Kayınpeder sorunsalı..

Kayın aileden adalet beklemeyin. Zaten ayıla bayıla evlendirmemişler. Bazı şeyleri kabul ederseniz kafanız netleşir, önünüzü görürsünüz. Beklentilerinizi düşürürseniz seferinde hayal kırıklığı ile boğuşmazsınız. Mantıklı ve soğukkanlı hareket etmeniz lazım. Üzüldüğünüzü görünce dozu artırıyolar. Kavgalarınıza dahil etmeyin. Eşinizi uyarın bu konuda. Boşuna drama çıkıyor, biz halledeceğiz belki, bugün kavga edip yarın anlaşıp barışacağız belki ama ailen her şeye burnunu sokunca daha kötü oluyor deyin. Sen belki haksız olduğun konularda bile pohpohu alınca hoşuna gidiyor ama bu orta ve uzun vadede yine senin huzuruna etki ediyor deyin. Kayın aileye de karı koca arasına yılan bile girmez, ben geldiğim yerde böylesini görmedim, bizim orda korkarlar aman yuva yıkıcaz Allah'ın karşısında nasıl hesap veririz derler deyin. Bu eski kafalı insanlar korkar böyle şeylerden. Gelinin onları ailesi ile kıyas etmesine de uyuz olurlar. 🤣 Ataerkil insanları kendi silahlarından vurunca bi başka güzel oluyor. Sessiz halletmeyin, siz de sağda solda konu komşu önünde imalı laflar edin. Gideceği yere gider o. Elalemden öcü gibi korkar bunlar. Siz bi şekilde bu adamla evli kalmak istiyorsanız yılanlığı öğrenmeniz lazım. Bayılıp ayılmaya mı başladılar, çıkarın şeker ölçeri tansiyon ilacını, arayın ambulansı, bikaç yaparlar vazgeçerler. 😂 Şu alıklığı atın üstünüzden artık, gözü açın.
Ya katip ne akıllı kadınsın, burcunu çok merak ediyorum ama tahminlerimi söylemek istiyorum 😅 Akrep, koç, başak, aslan , yengeç, tutturdum mu bilmiyorum 🤣 Allah aşkına burcun ne 😆

Başkası olamazdı zaten 😍 Koç kadınlarına hayranım , hem dürüst hem zeki hem de sabırsız ve sinirliler, biraz aslan burcuna benzerler lakin aslan daha duygusaldır, koç gerçek bir liderdir , aslan da liderlik yapmayı sever lakin koç bu işin patronudur, koç insanları gerçekten samimi ve dürüstler ❤ Hissetmiştim inan ...

Başkası olamazdı zaten 😍 Koç kadınlarına hayranım , hem dürüst hem zeki hem de sabırsız ve sinirliler, biraz aslan burcuna benzerler lakin aslan daha duygusaldır, koç gerçek bir liderdir , aslan da liderlik yapmayı sever lakin koç bu işin patronudur, koç insanları gerçekten samimi ve dürüstler ❤ Hissetmiştim inan ...
Liderlik kısmı hariç, insanla uğraşmaya o kadar tahammülüm yok.

Liderlik kısmı hariç, insanla uğraşmaya o kadar tahammülüm yok.
Liderlik vasfına sahipsin ama , bıkmış olduğun için ilgini çekmiyor ama potansiyelin yüksek, insanları tanırken burçlarını ve yükselenlerini sormak bende takıntı oldu , çocukluktan beri astroloji ile ilgiliyim , şimdiye kadar hiç yanıltmadı, eşimi bile öyle seçtim 🤣Neyse belki başka bir başlık altında yine seni darlarım 🤣🤭 konuyu dağıtmayayım daha fazla , son söz olarak tüm kayın aileler kapatılsın 😤

Kayınpederiniz oldukça çiğ ve ucuz bir adam...muhatap olmayın onun yüzünden esinizlede aranızı bozmayın dik durun cevap bile vermeye tenezzül dahi etmeyin...hatta söylediklerini tiye alıp dalga geçin biliyorum büyük psikoloji isteyen bir durum mademki tayine kadar birarada olacaksiniz siz onu sinir edin kizdiginizi belli etmeden alay edin...
Güzel cevaplar vermişsiniz ...21 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum ..
Asla eşinizle onlar yüzünden tartışmayın eltinize vs.malzeme vermeyin bırakın mutlulugunuzu cekistirsinler...

O hangi konu ya, mezarlikta nisanliyla karsilasmali falan, ben niye hatirlayamadim????

Bayramdi sanirim burdaki bir uye arkadaş mezarliga gidecekti aile bireylerinden birisi vefat etmisti. Nisanlisida son gun biz mezarliga kendi ailemle tek araba baska bir mezari ziyarete gideceğiz diyerek plani degistirmisti. Arabada yer kalmiyordu o üyeye. Nisanlisiyla mezarlikta karsilasiyolardi, arabada yer varmis meger. Kadina 273772 kez bu adamla evlenme dedik. Evlendikten sonra belki 1 ay bile gecmeden bosanmak istiyorum diye konu acmisti

Bayramdi sanirim burdaki bir uye arkadaş mezarliga gidecekti aile bireylerinden birisi vefat etmisti. Nisanlisida son gun biz mezarliga kendi ailemle tek araba baska bir mezari ziyarete gideceğiz diyerek plani degistirmisti. Arabada yer kalmiyordu o üyeye. Nisanlisiyla mezarlikta karsilasiyolardi, arabada yer varmis meger. Kadina 273772 kez bu adamla evlenme dedik. Evlendikten sonra belki 1 ay bile gecmeden bosanmak istiyorum diye konu acmisti
Rockavril. Pazartesi günü üyelik iptali yapmış.

Arkadaşlar merhaba. Akşam kaynanamgile yemeğe yukarı çıktım. Eşim iş gereği evde yoktu ben yalnız gitmek zorunda kaldım. Yemekten sonra ben eltim kayınpederim kaynanam balkonda çay içiyorduk o sırada telefonum tam elimden düşüyordu tesadüf önümdeki sehpanın üzerine düştü balkon hep fayans yere düşse kesin kırlırdı çünkü kırılmaz camı yoktu kaynanam da aman kızım valla düşseydi kırılırdı dedi aynen anne valla dedim. Çünki telefonm daha çok yeni. Neyse o sırada kayınpederim birden bire bir şey olmz oğlum yenisini alır dedi. Evt baba alır tabi neden almasın ki dedm. Evt seni almış bi telefon mu alamayacak nasl olsa sen telefondan daha ucuzsun dedi bana. Bende madem ucuzdm niye aldın beni oğluna diye sordm. Ben almadım ki seni oğlum aldı bak ben kınana da gelmedim diğer iki gelinimi istedim gittim aldım düğünde ama gelip seni aldım mı hayır. Bende isabet olmuş senin gelip gelmemenn nasıl olsa bir şeyi değiştirmeyecekti nasıl olsa sonuç olarak oğlun beni isteyerek aldı mı aldı dedim siz sonuca odaklanın diye cevap verdm. Ardından elimdeki çayı bıraktm evime indim. Gerçekten o kadar çok zoruma gitti ve üzüldm ki o sırada eltim kıs kıs gülüyordu. Hani benim bu adama bir saygıszlgm olsa tm dicem eviliğimin başından beri sürekli böyle laf sokmalar tavrımı ortaya koyunca da aman şaka yapıyor takılıo senle bilerek ugrasmayı seviyor dediler sürekli. Ama bu akşam ki söyledikleri gerçekten artık bardagı taşıran son damla oldu. Tepkimi ortaya koyup bi daha da yukarıya çıkmayı düşünmüyorum çünkü bunu yapmaya devam edersem egr kendime olan saygımı yitiririm.ve ben bunu bana yapılan bir hakaret olarak kabul ediyorum. Gerçekten siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar nasıl bir tepki gösterirdiniz?
Namussuz herif. Gevsek. Karakteri olsa gelin şereftir kendi namusuna kapisindaki aile bireyine ucuz diyor.

Arkadaşlar merhaba. Akşam kaynanamgile yemeğe yukarı çıktım. Eşim iş gereği evde yoktu ben yalnız gitmek zorunda kaldım. Yemekten sonra ben eltim kayınpederim kaynanam balkonda çay içiyorduk o sırada telefonum tam elimden düşüyordu tesadüf önümdeki sehpanın üzerine düştü balkon hep fayans yere düşse kesin kırlırdı çünkü kırılmaz camı yoktu kaynanam da aman kızım valla düşseydi kırılırdı dedi aynen anne valla dedim. Çünki telefonm daha çok yeni. Neyse o sırada kayınpederim birden bire bir şey olmz oğlum yenisini alır dedi. Evt baba alır tabi neden almasın ki dedm. Evt seni almış bi telefon mu alamayacak nasl olsa sen telefondan daha ucuzsun dedi bana. Bende madem ucuzdm niye aldın beni oğluna diye sordm. Ben almadım ki seni oğlum aldı bak ben kınana da gelmedim diğer iki gelinimi istedim gittim aldım düğünde ama gelip seni aldım mı hayır. Bende isabet olmuş senin gelip gelmemenn nasıl olsa bir şeyi değiştirmeyecekti nasıl olsa sonuç olarak oğlun beni isteyerek aldı mı aldı dedim siz sonuca odaklanın diye cevap verdm. Ardından elimdeki çayı bıraktm evime indim. Gerçekten o kadar çok zoruma gitti ve üzüldm ki o sırada eltim kıs kıs gülüyordu. Hani benim bu adama bir saygıszlgm olsa tm dicem eviliğimin başından beri sürekli böyle laf sokmalar tavrımı ortaya koyunca da aman şaka yapıyor takılıo senle bilerek ugrasmayı seviyor dediler sürekli. Ama bu akşam ki söyledikleri gerçekten artık bardagı taşıran son damla oldu. Tepkimi ortaya koyup bi daha da yukarıya çıkmayı düşünmüyorum çünkü bunu yapmaya devam edersem egr kendime olan saygımı yitiririm.ve ben bunu bana yapılan bir hakaret olarak kabul ediyorum. Gerçekten siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar nasıl bir tepki gösterirdiniz?
Asıl ucuz kendisi. Hadsize bak ya ne cüretle sizinle böyle konuşabiliyor. O eltiniz de basit biri olacak ki kıs kıs gülmüş salak. Aynı sözler kendisine söylense böyle sırıtabilir miydi acaba? Kayınvalidenizin sessiz kalması da ayrı bir olay. Bu konuşmadan inşallah eşinize bahsetmişsinizdir.

Öncelikte mal değiliz alınıp satılmıyoruz.
kayınpeder için oha demek istiyorum şaka olsa bile böyle bir şaka yapılmaz saygısız adam.
Bir telefon kimseden önemli değil siz iyi olun sağlığınız yerinde olsun mal alınır kırılır atılır me olacak.
Bu dedikleri şaka değil şaka adı altında bildiğiniz gerçekler bence.
Eşinize anlatın onlar anlatmadan ve taşınmaya çalışın çünkü öyle oldukça mutlaka yüz göz olacaksınız eltiler nerde oturuyor aile apartmanı mı bu?

Tamam ben hatırladım o uyeyi, katip'te yazmis. Ama bu hikayeyi bilmiyordum.

Öncelikte mal değiliz alınıp satılmıyoruz.
kayınpeder için oha demek istiyorum şaka olsa bile böyle bir şaka yapılmaz saygısız adam.
Bir telefon kimseden önemli değil siz iyi olun sağlığınız yerinde olsun mal alınır kırılır atılır me olacak.
Bu dedikleri şaka değil şaka adı altında bildiğiniz gerçekler bence.
Eşinize anlatın onlar anlatmadan ve taşınmaya çalışın çünkü öyle oldukça mutlaka yüz göz olacaksınız eltiler nerde oturuyor aile apartmanı mı bu?
Hayır eltilerim burda oturmuyor ikiside farklı farklı yerlerde ler aynı binada aile olarak sadece ben ve onlar varız

Asıl ucuz kendisi. Hadsize bak ya ne cüretle sizinle böyle konuşabiliyor. O eltiniz de basit biri olacak ki kıs kıs gülmüş salak. Aynı sözler kendisine söylense böyle sırıtabilir miydi acaba? Kayınvalidenizin sessiz kalması da ayrı bir olay. Bu konuşmadan inşallah eşinize bahsetmişsinizdir.
Bahsettim

Ben burayı çok uzun yıllardır kullanıyorum. Hayatımın dönüm noktası kararını burdaki yorumlarla aldım ve şuan diyorum ki ne gerizekalıymışım iyi ki dinlemişim. İnsan bazen gerçekten gözü görmüyor akıl tutulması yaşıyor.

Çok şey öğrendim, fark ettim akıllı kadınlar sayesinde iyi ki varsınız 🥰 hâlâ da okuyorum bak kim ne diyor kafa veriyorum bi görüş bakış oluyor

Ya sadece dediğinize ithafen . Allahım size sabır versin . Eşiniz içinde doğru düşünme mantığı şahit değil umarım kandırılmaz. Ama gerçekten böyle bir laf ... çok ağır ya örneklendiremedim bile . umarım Bu hayatta en güzel şeyler seni bulur ve böyle insanlarla daha fazla iletişim kurmazsın . Yazıklar olsun böyle insanı doğuran yetiştiren aileyede anneyede ... Böyle evlat yetiştiren kim varsa 2 yakası bir araya gelmesin . Nefret ediyorum . Bu kadar karektersiz insanları görmekten nefret ediyorum . Adalet olmalı erkek veya kadın ayırmadım asla . Ama adalet kimseye böyle birşey söylenmez .
Yemn ediyorum hakaret davası açsam yeridir

X