Kayınvalide Sorunu

Banyolune gelmedi. Sadece bi kişiyle evlenmiyorsun ailesiyle de evleniyorsun derlerdi doğruymuş. Ailesi ile olan iletişim ister istemez eşimle aramdaki huzuru bozuyor ya empati kurmayı deniyorum tabiki onun annesi aramızın iyi olmasını istemesi de normal herkes ister bende çok isterdim ama olmuyor işte elimden geldiği kadar denedim artık ne yaparım bilmiyorum
Boşanacak mısın yoksa böyle mi devam edeceksin yada orta yolu mu bulmaya çalışacaksın benim kv de neler yaptı duysan ağzın acik kalır ama hiç laf sokma pesine dusmedim çünkü sonu yok

Ben bu şekilde devam etmek istiyorum. Hiçbi şekilde görüşmek istemiyorum. Ama bu durumda eşimle aramızda ister istemez sıkıntılar tartışmalar oluyor o istiyor ki iyi olalım ama ben yapamıyorum unutup yüzlerine gülemiyorum. Sizin eşinizle aranız nasıl bu durumu sıkıntı yapıyor mu?

Ben çok abarttığınızı düşünüyorum,sonuçta eşinizin annesi hiç görüşmek istemiyorum da ne demek, kadın belki de iyi niyetle sizinle yakınlık kurmak istiyor,ha evet sık sık gelmesi araması rahatsız edebilir bunu da makul bir dille söyleyin,eşiniz ne yapsın şimdi adam iki arada bir derede ortada bariz bir sorun bile yokken birde.

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Fazla uzatmak istemiyorum. 4 aylık evliyim ve kayınvalidem ile bir takım sıkıntılar yaşadık yani ona değil bana zarar veren sıkıntılar. Ve bende yapım gereği kinci bir insanım yapılan kötülükleri unutup insanların yüzüne gülemiyorum bişey olmamış gibi. Kendi ailem uzakta. Kv bana samimi gelmiyor, sevemiyorum bir türlü görüşmek istemiyorum bir araya gelmek istemiyorum. Aradığı bazı zamanlar telefonlarını açmıyorum çağırdığında gitmiyorum ama o sürekli görüşmek istiyor birbirimize gidip gelelim istiyor ben istemiyorum. Ben ondan uzaklaşmaya çalıştıkça o daha çok üstüme düşüyor ve beni çok bunaltıyor. Kv yi gördüğüm zaman bile cin çarpmış gibi oluyorum elim ayağım titriyor kalbim hızlı atıyor çok geriliyorum. Eşim aramızın onun ailesi ile iyi olmamasına üzülüyor bende onun buna üzülmesine üzülüyorum. Çünkü aramızda başka bir sıkıntı yok ve bu yüzden aramızın açılması benide çok üzüyor. Ne yapmalıyım bana vereceğiniz tavsiyeleriniz var mı?
İnsanları bu kadar fazla ciddiye alıp hayatlarınızı kendinize zehir etmeyin.Her evlilik döneminde sıkıntılı süreç olabilir.İnsanlar birbirini tanımıyor yanlış anlaşılmalar hatalar olabilir.Önemli olan sonrasındaki tutumdur.Ben kinciyim deyip çekilmemeli insanlar kenara.Neyin kini.Hee adam öldürür,canını yakar hakarewt ağır küfür ....evet insan toparlanamaz..Sen de evlat yetiştireceksin.Kin kalbe zarardır.Sen dört dörtlük müsün.Bir hata yapsan bi yanlış bir davranışın olsa karşındaki insanlar aynı senin gibi hoşgörüsüz kindar olsa ne yaparsın.
Kayınvalidenle mıç mış sevgi kelebeği olmana gerek yok.Ama bu kadar da net çizgiler çizmenin anlamı yok.Eşinin annesi.Bir insanın en değerli varlıklarının başında gelir annesi.Bu süreç evliliği yıpratır eşin arada kalır ve sonuç boşanmaya gider.

İnsanları bu kadar fazla ciddiye alıp hayatlarınızı kendinize zehir etmeyin.Her evlilik döneminde sıkıntılı süreç olabilir.İnsanlar birbirini tanımıyor yanlış anlaşılmalar hatalar olabilir.Önemli olan sonrasındaki tutumdur.Ben kinciyim deyip çekilmemeli insanlar kenara.Neyin kini.Hee adam öldürür,canını yakar hakarewt ağır küfür ....evet insan toparlanamaz..Sen de evlat yetiştireceksin.Kin kalbe zarardır.Sen dört dörtlük müsün.Bir hata yapsan bi yanlış bir davranışın olsa karşındaki insanlar aynı senin gibi hoşgörüsüz kindar olsa ne yaparsın.
Kayınvalidenle mıç mış sevgi kelebeği olmana gerek yok.Ama bu kadar da net çizgiler çizmenin anlamı yok.Eşinin annesi.Bir insanın en değerli varlıklarının başında gelir annesi.Bu süreç evliliği yıpratır eşin arada kalır ve sonuç boşanmaya gider.
Eşim ile huzurumuzun bozulmaması için bişeyler yapmam gerekiyor. Sanırım bazı yönlerimi törpülemem Lazım. Yinede gönlüm mesafeli olmaktan yana. Bazı şeyleri önemsememek Laz'ım kafaya takmamak lazım onuda ben yapamıyorum

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar

hizmet etmek istemiyosanız bunu tavırlarınızla belli edersiniz. kaldı ki evinize gelen misafirden nedne hizmet bekliyosunuz. komşunuz gelse ondan da mutfağa tabak götürmesini bekleyecek miydiniz? ekstra hizmet bekliyosa sırf emir verir gibi konuşuyosa bunu da belli etmek veya direkt söylemek sizin elinizde.

bilezik... kesilen parçalar ne kadar tuttu. bin mi iki bin mi? nedir yani bu kadar dert edecek. sizin bile değil eşinizin bekarken aldığı şeyler. tamam hoş değil ama almış işte. bu kadar takacak bişey yok. cebinizdeki parayı almadı ya.

köfte meselesine bile gelmeyeyim hiç. allah başka dert vermesin.

Sizin sorunlardan daha ciddi sorunlar yaşadım hiç bu derece kin tutmadm eşimn annesi onun oğlunu seviyorum eşimi o büyüttü sizin kadar kin tutsam eşimi boşardım emin ol...aşırı abartıyorsun:KK14:

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Fazla uzatmak istemiyorum. 4 aylık evliyim ve kayınvalidem ile bir takım sıkıntılar yaşadık yani ona değil bana zarar veren sıkıntılar. Ve bende yapım gereği kinci bir insanım yapılan kötülükleri unutup insanların yüzüne gülemiyorum bişey olmamış gibi. Kendi ailem uzakta. Kv bana samimi gelmiyor, sevemiyorum bir türlü görüşmek istemiyorum bir araya gelmek istemiyorum. Aradığı bazı zamanlar telefonlarını açmıyorum çağırdığında gitmiyorum ama o sürekli görüşmek istiyor birbirimize gidip gelelim istiyor ben istemiyorum. Ben ondan uzaklaşmaya çalıştıkça o daha çok üstüme düşüyor ve beni çok bunaltıyor. Kv yi gördüğüm zaman bile cin çarpmış gibi oluyorum elim ayağım titriyor kalbim hızlı atıyor çok geriliyorum. Eşim aramızın onun ailesi ile iyi olmamasına üzülüyor bende onun buna üzülmesine üzülüyorum. Çünkü aramızda başka bir sıkıntı yok ve bu yüzden aramızın açılması benide çok üzüyor. Ne yapmalıyım bana vereceğiniz tavsiyeleriniz var mı?
Samimi olmak yada sevmek zorunda değilsin ama kaçmak çözüm değil bi düzen oturtup o düzene göre aadece sen aradıgında görüş yada konuş her seferinde cvp verme zamanla düzene girecektir

Sorunlar şöyle; evimiz yakın otobüs mesafesinde ama sonuçta evimiz yolumuz ayrı ama her gün bazen her gün olmasa bile iki güne bir gelmek istiyor arıyor evin yakınlarında olduğunu söylüyor ya da apartmanın önünde olduğunu mecburen o an çok uygun olmasam bile davet ediyorum ya da kendisi gelicem diyor çoğu zamanda habersiz çıkıp geliyor. bu durum beni çok darladı. Ve eve geldiğinde hiçbir şekilde eline bir ekmek dahi alıp gelmiyor her şeyi benden bekliyor ben yemek hazılamalıyım her şeyi ben yapmalıyım ona hizmet etmeliyim gözüyle görüyor beni bir tabağı alıp mutfağa bile götürmüyor. 4 ay oldu evleneli ama bir kere bile yemeğe çağırmadı ama kendisi bana yemeğe çok geldi. Bana faydasından çok zararı dokunuyor. nişanlıyken eşimin çalışıp kazandığı parayla 3 bilezik alınmıştı (bilezikler daha önceden alınmıştı bana sordular bende beğendim ve değiştirmedim) bilezikleri heveslenip takmak istemiştim yalnız koluma büyük geldikleri için kv kuyumcuya gidip küçülttürelim dedi bilezikler küçültüldü ama kesilen parçaları bozdurup parasını kendi aldı bana vermedi eşimde yanımızdaydı ne o uyandı ne ben ve bileziklerin parası öylece uçtu gitti. Bi keresinde yine eve geldi habersiz bende yemek yapıyordum et kavurma ve pilav yapacaktım zaten daha önce okul ve çalışma hayatım olduğu için yemek yapmamıştım fazla. Aç olup olmadığını sordum bişeyler hazırlayım dedim benim canım köfte istiyor dedi bende dedim ki et kavurma yapıyorum ocakta pişiyor şuan kıyma da buzlukta dedim köfte yapamam dedim bozuldu. akşam oldu kayınpederim de geldi yemeğe oturduk çorbasını içti sonra yemekleri koydum herkes yemeğini yerken dedi ki ''aslında benim canım köfte istemişti'' dedi eşimde niye bu yemeği beğenmedin mi filan dedi yok güzel olmuşta filan geveledi biraz tabağın yarısından fazlasını yemedi tabakta bıraktı et kavurma ve pilavı ve öylece çöpe gitti en çok zoruma giden de bu oldu. En çok zoruma gidenleri yazdım mutlaka başka sıkıntılar da var ama kafamda yer etmiş olanlar bunlar
Aman bosver ne takiyorsun ne varsa onu yesin. Yemezsede yemesin keyfi bilir. Kv mesafeni koy gidecegin ve size gelecekleri zamani sen belirle onun disinda ugrama. Ayagini zamanla kesersin. Simdi nasil alisririrsa oyle gider o da bunun farkinda oldugu icin cok geliyor

hizmet etmek istemiyosanız bunu tavırlarınızla belli edersiniz. kaldı ki evinize gelen misafirden nedne hizmet bekliyosunuz. komşunuz gelse ondan da mutfağa tabak götürmesini bekleyecek miydiniz? ekstra hizmet bekliyosa sırf emir verir gibi konuşuyosa bunu da belli etmek veya direkt söylemek sizin elinizde.

bilezik... kesilen parçalar ne kadar tuttu. bin mi iki bin mi? nedir yani bu kadar dert edecek. sizin bile değil eşinizin bekarken aldığı şeyler. tamam hoş değil ama almış işte. bu kadar takacak bişey yok. cebinizdeki parayı almadı ya.

köfte meselesine bile gelmeyeyim hiç. allah başka dert vermesin.
Ben galiba derdimi anlatamıyorum ya bi sıkıntı var yani. Ben ondan hizmet filan beklemiyorum ama bu kadar kendisini her şeyi ben yapmak zorundaymışım gibi hissetmesi mi normal olan? Esas benim canımı sıkan köfte meselesi zaten evime gelen misafirse bu insan umduğunu değil de bulduğunu yemesi gerekmiyor mu hem laf edip hemde o emek verip yapılan yemeği yememesi ayıp değil mi?

Derdim kesinlikle maddiyata dayanmıyor bana haksızlık yapıldı bana takılmış bana ait olan bileziğin parasını kendisi aldı sizce doğru olan bu mu ? Derdim para olsaydı o an gözüm açık olurdu alırdım o parayı elinden ama ben o an hiç kötü düşünmedim ve sesimi çıkarmadım. Ben bunu hiç bi zaman dile getirmedim ben bu durumu para olarak düşünmedim benim hakkımı yedi bile isteye hakkımı yedi bu kadar net.

geniş gelip kesilen bileziklerin parası ne kadar olabilir ki Allah aşkına? benim 3 bileziğimi aldı da parasını yedi deseniz anlarım ama geniş gelip kesilen 3 bileziğin arta kalan parçalarının parasından bile bahsedip onun için kendinizi dolduruyorsnuz

geniş gelip kesilen bileziklerin parası ne kadar olabilir ki Allah aşkına? benim 3 bileziğimi aldı da parasını yedi deseniz anlarım ama geniş gelip kesilen 3 bileziğin arta kalan parçalarının parasından bile bahsedip onun için kendinizi dolduruyorsnuz
Ne kadar tutarsa tutsun. namaz kılan Lafa gelince haktan hukuktan bilmem neden bahseden insan böyle bişey yapmaz.

Hakliymissin sevmemekte ,ama hiç gorusmek İstemiyorum demissin de o da maalesef olmaz.esimle aram bozulur mu demissin ya ister istemez ilişkinizi etkiler.esin ne kadar seni haklı bulsa da yine kabul edemez.senin annenler ne kadar iyi olsa yine esin ailene karşı soguyabilir.ama tabi samimiyet kurmak zorunda değilsin.bir de hergün geliyormuş sen de bir yerlere git evde olma ne bileyim bazen geldiyse anne rahatsizim yaparsan sen birşeyler yap da yiyelim de.daha yeni evlisiniz zamanla bu durumlar da düzelir.yeterki sen eşine olanı göster sadece ,sakın şöyle oldu annen böyle dedi gibi birşeyler deyip de eşine annesini şirin masum gostermis olma,oyle oluyor maalesef böyle davraninca

insanlarin insanlardan sogumalari icin ille de ustlerine yurumeleri gerekmiyor. ve herkesin bu kirilma ve soguma eşiği farklıdır. baskasina gore hafif gelen bi hata sana cok agir gelir. ayrica kaynanalari gelinler idare etmek zorunda da degil. olgun olsalar biraz saygi da deger de gorurler. konu sahibi sen de gorunce kalp carpintisi yasayacak kadar haz etmiyorsan mesafe cnm.

oğlum ne durumda deyip evde seni hazırlıksız yakalamaya çalışıyor ama bilezik mevzusu özellikle çok abartıyorsun. et kavurma olayında da oğlunun ilgisi sana kaydı şimdi saçma nazlar yapıyor. ben kendiminkiyle baş edemedim tavsiye veremicem ama mesafe koymak çok iyi. eşinden ilet mesajları olmazsa.

İnanamıyorum:oha: Çok çok haklısınız bence. Hepimiz insanız kadınların kv olunca acayip bir tavra girmelerini hiç anlamıyorum!
Yine de saygını devam ettirmelisin ama eşine üzüldüğünü belli et bence.

Bilezik konusunda haksizsin, ne artacak ki uc kurus,onu sana verse noolur vermese noolur, senin cebinden calmamis ki.
Surekli sana gelmek istemezine mani olacak kisi sensin,kapiya da gelse musait degilim demeyi bilmelisin, senin evin yol gecen hani degil.habersiz gelmeyin demeyi bilmelisin
Yemek konusunda da haksizsin,gormemezlikten duymamazliktan geleceksin. Ya da guzelce cevabini vereceksin,burasi restoran degil, gunun spesialinde kofte ne zaman yaparsak sizi cagiramayiz malesef pardon diyeceksin

Habersiz gelen insanları anlamıyorum nefret ederim. Bence arada bir açmayın kapıyı evde yok gibi ararsada başka bir yerdeyim deyin anlasın habersiz gidince kapıda kalma ihtimalini olduğunu. Bu biraz görgüyle alakalı yüzüne söyleseniz gelin bizi istemiyor diyip sorun çıkartacak gibi

Haklısın sinir olmakta şuan ben bile oldum eşine yansıtmadan sınırını çiz haddini öğret ne demek cat kapı gelmek musait değilim de telefonu acma duymadim de eşinin yaninda ses etme ama .ne demek ben köfte istiyorum as evimi burasi misafir umdugunu degil buldugunu yer bide burasi oglumun evi demesi gıcık en sinir oldugum laf burasi bizim evimiz sizde misafirimizsiniz diyenedinmi

X