Kayınvalide Sorunu

seni anlıyorum canım bende sevemedim kv ve görümceleri bu kayınvalideler neden böyle ben hiç eşimin ailesine alışamadım 8 aylık evliyim ama beni sevemediler sanki birde yakın oturuyoruz birde altınları borçlara bozdurduk kalan 3 bileziğim düğünde taktıkları eşimin sözde ama eşime parasını ben vermiştim kayınvalide ben kaybederim diye kendisi tutuyor acayip sinirim bozuk kendi paramla aldım ama onda duruyor sözde o takmış nasıl koyuyor bana enayiymiş gibi biz geçim sıkıntısı çekiyoruz gerizekalı kocam olmaz bozduramayız diyor eh üzerine soğuk su içtim artık o kadında oldu sürece benim değil onlar benim kredi kartı borcum var hep bu evlilik yüzünden sıkıldım maddi konudan çalışıyorum ama yetmiyor eşimin borcu var maaşı çogu borca gidiyor ben veriyorum harçlık bana kalansa hava mutfagamı alayım yol parasımı telefon faturasımı yemek parasımı hep karttan alışveriş nmutfaga girdi bana evlendiğim güne lanet olsun sevgiymiş aşkmış boş iş stresten yaşlandım artık kendime bakmak bile istemiyorum aynalara küstüm hayattan nefret geldi ben böyle değildim eski beni istiyorummm :KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:

bende buna benzer şeyler yaşadım canım.Allah yardımcın olsun.kendim alıp bile bile vermedim ama bir şeklide bana iat olmayan bir sürü borç ödedim.nişanda taktıkları bilezği bile borç almşlar eşimn patroınnda evlendikten sonra maaşından kestiler.ne yapsamda ne söylesemde ödedim.zorumada gitti eşimle çok tartıştım ama bir çare olmadı.bende ailemde hiç görmediğim sıkıntıları yaşadım evlenince.anneme babama hiç birini anlatmadım.eşimin ailesinn umrunda bile olmadı.evlerine aldıkları eşyaları bile evlendikten sonra biz ödedik.çünkü hepsi eşimn üstüne alınmıştı.utandım korktum haciz falan gelir diye.keşkede ödemeseydim diyrm eşek gibi öderlerdi.birde annesi babası bizi sizin borcunuz ilgilendirmez dedi utanmadan.

Bence konu sahibi olayı büyütmüyor. Kv de olsa her Allahin günü misafir ağırlamak zor olur.İnsan biraz olsun evinde yayılmak, rahat etmek ister, canı sıkkın olur kafa dinlemek ister. Her gün her gün kocamın annesi de olsa kimsenin gönlünü yapamam. Bazen canım susmak ister, surat asmak ister.
Ayrıca bilezik mevzusuna ben maddi olarak bakmıyorum. Hediye edilen bir şey böyle düzenbazca geri alınabilir ancak. Ne kadar ayıp ve açgözlü bir davranış. O kadının yerine ben utandım yemin ederim.
Mesafe koyma konusunda son derece haklısın ama nefretlik bir durum yok, diye düşünüyorum.

Canım benim annene evi terk edip mi gittin orayı tam anlamadım? Kvler kendi kocalarını süt dökmüş kedi gibi yapıyor ama kendi oğlu karısına Aslan gibi kükresin istiyor var mı böyle bir dünya? Sende bir bayansın sende genç oldun şu geline yaptıklarına bak yazıklar olsun ya. Seninde anne evladı olduğunu unutmuş bu kadın ama alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.. Eşin dolduruşla sana keyfin bilir filan yazmış çünkü annesinin allahtan korkusu yok demiştir ki "aman bırak oğlum ya sana kadın mı yok Aslan gibisin bilmem ne" senin yapacağın en iyi şey acele karar verme biraz kendine çekil kafanı dinle eşinle de kv ile de yüz göz olma sen elinden geleni yap evliliği kurtarmak için ama baktın olmuyor bırak gitsin. En azından sonra pişmanlık yaşamazsın keşke şöyle yapsaydım da belki o zaman boşanmazdık filan demezsin. Akışına bırak bu adam senin kıymetini anlarsa yaptığı hatadan dönerse devam edersiniz. Benim anladığım eşin kaç yaşında bilmiyorum ama kişiliği oturmamış annesi yönetiyor bu şekilde sadece senle değil kimseyle mutlu bir aile olamaz. Hiçbi kadın böyle bir adamla evli olmak istemez.[/QUOTE Eşim 25 yaşında ben 20 yaşındayım olgunlaştığını düşünmüyorum annesinin dediklerine göre haraket ediyo annesi de şeytan olduğu için böyle dünyayı bana zindan etti. Anneme gezmeye geldim eşim arayıp sormadı gelicekmi almaya onu dahi bilmiyorum seviyorum katlanıyorum ama bunları haketmediğimi düşünüyorum ben anneme geldim kayın validem eşime cins cins mesajlar atıyor bizi ayırmak için elinden geleni yapar. Bir anne oğlunun iyiliğini istese yuvasını bozmak için uğraşırmı ne yapmaya çalışıyor pislik anlamıyorum bıktım artık onun dolduruşlarından aramıza girmesinden gelip gidip laf sokmalarından ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum kafam o kadar karışık ki gözümde yaş kalmadı ağlamaktan dayanamıyorum nasıl düzelticem nasıl eşim eskisi gibi olacak bilmiyorum

Allah yardımcın olsun canım gerçekten zor bir durum, kimseye kendini kullandırtma ne demek ya, bu kadınlar ogullarını kendi karılarından korumaya kalkıyor, ne kadar hastalıklı insanlar, sinir oluyorum. :sinirli: sevgiyle olmaz canım, her şey karşılıklı, umarım en kısa zamanda kendine çeki düzen verir de sende ayrılığı düşünmek zorunda kalmazsın. ama eğer düzelmezse de kendi saglığın ve mutluluğun için başka yol yok gibi görünüyor.
Banada öyle geliyor düzelmezse eğer bu evlilik burda bitecek gibi ne kadar seversem seveyim bu böyle yürür mü annesinin elleri hep üzerimizde ben usandım o usanmadı ya ne demek mesaj atıyor ya zaten evde sürekli dolduruyor yetmiyor işteykende eşime mesaj atıyor ne geçecek eline çok merak ediyorum gerçekten. Rabbim bana yaşattıklarını ona da yaşatsın

Bugün kv geldi :halay: öğle saatleriydi çay koydum hazırda yemeğim yoktu kahvaltılık şeyler çıkardım bişeyler hazırladım oturduk yedik. Düğünde kaynım ve eşi 8 ayar bilezik taktılar çeyrek altın değerinde bile değildi biZde bozdurmaya gittiğimizde öğrendik ve şok olduk eşim çok şaşırdı abisinin böyle bişey yapmasına ve abisinin evini bir görseniz çok lüks bir evde yaşıyorlar durumları çok çok iyi o yüzden çok şaşırdık öz abisi sonuçta ve insanın bir kere düğünü oluyor daha iyi bişey takabilirdi neyse geçenlerde eşim kv ye abisinin yaptığını anlatmış hatta abisine de söylemiş bugünde kv bana sordu abisi cidden öyle bir bilezik mi taktı ben çok sinirlendim keşke bozdurmasaydın da Eltine verseydim al sen tak bunu deseydim dedi ben onlara bunun hesabını sorarım dedi bende gerek yok böyle şeylere filan dedim ben çok üzüldüm kafama takıldı bilmem ne dedi bende boşver kafana takma dedim. Aslında diyecek çok şey varda sen önce benim kestirip parasını aldığın bileziklerin hesabını ver başkasına hesap soracağına sanki kendin çok düzgünsün.

seninde işin çok zor canım utanmasa kv size yerleşecek birde senle iyi olmaya çalışıyor bence evin düzgünmü değilmi ne yemek var diye geliyor ben artık fazla muhatap olmuyorum bana kızım bile demiyor çok soğuk pozitif elektrik alamıyorum kadından hayalindeki gelin ben değilim hayalinde 175-180 arası balık etli sarışın suratında 1 kilo boya ama 5 vakit namaz kılıp kuran hatim edecek hem temizlik yapmayı çok seven ve onun yöresine ve kendi yöresine ait bütün yemekleri herşeyi yapabilen bir gelin istedi oyüzden beni o kv ve bekar kızları sevmedi onlar hizmetçi arıyor kusura bakmasınlar ben çalışıyorum işe gidiyorum birde biz aramıyoruz onları diye dırdır ediyorlar aradımızda ulaşamıyoruz he birde ben niye arayıp sormak zorundayız o veya kızları beni arasın ben çalışan bir kadınım çok asosyalller ne komşuları var ne arkadaşları kızları dışında kimseyi hayatında kabullenmek istemiyor gibi 1 oğlu var oda benle evlendi onuda kullandılar maddi manevi şimdi trip sallıyorlar bize oh negüzel zaten haftada bir yanına uğruyoruz birde her Allahın günümü suratını görcem zaten yaz tatilini onlarla beraber eniştelerinin yazlıkta geçirdik 15 gün kabus gibiydi 3-4 çocuk zırıltısı 3 görümce bi enişte kv istdedin gibi yayılma hareket edeme mayo giymeme dırdır ettiler haşema giyecekmişim ya ben zaten kapalı değilim madem yazlık bir şehre niye geliyorsunuz böyle aldı eşim beni oda laf söyletmedi sağolsun bana offf bu sene yaz tatilimi onlarla geçirmek istemiyorum çünkü benim ev temizlememi toz almamı yemek yapmamı bekliyor kv ve kızları Off çok doluyum patron izin vermedi gelemicem yerime bakcak kimse yok dicem onlarla geçirceme işyerinde çalışmayı tercih edicem:KK14::KK14::KK14::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:

Bugün kv geldi :halay: öğle saatleriydi çay koydum hazırda yemeğim yoktu kahvaltılık şeyler çıkardım bişeyler hazırladım oturduk yedik. Düğünde kaynım ve eşi 8 ayar bilezik taktılar çeyrek altın değerinde bile değildi biZde bozdurmaya gittiğimizde öğrendik ve şok olduk eşim çok şaşırdı abisinin böyle bişey yapmasına ve abisinin evini bir görseniz çok lüks bir evde yaşıyorlar durumları çok çok iyi o yüzden çok şaşırdık öz abisi sonuçta ve insanın bir kere düğünü oluyor daha iyi bişey takabilirdi neyse geçenlerde eşim kv ye abisinin yaptığını anlatmış hatta abisine de söylemiş bugünde kv bana sordu abisi cidden öyle bir bilezik mi taktı ben çok sinirlendim keşke bozdurmasaydın da Eltine verseydim al sen tak bunu deseydim dedi ben onlara bunun hesabını sorarım dedi bende gerek yok böyle şeylere filan dedim ben çok üzüldüm kafama takıldı bilmem ne dedi bende boşver kafana takma dedim. Aslında diyecek çok şey varda sen önce benim kestirip parasını aldığın bileziklerin hesabını ver başkasına hesap soracağına sanki kendin çok düzgünsün.

İstemediğim şeyleri yapmak beni çok mutsuz ediyor. Bu dünyaya bi kere geliyorum ve beni mutsuz ettiği halde bazı mecburiyetlerim var beni o kadar rahatsız ediyor ki bu durum. Bu yanlışları yapan bi arkadaşın olsa silersin gider bunları yapan eşinin annesi olunca ne silebiliyorsun ne başka bişey kendi istediği gibi oynatmak istiyor seni tefinde oyna istiyor
ben de aynı durumdayım
kadından resmen nefret edyorum
benım nefretımı kazanan bır de gorumcem var
ıkısını de silemıyorum
farklı sehırlerdeyız bız
senede ıkı kere anca gorurum o da bır ıkı gun ama ınan ıdare edemıyorum
kv yı aramayalı 1-2 sene olucak neredeyse
hıc aramam sormam tepkımı bellı ederım
o hala peşimi bırakmıyor
arıyor acmıyorum
snr esımı arıyor esımden ıstıyor benı
ya kadın , ben senı sevmıyorum, saymıyorum, yok sayıyorum neden benı ararrsın hala dı mı?
yılbası gecesı aramadım , ertesı gun eşimi aradı eşimden benı ıstıyor tele
gereksız bır samımıyet ececimmm annecimmm cok ozledık falan

ya ben senın gercek yuzunu gormusum bır kere
sen eşime , eceyı sectın
ece ile evlendın demıssın
eceye maasnın hepsını soyleme maasının hepsını bılmesın demıssın ben bunları duymusum
ev almamızı ıstememıssın , cocuk yapmamızı ıstemıyorsun
ben yer mıyım senın bu samımı dönüşlerini ya

gorumcem de aynı sekılde benım
ondan da nefret edıyorum
konusmayı bırak arasalar isimlerını tel ekranında gorsem o anda kalbıme carpıntı gırıyor

seninde işin çok zor canım utanmasa kv size yerleşecek birde senle iyi olmaya çalışıyor bence evin düzgünmü değilmi ne yemek var diye geliyor ben artık fazla muhatap olmuyorum bana kızım bile demiyor çok soğuk pozitif elektrik alamıyorum kadından hayalindeki gelin ben değilim hayalinde 175-180 arası balık etli sarışın suratında 1 kilo boya ama 5 vakit namaz kılıp kuran hatim edecek hem temizlik yapmayı çok seven ve onun yöresine ve kendi yöresine ait bütün yemekleri herşeyi yapabilen bir gelin istedi oyüzden beni o kv ve bekar kızları sevmedi onlar hizmetçi arıyor kusura bakmasınlar ben çalışıyorum işe gidiyorum birde biz aramıyoruz onları diye dırdır ediyorlar aradımızda ulaşamıyoruz he birde ben niye arayıp sormak zorundayız o veya kızları beni arasın ben çalışan bir kadınım çok asosyalller ne komşuları var ne arkadaşları kızları dışında kimseyi hayatında kabullenmek istemiyor gibi 1 oğlu var oda benle evlendi onuda kullandılar maddi manevi şimdi trip sallıyorlar bize oh negüzel zaten haftada bir yanına uğruyoruz birde her Allahın günümü suratını görcem zaten yaz tatilini onlarla beraber eniştelerinin yazlıkta geçirdik 15 gün kabus gibiydi 3-4 çocuk zırıltısı 3 görümce bi enişte kv istdedin gibi yayılma hareket edeme mayo giymeme dırdır ettiler haşema giyecekmişim ya ben zaten kapalı değilim madem yazlık bir şehre niye geliyorsunuz böyle aldı eşim beni oda laf söyletmedi sağolsun bana offf bu sene yaz tatilimi onlarla geçirmek istemiyorum çünkü benim ev temizlememi toz almamı yemek yapmamı bekliyor kv ve kızları Off çok doluyum patron izin vermedi gelemicem yerime bakcak kimse yok dicem onlarla geçirceme işyerinde çalışmayı tercih edicem:KK14::KK14::KK14::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:
Zaten aldıkları gelini beğenmemek bunların kanında var. Dün eve girdi kilo almışsın bilmem ne diyor kilo almadığımı biliyorum alsam da zaten onu ilgilendirmez kendi olmuş 95 kendine baksın bende olabilir deyip gülüp geçtim. Yok göğüslerin dolgunlaşmış hamile misin bilmem ne çok istiyor çocuk yapalım diye sanki kendi bakacak çok değişik bir kadın bende hiçbir şekilde pozitif elektrik alamıyorum.:duduk:

ben de aynı durumdayım
kadından resmen nefret edyorum
benım nefretımı kazanan bır de gorumcem var
ıkısını de silemıyorum
farklı sehırlerdeyız bız
senede ıkı kere anca gorurum o da bır ıkı gun ama ınan ıdare edemıyorum
kv yı aramayalı 1-2 sene olucak neredeyse
hıc aramam sormam tepkımı bellı ederım
o hala peşimi bırakmıyor
arıyor acmıyorum
snr esımı arıyor esımden ıstıyor benı
ya kadın , ben senı sevmıyorum, saymıyorum, yok sayıyorum neden benı ararrsın hala dı mı?
yılbası gecesı aramadım , ertesı gun eşimi aradı eşimden benı ıstıyor tele
gereksız bır samımıyet ececimmm annecimmm cok ozledık falan

ya ben senın gercek yuzunu gormusum bır kere
sen eşime , eceyı sectın
ece ile evlendın demıssın
eceye maasnın hepsını soyleme maasının hepsını bılmesın demıssın ben bunları duymusum
ev almamızı ıstememıssın , cocuk yapmamızı ıstemıyorsun
ben yer mıyım senın bu samımı dönüşlerini ya

gorumcem de aynı sekılde benım
ondan da nefret edıyorum
konusmayı bırak arasalar isimlerını tel ekranında gorsem o anda kalbıme carpıntı gırıyor
Bende hiç aramıyorum. Dün arıyor tatlım napıyorsun bilmem ne sanki benim kankim o kadar samimiyetsiz ki konuşması. Ama aynı seninki gibi hiçbi şekilde rahat bırakmıyor sürekli arıyor kendisinin evde canı sıkılıyormuş benimde sıkılırmış sık sık görüşelimmiş bilmem ne benim niye evimde canım sıkılsın sıkılırsa da bulurum yapacak bişeyler. Bize gel filan diyor kocam olmadan gitmek istemiyorum kocamla gider gelirim açıkcası beni çok Darlıyor. Telefon çaldığında diğer odadan yanına gidene kadar kv ya da görümce arıyor diye kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor bakıyorum o değilse derin bir ohh çekiyorum sırf bu yüzden kalpten gideceğiz birgün ya. Bide sen beni sevmiyorsun bunu biliyorum ee bende seni sevmiyorum o zaman neden beni sürekli arıyorsun neden sürekli görüşmeye çalışıyorsun ? Arıyorsun açmıyorum ısrarla arka arkaya arıyorsun sen hasta mısın ya görüşmek istemiyor seninle ya da müsait değil neden bu ısrarcılık ya

Bende hiç aramıyorum. Dün arıyor tatlım napıyorsun bilmem ne sanki benim kankim o kadar samimiyetsiz ki konuşması. Ama aynı seninki gibi hiçbi şekilde rahat bırakmıyor sürekli arıyor kendisinin evde canı sıkılıyormuş benimde sıkılırmış sık sık görüşelimmiş bilmem ne benim niye evimde canım sıkılsın sıkılırsa da bulurum yapacak bişeyler. Bize gel filan diyor kocam olmadan gitmek istemiyorum kocamla gider gelirim açıkcası beni çok Darlıyor. Telefon çaldığında diğer odadan yanına gidene kadar kv ya da görümce arıyor diye kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor bakıyorum o değilse derin bir ohh çekiyorum sırf bu yüzden kalpten gideceğiz birgün ya. Bide sen beni sevmiyorsun bunu biliyorum ee bende seni sevmiyorum o zaman neden beni sürekli arıyorsun neden sürekli görüşmeye çalışıyorsun ? Arıyorsun açmıyorum ısrarla arka arkaya arıyorsun sen hasta mısın ya görüşmek istemiyor seninle ya da müsait değil neden bu ısrarcılık ya
senınkı de yuzsuz kv cınsınden:)))
yapısıyor işte
biz eşimle evlendık dıye eşime aylarca tepkı gosterdıler aılece
eşimi aramadılar sormadılar yok saydılar
snr eşim bunlara baya bir bozuldu , soylendı içinı doktu falan

o gunden berı bana karsı cok ıyı davranıyorlar
ama ben yemıyorum tabıkı
sırf ogullarına yalakalık olsun dıye hepsı

bak ev aldık 6 ay oldu daha kapımızı calmadı
ama bı arasın sımdı bızı ölür geberır hasretımızden
hep aklındayızdır
burnunu ceker ağlar cok ozledım dıye falan
hepsı yapmacık

senınkı de boyleymıs
bu tarz ınsanlardan nefret edıyorum
dediğin gbı arkadas komsu olsa dıyaloga gırmezsın ama kv olunca atamıyorsun

Zaten aldıkları gelini beğenmemek bunların kanında var. Dün eve girdi kilo almışsın bilmem ne diyor kilo almadığımı biliyorum alsam da zaten onu ilgilendirmez kendi olmuş 95 kendine baksın bende olabilir deyip gülüp geçtim. Yok göğüslerin dolgunlaşmış hamile misin bilmem ne çok istiyor çocuk yapalım diye sanki kendi bakacak çok değişik bir kadın bende hiçbir şekilde pozitif elektrik alamıyorum.:duduk:
senınkı cocuk yapın dıyormus
bızımkı cocuk yapacagız dıye ödu kopuyor:)))))))))))))

evet canım bizimkide torun istiyor çok bekler kim bakacak omu bakacak sanki parasını versin bizde çocuk yaparız okadar borcu o ödeyecek ya birde torun ister benimki b..k vardı evlendim aptal kafam :kızgın:

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar
canım arkadasım 5 yıllık evliyim benim kayınvalidem düğün için biriktirdiğim altınları eşimin elinden alıp harcamıstı.neler neler etti oglu ile evlenmeyelim diye bende cogu zaman sinir krizleri gecirdim ama eşim için katlandım.o ne kadar istemese de sonucta evlendik :) haklısın belki yapılanlar unutulmuyor hep içinde yara kalıyor ama inan bunları düşünüp kendini dolduırusa getirme yemezse yemesin sen yapmıssın eminim de guzel olmustur.asıl sorun kayınvalideler kocalarıdnan zamanında ilgi göremedikleri için ogullarından cok sey bekliyorlar.gözardı et eger böyle sacma seyleri dusunursen bu sacma seyleri mesrulastırmıs olursun maalesef :KK43:

hizmet etmek istemiyosanız bunu tavırlarınızla belli edersiniz. kaldı ki evinize gelen misafirden nedne hizmet bekliyosunuz. komşunuz gelse ondan da mutfağa tabak götürmesini bekleyecek miydiniz? ekstra hizmet bekliyosa sırf emir verir gibi konuşuyosa bunu da belli etmek veya direkt söylemek sizin elinizde.

bilezik... kesilen parçalar ne kadar tuttu. bin mi iki bin mi? nedir yani bu kadar dert edecek. sizin bile değil eşinizin bekarken aldığı şeyler. tamam hoş değil ama almış işte. bu kadar takacak bişey yok. cebinizdeki parayı almadı ya.

köfte meselesine bile gelmeyeyim hiç. allah başka dert vermesin.
yani bence de keske o zaman sizde arsızlıga vurup kofteyi de haftaya yaparım deseydiniz.bazen insan ilişkilerinde diplomatik olmak lazım

canım arkadasım 5 yıllık evliyim benim kayınvalidem düğün için biriktirdiğim altınları eşimin elinden alıp harcamıstı.neler neler etti oglu ile evlenmeyelim diye bende cogu zaman sinir krizleri gecirdim ama eşim için katlandım.o ne kadar istemese de sonucta evlendik :) haklısın belki yapılanlar unutulmuyor hep içinde yara kalıyor ama inan bunları düşünüp kendini dolduırusa getirme yemezse yemesin sen yapmıssın eminim de guzel olmustur.asıl sorun kayınvalideler kocalarıdnan zamanında ilgi göremedikleri için ogullarından cok sey bekliyorlar.gözardı et eger böyle sacma seyleri dusunursen bu sacma seyleri mesrulastırmıs olursun maalesef :KK43:
kaldıki cok sonraları hepsi benden özür diledi hatta dogum yaptım bana baktı wcye bile goturdu.bakıs acınızı değiştirin ve kafanızı mesgul edecek baska seyler bulun

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Fazla uzatmak istemiyorum. 4 aylık evliyim ve kayınvalidem ile bir takım sıkıntılar yaşadık yani ona değil bana zarar veren sıkıntılar. Ve bende yapım gereği kinci bir insanım yapılan kötülükleri unutup insanların yüzüne gülemiyorum bişey olmamış gibi. Kendi ailem uzakta. Kv bana samimi gelmiyor, sevemiyorum bir türlü görüşmek istemiyorum bir araya gelmek istemiyorum. Aradığı bazı zamanlar telefonlarını açmıyorum çağırdığında gitmiyorum ama o sürekli görüşmek istiyor birbirimize gidip gelelim istiyor ben istemiyorum. Ben ondan uzaklaşmaya çalıştıkça o daha çok üstüme düşüyor ve beni çok bunaltıyor. Kv yi gördüğüm zaman bile cin çarpmış gibi oluyorum elim ayağım titriyor kalbim hızlı atıyor çok geriliyorum. Eşim aramızın onun ailesi ile iyi olmamasına üzülüyor bende onun buna üzülmesine üzülüyorum. Çünkü aramızda başka bir sıkıntı yok ve bu yüzden aramızın açılması benide çok üzüyor. Ne yapmalıyım bana vereceğiniz tavsiyeleriniz var mı?
evet gitme. mesafe iyidir. elin ayagında titremesin. inşşalh gelicem valla hep gelicem diyom ama evden işten fırsat gibi sürekli aynı şeyleri de de en sounda bırakır. az küser ama bişey olmaz. eşine de birşey deme.
kv ler melek yüzlü şeytanlardır :p :KK70:

Artık kafama takmıyorum eskisi gibi. Ve nasıl olduysa beni darlamayı bıraktı oda. Kararında görüşüyoruz artık elim ayağımda titremiyor. Farklı açıdan bakmayı öğrendim sanırım her söylediğinde kötü niyet aramıyorum artık hem huylarını da öğrendim ters bişey söyleyip canımı sıkarsa bende onun karşılığını veriyorum ezdirmiyorum kendimi. Gözüme farklı gözükmeye başladı bazen öpesim geliyor. Ama ne kadar da olsa kv sonuçta bir yinede seviyorum galiba sevmesem bile görüşmek ve saygı duymak zorundayım. Her şey rayına oturuyor zamanla. Birde şu var güldüren ağlamaz ağlatan gülmez derler kısacası iyilikten bişey çıkmıyor Güleryüz anlayış herşeyin başı.

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar

Anladığım kadariyla size kayinvalidelik yapmak istiyor ama tamda yapamiyor o da acemi belli ki:KK48: yoksa ben köfte istedimde gelinim bunu yapti gibi birsey diyebilirdi gonullerde vicdan azabi yaratarak :) aramadan gelmemesi gerektigini öğretin iste bir geldiginde duşa giriyor olun mesela zil mi çaldı giyin bornozunuzu girin duşa bir geldiğinde epilasyon aleti olsun elinizde bir geldiginde disari çıkacak olun :halay: çok kötü mü oldu mu bu dediklerim bilmiyorum ama anlattiginiz gibiyse onunda size uymasi lazim..

mesafeni koruduktan sonra görüşmenin bir sakıncası yok ki. görüşmek demek illa da vıcık vıcık bi ilişki demek değil. Ben de görüşmek zorunda kaldığım zamanlar gayet mesafeli,saygılı ve ciddi takılıyorum onlarla. Ha can sıkıcı bişey derse cevabını anında veriyorum, içime atıp bide onu dert edemem diyorum

arkadaşlar bu mesafe nasıl koyulur bi yol gösterseniz.benimkiler sürekli aranmak,davet edilmek istiyor.haftada bir arıyordum. eşime,arayıp sormuyor davet etmiyor filan demişler.görümcem tafra yaptı ne olur iki kelime arayıp hal hatır sorsan diye.sizi seviyorum ama ben aileme de böyleyim dedim .onları da ara kapatma kendini filan falan..ben yine sık aramıyorum o ayrı.şimdi bizdeler kaynanamlar ve bir akrabaları.hem işleri var hemde bizi göreceklermiş.iki hafta olacak neredeyse.eskiden burada onlar oturuyordu ben gelince gittiler.kullandıkları şeyleri attırmak istemiyorlar,götüremiyorlar da.bunalıyorum bazen.ne yapabilirim sizce

X