Kardeşimin dersleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
şeriatın kestiği parmak acımaz. bırakın, ne hali varsa görsün ebeveynleri ile beraber. siz de artık kendi hayatınıza bakın

o zaman hamileliğinize, bebeğinize, kendinize odaklanın derim nacizane. kardeşe bu kadar yardımcı olmaya çalışmak bana karşıdakinin böyle bir talebi yokken umutsuz geliyor.

Pandemi oldu online sınavlarını ben geçtim yoksa bet kalacaktı. Mezun oldu 2 sene evde oturdu ya sen saglıkcısın zibilyon tane hastane var basvurmadı bile sebebi ise işe almıyorlarmıs öyle oluyormus
Kardeşinizin yerine sınava girmek, kardeşinizle beraber okuyan diğer öğrencilerin de hakkına girmek mi ablalık ? Kendi okumadığı sağlık bölümü diplomasıyla sağlık sektörüne de girmemeli zaten kardeşiniz. Keşke şu hile hurdanız için güzel bir yaptırım olsa. Kardeşinizin diploması iptal edilmeli, siz de ciddi bir ceza almalısınız. Herhangi bir kamu kurumunda iseniz oradan atılma vb gibi ciddi bir yaptırım ancak durdurur siz ve sizin gibileri.

2 sene dersane geçmişi var,olmayınca olmuyor.Herkes ünv okumak zorunda değil.Demekki içinde yok Bir işe girsin çalışsın.İşe gitmem,okumam evde oturacam diyorsa sizin yapacağınız bir şey yok. Hedef koymak, hırs yapmak,amaç için uğraşmak içten gelen bir şey dürte dürte bir yere kadar.....

Kardeşi için bir şey yapmıyor ki. Yaptıklarının hepsi hem kardeşine hem de kök ailesine ve yaşamlarına zarar veren davranışlar. Birisinin evde bağıra çağıra 5 saat ders anlatıp, sürekli kafanıza kakması; "ben şunu yaptım, ben bunu yaptım, ben, ben, bennnn..." deyip durmasının ders çalıştırılan kişiye faydası değil zararı olur ancak.

Aile evinde günde 5 saat zaman geçirmeyi bırakıp, kardeşinin ve kök ailesinin hayatına bu kadar dahil olmayı bırakmalı artık.

İlla birine ders çalıştırmak istiyorsa üstün yeteneklerini eşiyle paylaşabilir. Veya çocuk ve bebek bakımına zihnen hazırlanmak için o alanda okumalar yapabilir.

Çocuk doğunca ofise gitmeyi düşünen konu sahibinin bebeğine bu sırada kim bakacak mesela ? Bebeğine annesinin evinde bakılırsa, kardeşinin özel alanı, sessiz bir ortamda dinlenme ve ders çalışma hakkı da gasp edilmiş olacak.

Kimse bencilliğini özveri olarak göstermeye çalışmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…