Aile ilişkileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baştan kimsenin evinde kalmayı kabul etmeyecektiniz. Bu bakış açısını gösteriyor.
Eşinizin anne babası, erkek kardeşiyle yaşayacağınıza kendi ailenizle yaşayın yahu kayın sizin giyim, çalışma her sesinize karışıyor ne münasebet. Alakasız bir şekilde kayınpederle, kayınla aynı evde yaşamanız normal ama çalışmanız ayıp kafasındalar. Bunları kabul eden birine ne desek boş. Cocuk için uğraşıyorsunuz her sey güzel gibi.
Cehalete bak gencecik kız kan bağı olmayan kayın ile aynı evde yaşasın günah ayıp değil ama çalışırsa , işte istediği gibi giyinirse çok günah.

İşte bak ne kadar büyük bir sorun haline geldi. Bence kavgasız gurutulsuz konuşmayı dene. Güzel guzel gecelikler giyin evin içinde gezin gitmeyelim biraz keyif yapalım falan de.
Ara sıra bu tarz yorumlar görüyorum ve anlamıyorum. Gerçekten bir gecelikle,süslenme ile çözülebilecek sorunlar mı sizin gözünüzde?

Konu sahibinin eşinin kardeşi kıyafetine,çalışıp çalışmasına müdahale ederken,kendi evinde yaşayamıyorken bu kadar pasif bir eş profili çizen adam bir gecelikle tamam mı olacak?

Siz bu kadar ötelenmiş,yok sayılmış olsaydınız eşiniz hiçbir şekilde yanınızda olmasaydı geceliklerle etkilemeye mi çalışırdınız? Çok acayip.

Aslında annem ve babam arlansalar hani öyle yapıyorsa gelip alalım seni diyorlar ama akrabalar ne der bizim ailede hiç böyle bir şey olmadı. Galiba kötü bir insanım bana böyle bir aile denk geldi
Canım ya olur mu öyle şey kimler neler yaşıyor öyle değil aslında sorun sende değilsin. Yetişme tarzın. Büyüdüğün aile. Bana biraz da eşin intikam alıyor gibi geldi. Ev şartı sunmuşsunuz ya aslında senle evlenmeyi çok istemiş ailende ev isteyince bi olmamış aranız sonra üstünden baya zaman geçmiş almış evi öyle evlenmişsiniz. Birde senin ailenin durumu iyi olduğu için komplekse girmiş.

Ev ev diyordun ne oldu şimdi hesabı adam evlilik değil, intikam peşinde

Ne öğretmenisiniz allah aşkına? Üniversite okuyup böyle taş devrinden kalma düşüncelere sahip olmak büyük başarı. Nerede nasıl okudunuz?
Nasıl bu kadar kötü kalple yazıyorsunuz.
Canım ya olur mu öyle şey kimler neler yaşıyor öyle değil aslında sorun sende değilsin. Yetişme tarzın. Büyüdüğün aile. Bana biraz da eşin intikam alıyor gibi geldi. Ev şartı sunmuşsunuz ya aslında senle evlenmeyi çok istemiş ailende ev isteyince bi olmamış aranız sonra üstünden baya zaman geçmiş almış evi öyle evlenmişsiniz. Birde senin ailenin durumu iyi olduğu için komplekse girmiş.

Ev ev diyordun ne oldu şimdi hesabı adam evlilik değil, intikam peşinde
aslında evet yani bizde kıza ev alınmaz hani abim var ona alındı ama benimde bütün mobilya küçük eşyalara kadar ne varsa ailem bana aldı. Ev almamalarının sebebi de eşim ev aldı diye. Sürekli de benim abimle uğraşıyor işte baban ona ev aldı araba aldı sana da yapsın diye. Ama ben hiç bir zaman ailemden bir şey istemedim. Zaten eşyalarımı her şeyi aldılar daha ne yani. Sürekli şakaya karışık söyle sana da alsınlar falan. Defalarca söyledim hani ben ailemden bir şey istemiyorum canları sağ olsun diye ama inatla 2 aydan bir bu konuyu söyleyip duruyor. Eşimin babası çocukları için bir şey yapmamış ben öyle gördüm yani ne okutmuş ne işle ilgili yardım etmiş çok cimri birisi. Galiba babasının yapmadıklarını benim babam abime yapıyor diye böyle yapıyor anlamış değilim. Hani ilk söyledi ev alamam diye ben asla şart koşmadım bu arada hatta babamla dedi ki yardımlaşıp alalım diye evi. Kendisi kabul etmedi

Siz bu zihniyetle iş hayatına atılmayın, atılırsanızda mümkünse öğretmenlik yapmayın. Ne desek boş konu sahibi hamile kalmaya çalışır bide bu hayata çocuğunuda sefil etmeye getirir. Kocasıda nöbetteyken evde tek bırakmıyodur eve birini alır vs diye. Güvenmediğinden yani. Hamile kalsında görsün esas hapishaneyi.

Nasıl bu kadar kötü kalple yazıyorsunuz.
İşinize gelmeyince kötü kalpli ben oluyorum hep. Neresi kötü, ne öğretmenisiniz nerede okudunuz diye sordum. Çünkü düşünce biçiminiz de yazma becerileriniz de üniversite mezunu birini işaret etmiyor maalesef.

İşinize gelmeyince kötü kalpli ben oluyorum hep. Neresi kötü, ne öğretmenisiniz nerede okudunuz diye sordum. Çünkü düşünce biçiminiz de yazma becerileriniz de üniversite mezunu birini işaret etmiyor maalesef.
bilmeden yargılıyorsunuz ama Türk vatandaşı değilim yazımda hata ola bilir.

bilmeden yargılıyorsunuz ama Türk vatandaşı değilim yazımda hata ola bilir.
Kk’nın %80’i de Türk vatandaşı değil ne hikmetse. Suriye vatandaşı mısınız?

Nerede okudunuz ne öğretmenisiniz? Türk değilseniz öğretmenlik yapma şansınız var mı? Şartlar neler, siz bu şartları sağlıyor musunuz? Mezun olduğunuz okulun ve bölümün denkliği var mı?

Kk’nın %80’i de Türk vatandaşı değil ne hikmetse. Suriye vatandaşı mısınız?

Nerede okudunuz ne öğretmenisiniz? Türk değilseniz öğretmenlik yapma şansınız var mı? Şartlar neler, siz bu şartları sağlıyor musunuz? Mezun olduğunuz okulun ve bölümün denkliği var mı?
Hayır Azerbaycan vatandaşıyım. Türkiye’de de yaşamıyorum.

Merhaba. Kızlar nasıl ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. 14 aylık evliyim şuan çocuğum yok. Eşimle evlenmeden önce bir evi olsun istemiştim yanlış anlaşılmasın öyle yatlar katlar değil 1 odamız olsun kendimizin olsun dedim. Ev aldı bende bütün mobilyası mutfağı en küçük eşyasına kadar aldım evi dizdim. Eşim nöbetli çalıştığı için bazen akşam nöbette olacaktı. O yüzden o işe gideceği zaman ben de kayınbabamın evinde kalacaktım. Evler yakın. Yakın dediysem 20-25 dakikalık yürüme mesafesi arabayla yakın. Evlendiğimiz günlerde sürekli eşim kalk annemlere gidiyoruz falan diyordu ilk önce hiç bir şey söylemedim. Ama sonralar beni eve gitmeme izin vermiyordu gitsek te akşam kalıp sabah erkenden annemlere gidiyoruz diye beni götürüyordu. Eşimin babası da aşırı cimri birisi kendi çocukları karısı bile illalah ediyor. Sürekli evde bir para kavgası dönüyor. Kaynım var aynı yaştayız onla o mesela atletle evin içinde dolaşıyor ben kendi ailemde böyle para kavgaları ya da abimde babamda atletle dolaşma falan görmediğim için ben kabullenemiyorum. Kaynım sürekli işime karışıyor. Öğretmenim aslında diyorum ki çalışayım eşim bir şey demiyordu ama kaynım her şeye burnunu sokuyor çalışma biz sana bakıyoruz falan eşimi de manipüle ediyor sürekli giyimime falan karıştığı da oluyor ki eşim asla giyim konusunda bana hiç bir şey demez. Ev konusunda da kandırıldım yani inanırmısınız mobilya aldım yatak odamda uyuyamadım bile. Eşim de ailesinin yanından çıkmak istemiyor. En çokta kayınbabam yapıyor gitmeyin oturun burada oraya giderseniz doğalgaz elektrik ödeyeceksiniz falan. Eşim çalışıyor bende çalışırsam bizim hiç kimseye ihtiyacımız yok aslında. Bazen bıkıyorum diyorum ki gideyim babamın evine bitsin artık bu işkence sizce ne yapmalıyım ?
Bitsin artık bu çile
Çekemem bile bile
Sen ne soylersın soyle bu hayat gecmez boyle 🤷

Ara sıra bu tarz yorumlar görüyorum ve anlamıyorum. Gerçekten bir gecelikle,süslenme ile çözülebilecek sorunlar mı sizin gözünüzde?

Konu sahibinin eşinin kardeşi kıyafetine,çalışıp çalışmasına müdahale ederken,kendi evinde yaşayamıyorken bu kadar pasif bir eş profili çizen adam bir gecelikle tamam mı olacak?

Siz bu kadar ötelenmiş,yok sayılmış olsaydınız eşiniz hiçbir şekilde yanınızda olmasaydı geceliklerle etkilemeye mi çalışırdınız? Çok acayip.
Boşanmak istemiyor. Kayın çalışma derken ses çıkarmıyor eee ne olacak ? Herkesin hayatı aynı değil ki. Her öneri herkese uymuyor. Konusulmuyor işte kocasiyla , evde kalmak için de bahane lazım. Önce kocasını tavlayıp arkasına alacak ki söz sahibi olabilsin. Erkekler de çok matah bir şey değil gecelikle yola gelen binlerce adam var!

Annem istiyordu evlenmemi sürekli söylüyordu evlen evlen diye

Baba evi kabul etmiyor diye sorunlu bir evlilikte kendine yer bulana ve imkan sağlayana kadar eşiyle cinsel beraberliğe devam etmesi çok çirkin değil mi ? Korun tavsiyesi verilince çıkan anlam bu oluyor da.

Annesi evlen diye tutturuyormuş kabul etmezler dönmesini başlarından atmaya çalışıyorlarmış zaten.

Evet iğrenç ama yapacak bir şey yok. Korun demekten başka çünkü yarın çocuğum var çocuğum için çaresizim dememesi için şuan mevcut durumda yapılması gereken tek tavsiye korunması.

Birleşme diyemeyiz aynı evin içinde imkansız. ( Erkekleri anlatmayayım )

Korunup şartlarını olgunlaştırıp boşanıp kendi hayatını kurmak zorunda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X