Kayınpeder sorunsalı..

Birde ne olmuş konuda ya ilk sayfalarda gayet mağdur olarak yorumlar vardı sonra konu neden konu sahibine döndü habdhdh

Oğluyla gelininin birbirini severek evlenmesini çekemiyor mu acaba diye düşündürdü bu bana. Ortada çekememezlik varsa mutlu olun çünkü hasetçi insan hep mutsuzdur. Yani sizi mutsuz etmek için çabalayan kişinin kendisi asıl mutsuz kişi. Ama hasetçi insan aynı zamanda en tehlikeli insandır da. Eşinizle aranızı açmaması için dikkatli olun. Onu kavga sebebi falan yapmayın. Kendi içinizde mutlu olup onunla muhatap olmayı en asgari düzeye indirin. Sakince ve vakarlı bir şekilde yapın bunu ki size karşı koz olarak kullanabileceği bir şey de bulamasın. Hep benim dediğim olacak demiş ve bunu diğer çocuklarında uygulamış, siz de uygulayamamış, canının sıkıntısı ondan olabilir. Dengeli bir mesafe. İlle de mesafe.
Ayrıca siz eşinizle kötü olunca zafer kazanacak ve oğluna "Bak ben sana demiştim, bu kızı alma demiştim, gördün mü, dediğim çıktı" diyecek. Asla eşinizle kötü olmayın.

Ben böyle birini duymuştum: Oğlan bir kızı istemiş neredeyse tüm aile olmaz demiş, ısrar edince düğün olmuş ama oğlan tarafı kızı hala istemiyor, sonuç boşanma olunca ailede veya akrabalardaki diğer insanlar da oğullarına şu telkini yapmaya başlamışlar, "Bak ailenin beğenip seçtiği değil de kendi beğenip seçtiğin kızla evlenirsen sonun onun gibi olur" Bu telkini duyan oğul da ailenin seçtiği kızla evlenmeyi düşünüyordu, kızı sevmese bile.

O nedenle, o babaya bu zaferi yaşatmayın. Onlara zerre aldırış etmeden yaşamayı ve mutlu olmayı ilke edinin.

Ayrıca siz eşinizle kötü olunca zafer kazanacak ve oğluna "Bak ben sana demiştim, bu kızı alma demiştim, gördün mü, dediğim çıktı" diyecek. Asla eşinizle kötü olmayın.

Ben böyle birini duymuştum: Oğlan bir kızı istemiş neredeyse tüm aile olmaz demiş, ısrar edince düğün olmuş ama oğlan tarafı kızı hala istemiyor, sonuç boşanma olunca ailede veya akrabalardaki diğer insanlar da oğullarına şu telkini yapmaya başlamışlar, "Bak ailenin beğenip seçtiği değil de kendi beğenip seçtiğin kızla evlenirsen sonun onun gibi olur" Bu telkini duyan oğul da ailenin seçtiği kızla evlenmeyi düşünüyordu, kızı sevmese bile.

O nedenle, o babaya bu zaferi yaşatmayın. Onlara zerre aldırış etmeden yaşamayı ve mutlu olmayı ilke edinin.
Zaten adamın amacı bu. Ben çok şahit oldum biz eşimle iyiyken adam bildiğin kuduruyor ya benm aklım almıyor hangi baba evladının mutsuz olmasını ister. İnanın biz bi ara eşimle tartıştkk diye kp kaç defa yüzüme vurmuştu gülerek ben o an anladım ne mal olduğunu. Akşam saatlerinde eşim benden önce çıktı dışarıya onun başka benm başka planm vardı ama dışarda buluşacaktk sonradan. Ben süslendm püslendm çıktım kp kv ve iki eltim balkonda oturmuş çay içiolardı hiç bakmadım bile. Kv seslendi aa kızım istiyorsan özlem de seninle gelsin diye.(özlem dediği de eltimin kızı) hayır özlem falan gelmesn benimle dedm ondn sonra hiç bir şey diyemediler çıktm gittm. Eşimin kuzeniyle buluştk bir şeyler içtik sonra eşim geldi katıldı bize beraber eve döndük biz eve girerken halen oturuyorlardı balkonda bize baktılar. Hiç oralı bile olmadım

Hamilesin üzülme, çok üzüldüm bunu yazmana. Bazen sert yazıyorum ben de böyle konulara ama insan üzülüyor genç yaşta bu saçma insanlarla uğraşıyor kadınlar diye. Keşke daha hafif şekilde anlatabilmenin bir yolu olsa da anlatsak sana. Çocuk için bir iki yıl en azından aynı evin içinde tanısan iyiydi ama olmuş artık Allah nasip etmiş, eşinle otur konuş o apartmandan taşınmakla işe başlayın. İkincisi eşine haftada 1-2 gün çıkabileceğini, kalan günlerde kahve alışkanlığını bırakmasını, ikinizin de sorumluluğunda olan bir can taşıdığını iyice anlat. Umarım anlayacak vicdanlı biridir ve evine eşine çocuğuna sahip çıkar.

Doğumdan sonra bir süre kendi ailem ile kalacagm zaten seneye haziran ayında tayincyz diye sabrettm ama artık ona bile gücüm kalmadı
Kapat kapıni evinde otur. Eşinde görüşme demiş ne güzel. Bebek olunca vaktin hep onunla geçecek zaten, kimseyle işin olmaz. Haziranda da çıkar gidersin. Durumun kolay değil anlıyorum ama şuan hamile halinle taşınmaya kalkmanda saçma olur.

Doğumdan sonra bir süre kendi ailem ile kalacagm zaten seneye haziran ayında tayincyz diye sabrettm ama artık ona bile gücüm kalmadı
O tayinden vazgeçmesin de. Kesin bir şekilde mutlaka başka bir ile tayin aldır:
Ve bundan sonrasında da mutlaka adamla selamı sabahı kes.
Başka ile gidince yatılı gitmen gerekecek çocuğun büyüyüp sensiz gidecek yaşa gelene kadar o zaman da uzak dur.
Benim kayınpederim de dangalak adamın tekidir. Oğlum 1 yaşlarındayken tartıştık. Başka şehirde olunca senede iki kere beşer gün görüyorum nursuz suratını. O günden beri evine gitsem de merhaba bile demem. Bayramda bile bayramlaşmam. İnan benle konuşamadığı için kavga da edemiyor daha çok kuduruyor. Yapacağın şey görmezden gelmek. Ben daha az gidiyorum hiç aramıyorum. Ve senede on gün de asla merhaba bile demiyorum. Gerçekten kafam mis gibi rahat küstüm küseli

Hamilesin üzülme, çok üzüldüm bunu yazmana. Bazen sert yazıyorum ben de böyle konulara ama insan üzülüyor genç yaşta bu saçma insanlarla uğraşıyor kadınlar diye. Keşke daha hafif şekilde anlatabilmenin bir yolu olsa da anlatsak sana. Çocuk için bir iki yıl en azından aynı evin içinde tanısan iyiydi ama olmuş artık Allah nasip etmiş, eşinle otur konuş o apartmandan taşınmakla işe başlayın. İkincisi eşine haftada 1-2 gün çıkabileceğini, kalan günlerde kahve alışkanlığını bırakmasını, ikinizin de sorumluluğunda olan bir can taşıdığını iyice anlat. Umarım anlayacak vicdanlı biridir ve evine eşine çocuğuna sahip çıkar.
Başka ile gidince yatılı gitmen gerekecek çocuğun büyüyüp sensiz gidecek yaşa gelene kadar o zaman da uzak dur.
Benim kayınpederim de dangalak adamın tekidir. Oğlum 1 yaşlarındayken tartıştık. Başka şehirde olunca senede iki kere beşer gün görüyorum nursuz suratını. O günden beri evine gitsem de merhaba bile demem. Bayramda bile bayramlaşmam. İnan benle konuşamadığı için kavga da edemiyor daha çok kuduruyor. Yapacağın şey görmezden gelmek. Ben daha az gidiyorum hiç aramıyorum. Ve senede on gün de asla merhaba bile demiyorum. Gerçekten
kafam mis gibi rahat küstüm küseli

Benim kayınpederim de dangalak adamın tekidir. Oğlum 1 yaşlarındayken tartıştık. Başka şehirde olunca senede iki kere beşer gün görüyorum nursuz suratını. O günden beri evine gitsem de merhaba bile demem. Bayramda bile bayramlaşmam. İnan benle konuşamadığı için kavga da edemiyor daha çok kuduruyor. Yapacağın şey görmezden gelmek. Ben daha az gidiyorum hiç aramıyorum. Ve senede on gün de asla merhaba bile demiyorum. Gerçekten kafam mis gibi rahat küstüm küseli
Bi ara uzatacagım diyordu bende uzatacaksan bile evimi burdan taşıyacaksn demiştim ondan sonra kendisinin ailesi ile sorunları olmuştu şuan kendisi gidecegiz diyor. Buraya yakın yerleri yazacağım diyor ama o kadar çok dua ediyorum ki inşaallah burdan en uzak yer çıkar diye benm gönlüm ferah biliyorum ki Rabbim sesimi duyuyor beni görüyor. Eğer eşim devam ederse burda kalacagız derse de ben kesin bir şekilde boşanır yoluma bakarım hayatımın geri kalanını mahfedemem

Oğluyla gelininin birbirini severek evlenmesini çekemiyor mu acaba diye düşündürdü bu bana. Ortada çekememezlik varsa mutlu olun çünkü hasetçi insan hep mutsuzdur. Yani sizi mutsuz etmek için çabalayan kişinin kendisi asıl mutsuz kişi. Ama hasetçi insan aynı zamanda en tehlikeli insandır da. Eşinizle aranızı açmaması için dikkatli olun. Onu kavga sebebi falan yapmayın. Kendi içinizde mutlu olup onunla muhatap olmayı en asgari düzeye indirin. Sakince ve vakarlı bir şekilde yapın bunu ki size karşı koz olarak kullanabileceği bir şey de bulamasın. Hep benim dediğim olacak demiş ve bunu diğer çocuklarında uygulamış, siz de uygulayamamış, canının sıkıntısı ondan olabilir. Dengeli bir mesafe. İlle de mesafe.
Evt aynı onu tarif ettiniz. Herkesi yönetmeye çalışıyor ama benimle baş edemiyor ben dinlemiyorm onu kaldı ki öyle bir insanı asla dinlemem de. Diğer iki eltim kapalılar mesela ama ben değilim diye kv bi ara eşimin yanında baban bak burcu benm sözümü çiğniyor başı açık geziyor demişti eşimde benm karım değilmi istediğini giyer demişti çok hoşuma gitmişti o zaman eşimin o şeklde arkmda durması o gün bugündür kv sesini çıkaramadı. Benm anlatmak istediğim kp büyüğünden tut küçügüne kadar herkesi yönetmeye çalışıo ama bi bana sözünü geçiremio

Aman özrü de ona kalsın. Özür dilemesin ki ne ben onun o suratını göreyim ne de o beni görsün madem ki öyle..
Boşver eltileri falan çek kapını evde kendine başka bi uğraş bul hobi edin ders çalış eğitim al kitap oku yürüyüş yap arkadaş edin bırak gitme evlerine sen kocanla çocuğunla mutlu olmaya bak. Çıkar onları hayatından muhatap olma hele bu konunun üstüne. Kayınvalide sonradan arama falan yapmadı anlaşılan. Ya da yanına gelebilirdi.

Aman özrü de ona kalsın. Özür dilemesin ki ne ben onun o suratını göreyim ne de o beni görsün madem ki öyle..
Her aradıklarında koştur koştur gitmeyeceksiniz. Kaynana çağırıyosa evvel kocasının çenesini kapasın sonra yüzü olsun. Çağırıp çağırıp kocasına hırpalatıyor, ağzını açıp gık demiyor, ne b.k yemeğe çağırıyor, zevk alıyor da olabilir. Evlerinde oturmanız sizi borçlu kılmaz, siz keyfiyet orda değilsiniz, oğullarına sorsunlar o evin hesabını, sonuçta adam nereye siz orayasınız. Gelinleri başkası da olabilirdi ama oğulları belli, bi hesap varsa onunla görecekler. Kabul göreyim sevileyim diye yırtındıkça değeriniz düşüyor, bunu yapmayın. Eşiniz sizin aileniz için bu kadar hakareti sineye çekmez. Alın kızınızı koyun çuvala diye alır kapılarının önüne atar. Siz niye çekiyorsunuz babası ev verdi diye mi? Ne münasebet yani. Herkes kendi delisini zaptetsin.

X