KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

2 gün geçtiyse çıkar mutlaka
Hadi bakalım ilk fırsatta
İnsAlalh gzuel haberler verirsin sende canım bu gün çıkar gün geçtiyse

2 gün geçmiş canım cikmasi lazım bence yap hadi insAllah 🤲 güzel haber ver bizede hayırlisi olsun canım hakkında,❤️

20211120_122905.jpg
Çok net bir negatif cıktı 2 gün cekikmem var iliski üzerinden tam 20 gün geçti sanırım ilaclardan ve stresten oldu gecikmem

Fitil kullandım vede antibiyotik idrar yolu enfeksiyonu icin antibiyotigin adı cipro ama fitilinkini hatırlamiyorum
Gecen ay bende kullandım fitil antibiyotik hemde 2 defa bendede gecikme oldu 4 gun kadar 9 gun kadar uzama oldu..ben ilk once Letu yaptı sandım ama değilmiş enfeksiyon kaynakli ilaçlar yapmış

Yok 1 ml deki 25 milyon, verdiği örnek miktarı 4 ml. Toplam 100 milyyon.. Sen yanlış yere bakmışsın :KK70: Hiç zihnini eşinde sorun olduguna dair bulandırma.. Daha önce gebelik olduysa gene olacaktır. Biraz zihninizi rahatlatın..
Ay harbiden hiç anlamıyormuşum ben bu işten:KK70:
En son gittiğimde doktor dedi herşey normal progesteron da 15 çıktığına göre klomen kullanmana gerek yoktu istedin diye tamam dedim dedi. E onlar da kist oldu zaten anlamadım ben👀 eşin sperm testi verdi mi dedi verdi dedim o zaman geriye stres yapmamak kalıyor dedi. Bi hastam tüp bebek öncesi dinlenme evresinde hamile kaldı çünkü tüp bebekle olcak nasılsa diye kafasını rahatlatmıştı dedi. Sende stres çok onu görüyorum dedi. Cidden de bende nisanda eğer adet olursam hsg çekincem demiştim olmadım hamilelik oluştu dış gebelik dendi değerim ilk 80di regle 2 gün kala. 4 gün sonra 240 çıktı 2 gün sonra 290 çıktı hemen iğne yapıldı hani dış mı kimyasal mı pek bilemedik. Sonra hsg çekindim tüpler açık çıktı. Sorun ne anlayamadık 🥴

Kuzu eşinin değerleri güzel görünüyor, sen hsg çektirdin mi?
Dış gebelikten sonra çektirdim kuzu
Açık çıktı tüpler
Dedim dış gebelik neden oldu o zaman
Bazen yalancı tıkanıklıklar olabiliyor dedi doktor
O an için enfeksiyon da olabiliyor dedi
Cidden de öncesinde enfeksiyon yaşamış olabilirim sistit de eklenmişti buna
Allah yaşatmasın kimseye çok zor
İğne oluyorsun beta düşüyor bekliyorsun ağrı çekiyorsun 3-4 ay korunuyorsun vs

Dış gebelikten sonra çektirdim kuzu
Açık çıktı tüpler
Dedim dış gebelik neden oldu o zaman
Bazen yalancı tıkanıklıklar olabiliyor dedi doktor
O an için enfeksiyon da olabiliyor dedi
Cidden de öncesinde enfeksiyon yaşamış olabilirim sistit de eklenmişti buna
Allah yaşatmasın kimseye çok zor
İğne oluyorsun beta düşüyor bekliyorsun ağrı çekiyorsun 3-4 ay korunuyorsun vs
Ah canım benim ❤️ moralini bozma, vardır bir hayır...
Siz deneyeli ne kadar süre olmuştu? Benim 11 ay oldu, eşimin spermiogramı normal çıktı. Bu ay olmazsa eğer doktor hsg ye çağırcam dedi. Biraz korkuyorum

Gecen ay bende kullandım fitil antibiyotik hemde 2 defa bendede gecikme oldu 4 gun kadar 9 gun kadar uzama oldu..ben ilk once Letu yaptı sandım ama değilmiş enfeksiyon kaynakli ilaçlar yapmış
Aynen o zaman bende bi 4 5 gün gecikmeye kendimi hazırlasam iyi olucak

Ay harbiden hiç anlamıyormuşum ben bu işten:KK70:
En son gittiğimde doktor dedi herşey normal progesteron da 15 çıktığına göre klomen kullanmana gerek yoktu istedin diye tamam dedim dedi. E onlar da kist oldu zaten anlamadım ben👀 eşin sperm testi verdi mi dedi verdi dedim o zaman geriye stres yapmamak kalıyor dedi. Bi hastam tüp bebek öncesi dinlenme evresinde hamile kaldı çünkü tüp bebekle olcak nasılsa diye kafasını rahatlatmıştı dedi. Sende stres çok onu görüyorum dedi. Cidden de bende nisanda eğer adet olursam hsg çekincem demiştim olmadım hamilelik oluştu dış gebelik dendi değerim ilk 80di regle 2 gün kala. 4 gün sonra 240 çıktı 2 gün sonra 290 çıktı hemen iğne yapıldı hani dış mı kimyasal mı pek bilemedik. Sonra hsg çekindim tüpler açık çıktı. Sorun ne anlayamadık 🥴
Ben bilemem daha önce gebelik geçirmedim ama dış gebelik geçiren arkadaşların hepsi beta değeri yüksek ama kese görünmediği için sonlandırmıştı. Ya da Anormal yükselip ani düşenlerde... Sende çok dış gebelik demek içinde bi sebep yokmuş gibi. Pıhtılaşma baktırabilirsin istersen.. Kimyasalsa eğer pıhtılaşma kaynaklı olabilir. Önlemini alırsın.. Ama kendini bırakırsan olacaktır. Bende doktorunu haklı buluyorum. Bende geçen ay tüp bebek olacak diye baya salmıştım. Bu ay doktor yumurta var değerlendirin belki gerek kalmaz dediği için gene stresi geri yüklendim. Kaç gündür kötü rüyalar göüryorum... Vücudum artık yeter diyor bence :KK70: Ama bunlard gebelik belirtisiymiş :KK70: Tabiki test negatif o yüzden ben tamamen stres diyorum.

Ah canım benim ❤️ moralini bozma, vardır bir hayır...
Siz deneyeli ne kadar süre olmuştu? Benim 11 ay oldu, eşimin spermiogramı normal çıktı. Bu ay olmazsa eğer doktor hsg ye çağırcam dedi. Biraz korkuyorum
Biz geçen eylülde evlendik kuzum
Ocakta başladık düşünmeye
Nisan sonu gebelik oldu
İğneden sonra 3 ay korunma verildi
Ağustosta hsg çekildim
Eylülde tekrar başladık denemeye
Yani totalde 6 7 aydır deniyoruz nisandaki gebelik ve 4 ay korunma sürecini elersek 🍃
Toplam uğraş 11 aydır bu maraton:)
Hsgden korkma anestezi alabiliyorsan al
Ben anestezi istememiştim doktor kasılma olursa sonuç farklı çıkabilir anestezisiz önermiyorum demişti 10dklık işlem sonrasında azcık lekelenme oldu ağrı olmadı içini ferah tut🌺

Ben bilemem daha önce gebelik geçirmedim ama dış gebelik geçiren arkadaşların hepsi beta değeri yüksek ama kese görünmediği için sonlandırmıştı. Ya da Anormal yükselip ani düşenlerde... Sende çok dış gebelik demek içinde bi sebep yokmuş gibi. Pıhtılaşma baktırabilirsin istersen.. Kimyasalsa eğer pıhtılaşma kaynaklı olabilir. Önlemini alırsın.. Ama kendini bırakırsan olacaktır. Bende doktorunu haklı buluyorum. Bende geçen ay tüp bebek olacak diye baya salmıştım. Bu ay doktor yumurta var değerlendirin belki gerek kalmaz dediği için gene stresi geri yüklendim. Kaç gündür kötü rüyalar göüryorum... Vücudum artık yeter diyor bence :KK70: Ama bunlard gebelik belirtisiymiş :KK70: Tabiki test negatif o yüzden ben tamamen stres diyorum.
Doktor tüpteyse zarar vermesin dedi iğne yapıldı hemen
Acemilik korku hepsi birleşti oldum iğneyi beta da 25 günde sıfırlandı
İğneden sonra 690lara çıktı beta sonra 400e düştü sonra 120lere en son 0.450 çıktı regl olmuştum sonrasında
Pıhtılaşma testi için tıbbi genetiğe mi gitmeliyim acaba? Yoksa hematoloji de bakar mı
Doktor keşke söylemeseydi yumurtayı ya
Değerlendir sen yinede rahim ıslak kalsın falan deseydi 😝
İnsan strese giriyor hemen
Ben zaten sinirli bir insanım stres bol bende
Birinin het hüt demesi bile yetiyor😬

G
Doktor tüpteyse zarar vermesin dedi iğne yapıldı hemen
Acemilik korku hepsi birleşti oldum iğneyi beta da 25 günde sıfırlandı
İğneden sonra 690lara çıktı beta sonra 400e düştü sonra 120lere en son 0.450 çıktı regl olmuştum sonrasında
Pıhtılaşma testi için tıbbi genetiğe mi gitmeliyim acaba? Yoksa hematoloji de bakar mı
Doktor keşke söylemeseydi yumurtayı ya
Değerlendir sen yinede rahim ıslak kalsın falan deseydi 😝
İnsan strese giriyor hemen
Ben zaten sinirli bir insanım stres bol bende
Birinin het hüt demesi bile yetiyor😬
Genetiğe gidip 2 kimyasal gebeliğim var dediğinde bakıyorlarmış..
Bende moleküler çalışıyorum hücre falan.. Başlarda çok hoşuma gitti olmuyor ama sürekli yeni şeyler öğreniyorum canlı laboratuvar gibi vüdudum diyordum ama aylar geçtikçe stres arttı ve hiç olmadı. Benim bu 7.ay aylardır bekleyen var haksızlık olur konuşmam.. Ama bizdeki sebep belli o yüzden direk tüp bebek😊 Ama eşim 2 aydır kür kullanıyor.. Değerler normalleşmiş siz kendi halinizde denemeye devam edin derler diye de çok korkuyorum. Tüp bebekte hazır embryo verecekler diye çok kafam rahat😁

Biz geçen eylülde evlendik kuzum
Ocakta başladık düşünmeye
Nisan sonu gebelik oldu
İğneden sonra 3 ay korunma verildi
Ağustosta hsg çekildim
Eylülde tekrar başladık denemeye
Yani totalde 6 7 aydır deniyoruz nisandaki gebelik ve 4 ay korunma sürecini elersek 🍃
Toplam uğraş 11 aydır bu maraton:)
Hsgden korkma anestezi alabiliyorsan al
Ben anestezi istememiştim doktor kasılma olursa sonuç farklı çıkabilir anestezisiz önermiyorum demişti 10dklık işlem sonrasında azcık lekelenme oldu ağrı olmadı içini ferah tut🌺
Yaaa sen daha yeni evli sayılırsın 🥰 ben 2 yıllık evliyim. Sen hsg ni spermiogramını falan hemen yaptırmışsın. Bizi oyaladılar hep bir sene deneyin diye, en son özelde bi doktor buldum o biraz daha ılımlı yaklaştı sürece

Hadi bakalım ilk fırsatta

Eki Görüntüle 2956017
Çok net bir negatif cıktı 2 gün cekikmem var iliski üzerinden tam 20 gün geçti sanırım ilaclardan ve stresten oldu gecikmem
Canım hayırlısı olsun hakkında stres de etken tabi ilaçlarda etken olsun siz sağlıklı oldukça güzel şeyler olur önemli olan sağlık zaten sağlık olmazsa bunları ne hayal edebilriiz nede bu testi bile yapamayız binada elhamdülillah diyelim hakkında hayırlısı neyse o olsun canım sende tez zamanda tez vakitte güzel heberler verirsin insAllah vakti saati gelmeden olmaz güzel gönlünce olsun insAllah canım 🌼❤️❤️

X