KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Kızlar doktor yumrutlama takibini ultsayonla bakıyor dimi sıkışık gitsem ben alttan ultrasyon yaptamiyorum da😒
Normal ultrasonda bakıyor alttan değil artık alttan muayenehane yasak çok mecbur kalınmadikca bakılmıyor, baktırtmayında zaten gebelikte felan istemiyorum deyin

Ben bitene doğum yapmış olmama rağmen muayene olamiuorum hic olmadım bu yaşıma kadar 🙈

Kuzu ben doğum da yaptım ama çatı muayenesinde çok zorlandım kaç kere bakmaya çalıştı kasıyorum elimde değil sonunda dedi ki catin güzel sen bu şekilde normal yapamazsn demişti
Valla iyi mi diyim kötü mü diyim bu durumunuza. Bende istemezdim alttan muayene olmak bide bu çocuk düşüncesiyle sürekli gidiyorum biktim alttan baktırmaktan

Gebelik olmasa da yasak mı alttan muayene. Keşke öyle olsa
Yasak tabikide enfeksiyon sebebi zarar veriliyor.O şekilde baktırmak istemediğini söylediğinde bakmaz..Benim 1 doktor baktı diğerleri hiç bakmadı yumurtalıklarima felan hep normalden bakıldı..Çatlamasına da hem ultrasondan hemde kandan bakıldı. Kistini felan her şeyini normalde de görüyorlar. Hatta gebelik oluşursa düşuk, erken doğum ya da gebelikte sıkıntı yaşayıp yaşayamayacağını bile söylüyorlar yeterki işinin ehli bi doktor bul kendine..

Yasak tabikide enfeksiyon sebebi zarar veriliyor.O şekilde baktırmak istemediğini söylediğinde bakmaz..Benim 1 doktor baktı diğerleri hiç bakmadı yumurtalıklarima felan hep normalden bakıldı..Çatlamasına da hem ultrasondan hemde kandan bakıldı. Kistini felan her şeyini normalde de görüyorlar. Hatta gebelik oluşursa düşuk, erken doğum ya da gebelikte sıkıntı yaşayıp yaşayamayacağını bile söylüyorlar yeterki işinin ehli bi doktor bul kendine..
Daha bulamadım malesef bı tane buldum oda hastaneden ayrılmış. Çikolata kisti var daha iyi ölçüm yapabilmem ifin alttan bakmam gerekiyo diyo yoksa belirtiyorum alttan bakilmak istemediğimi o masaya yatmanin stresi yetiyo insana

Daha bulamadım malesef bı tane buldum oda hastaneden ayrılmış. Çikolata kisti var daha iyi ölçüm yapabilmem ifin alttan bakmam gerekiyo diyo yoksa belirtiyorum alttan bakilmak istemediğimi o masaya yatmanin stresi yetiyo insana
O zaman mecburi durum oluşuyordur ona bişey diyemem gerçekten psikolojisi kötü ama mecburuz işte 😔

Vajinal ultrason yasak değil lütfen yanlış bilgilendirmeyelim. Ayrıca enfeksiyon riski çoğu tıbbi işlemde var. Steril olarak yapılan vajinal muayenede enfeksiyon kapıyoruz diye bir şey olmaz. Sadece hastanın ve doktorun birlikte tercihiyle karından yada vajinal ultrason yapılır.

Vajinal ultrason yasak değil lütfen yanlış bilgilendirmeyelim. Ayrıca enfeksiyon riski çoğu tıbbi işlemde var. Steril olarak yapılan vajinal muayenede enfeksiyon kapıyoruz diye bir şey olmaz. Sadece hastanın ve doktorun birlikte tercihiyle karından yada vajinal ultrason yapılır.
Yanlış bilgilendirmiyorum arkadaşım mecbur kalınmadıkça artık bakılmıyor en son aşamada bakılıyor yasaklanmış..Çoğu doktor artık konuyla ilgili uyarıyor bakan olursa itiraz edin diye..Ekstrem bi durum olursa en son aşamada bakılıyor keyfi olarak hadi alttan bakalim olmadi normalden bakalım diye bişey yok..birlikte tercih diye bişeyde yok zaten bunun için doktor önce senden onay istiyor onay verdikten sonra bakıyor. Sen onay vermedikten sonra kimse seni zorla alttan muayene edemez..Bu arkadaşın farkli durumu var normal ultrasonda sağliklı bir şekilde tespit edemediği icin bakmak durumunda bu olması gereken bişey..ayrıca gebelik durumunda bakildiginda da düşuk yapma ihtimali çok yüksek ozellikle acil çalısanları çok yapıyormuş bunu.

Yanlış bilgilendirmiyorum arkadaşım mecbur kalınmadıkça artık bakılmıyor en son aşamada bakılıyor yasaklanmış..Çoğu doktor artık konuyla ilgili uyarıyor bakan olursa itiraz edin diye..Ekstrem bi durum olursa en son aşamada bakılıyor keyfi olarak hadi alttan bakalim olmadi normalden bakalım diye bişey yok..birlikte tercih diye bişeyde yok zaten bunun için doktor önce senden onay istiyor onay verdikten sonra bakıyor. Sen onay vermedikten sonra kimse seni zorla alttan muayene edemez..Bu arkadaşın farkli durumu var normal ultrasonda sağliklı bir şekilde tespit edemediği icin bakmak durumunda bu olması gereken bişey..ayrıca gebelik durumunda bakildiginda da düşuk yapma ihtimali çok yüksek ozellikle acil çalısanları çok yapıyormuş bunu.
Zaten kimseye zorla vajinal muayene yapmıyorlar ama yasak vs durumu yok bende acilde çalışıyorum bütün işlemleri yasak olup olmayanları biliyorum. Düşük riski varsa zaten doktor tercih etmiyor hasta istemiyorsa da illa yapacağım diye tutturmuyor yok yasak yok enfeksiyon vs. Yanlış bilgi ve yorum iyi geceler.

Normal ultrasonda bakıyor alttan değil artık alttan muayenehane yasak çok mecbur kalınmadikca bakılmıyor, baktırtmayında zaten gebelikte felan istemiyorum deyin
Ay çok sevindim ben buna ya ama geçen sıkıntı yapti gönderdi beni çapa da normal ultrasyonda yapmadı boşuna okadar yol gittimemi yanım 1 saat sıra beklediğime mi yanım bilemedim😒

Ne iş yapıyorsun canım bu saatte iştesin. Benimde çok sancım olur aynı belirtileri bende yaşıyorum adetliyken çikolata kisti yüzünden. Bana en iyi melox fort ağrı kesici iyi geliyo dene istersen diğerleri etkisi geçince gene basliyo ama bu ilaç bidaha ağrı yaptirmiyo. İç gitsin ben her ay içiyorum
Fabrikada çalışıyorum vardiyalı olarak 😇

Günaydın canlarım bugün biraz efkarlıyım eski topiklere bakayım dedim ilk yazdığım topikte hamile kalan arkadaşların bebek alışverişinde oluşunu okudum Allah hayırlıca kucaklarına almayı nasip etsin isyan etmek istemyrm ama çok üzgünüm biz hala hamile kalmak İçin kendimizi parçalıyoruz çok çok üzgünüm 😔😔 Yusra-61 Yusra-61 A R Y A A R Y A Maviesra Maviesra MaviliGizem MaviliGizem

Günaydın canlarım bugün biraz efkarlıyım eski topiklere bakayım dedim ilk yazdığım topikte hamile kalan arkadaşların bebek alışverişinde oluşunu okudum Allah hayırlıca kucaklarına almayı nasip etsin isyan etmek istemyrm ama çok üzgünüm biz hala hamile kalmak İçin kendimizi parçalıyoruz çok çok üzgünüm 😔😔 Yusra-61 Yusra-61 A R Y A A R Y A Maviesra Maviesra MaviliGizem MaviliGizem
Bunun için üzülme canım, çoğu insan aynı durumda. Benim de aynı zamanda hamile kalan arkadaşlarım doğum yaptılar. İnan ki her şeyin doğru bir zamanı var. Bazen keşke dediklerinizi sonra iyi ki deriz. Allah en hayırlı zamanda en hayırlı olanını versin 🙏 umudumuzu kaybetmek, üzülmek yok. Belki de kendini parçalamayı bırakman gerekiyordur. Biraz rahat olmaya çalış. Yaşım 35 olmasına rağmen zaman kaybetmek umrumda değil, tedaviyi bıraktım 2 aydır mesela. Allah'ım nasip edecekse böyle de eder dedim, belki de ısrarcı olmamam gerekiyordur dedim. Her gün yeni umut sıkma canını 🥰

Kızlar şu an işteyim reglimin ilk günü ölüyorum mide bulantısı kasık ağrısı ellerim buz kesti ağrı kesici içmemek için direniyorum ama daha fazla dayanamicam 😭😭😭

İşyerinde bende dayanamaz içerdim ağrı kesici.

İki hafta önce on gün şiddetli başağrısı yüzünden arveles içmek zorunda kaldım. Regle denk geldi. Ama ilacın etkisi geçtikçe regl devam etti. Birkaç gün uzadı süresi. Yumurtlama günüm de şaşmış olabilir hatta. Denk gelmemiştir belki bu ay..

Kızlar doktor yumrutlama takibini ultsayonla bakıyor dimi sıkışık gitsem ben alttan ultrasyon yaptamiyorum da😒

Gebelikteki kontrollerini, doğumu nasıl yapacaksın? :KK48:
Korkacak bir şey yok. Abartma gözünde.

Hamile kalsan çok yeni haftalarda usg de göremezse kese görmek için de bazen alttan muayene ediyor bilgin olsun. Senin isteğine bağlı ama hazırlan bunlara:KK48:

32.haftadan itibaren açılma var mı diye habire çıkıyorsun o masaya :işsiz:

X