Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

SARILARIN FILIZ SARILARIN FILIZ arakadaşımın yazdığı her cümleye katılıyorum...

özel alanınız asla kalmayacak, çocuk doğunca da ona verdiğiniz eğitim her zaman delinecek, çünkü devamlı ordan şöyle yapsana diyen bi babaanne olacak...
çekirdek ailenizle yalnız kalmak rüya olacak, kendi annenize onsuz gitmeniz rüya olacak, şunu bile yaşadım ben, eşimle bi konuda tartışırken geriden gelip '' bence oğlum haklıııııı'' deme cüretini gösterecek...
işten yorgun gelip bir de onun gönlünü hoş etmeye çalışma çabası olacak..

olacak da olacak.........

aşırı çok örnek var yaşadığım...

SAKIN diyorum başka bir şey demiyorum....
inanır mısın, evdeki kediye karışan, yorum yapan, sizce bırıcıgımın bırıcıgı, benım kanım kafasında olan her kaynana gibi.. aynı evin içinde üstelik. o toruna el değdirmez ya, okumuyor muyuz burda . yaşamıyor muyuz, cocugu gelip istedıklerı zaman alıp kendı evıne goturen kaynanalar. ya da sen bakamazsın dıyıp kendı bakmaya calısan.

özel alanınız asla kalmayacak, çocuk doğunca da ona verdiğiniz eğitim her zaman delinecek, çünkü devamlı ordan şöyle yapsana diyen bi babaanne olacak...
çekirdek ailenizle yalnız kalmak rüya olacak, kendi annenize onsuz gitmeniz rüya olacak, şunu bile yaşadım ben, eşimle bi konuda tartışırken geriden gelip '' bence oğlum haklıııııı'' deme cüretini gösterecek...

ya eşimle benim maaşımı bile sorardı, yemek çekinden mi aldınız, bitti mi ordan, kardeşi ne kadar maaş alıyormuş, babası nereye gitmiş, vs vs herşeyi merak ederdi ya aynı evdeyken ve halen evler ayrı yaklasık bır senedır ve dahil olmaya calısır. ayrıca oyle bır acıtasyon yapıyor ki, gorumcem yan dairede. 30, senelık evli. evde cocuklar var. eşi zaten kaynamanın yegenı. kızkardesının cocugu. ustelık annesı cocukken vefat etmıs. kaynanam, oz annnesı gıbı.

neyse kaynanam onlara gıtmıyor rahatsızlık verırım dıye ama masallah benım anneme bıle gelmesınde rahatsızlık olmuyor ya da kızın mısaıfırı gelmıs rahatsızlık vermeyım dıyıp odasına gıtmıyor 25 yasındakı kızla sohbet ederken yanımızda duruyor

ya daha ne dıyım kı 16 ay esım bazı sebeplerden dolayı bırlıkte degıldık aynı evde degıldık 2-3 ayda gorustuk esım eve döndü bızı o gun bıle basbasa bırakmadı gorumceme gıtmedı dusunun.

evlendık 2 gun balayı yaptık bız daha eve donerken o coktan evdeydı bu hafta kızımda kalayım demedı

yanı ozel alan tanıyan cok az kadın gordum mesela benım annem, benım halam. halam ozellıkle harıka bır kaynanadır. zorla onları basbasa bırakır hatta evden gıder torununda bıle 20 senelık evlı gelınıne bunu bıle yapar.

konu sahibinin konusu dağılsın istemem, oturup kendi hikayemi anlatıp duruyor gibi de olmak istemem. ama çok doluyum ama bundan daha önemlisi bir çok konuda, mesela erken menopoz konusunda bile programlara katılmış biri olarak, ben birilerine ses olmak, yardımcı olmak, aynı dikenli yollardan geçmesin isteyip bu konuya özellikle bu kadar yazıyorum amacım kaynanamı çekiştirmek değil, aynı dikenlere takılmasın bir kadın daha....

O kadar güzel yazmışsınız ki, resmen benim yaşadıklarımı anlatmışsınız. Ara ara vicdan yapıyorum, acaba beraber yaşasaydık, çok mu bencil davrandım diye, ama aslında bencil davrananların eş ve kv olduklarını görüyorum. Benim kv beni arkadaşlarımla bir kere bile yalnız bırakmazdı, ruh hastası kadın. Siz ne yaptınız, eşinizden mi ayrıldınız merak ettim.
ben anlatsam, inanın bir dizi çıkar.

eşimin de hatta ailesinin de annesinin de, bana resmen bir hayat borcu var. ben öyle şeyler yaptım ki; ya Müge anlı da olurlardı ya hapiste ya da kalp krizi. benim sayemde bırlıkte yasandı, benım sayemde annesının hastalıgı ıyıye gıttı, benım sayemde esım yenıden ıs buldu, benım sayemde esım toplumda aklandı vs vs ama kacının takdırını gordun ya da gorursun dersen :%10 derim.

o yuzden kendı hayatından kımse vazgecmesın dıyorum kım olursa olsun. ben esımın es adayına bıle bunları dedım evlenmeden once kac kez ınanın.

her ınsan bıraz bencıl olmalıdır der en ıyı dostum. cocukları ıcın herseyı yapar ama bugun kendım ıcın bunu yapacagım ya da yapmayacagım der. cok da dogru bırsey. sız kendınızı ıhmal edıp herkese kosarken, sıze kımse kosmuyor ya da bunu kımse gormuyor o yuzden kosmaya gerek yok.

yok ben esımden ayrılmadım agustos da 4. yıl olacak. bızım ıkıncı evlılık. o 45 olacak ekımde ben 41 oldum.

ayrılmayı cok dusundum ama sevgı halen var, ayrıca buyuk travmalar yasandı bundan sonrasında yasanan seyler normal yanı bizde. ustelık gelecekle ılgılı beklentılerım var onları bekleyecegım ayrıca yol arkadası yaslılıkta. vs vs kendımce sebeplerımle devam edıyorum ben olumlu baktıkca daha olumlu da oluyor gıbı sankı surec.

kendıme 41 e gırerken bır sure verdım, bunun sonucunu gordum ve devam edıyorum. ıkı aralık daha verdım hayatla, evlılıkle herseyle ılgılı. yasarsam tabi, 45...

planlar, kararlar, hedefler... evlılıgımı de buna gore sekıllendırmıs olacagım yanı

Maalesef

konuştuk senin ailenden biri hasta olsa bakmayacak mısın diyor tek savunması bu
Yani annemle yaşarız demeye mi getiriyor?
Daha bu konuda bile konuşamıyorsanız başka konuları nasıl konuşacaksınız? Adam emirvaki yapıyor resmen. Sizin düşüncenizin önemi yok. Ailenizin bir iki laf sokması bütün hayatınızın mahvolmasından iyidir bence.

X