KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

doktora sormayacaz da kime sorucaz başka cahil bunlar yaa. bizdede aynı sıkıntı var ama biz bu durumları yaşamamak için düşünmüyoruz diyoruz ailelerimize demedik. eşim ben anneme bende sıkıntı var diye diyim istersen diyor bazen bana çocuk diye baskı yapınca. bende deem boşver ağzı durmaz herkese der diyorum :)
Yok kız konduramiyorki oğluna bende iyiliği için araştırıp çözüm bulmaya çalışıyorum..Yuz kere diyorum tatli indirmeyin aşagiya zararli onun için inadima yapar gibi sekerpare yapmış getirmiş guc olurmuş vitamin olurmus..Bugun aile hekimi sekerle undan uzak durucalkmis dedi dedim diye surat 5 karış oldu sen cok arastiriyosun deyip durdu..Bi evde her hafta serbetli tatli, hamur işi olur mu ya et kültürleri yok haftanin 2 gunu tatli, hamur işi kizartma oğlunu kendin bu hale getirmişsin diyemedim sustum. Bigun patlicam o olacak.. Tatli yemezsek, hamur yemezsek neyden vitamin guc alacaz diyor bide şaka gibi..

Kızlar yaa böyle şeylere hiç takılmam normalde. 1,5 yıldır her şeyi belirti sayıp hayal kırıklığına uğradığım için ama bu sefer garip bişey var. Yumurtlamadan 6 gün geçti. Dünden beri sürekli idrara çıkıyorum, ilk kez gece uykumdan uyandırdı o derece yani.. bi de sürekli kasıklarımda bi huzursuzluk var hafif adet sancısı gibi. Dünden beri hiç geçmedi, çok belirgin bir ağrı sancı değil ama hep huzursuz yani. İdrar yolu enfeksiyonu mu acaba dedim ama yanma, ağrı, koku gibi bişey de yok. Rahme yerleşme sürecinde böyle şeyler yaşanır mı acaba? 🙄
Umutlandirmayayimda ihtimalin var gibi adetini bekle bakalim insallah guzel haberlerini aliriz

Yok kız konduramiyorki oğluna bende iyiliği için araştırıp çözüm bulmaya çalışıyorum..Yuz kere diyorum tatli indirmeyin aşagiya zararli onun için inadima yapar gibi sekerpare yapmış getirmiş guc olurmuş vitamin olurmus..Bugun aile hekimi sekerle undan uzak durucalkmis dedi dedim diye surat 5 karış oldu sen cok arastiriyosun deyip durdu..Bi evde her hafta serbetli tatli, hamur işi olur mu ya et kültürleri yok haftanin 2 gunu tatli, hamur işi kizartma oğlunu kendin bu hale getirmişsin diyemedim sustum. Bigun patlicam o olacak.. Tatli yemezsek, hamur yemezsek neyden vitamin guc alacaz diyor bide şaka gibi..
Bence bunların hepsi aynı . bende eşime annen sürekli hamur işi yapıyor çok yiyorsun o yüzden çok yemek seçiyorsun nerde yayrlı şey var onları yemiyor. çok yemek seçiyor. hep hamur işi nereye kadar. belkide biz de desek oda konduramayacak. bi kere birinin çocuğu olmamasından konu açılmıştı evde . kv dem de sağlık bu olmayabilir ama kadın hemen doktora gidip tedavisine başlamalı dedi. bende nerden biliyorsun sorun kadında mı belki kocasının sağlık sorunu var dedim genelde kadında olur diyor

Sağliķ ocaginda verdim diye sanirim yinede e nabizdan bakarım öğleden sonra..Kayinvalidem canımı sıktı ya bi türlu kabullenemiyorlar oğullarinin durumunu uzerine birde araştırıyorum diye sen niye arastiriyorsun aile hekimine niye soruyosun dallanip budaklandiriyosun diye çıkışıyorlar sanki 7 aleme soruyorum doktorlara soruyorum çözüm bulmaya iyilestirmek icin ne yapabilirim evde onu ogrenmeye çalışıyorum görumcemle ikisi mal mal yükseliyor. Delircem ya

Sen de anlatma hiçbir şey bundan sonra. Ben kendi aileme ablalarıma bile ikinci çocuk için uğraştığımı söylemiyorum. Sonra insanlar sıkıldıkça sarıyor. Seninle başka konu konuşulmaz oluyor.
Hatta hamile kalsam da baya süre sonra haber veririm. İlk gebeliğim düşük oldu herşeye çok erken dahil ettim insanları. Oğluma hamile kalmaya uğraştığımı biliyor ve soruyorlardı. Daralıyor insan..

Ketum olmak iyidir. Bak sen yıpranıyorsun böyle. Neden sana dert olsun? Senin stresten uzak olman lazım. Hiçbir şeye dahil etme onlara dert olsun. Meraklarını giderme..

Ayy bu devirde hala böyle insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor 🙄 oğulları kusursuz olmak zorunda, toz kondurmazlar. Boşver sen de ne anlatıyorsun böyle şeyleri de moralini bozuyorsun? Kendinizle alakalı hiçbir şeyi anlatmayın, bu kadar içinize sokmayın.
Ust katimda oturuyolar mecbur ogreniyolar..Gorumcem muhendis o bile bunlardan daha cahil, tatlıyı o yapip gonderiyomuş..Meyve lerdeki tatliyla beyaz seker arasındaki farki ayirt edemiyolar ya yok yanii

Umutlandirmayayimda ihtimalin var gibi adetini bekle bakalim insallah guzel haberlerini aliriz
Dediğim gibi ben de umutlanmaktan çok korkuyorum ama garip... Daha önceki 2 kaybımda yaşamadım böyle bişey. Olduysa da ilaçların etkisine yormuşumdur. Şimdi ilaç da kullanmadığım için ayırt edebiliyorum. Hayırlısı...

Bence bunların hepsi aynı . bende eşime annen sürekli hamur işi yapıyor çok yiyorsun o yüzden çok yemek seçiyorsun nerde yayrlı şey var onları yemiyor. çok yemek seçiyor. hep hamur işi nereye kadar. belkide biz de desek oda konduramayacak. bi kere birinin çocuğu olmamasından konu açılmıştı evde . kv dem de sağlık bu olmayabilir ama kadın hemen doktora gidip tedavisine başlamalı dedi. bende nerden biliyorsun sorun kadında mı belki kocasının sağlık sorunu var dedim genelde kadında olur diyor
Ayy aynısı ya..1 sene boyunca abimde bişey yoktur, oğlumda bişey yoktur diye diye bende bişey var psikolojisine girdim yapmadığım kürler, çaylar, macunlar kalmadı, gitmediğim doktor kalmadı bide en iyileri hepside aynı şeyi söyledi tek seferde hamile kalırsin çocuk istemiyorsan dikkat et korun diye nerdeee 1 senedir olmuyor acaba diyorum bişeyimi goremediler neyseki en son doktor eşimden test istedide öyle çıktı. Bunu bile kabullenemiyolar 3 ay içinde olur gebelik olmazsa 1 sene bekleyin diyorlar mecbur muyum ben beklemeye zaten 1 sene kayip var yaş olmuş 32..Aşılamanin tup bebegin ne zaman tutacağını nerden bileyim..bi aşilamaya bile 3 ayda hazırlaniyor vucut

HAYIRLI SONUÇLAR ALRIIZ İNŞALLAH. BENİM OLURSA İLK OLACAK . 2. İÇİN ÇOK BEKLEDİNİZ Mİ SİZ
15 aylık bebeğim şu anda canım. Bu ay ilk denememiz. Ama tutar mı bilmiyorum çünkü hala emiyor.
Kızlar ovulasyon yapmak istemiyorum çok heyecanlanıyorum. Regl bitiminden sonra 2 günde bir ilişkiye girilse tutar mı acaba ?
En doğrusu o zaten illaki denk geliyor canım
Kızlar yaa böyle şeylere hiç takılmam normalde. 1,5 yıldır her şeyi belirti sayıp hayal kırıklığına uğradığım için ama bu sefer garip bişey var. Yumurtlamadan 6 gün geçti. Dünden beri sürekli idrara çıkıyorum, ilk kez gece uykumdan uyandırdı o derece yani.. bi de sürekli kasıklarımda bi huzursuzluk var hafif adet sancısı gibi. Dünden beri hiç geçmedi, çok belirgin bir ağrı sancı değil ama hep huzursuz yani. İdrar yolu enfeksiyonu mu acaba dedim ama yanma, ağrı, koku gibi bişey de yok. Rahme yerleşme sürecinde böyle şeyler yaşanır mı acaba?
Canım yaşanıyor ya herkes de farklı oluyor hatta her gebelik de farklı oluyormuş. Benim ilkinde baya belirtim olmuştu yumurtlamadan 4-5 gün sonra başlamıştı.
Sağliķ ocaginda verdim diye sanirim yinede e nabizdan bakarım öğleden sonra..Kayinvalidem canımı sıktı ya bi türlu kabullenemiyorlar oğullarinin durumunu uzerine birde araştırıyorum diye sen niye arastiriyorsun aile hekimine niye soruyosun dallanip budaklandiriyosun diye çıkışıyorlar sanki 7 aleme soruyorum doktorlara soruyorum çözüm bulmaya iyilestirmek icin ne yapabilirim evde onu ogrenmeye çalışıyorum görumcemle ikisi mal mal yükseliyor. Delircem ya
Doğru canım sağlık ocağında bir gün sonra çıkıyor. Ne saçma bir düşünce akılları sıra oğullarını kusurulu görüyolar. Öyle bir dönemdeyiz ki zaten beslenmemizden midir nedir istediğimiz gibi olmuyor ki hemen. Yani etrafımda 5 kişiden 2 si uğraşıyorlar. Önce bu bakış açılarını kendileri değişmesi lazım ki başkalarına söyleyebilsinler

Kizlar yetisinnn!!! Bu ay ilkkez ovulasyon testine el atayım dedim onuda ağzıma yüzüme buladtirdim galiba🤭 uygulamaya göre 28'i yumurtlama gözüküyor 3 gün önce başlamıştım yapmaya ilk yaptığımda t çizgisi koyuydu hatta burdan bı arkadaş yarın falan sanırım pik yapar demişti 2 inci gün hafif pembe di bugün ise daha açık rengi.sizce neler oluyor akıl sır erdiremedim.biz bu çocuk yapmayı kızımda nasıl becerebildik acaba😀 sinir stres her ay hamilellik belirtisi üretiyorum yeni yeni.11 sene sonra olunca sanki ilk mis gibi oluyor sanırım tecrübeli arkadaşlarım nolur bı el atın bu duruma acaba ilk 2 saat önce sıvı alımına dikkat etmemiştim oyuzden mi oldu

Sorma şok oldum akıntım zannettim yine akıntım olduğu için lavaboya gidince şok oldum . Artık hiçbirşey yapmamaya karar verdim
ilk gün hepimiz öyle karalar bağlıyoruz sonra toparlanıyoruz bir kaç gün geçsin umut içine düşünce yine başlayacaksın bak gör ama sen 15.gün yuymurtladın diye biliyorum erken geldi bayağı :O

ilk gün hepimiz öyle karalar bağlıyoruz sonra toparlanıyoruz bir kaç gün geçsin umut içine düşünce yine başlayacaksın bak gör ama sen 15.gün yuymurtladın diye biliyorum erken geldi bayağı :O
Zaten benim neyim normal ki yok cidden bu sefer artık hiçbirşeye uğraşmicam olursa olur olmazsa olmaz bende tükendim nasibimiz yok demek ki zorlamaya da gerek yok

15 aylık bebeğim şu anda canım. Bu ay ilk denememiz. Ama tutar mı bilmiyorum çünkü hala emiyor.

En doğrusu o zaten illaki denk geliyor canım

Canım yaşanıyor ya herkes de farklı oluyor hatta her gebelik de farklı oluyormuş. Benim ilkinde baya belirtim olmuştu yumurtlamadan 4-5 gün sonra başlamıştı.

Doğru canım sağlık ocağında bir gün sonra çıkıyor. Ne saçma bir düşünce akılları sıra oğullarını kusurulu görüyolar. Öyle bir dönemdeyiz ki zaten beslenmemizden midir nedir istediğimiz gibi olmuyor ki hemen. Yani etrafımda 5 kişiden 2 si uğraşıyorlar. Önce bu bakış açılarını kendileri değişmesi lazım ki başkalarına söyleyebilsinler
Umarım belirtidir canım yaa sağol 🙏❤️

Zaten benim neyim normal ki yok cidden bu sefer artık hiçbirşeye uğraşmicam olursa olur olmazsa olmaz bende tükendim nasibimiz yok demek ki zorlamaya da gerek yok
kız bunu alenen yazma gülerler bize millet neler neler yapıp da hüsranı görüyor evet üzgünsün şu an ama toparlanman lazım daha ne kadar oluyor ama ona katılıyorum aklımızdan tamamen çıkartmamız lazım o kesin psikoloji bu hayatta her şeydir. bir de biz tevekkül edelim de verip vermemek Allaha kalsın sen sakin ol bu da geçecek elbet gelecek olacak az sabır

Çocuk yapmaya çalışmaktan sıkıldım valla 3 ay denedik 2. Çocuk için olmadı bu ay da olmazsa vitaminler falan doktora gideceğim. Ilk çocukta ne yumurtlama bilirdim ne birşey. Ilk evli olduğumuz zamanlardan mi Kaynaklandı anlamadım. Sanırım daha sık birlikte oluyorduk. Şimdi kizim 4 yasına yaklaştı. Yumurtlama dönemini değerlendirdim bu ay. Bat 5 kasım. Bundan sonra ilişkide olmak artık geç olur değil mi ihtimal kalmamıştır.. eczaneler benim test almaların yuzunden zengin oldular valla. Bu ay da olmazsa ovulasyon seti alacagim.. insanin morali bozuluyor. Millet de sürekli 2. Yap deyip.duruyor sanki olunca yardim edenim olacak. Annem de yok kimsem yok. Kayinvalidem de yan apartmanda ama ne zaman ihtiyacım olsa hep hastadır 😇😇 eğer hamile olursam kimseye bir süre söylemeyeceğim. Zaten sevincimi paylaşacağım kimsem yok. Kizim ve eşimden başka.. umarım Bu ay Allah isteyen herkesin yuzunu güldürür🤲🤲🤲

kız bunu alenen yazma gülerler bize millet neler neler yapıp da hüsranı görüyor evet üzgünsün şu an ama toparlanman lazım daha ne kadar oluyor ama ona katılıyorum aklımızdan tamamen çıkartmamız lazım o kesin psikoloji bu hayatta her şeydir. bir de biz tevekkül edelim de verip vermemek Allaha kalsın sen sakin ol bu da geçecek elbet gelecek olacak az sabır
Çok üzülüyorum artık 🥲

X