Kayınvalide Sorunu

Sen nadir git ama gittiğinde çiçek tatlı bişeylerle git o zaman o mesafe cok koymaz ona :KK66: politik ol biraz.
Önceleri öyle yapıyordum evde yaptığım şeylerden filan götürüyordum elim boş gitmiyordum önceleri hevesim de vardı gidesim de artık hiç bi şekilde gidesim gelmiyor. Mesafe her türlü koyuyor ona sürekli peşimde kafayı taktı sanırım

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar
takmayin bukadar sizde abarriyorsunuz. kockoca kadin sanami hizmet edecek evine bir tabak icin onca laf saydin.

Derdim kesinlikle maddiyata dayanmıyor bana haksızlık yapıldı bana takılmış bana ait olan bileziğin parasını kendisi aldı sizce doğru olan bu mu ? Derdim para olsaydı o an gözüm açık olurdu alırdım o parayı elinden ama ben o an hiç kötü düşünmedim ve sesimi çıkarmadım. Ben bunu hiç bi zaman dile getirmedim ben bu durumu para olarak düşünmedim benim hakkımı yedi bile isteye hakkımı yedi bu kadar net.

kadın seni rahat bırakmak istemiyor,sen evinde rahat etme.et varken köfte isteyerek senin daha çok uğraşmanı yorulmanı falan istiyor ,her gün gelerek evinde kafanı dinlemeni istemiyor.bıktırana kadar uğraşmış şu kısacık zamanda ,işe gir çalış iş bulmıyorsanda yaşadığın yerde halk kursları falan varsa oralara git evde az dur gelemesin sık sık

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar

Evlilikte yenisiniz

esasen kendini önemli biri konumuna sokmaya çalışıyor

Umursamayın

Gelince ilgilenmeyin işim var deyip odaya geçin hastayım deyin başım ağrıyor deyin

Yemek vs hiç takmayın

Eşim bir yemek için ayy alalım yap lütfen vs dedi aldık yaptık

Neyse kv ye gittik yemek yiyin sesi yok tokuz dedik işte ne yediniz vs vs tutturdu söyledim işte şunu yedik diye ayy benim oğlum öyle şeyler yemez aç kalmıştır dedi

Ben yaptım o da iki tabak yedi dedim

Klasik kv eşime dedim annen böyle dedi diye o kızlar için demiştir vs dedi

Umursamayın mesafeyi koyun ama çok da takmayın klasik kv işte

Kurslara filan katilin ,arkadaslar edinin, gezin ,hobilerini yasa tabii eger esin bu konularda bisey demiyorsa
Cok evde kalmamis olursun kaldigin zamanlardada islerin olur
Arkadaslara katiliyorum herzaman telini acma uydur biseyler diger odada kalmis tel de ani gelirsede acma herzaman, banyodaydim de ne bileyim yoktum evde de ole ole azalir arayip sormasi insallahhh

Ben bu şekilde devam etmek Annryorum. Hiçbi şekilde görüşmek istemiyorum. Ama bu durumda eşimle aramızda ister istemez sıkıntılar tartışmalar oluyor o istiyor ki iyi olalım ama ben yapamıyorum unutup yüzlerine gülemiyorum. Sizin eşinizle aranız nasıl bu durumu sıkıntı yapıyor mu?
Eşiniz hakli empati yapın esiniz annenizi görmek istemiyor annenizi sevmiyor vs
Evet evleniyoruz ama dedigim gibi aileleri atamayiz atmayalım da zaten
Bende ilk yillar sizin gibiydim kv denin yaptıkları yüzünden kinle doluydum esim goturmek isteyince aglar kavgalar çıkarırdım ama ne oldu biliyor musunuz ben gelmesinler diye dua ettikce görüşmedikçe kendi ailemle arama mesafeler girdi sanki görülmeyen bir duvar oluştu
Bazi gunler kv dem gelemesin diye dua ederken hic beklemedigim anlarda kv deme muhtaç oldum bana tam 1 1.5 ay bakti
Tuvalete bile götürürdü düşünün
Hicbirzaman sevemedik birbirimizi kv deyle ama esim birgün sinir krizi geçirip üstünü parçalayınca yalvarınca ikimize dizginledik kendimizi
Ben en azindan 2 yildir kendimi tutuyorum itiraz etmiyorum gelmesine kv dem de zaten aramıyor artik

Sevmiyorsanız görüşmeyin. Ben sizi anlıyorum. Abartı da bulmadım.

Yani sevmez sevmez kardeşim, kocanı doğurmuş diye sevmek zorunda da değilsin, ekstra hürmet göstermek zorunda da değilsin.

Mümkün oldukça aynı ortama girme, girince de kadınla az konuş, kadının canını sıkacak şeyler söyleme o kadar. Oldu da bitti.

Çok saçma düşünüyorsun evet bazı yaptıkları hoş degil ama kötü de degil.sizi evin yanına gelince araması yemek pişerken baska istemesi hoş degil . Veya altın dan kalan parçalar da öle. Ama o küçük parçalar ne kadar tutabilir ki.bunlar araya kat kat mesafe koyacak onu görünce delirecek kadar nedenler degil. Mesafeni koy ama o senin eşinin annesi olduğu sürece saygı duy.olayları bu kadar gözünde büyütme.biz neler neler yaşadık seninki yanında hiçbişey.Senin ailende hata yapabilir hepsi olabilir bu hayatta eşinin bu kadar gart almasını istemezdin ne olursa olsun.

Mesafe iyidir mesafe. Kimi kv var candan oluyor gercekten artniyetsiz kosturuyor yapiyor ediyor. Oylesine can feda. Kimi de boyle iste gelin isimi gorsun bende yayilayim. Oglumun evi degil mi cat kapi gireyim kafasindalar. Kotu seyleri durup durup dusunup kendinizi gazlamayin. Saygi duymak zorunda oldugunuzu unutmayin ama bence de kendi gobeginizi kendiniz kesin. Kapiyi telefonu nadiren acin. Laf arasinda ay arkadasimin kv de hergun ona gidiyomus. Kiz iyice bunalmis. Esiyle tartismislar bu yuzden tum huzurlari da kacmis gibi konusarak mesaji verirsiniz bence.

Genelde kv ler kendi evine çağırır bunaltır seninki tam tersi seni senin evine gelmeye meraklı ayy bu daha kötü ya :KK43:
Açma kapıyı açma telefonunu uygun olmuyorum de habersiz gelme de söyle bana en az iki gün önceden haber vermeden gelemez kv dem.

Bir komşumuz geldi aklima bekarliktan tanirim o zamandan bu zamana tam 17 yildir kv desini şikayet eder
Kv desini görseniz dunya iyisi neymiş yeni evliyken kv desi buna laf söylemiş 17 yildir hep bunu anlatıyor kadın ne yapsa herşeyi ne bur kulp buluyor hemde herşeyine
Simdi başka bir sehire gitti 2 yildir kadini görmüyor buna ragmen yine telefonda kadını çekiştirdi (eşinin kadina tek gr saygisi yok adamin yüzünden mutsuzluk akıyor)
Buna benzer birsey yapan bir arkadaşım vardi. Esinden sirf annesiyle görüşü yor beni ezdiriyor diye bosanip baska biriyle evlendi simdiler de bin pişman gecenlerdr keşke eski kvdemin ve eşimin kıymetini bilseydim dedi
Simdiki esi telefonunu bile elinden kalmış kv yanina yerleşmiş bizimle ailesiyle gizli görüşüyor
Bazen insanlar kendilerini bosa dolduruyor
En guzelini eltim yapıyor
Hic sevmemesine ragmen kv deye bir yaglar bir yaglar sormayın

Ben de mesafemi koruyarak ve politik davranarak dengeyi koruyabiliyorum
2 yildir hicbir şekilde ne esime nede yakin cevreme kv deyi çekiştirmiyorum
Gelince hos geldin diyorum evde ne varsa ikram ediyorum konusursa konuşuyorum vs
Kv dede kayinlarim ve gorumcem evlenince bize gelmeyi azaltti zaten
Insanin kendi kendini doldurmasi en fenasi yaşadığım icin biliyorum bir süre sonra insan hasta oluyor

takmayin bukadar sizde abarriyorsunuz. kockoca kadin sanami hizmet edecek evine bir tabak icin onca laf saydin.
Bana hizmet etsin demiyorum böyle bişey benden büyük bi insandan asla bekleyemem ama bir sürü kv var yardımcı olan sıkıntı olmayan benimki öyle değil bana sıkıntı veriyor durum bu

kadın seni rahat bırakmak istemiyor,sen evinde rahat etme.et varken köfte isteyerek senin daha çok uğraşmanı yorulmanı falan istiyor ,her gün gelerek evinde kafanı dinlemeni istemiyor.bıktırana kadar uğraşmış şu kısacık zamanda ,işe gir çalış iş bulmıyorsanda yaşadığın yerde halk kursları falan varsa oralara git evde az dur gelemesin sık sık
Açıkcası bende düşünüyorum işe girmeyi ya da kendime aktivite bulmayı inşallah bulur yaparım bişeyler burda kimsem de Yok zaten

Evlilikte yenisiniz

esasen kendini önemli biri konumuna sokmaya çalışıyor

Umursamayın

Gelince ilgilenmeyin işim var deyip odaya geçin hastayım deyin başım ağrıyor deyin

Yemek vs hiç takmayın

Eşim bir yemek için ayy alalım yap lütfen vs dedi aldık yaptık

Neyse kv ye gittik yemek yiyin sesi yok tokuz dedik işte ne yediniz vs vs tutturdu söyledim işte şunu yedik diye ayy benim oğlum öyle şeyler yemez aç kalmıştır dedi

Ben yaptım o da iki tabak yedi dedim

Klasik kv eşime dedim annen böyle dedi diye o kızlar için demiştir vs dedi

Umursamayın mesafeyi koyun ama çok da takmayın klasik kv işte
Geldiği zaman güzelce soruyorum bişeyler hazırlayım şunu yapayım bunu yapayım elimden geldiğince hazırlıyorum zaten bi keresinde yine sordum bişey ister misin filan diye burası oğlumun evi bişey istersem söylerim zaten filan dedi. Ben hiç bi şekilde kendisi ile tartışmaya girmiyorum cevap vermiyorum belkide ses çıkarmadığım için oluyor bütün bunlar

Geldiği zaman güzelce soruyorum bişeyler hazırlayım şunu yapayım bunu yapayım elimden geldiğince hazırlıyorum zaten bi keresinde yine sordum bişey ister misin filan diye burası oğlumun evi bişey istersem söylerim zaten filan dedi. Ben hiç bi şekilde kendisi ile tartışmaya girmiyorum cevap vermiyorum belkide ses çıkarmadığım için oluyor bütün bunlar
kırmızıyla yazan yeri benim annemde kv demde söyler genelde kötü niyetle söyledğine eminmisiniz belki sormana gerek yok kızım bişey istesem söylerim mahiyetinde söylemiştir olamaz mı
hani deriz ya bazen kendi evin gibi davran diye ne bileyim

kırmızıyla yazan yeri benim annemde kv demde söyler genelde kötü niyetle söyledğine eminmisiniz belki sormana gerek yok kızım bişey istesem söylerim mahiyetinde söylemiştir olamaz mı
hani deriz ya bazen kendi evin gibi davran diye ne bileyim
Bana öyle gelmedi. Sadece bi kişiyle evlenmiyorsun ailesiyle de evleniyorsun derlerdi doğruymuş. Ailesi ile olan iletişim ister istemez eşimle aramdaki huzuru bozuyor ya empati kurmayı deniyorum tabiki onun annesi aramızın iyi olmasını istemesi de normal herkes ister bende çok isterdim ama olmuyor işte elimden geldiği kadar denedim artık ne yaparım bilmiyorum

Bana hizmet etsin demiyorum böyle bişey benden büyük bi insandan asla bekleyemem ama bir sürü kv var yardımcı olan sıkıntı olmayan benimki öyle değil bana sıkıntı veriyor durum bu
Canım bak sana şunu sölim.benim kaynanam var ailesine de sülalesine de bana da iyilik yardım yapar yaptığı gibi de basa kakar.yaptıgını duyurur.bi iş olsa ben yapim ben edim canın bişey istiyorsa pişirim der. Niye çünkü ben istemicem bunu biliyor ama sorar. Niye çünkü ilerde ben ona dedim teklif ettim demek için. Napcan boşver fazla muhatap olma. Ben neler yaşadım anlatsam kendi kv den cok benimkine sinir olursun uzagım yanına gittiğimde de az muhatap ım.ama yüzüne gülerim muhabbet ederim artık bende sokuyorum yeri geldi mi lafları Şen'de laf sok

X