Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Sonradan açıktan zorla lisemi de okudum kendi cabamla eşimle de tanıştım
Demek ki isteseydiniz açıktan başka şeyler okuyabilir, işe de girebilirdiniz.
Arkadaşa eğitime gelince karşı olan ailesi olan bir kız erkek arkadaş cesaret edemez.
Kendinize bahaneler uydurmayın.
Ayrıca çocuk iyi giden evliliği bile sarsıyor. İlk iki sene büyük sorunlar yaşanıyor. Kendi kendinize evliliğinizi dinamitlemişsiniz aslında.
Üstelik kendinizi adama da muhtaç hale getirmişsiniz.

Tamam 2,5 sene nasıl tanıdınız eşinizi o zaman? Soruma cevap verir misiniz? 2,5 yıl tanıyordum diyorsunuz ya nasıl tanıyorsunuz o zaman ailenize rağmen
Gizli saklı benim telefonum bile gizliydi bi telefon kullanmak bile gizliydi yani 2.5 sene güllük gülistanlık geçmedi önceden daha korkaktim ne deseler tamam diyordum ama sonradan bazı şeyleri yapmam gerektiğini anladım liseyi bitirdim açıktan zorla her sınav günü ağlaya ağlaya gitmek zorunda kalsam da

Pardon para olmadan nasıl okuyabilirsiniz bir kitap ne kadar olmuş farkında mısınız kendi cabamla en fazla liseyi okuyabildim ünv için kaydimi bile yapamadım hanım efendi evlendim de eşim yaptı

Anneyle yatmak uyumak ne demek,40 günlük bebemi eşin.
Evet ben 22 eşim de 24
Neden erkenden evlendin neden ...
Aileler nasıl izin verdi buna..

Pardon para olmadan nasıl okuyabilirsiniz bir kitap ne kadar olmuş farkında mısınız kendi cabamla en fazla liseyi okuyabildim ünv için kaydimi bile yapamadım hanım efendi evlendim de eşim yaptı
E tamam eşin destek işte okumaktaysa gözün iki senelik okulu bitirene kadar korunsaydın da bari bir geleceğine yatırım yapsaydın madem eşin destek.

Asıl sorun kayınvalideniz değil ki, eşiniz. Eşiniz kendi isteği ile annesinin yanında sizle tartışmış, kendi isteği ile gidip annesinin yanında yatmış. Kendi iradesi ile size fikrinizi soracak kadar saygı duymadan annesiyle üç aylık plan yapmış. Eşiniz olması gerektiği davransa kayınvalideniz bir şey yapamaz.

Eşinize çocuk muamelesi yapıp hatayı sadece kayınvalidenizde aradığınız sürece hiç bir şeyi düzeltemezsiniz.

Şimdiden önünü alamazsan çocuk olduktan sonrada sen zorlanıyorsun bakamıyorsun diye eve yerleşir. Eşini karşına al konuş daha 4 aylık evlisiniz daha birbirinize alışamadan 3. bir kişinin varlığı size kısıtlar.

Eşimle konuşacağım

Haklısınız en yakın zamanda eşimle konuşacağım inşallah her şey daha güzel olur

Yaş 22 4 aylık problemi evlilikte bi bebek eksikmiş gerçekten. Gına geldi buradaki ilk aydan hamile kalınan konulardan. Yoldaş olsun yanınıza diye çocuk yapmışsınız, ne güzel bir yoldaş daha kazandınız. Zannediyor musunuz kayınvalide rahat bırakacak sizi? Ben size olacakları yazayım: Bu sefer bebeğe bakmak, torun sevmek vb sebeplerle iyice size yerleşecek. Sonrasında temelli bile kalabilir. Eşiniz de annesine destek çıkacak. Kendi ailenizle de aranız kötüymüş dönenem diyeceksiniz arkanızda kimse yok diye ezdikçe ezecekler sizi. Siz de bu sefer bebeğim küçük vb sebeplerle çekmeye devam edeceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…