa kabullenemez ama kendi geline yapıyor. Eden bulur. Bu kadının eline ne geçecek oğlunun yuvası dağılsa bir yuva kolay mı kuruluyor. Daha çok yenisiniz yolun başındasınız önce kv nin eşinin üstünden elini çekmesi lazım yoksa sürekli dolup sana patlıcak. Sana tavsiyem çocuk olursa düzelir filan diye düşünüp çocuk yapma bu ara. İlgisizlik benim katlanamadığım bişey boşan gitsin de diyemiyorum tek diyebileceğim biraz zamana bırak su akar yolunu bulur. Bi ara eşini karşına al güzelce konuş ne kadar üzüldüğünü anlat bi erkek karısını kimseye ezdirmemeli. annesinin ağzına bakacaksa keşke onun dizinin dibinde otursaymış da senin günahına girmeseymiş. Allah yardımcın olsun.
Defalarca konuştum başından atıyo fuzili konuşma boş konuşma sus gibi şeyler söylüyo hatta kalp kıracak şeylerde söylüyo bir bebeğim olmuştu hamileydim yani o zaman eşim düzelmeye başlamıştı ilgilrniyodu benimle kayın validemin yüzünden bebeğim düştü ve bir gram üzülmedi çok ağladım çok üzüldüm kendimi zor topladım ama eşimin bu davranışlarına artık dayanamıyorum canım yanıyor sevdiğim adam nasıl bu kadar gaddar acımasız sevgisiz bi insana dönüştü anlam veremiyorum ne zaman konuşursam sana öyle geliyor diyo ve bana sürekli gerizekalı diyo hiç bi güzel söz söylemiyor kırdığı zaman gönlümü almıyor eve tıkılıp kaldım dışarı gezmeye dahi çıkarmıyo bide kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz ölse de kurtulsa dediğim çok oluyor . Eşim çok yakışıklı bi insan değil benden yaşça büyük ve iri yarı bi insan ama o kendini vazgeçilmez sanıyor kendini üstün görüyor eziyor sürekli anlayacağınız çevremde kimse yanıma yakıştormıyor onu ben seviyorum kimseye laf ettirmiyorum ama arkadaşlarım boşan falan diyolar o seni haketmiyor diyolar çok kafam karışık düzelir mi sizce yoksa sevmiyor artık diye ayrılmalımıyım?

X