Kasım ayı gebelik planlayanlar sohbet edelim 💐

Hayal kırıklığına uğramak istemiyorum o yüzden bekleyeceğim. :) Bir de benim hep düzenli reglim olurdu ama ilk defa geçen ay 5 gün gecikti acaba hamile miyim diye düşündüm hatta :) Sonrasında doktor ile görüştüm ve 1 hafta kadar gecikme olduktan sonra gebelik düşünmenin daha sağlıklı olacağını söyledi. Dayanabilir miyim bilmiyorum ama 1 hafta kadar gecikme olursa test yapmayı düşünüyorum :))))

Bence ona hiç girmeyin ilk düşündüğümde gün aşırı test yapıyordum bağımlılık yapmıştı :):)

1 hafta beklemek tabiki daha iyi geç döllenme falan olursa diye. Geçen ay geç yumurtlamışsındır reglin ondan gecikir. Aslında düzenli sandığımız döngülerimiz yılda 2 3 defa gecikiyor veya erken oluyor. Bende yıllardır takvim kullanıyorum ama gebelik düşününce baktım geçmiş aylara 2 3 ay önce 7 gün geciktim hamileyim sandım meğer geç yumurtlamışım. Ovulasyon testinde çatlama gördüğün günün üzerine 14 gün sayarsan o regl günü oluyor

Bence ona hiç girmeyin ilk düşündüğümde gün aşırı test yapıyordum bağımlılık yapmıştı :):)
Regl tarihim 28 Ekim gözüküyor, 1 kasıma kadar olmazsam yaparım o tarihte diye düşünüyorum. :) Öbür türlü devamlı test yaparsam psikolojik açıdan yorar diye düşünüyorum

o zaman şu anda 28 29 Ekim civarını beklemedeyim :) :) bu arada o gecikme veya erken olma durumu bende de oluyor evet. Mart ayında senelik kontrol amaçlı doktora gitmiştim, normal olduğunu söylemişti onun. Bir de 35 yaş altı olanların 1 yıl, 35 yaş üstü olanların 6 ay denemeden sonra çocukları olmazsa gelebileceğimizi söyledi. Belki bilginiz vardır ama yine de söylemek istedim. :)

Ewet canım ben 31 yaşındayım olursa ilk çocuk olacak Rabbim sağlıklı evlat nasip etsin hepimize. 2 defa gittim 1 yıl olmadan bişey yapmaya gerek yok dediler sadece hormon baktılar amh testi falan yapıldı biraz rahatladım ama gebe kalmadım işte hala

Canım bende hormon baktırmak için gitmiştim banada vermişlerdi. Diyelim gebe kalmadım aralık gibi arasam randevu verirler mi hala elimdeki kağıt ile
Tabiki adet olman yeterli. Adetin 1. Gunu ara ben 2 3 aydir ariyorum randevu aliyorum adetim devam etmedigi icin iptal ediyorum. Suan adetim devam ediyo kac aydir ilk defa agrim var buna şükrediyorum adet olamamakta cok kötü insallah devam eder adetim

Amin canım amin inşallah :) :) ben de gittiğimde detaylı ultrason ve smear testi yaptılar. Allaha şükür yumurtalıklarım, rahim kanalı tertemiz dedi. Smear testimde de bir şey çıkmadı. Eğer 1 yılın sonunda olmazsa gelirsin diğer değerlerine bakarız dedi, nasip artık bu 2. ay :)

Esiniz gitti mi kontrol e. Bu arada annem aradi kuzenim 1 bucuk aylik hamileymiş kuzenim bana demedi. Konustugumuzda ,annesi anneme demis annemden duyum bende. onun adina sevindim ama kendi adima burukluk yaşadım üzüldüm birden inşallah en yakin zamanda bizlerde gebe kalırız.

Evet evet hatta bizim ilk denememizdi ilk seferde olmaz bakmaya bile gerek yok demişti birden yüzüme söyleyince kötü olmuştum

Evet evet hatta bizim ilk denememizdi ilk seferde olmaz bakmaya bile gerek yok demişti birden yüzüme söyleyince kötü olmuştum
Ne kadar rahatlar Biz bu konuyu çok düşündüğümüz için hemen olsun istiyoruz ama bir zamanı var işte aslında :)

Hanımlar bu ne anlama geliyor kullananlar bı baksın bu ay ilk kez yapıyorum reglime 15 gün var

Eklentiler

• IMG_20221019_141844.jpg
    259,1 KB · Görüntüleme: 32
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…