Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

allah aşkına kendinize gelin...
eski konularımda var ''artık kendi hayatımı istiyorum ''

tam 10 sene beraber yaşadık, ruhen tükendim, hiç bir kadın bunu kendine yapmamalı, asla kimsenin hayatınıza ortak olmasına izin vermeyin, çok istiyorsa nişanlınız ömür boyu yaşasın annesiyle....eşime de son cümlem bu olmuştu zaten....

bu akşam konuşacağız her şeyi detaylı bir şekilde nasıl sonuçlandığını yazarım. Ya bana böyle bir şey olmayacağının garantisini verecek ya da bitecek ben kaldığım yerden devam edeceğim

Hayır

kesinlikle öyle ama bazen insanın gözü kör olabiliyor. Gerçekleri biri yüzüme vursun diye buraya yazdım zaten teşekkürler yorumunuz için
Hasta değilse hastalık konusunu neden açıyor ki? Saçma.

Onun anasıyla diz dize bir evde oturası var, tek sebep bu.

bu akşam konuşacağız her şeyi detaylı bir şekilde nasıl sonuçlandığını yazarım. Ya bana böyle bir şey olmayacağının garantisini verecek ya da bitecek ben kaldığım yerden devam edeceğim
Bunun için sana bağıran birinin verdiği garantiye inanacaksın yani?

Kv adayının kurduğu cümle yol yapma amaçlı, keşke o anda 'elden ayaktan düşmeden kimse yanıma taşınamaz, diyebiseydiniz. O zaman her şey kendiliğinden çözülürdü. Yerinizde olsam bu adamın beni ezmesine, gereksiz bağırmasına fırsat vermez 'hössst' diye kükrerdim. Gitsin anasına bakacak bir mülteci kızı bulsun, bu çağda türkiyede yetişmiş kariyer sahibi bir kadın bunlara pabuç bırakmamalı. Anan değil baban değil ne hakla bağırıyormuş.

bence ayrılın ve aileniz kariyerini mahvettin desin. evlenip hayatınızı s....ten sonra hayatını mahvettin demelerinden çok daha iyidir. bir tanıdığım kayinvalide ile yaşamaya ayni eve gitti. kadin resmen amip. kızın gideceği yere kızdan önce hazırlanıp yola düşüyor. hiç bir geliri yok oglan asla anasını bırakıp o evden ayrilamiyor. daha neler neler. kiz pişman ama yapacak bisey yok. bile bile lades derseniz filmin sonu belli

Kv adayının kurduğu cümle yol yapma amaçlı, keşke o anda 'elden ayaktan düşmeden kimse yanıma taşınamaz, diyebiseydiniz. O zaman her şey kendiliğinden çözülürdü. Yerinizde olsam bu adamın beni ezmesine, gereksiz bağırmasına fırsat vermez 'hössst' diye kükrerdim. Gitsin anasına bakacak bir mülteci kızı bulsun, bu çağda türkiyede yetişmiş kariyer sahibi bir kadın bunlara pabuç bırakmamalı. Anan değil baban değil ne hakla bağırıyormuş.
Yarın düşer elden ayaktan 😄

çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor.

ben onun için koca bir hayalden vazgeçtim içimi acıtan en büyük şey bu zaten. En büyük aşkımın hayal kırıklığına dönüşmesini izliyorum

Umarım yalandan vereceği garantiye de kanmaz nişanı atar vazgeçtiğiniz hayallerinizi gerçekleştirmek için hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz, nişanlıyken bağırıp üzerinize gelen adam evlenince döver de.
Bu saatten sonra sizin taleplerinizi kabul ederse de bilin ki yalandan kabul ediyor, evlenince o kayınvalide sizinle yaşayacaktır.

Boldladığım cümlenize istinaden, siz ve tüm genç kadınlar lütfen hayallerinizden vazgeçmek zorunda kaldığınız adamlarla değil, hayallerinizi birlikte gerçekleştireceğiniz adamlarla evlenin.

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Üzgünüm ama ileride aynı evde yaşayacaksınız

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Hayatının mahvolmasındansa kariyerin mahvolsun bırak. Su başınsan bulanır. İyi düşün.

İki yıllık evliyim, benzer süreçlerden ben de geçtim, evlenmeden önce esnemediğim tek konu bu oldu. Kayınvalidemi sever sayarım, o da beni sever sağolsun ama aynı evde yaşamak istemem. Bence burdaki problem nişanlınızın yaklaşımı. Oturup konuşup net karara varmadıkça bu iş olmaz

Kayınvalide ile yaşamaktan daha büyük sorun bizzat nişanlınızın kendisi. İnsanın kendi evladı hariç aşkından ölse de kimse için büyük fedakarlık etmemesi gerekiyor ya.

Nişanlınız tek çocuk mu? Size açıkça beraber yaşayacağız dedi mi? Bir de nişanlınızın annesi ne düşünüyor bunlar hiç konuşuluyor mu? Bunların dışında nişanlınızla iletişiminiz de sağlıklı değil bence. Bugün bu konuyu çözseniz yarın başka konuda tavrı bu olacak. Kayınvalidenizden önce ben bu adamla aynı evde yapabilir miyim bunu düşünün

Nişanlınıza ciddi ciddi sorun, bu konu ciddi,yine geçiştirip üste çıkmak için kavga çıkarmaya kalkma. Böyle bir niyetin varsa şimdiden yollarımızı ayıralım deyin. Baktınız yine saçmalıyor, verin yüzüğü eline gönderin.
Kendi ailenize de anlatırsınız ,en fazla 1 hafta kızarlar,söylenirler unutulur gider,belkide hak verirler ama hayatınızı mahvetmeyin,evlenip boşanmak nişan atmaktan daha zor inanın.

Kimse kimsenin gerçek annesi değil bugün çok iyi olan yarın en ufak lafta size cephe alır. Bana kızanlar olacak ama evli ve çocuklu olanlar bana hak verecek :Elin iyisi olmaz .

tüm yazılanlar nişanı atma yönünde normalde çok cesaretli biriyimdir ama bu konuda hiç cesaretim yok nişanlanırken sevgilim nasıl biri olduğumu biliyordu kafa yapısı olarak modern biriyim ve kayınvalide ile asla yaşayamam sadece ihtiyacı olursa misafir olarak gelebilir demiştim. ama dün kayın validem ile konuşurken benim evimin merdivenleri çok sıkıntı olmadı yanınıza gelirim dedi ve nişanlıma bu konuyu açtığım zaman beni manipüle edip başka konulara çevirmeye çalıştı olayın özeti bu.

Bu sütten kesilmemiş, anasının eteğinden çıkamamış bebeleri kendinize koca yapmaya çalışıyorsunuz. Onlar da kendini bulunmaz hit kumaşı zannediyor ve size rest çekiyorlar. Allah aşkına göz göre göre yapmayın. “”ADAM”” ve annesi niyetlerini saklama gereği bile duymuyorlar. Siz hala konuşacağız diyorsunuz. Size akşama tamam deseler bile nikaha kadar sessiz kalacaklar. Bu kadar mı çaresizsiniz. Şart mı bu anasından ayrılamamış adamla evlenmek. Kocamın anasıyla yaşayacağıma ömür boyu bekar kalıp kendi anneciğimle mutlu huzurlu yaşarım. Net.

Kızlar az önce konuştuk.kalacağımız evin yan dairesi de nişanlımın aynı ev değil ama annem dizlerinden yürüyemiyor yan daireye geçecek dedi. Ben de kabul etmediğimi söyledim kesin çizgim dedim.Bu kez de senin ailenden biri hasta olsa evinde bakmayacak mısın dedi ben de allah korusun ama kendi düzeni varken neden yanıma gelsin dedim. peki ya sürekli birinin bakması gerekirse diye sordu ben de hasta bakıcılar var dedim birden bana sinirlendi hakaret edip kapıyı çarpıp çıktı. son konuşma da her şey yerli yerine oturdu ben bu nişanı devam ettiremeyeceğim. hem KV aynı apartmanda kalacağım,hem işlerine koşturacağım,hem kendi ev işlerim,hem iş yerim birini ne kadar çok sevsem de o kadar kör değilim

X