Kasım Ayında Çift Çizgiyi Görmek İsteyenler!

hadi insallah bu ay gecen aydan daha cok hamile haberleri aliriz simdiden Rabbim herkesin gönlüne göre versin aralik ayi Hamilelerle dolsun tassin Rabbim dualarimizi kabul etsin insallah

sevdecim sendende Allah bin razi olsun hepimizin ismini teker teker yaziyorsun:KK71:
bu arada bu dua sendenmi bilmiyorum ama cok güzel bir dua Rabbim dualarimizi geri cevirmesin. Amin

Amin canım. Allah cümlemizden razı olsun. Bu listeyi severek hazırlıyorum. Birbirimize ettiğimiz duaların işe yarayacağını ve bu ay da güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Sabırla ve dua ile bekliyorum. :KK71:

sevde bilge canım kasımda vardım aralıkta yokum kız 15 aralık ekle bir zahmet canım...bol hamişli bir ay olur inşallah yüce mevlam ne derse o olur...:KK49:

8 aralık benide ekleyin kızlar... niyeyse benim bu aydan ümidim yok ama kısmet deyip bekliyorum artık..

:nazar:Maşallah Listesi:nazar: (Kasım Ayı Dua Liste'sinde yer alıp hamile olduğunu öğrenen sevgili anne adaylarımız)
1. goks3l:nazar:
2. winx perisi:nazar:
3. serap bilbey:nazar:
4. senemcim:nazar:
5. orlistat:nazar:
6. melisa87:nazar:
7. teacher60:nazar:
8. Oyaz_08:nazar:
9. elfy:nazar:
10. naciye00:nazar:
11. melisax:nazar:
12. tavas:nazar:
13. aysag:nazar:

Aralık Ayı Dua Listesi

1. arzum66 - 1 Aralık
2. sudecan2 - 6 Aralık
3. mevr - 7 Aralık
4. hstc - 8 Aralık
5. beteray - 10 Aralık
6. alle - 10Aralık
7. golge_cicegi - 10 Aralık
8. exporter - 13 Aralık
9. _ebru32 - 14 Aralık
10. cenova - 14 Aralık
11. gamzemir - 15 Aralık
12. zehra2509 - 15 Aralık
13. minikyaramaz - 16 Aralık
14. soulfly_eu - 18 Aralık
15. SevdeBilge - 20 Aralık
16. sirine - 20 Aralık
17. bananickkalmamis - 26 Aralık
18. landarch - 28 Aralık
19. brsnugur - 29 Aralık
20. kadergonul - 30 Aralık

Bismillahirrahmanirrahim

Allah'ım Sana şükürler olsun Kasım ayında bir dua listesi oluşturmaya başladık ve Sana yalvardık, Senden, bizlere annelik duygusunu tattırmanı diledik ve çok şükür ki bu ayda 13 arkadaşımıza bu güzel nimeti lütfettin. Sana hamd olsun ya Rabb. Dileriz ki hamile arkadaşlarımız hayırlısıyla bebeklerini kucaklarına alırlar. Onları hayırlı birer anne-baba yap ve evlatlarını da önce Sana layık bir kul, sonra onlara layık evlat eyle.

Allah'ım Sana Varis isminin hatrına yalvarıyoruz ki bizlere hayırlı evlatlar ver. Bizleri de anne olmakla şereflendir. En hayırlı zamanda hepimizin bu duyguyu tatmasını nasip et. Hz. Zekeriyya'nın duasını kabul ettiğin gibi bizim de dualarımızı kabul buyur ve bizleri evlatsız bırakma, Sen varislerin en hayırlısısın ya Varis. Ya Musavvir, Ya Bari, Ya Halık... Bütün güzel isimlerinin hatrına bizlere hayırlı evlatlar nasip eyle. Adını Aralık Ayı Dua Listesine yazdıran herkese, en yakın ve en hayırlı zamanda anne olmayı nasip et. Dualarımızı kabul et. Amin.

Günaydın kızlar. Nasılsınız bakalım? Bu ay nedense biraz sakin geçiyor. Kasım ayı çok daha neşeli ve ümitliydik. Bu ay sanki daha karamsarız. Lütfen kara bulutları dağıtalım. Bu ay güzel haberlerini aldıklarımız çok olsun inşallah.

Çalışmalar nasıl gidiyor? :KK34: Ovulasyon günlerinizi boş geçirmeyin.Ovulasyondan önceki 3 gün çok önemliymiş. O bir hafta tam tahmin edemeyeceğimiz için full çalışmamız lazım. :KK9: Az kaldı kızlar, güzel haberleri alınca bu zor günleri unutacağız. O yüzden biraz sabır ve biraz dua...:KK71:

Son düzenleme:
ovulasyondan onceki o önemli günlerde ilişki her gün mü yoksa gün aşırı mı olması gerekiyor? her gün olunca ihtimal artar ama sanırım biraz sperm sayısına da bağlı eğer sayı az ise gün aşırı daha mantıklı.

ovulasyondan onceki o önemli günlerde ilişki her gün mü yoksa gün aşırı mı olması gerekiyor? her gün olunca ihtimal artar ama sanırım biraz sperm sayısına da bağlı eğer sayı az ise gün aşırı daha mantıklı.

Canım yabancı bir kaynaktan okuduğum şu ki; eğer eşinin sperm sayısında bir problem yoksa adet bittikten sonraki hafta 2-3 kez yapıyorsun. Tahmini ovulasyon günün diyelim ki 15.gün. 10-11.günden itibaren çalışsanız ihtimal artıyor. En fazla gebe kalma oranı ovulasyondan önceki 3 günmüş. Yani 12-13-14.günler mesela. 15.gün ovulasyon olan günü de boş geçirmeyin diyorlar. Ertesi gün de 16.gün geç ovulasyon olma ihtimaline karşı yine birlikte olun diyorlar. Sonra yine haftada 2-3 kere devam edin diyorlar. Sebebi sperm kalitesini artırmak. Çok beklemek ve çok sık yapmak da iyi olmayabilir. Sperm sayısında problem yoksa ovulasyon haftasını iyi değerlendirmek gerekiyor. Eğer ovulasyondan önceki 5 gün her gün yaparsan hamile kalma şansın %37. 2günde 1 yaparsan %33. Eğer ovulasyondan önceki 5 gün içinde sadece 1 kere yaparsan da ihtimal 15e düşüyor. İngilterede yapılan bir çalışmanın sonucu bu canım.:KK34:

merhaba arkadaşlar.nasılsınız?aralık ayı dua listeniz hayırlı olsun.rabbim dualarınızı geri çevirmesin ve en hayırlı zamanda sizlerede bu mutluluğu tatırsın inş...

bizde 8.haftamızı doldurduk allahıma şükürler olsun.günler geçiyor gibi gözüksede aslında ilk 3 ay anne için zor bir dönem diyorum.insan bi yandan seviniyor ama diğer yandanda hep korku içinde oluyor.benim şimdilik bi şikayetim yok sayılır.akşamları hafif bi bulantı oluyor.iştahım normal seyrinde.yağlı yemek değilde ekşili salata tarzında şeyler yemek istiyorum.yalnız çok uykum var.akşamları hele erkenden uyuyasım geliyor.ama biliyorsunuz benim bi yaramazım var.uyutmuyor beni.anneee çişim geldi,anneee susadım,anneee burnum aktı,annneeeeee uyumaaaaaa:)))
sürekli oyun oynuyoruz.kardeşi olsada artık onunla oynasalar:)
kızlar şimdi düşünüyorumda nerdeeen nereye diyorum.geriye dönüp baktığımda neler yaşadım ben.ama şimdi...ümitsiz olmayın lütfen.ben evliliğimin 6.ayında başladım tedaviye,6.senesinde alabildim oğlumu kucağıma.ne doktorlardan geçtim.kimisi senin tüp bebekle bile çocuğun olmaz dedi bana.halbuki sorunumuz öle büyütülecek bişi değildi.kendi başarısızlıklarını bizim durumumuza yüklüyorlardı.sonra tedaviyle hamile kalmıştım.iyi hamile kalabilmişin diyen dr.larda gördüm.şimdi ise yüce mevlam keremim 2,5 yaşındayken kendiliğinden hamile kalmayı nasip etti.inş.kucağımada almak nasip olur.sizlerde olacağına inanın lütfen.
bide bi akrabamız var.1,5 senelik evliler.korunmadıkları halde olmuyordu.şimdi oda hamile benimle aynı haftada.tedavisiz üstelik.çok üzülüyordu.düşünün 1,5 senedir olmadı ama sonunda onuda sevindirdi rabbim.hayırlı zaman diye bişey var sanıyorum.sizler birçoğunuz yeni evlisiniz.sonra olunca bu yaşadığınız sıkıntılar aklınıza gelecek ve gülümseyerek hatırlayacaksınız inş.hepinizi öpüyorum.sevgi ve sağlıcakla kalın...

birde benim göğüslerim adetime 10 gün varken ağrımaya başlamıştı.hala çok acıyor.oğlum falan değecek diye ödüm kopuyor.yani anlayacağınız gebelikte göğüs ağrısı oluyor.ovülasyondan 2-3-4 gün sonrasında başlarmış...

Oyaz hoş geldin. İyi olmanıza sevindim. Bize moral verdiğin için de çok teşekkürler. Çok güzel şeyler yazmışsın. Mevlam o kadar büyük ki O'na inanmak ve güvenmek herşeyi hallediyor. Rabbim diledikten sonra kim hayır diyebilir ki? İnşallah biz de en hayırlı zamanda bu güzel duyguyu yaşayacağız ve birbirimize güzel haberi vereceğiz. Umutsuz olmamak lazım. Adet olursak da hemen ovulasyon gününü hesaplayıp o günlerde yine elimizden geleni yapalım. Doktora gitmemiz gerekiyorsa gidelim. Gerekirse başka doktorlara görünelim. Görüş ayrılığına düşebiliyorlar çünkü. Rabbim en hayırlı zamanda versin hepimize.

beteraycım adet mi oldun, test mi yaptın? Hayırdır inşallah?

canım çok hastaydım muayeneye gittik öksürük var doktor akciğer filmi istedi ama röntgen öncesi idrarda gebelik testi yaptı onda da negatif çıktı röntgene de girdim daha 4 gün var adetime

merhaba herkese....
ben bu sabah itibariyle bunalıma girmiş durumdayım. tam bu ay oldu diye düşünmüşken kırmızılar geldi.
ben hünüz hiç dr a gitmamiştim.
3 aydır deniyorudk. belki kendiliğinden olur diye.
ama kırmızılar gitsin dr a gitmaye karar verdim.
tahlil falan mı ister muayene mi eder bilmiyorum ama. zaten korkuyorum hiç gitmedim daha önce. ama bir sorun varsa da öğrenmenin başka çaresi yok.
gerçi 1 yıl korunmasız olmazsa dr a gidin diyorlar ama. ben o kadar bekleyemeyeceğim valla.
ne gibi testler yapıyorlar hiç bileniniz var mı.

merhaba herkese....
ben bu sabah itibariyle bunalıma girmiş durumdayım. tam bu ay oldu diye düşünmüşken kırmızılar geldi.
ben hünüz hiç dr a gitmamiştim.
3 aydır deniyorudk. belki kendiliğinden olur diye.
ama kırmızılar gitsin dr a gitmaye karar verdim.
tahlil falan mı ister muayene mi eder bilmiyorum ama. zaten korkuyorum hiç gitmedim daha önce. ama bir sorun varsa da öğrenmenin başka çaresi yok.
gerçi 1 yıl korunmasız olmazsa dr a gidin diyorlar ama. ben o kadar bekleyemeyeceğim valla.
ne gibi testler yapıyorlar hiç bileniniz var mı.
canım meraba seninle aynıyız bende dün regl odum bizimde 3. denememizdi ve bende hiç doktora gitmedim.bende gitmek istiyorum hatta reglin 2. 3. günü sanırım yumurtlama takibi yapılıyo

Merhaba kızlar,

midem çok kötü ne yersem sanki geri geliyor, sürekli tuvaletteyim.

inş. hamilesindir.6 günün var ama içimden hamileymişsin gibi geçiyor.

Oyaz hoş geldin. İyi olmanıza sevindim. Bize moral verdiğin için de çok teşekkürler. Çok güzel şeyler yazmışsın. Mevlam o kadar büyük ki O'na inanmak ve güvenmek herşeyi hallediyor. Rabbim diledikten sonra kim hayır diyebilir ki? İnşallah biz de en hayırlı zamanda bu güzel duyguyu yaşayacağız ve birbirimize güzel haberi vereceğiz. Umutsuz olmamak lazım. Adet olursak da hemen ovulasyon gününü hesaplayıp o günlerde yine elimizden geleni yapalım. Doktora gitmemiz gerekiyorsa gidelim. Gerekirse başka doktorlara görünelim. Görüş ayrılığına düşebiliyorlar çünkü. Rabbim en hayırlı zamanda versin hepimize.

çok doğru söylüyorsun sevdebilgeciğim.
bu gece rüyuamda düşen bebeğimin boyutunda ama nefes alabilen ve çok tatlı bir bebiş gördüm.
sarı saçları,tombalak bir yüzü vardı.poşetin içine sarmışlar.iğne yapılacakmış.
anneme anne bebiş nefes almakta zorlanıyor.cocuğu poşetten çıkaralım diyorum.
çıkarıyoruz.o kadar tatlı bişey ki nefes alıp verirsen sanki dünyalar benim oluyor.
hemde karnımda da bebiş varmış.cinsiyetine bakıyorum.erkek!

Allah hayra yazsın.inş. bu ay hamiş kalırız.benim pek ümidim yok ama kendimi ümitsizliğe vermiyorum.
benim de Allah nasip ederse sağlıklı bir çocuğum olacak.ben buna inanıyorum.

Son düzenleme:
:nazar:Maşallah Listesi:nazar: (Kasım Ayı Dua Liste'sinde yer alıp hamile olduğunu öğrenen sevgili anne adaylarımız)
1. goks3l:nazar:
2. winx perisi:nazar:
3. serap bilbey:nazar:
4. senemcim:nazar:
5. orlistat:nazar:
6. melisa87:nazar:
7. teacher60:nazar:
8. Oyaz_08:nazar:
9. elfy:nazar:
10. naciye00:nazar:
11. melisax:nazar:
12. tavas:nazar:
13. aysag:nazar:

Aralık Ayı Dua Listesi

1. arzum66 - 1 Aralık
2. sudecan2 - 6 Aralık - İnşallah en hayırlı zamanda çift çizgiyi görecek!:KK70:
3. mevr - 7 Aralık
4. hstc - 8 Aralık
5. beteray - 10 Aralık
6. alle - 10Aralık
7. golge_cicegi - 10 Aralık
8. exporter - 13 Aralık
9. _ebru32 - 14 Aralık
10. cenova - 14 Aralık
11. gamzemir - 15 Aralık
12. zehra2509 - 15 Aralık
13. minikyaramaz - 16 Aralık
14. soulfly_eu - 18 Aralık
15. SevdeBilge - 20 Aralık
16. sirine - 20 Aralık
17. bananickkalmamis - 26 Aralık
18. landarch - 28 Aralık
19. brsnugur - 29 Aralık
20. kadergonul - 30 Aralık

Bismillahirrahmanirrahim

Allah'ım Sana şükürler olsun Kasım ayında bir dua listesi oluşturmaya başladık ve Sana yalvardık, Senden, bizlere annelik duygusunu tattırmanı diledik ve çok şükür ki bu ayda 13 arkadaşımıza bu güzel nimeti lütfettin. Sana hamd olsun ya Rabb. Dileriz ki hamile arkadaşlarımız hayırlısıyla bebeklerini kucaklarına alırlar. Onları hayırlı birer anne-baba yap ve evlatlarını da önce Sana layık bir kul, sonra onlara layık evlat eyle.

Allah'ım Sana Varis isminin hatrına yalvarıyoruz ki bizlere hayırlı evlatlar ver. Bizleri de anne olmakla şereflendir. En hayırlı zamanda hepimizin bu duyguyu tatmasını nasip et. Hz. Zekeriyya'nın duasını kabul ettiğin gibi bizim de dualarımızı kabul buyur ve bizleri evlatsız bırakma, Sen varislerin en hayırlısısın ya Varis. Ya Musavvir, Ya Bari, Ya Halık... Bütün güzel isimlerinin hatrına bizlere hayırlı evlatlar nasip eyle. Adını Aralık Ayı Dua Listesine yazdıran herkese, en yakın ve en hayırlı zamanda anne olmayı nasip et. Dualarımızı kabul et. Amin.

Sudecan bence adetliyken doktora git. Benim doktorum son 3-4 kontrolumu hep adetimin 3-4.günlerinde yaptı. Bir arkadaşımı da adetliyken çağırdı. Hormon testleri vs. için. Bence doktora gitmek istiyorsan adetinin 4.günü filan git. İnşallah hayırlısı olur hakkında. 3 ay çok erken. Sağlıklı bir çiftin ilk 6 ayda gebelik görmesi %25 filan. Bu normal bir durum. Panik yapma bence. İnsan umut bağlıyor ve üzülüyor adet olunca. Ama mantıklı da olmak zorundayız. 1 yıl içinde hamile kalmazsak bile doktorlar sağlıklı sayıyorlar. İlk 18 ayda %90 isteyenler gebe kalıyor. Yani hemen olmuyor. Biraz sabır ve biraz dua...

beteray bence erken yaptırmışsın testi. Adet günün geçerse tekrar yaptır bence. Ama tabi sen bilirsin. İnşallah hakkında hayırlısı olur canım...

X