Kayınbabamın para istemesi

Kayınbabasına göre el kızıymış, kocasına göre değil. Adam bunu kast etmiş orada. Yersen.
Sizin ne halt yiyip yiyeceğiniz cidden umrumda değil. Eşimle aramdaki sevgi bağı belli. Cımbızlayıp cımbızlayıp önüme sürüyosunuz şaka gibisiniz. Laf arasında geçmiş bi şey ne amaçla dediğini de bildiğim bi şey. Size laf anlatılmaz bana yazık

Eski tekniklerde kalmışsınız herhalde. Gayet de güzel duruyor ekim işlemi.

Valla yanlış anlaya anlaya oraya buraya çeke çeke bi hal oldu insanlar. Ben eşimin niyetini biliyorum başkalarının bu konuda ne dediği önemli değil.
Balayına falan gittik çok şükür.
Evet kpederin para yönetimi yok. Yani işleri iyiyken bile ev falan almamış. Daha çok yarını düşünmeden o günü yaşayan bi insan o yüzden birikimi malı vs yok. Eşim bu konuda da çok sıkıntı yaşamış. Hep yardım da etmiş öğrenciyken bile.
Bize sormadan direkt bizden de alacağını düşünerek böyle bi işe kalkışmasına sinir oldum ben de .

Birikimimizi kimse bilmiyor. Kpeder kendisi vardır diye düşünerek bu miktarı istiyor.

Aynen aynen alt tarafı devlet okuluna yollamışsın o değilse konu ne ?yediği içtiği giydiği mi hesap edilende büyüyünce çocuğun hayatını hiçe sayıp beklenti içine giriyorlar
Ki benim eşim üni okurken burs parasıyla bile ailesine katkısı bulunmuş birisi.

Parayı vermek istemediğiniz için neredeyse bütün yorumlara direnmişsiniz. Belli ki vermeyeceksiniz. Sorun ne anlamadım.
Burdaki herkes ver dese de haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz.
Bence önce doğru düzgün konumu okuyup sonra yorum yapsaymışsınız. Ben size "parayı vereyim mi vermeyeyim mi" diye sormuyorum. Zaten vermeyeceğim. Konu bana gelirse benim konuşmam gerekirse ne yapmalıyım ne etmeliyim diye sordum. Gayet de haklıyım zaten. Yeni evli olduğumuzu o kadar borç ödediğimizi bilip bizim paramızı da hesaba katarak arabasını yükseltmek istemeseydi.

Ben sizi haklı buldum. Zaten paranız yok bir de araba modeli yükseltmek için para vermek hiç akılıca değil. Hastalık vs. olur verilir tabiki ama böyle zevk için borç para verilmesine ben karşıyım. Aile de olsa bu nedenle borç ödediğinizi bilerek para istiyorsa sizi pek de düşünmüyor demektir.

Yazı çok uzundu kaçırmış olabilirim siz evlenirken bu insanlar size yardım etmedi mi?

Bakın şöyle düşünüyorum ben bugünün yarını var borç olmaz aile arasında olsa bile ödenir o kadar zaman büyüttüler eşinizi bu insanlar üç beş kuruş lafı olmamalı.
Şimdi vermezsiniz yarın bir gün çocuk olur dersiniz bakın benim çocuğuma öyle insanın işi görülmez

Biz bu adamlarla tercihlerimiz doğrultusunda evlendik anasını babasını kabul ettik kendi ailemiz gibi görmemiz lazım.
Bir anlık yükselme ile kendinizi doldurmayın
Sizi tanımam bilmem ama bir arkadaş olarak destek istemişsiniz ben böyle düşünüyorum yarın bir gün sizin aileniz isterse eşinizle diyologa girecek yüzünüz olsun üzmeyin eşinizi bence verin çalışıyorsunuz ikinizde

Evlenirken eşimin ailesinden bir beklentim olmadı. Düğün eşya tüm her şeyi eşimle biz yaptık. Borçlarımız da bu yüzden var. Nişanlılıktan itibaren başladık borç ödemeye.7 ay nişanlı kaldık 7 aylık evliyiz daha borçlarımız devam ediyor.
Benim ailemin hali vakti yerinde. Ki babam bana araba verdi düğün hediyesi olarak. İlerde isteme durumları olacağını düşünmüyorum. Zaten benim derdim parayı vermemek değil, şu an o parayla bizim plan yapmış olmamız. Planımız olmasaydı böyle sorun olmazdı. Ve en önemlisi bize daha danışmadan direkt parayı alırım diye düşünüp arabasını satması

Kayinpederiniz isterse eğer para araba kredisi diye bir kredi çeşidi olduğunu söyleyin. Ben çekmiştim 0.79 la gayette uygun.Ama şöyle bir şey eğer çocuklarından alırsa ödemek kendi kararı canı isterse ödemeyebilir ama bankaya heray tıpış tıpış ödeme yapmak zorunda çünkü arabaya ipotek koyuyor banka.Ben 190 bin çekmiştim arabamı yükseltirken.Birde olmayan bir para ortada dogru duzgun bir parada yokken.Simdiden arabayı sattiysa bayağı zarar edecek alana kadar anlaşılan genelde hep fiyatlar yükseliyor çünkü.Hic karışmayın normal insanlar gibi gidip araba yada ihtiyaç kredisi çeksin.O zaman geri ödeme yapmak zorunda.

bende diğer üyeler gibi düşünüyorum el kızı lafına takmamanız ilginç. artık o aileye girdiniz. onların soyadını taşıyorsunuz el kızı denmesine ben olsam alınırdım. o ne demek derdim. yarın bir gün bu aileye torun vereceksiniz onların soyadını taşıyacak ama siz el kızı olarak mı kalcaksınız. ne saçma bişey böyle.
neyse konuya gelecek olursak kp niz oğluna ve kızına mı güvenmiş araba için. yoksa parası bir üst model almayıversin. ben olsam vermezdim ki zaten borç ödüyormuşsunuz. bu yeni evlenende para olur mantığıyla para istemek bana aç gözlülük gibi geliyor. hastalık olur tamam dersin de. neymiş üst model araba alacakmış. lüksü için yeni evlenen çiften para istiyor. ayıp yani. neyse eşiniz halletmiş zaten siz çok muhattap olmayın. kredi çeksin çok istiyorsa.

Ne demek el kızıyım sen iyi misin ? Böyle düşünerek nasıl baba diyorsunuz kayınpedere. Ya da eşinize nasıl güveniyorsunuz. Sonuçta el.

Eşim bekarken bana el kızı demişti. Annesinin dolduruşu ile olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Ben 1 hafta konuşmamıştım. Şimdi bana birak el kızı demeyi konusunu dahi açamıyor.

Hocam siz evlendiniz. Artık evli bireylersiniz. Aranızda kan bağı yok evlilik bağı var. El olmamak için biyolojik bağın mı bulunması gerekiyor ? Bazen çok yakın arkadaşlarımız bile akrabalardan iyi çıkıyor. El diyor muyuz ? Demiyoruz. Ben bu lafa gıcık olduğum için önce bunu yazmak istedim

Ben kayınpedere baba demiyorum. Demeyi de düşünmüyorum. Benim bi babam zaten var. O benim eşimin babası ben de buna göre saygı ve sevgimi koruyorum. Bu tarz artık aile olduk lafları bana hitap etmiyor. Bu yüzden el kızı lafına alınmadım çünkü evet zaten öyleyim. Ve de eşimin söyleme niyetini beni ne kadar sevdiğini biliyorum. Kavgada söylenmiş bi söz değil bu.

Ben hayret ettim gerçekten.

Ne kadar süredir evlisiniz ?

Eşim bu lafı kavga anında falan söylemedi ki alınayım. Ve evet ben el kızıyım kpeder benim babam değil, kendi kızıymışım gibi benden borç isteyemez. Ben mesafemi koruyan bi insanım anne ya da baba da demiyorum eşimin ailesine. Eşimin beni ne kadar sevdiğini el olarak görmediğini de bildiğim için takmadım kafaya.
Geri kalan söyledikleriniz için teşekkürler.

El kızı lafını kavga anında falan söylemedi. Ben kendim mesafeli bi insanım ve evet zaten el kızıyım eşimin ailesi için bi yerde. Kendi fikriyatım zaten böyle. Mıç mıç samimi bi insan değilim. Biz eşimle biriz, elbette el değiliz birbirimize. Çok da iyi aramız. Bu yüzden takmadım.
Diğer konuda beni anladığınız için teşekkür ederim

7 aydır evliyiz. Düğün zamanı biraz sürtüşsek de şu anda eşimin ailesiyle aram gayet iyi. Arada bi soğukluk kötülük yok yani iyi anlaşırız. Ama ben mesafemi koruyan bi insanım.
Anlıyorum. Bende neredeyse 2 yıldır evliyim. 7 aylık evli iken aynen sizin gibi düşünüyordum. Gerçekten bazı şeyler zaman istiyor çünkü. Kendi düşüncelerimi paylaşacağım sadece.

Sizin 12bin tl olan birikmişinizi zannetmeyin ki kp veya kayınbilader bilmiyor. Emin olun haberleri vardır ve yine emin olun size güvenerek arabayı satıp yeni araba alacaklardır. Eşiniz sizi öne sürerek para vermedi. Beni el kızı ile tartışmaya sokmayın dedi. Yani oda para vermeyi istemiyor. İlerde ya verirse ? Ya siz el kızı olduğunuz için sizi önemsemez ise ? İhtimali yok mu ? Pek tabi var.

İkinci bir meseleyi şöyle anlatayım , eşim evimize 5 kilo süt aldı. Eşim eltim ve kvye de sordu size de alayım mı diye ? Kv benim var demiş. Eltim de bana al demiş. Biz aldık getirdik. Sütleri mayaladık yoğurt yaptık. Kv sordu ki yoğurt oldu mu ? Evet dedim anne oldu. Sonra sizin yoğurt nasıl oldu dedim ( onun süt almadığını bilmiyorum ) dedi ki siz bana süt vermediniz ki. Ben almadım süt dedi. Nasıl yani size almadılar mı dedim ? Yok dedi. Sonra kendisi açıkladı “ Ben dedim ki kendi kendime 1 lt sen verirsin 1 lt de eltin verir 2 lt bana yeter oda siz hiç vermediniz” dedi.

Dolapta sütün yarısını kaldırmıştım. Çıkarttığım gibi ikinci gün kapısına koydum. Al anne sana süt getirdim diye. Bu işler böyle başlıyor. Zamanla burada ki kadınların ne demek istediğini anlayacaksınız. Çok yeniyiz siz de bende. Ama siz el kızısınız yarın öbür gün onların onayladığı bir şeye siz hayır diyin , bakalım kocanız ilk olarak kimi tutacak ? El kızı olarak sizi mi yoksa ailesini mi ?

Bir ömür boyu mutluluklar

Eşim beni başının üstünde taşıyan birisi. Beni asla el kızı olarak da görmez. Orda babası para istemesin artık kendisinin de ailesinin olduğunu fark etsin diye söylüyor böyle bi şeyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…