kardesimi taniyamiyorum artik...

Kardeşini somuruyorlar ailecek kardeşinin para kaynakları kesilse tekmeyi vururlar.kardeşini somuruyorlar ama artık sizi yani ailenizi somurmelerine izin vermeyin

kızacaksınız bana ama bela bağıra bağıra geliyorum demiş siz de kucak açmışsınız.
iyiliğin, merhametin, adalet duygusunun her zaman hak edene gösterilmesinden yanayım.
ne olur kusuruma bakmayın ama işlerin bu noktaya gelmesi biraz da sizin suçunuz...
ilk olaylarda serpile ve fırsatçı ailesine tekmeyi basacaktınız. kardeşinizi kaybetme korkusundan yapmak istememiş olabilirsiniz ama eninde sonunda gerçeği görecekti.
şimdi ses çıkarmayarak ona iyilik değil kötülük ettiğinizi düşünüyorum.
ama hiçbirşey için geç değil.
sizin yerinizde olsam kardeşimi o hayattan koparabilmek ve yeniden kazanmak için ciddi bir mücadeleye girişirdim.

benim kız kardeşim, yeni nişan attı. damat adayı ile 5-6 yıl önce görüşmeye başlamıştı. ben hiç benimseyemedim. araştırdım soruşturdum şüphelerimde haklı çıktım. uçkur düşkünü bir pislikti ve öyle yalanlar söylüyor kardeşimi öyle suçluyordu ki kızcağız kendinden utanıyordu "ben nasıl böyle düşünürüm?" diye. yaklaşık bir sene kardeşimle konuşmadım. gerçekleri söyledim diye düşman oldu bana. bundan 3 sene önce bir gece annemlerde kaldım. sabaha kadar kardeşimle konuştuk, ağlaştık.
"bu çocuğu hiç gözüm tutmuyor ne olur ayrılmıyorsan da bari gözünü kulağını açık tut" dedim. bana söz verdi. geçen sene emrivaki istemeye geldiler. ben babam biraz uzatır diye düşündüm çünkü biraz araştırsa oğlanın foyası ortaya çıkacaktı. babam verdi gitti kızı, ben şok! neyse, herşeye koşturdum "ben yanılmış olayım, kardeşim mutlu olsun" diye dualar ettim.
daha nişanlanalı bir ay olmuştu. babam bir telefon konuşmalarına şahit olmuş yanlışlıkla, oğlanın sesi telefondan koridora geliyormuş, kız ağlıyor o pislik konuşturmadan habire azarlıyor. babamın nevri döndü, evde kıyametler koptu, "ayrılacaksın bu herif sana değer vermiyor" diye...

ben yine ortalık yatıştırıcısı, kardeşimle ayrı konuşuyorum babamla ayrı. bu arada babam araştırmaya kurcalamaya başlıyor oğlanın pislikleri tek tek dökülüyor. babam özellikle kardeşime söylemiyor ki, iftira ettiğini düşünüp daha fazla bağlanmasın.
babama "ne olur üstüne gitme kendi görsün, senin lafınla ayrılırsa ömür boyu seni suçlar"
kardeşime" babam dedi diye ayrılma, kendin gör aç gözünü, bu adam bugüne kadar ne dese çıktı, tecrübesine güven. ama ayrılacaksan %100 kendi kararınla ayrıl" diyorum.
o kız bir yıl nişanlı kaldı 1 yıl yüzü gülmedi.
sonra bir ayrıldılar ki film senaryosu gibi. benim küçük, elbebek gülbebek büyüdü diye çocuk gördüğüm kardeşim hafiye gibi araştırmış nerelerden ne bağlantılar, kaç tane kızla görüşüyormuş aynı zamanda, hepsini ortaya çıkardı.
bunları ispatladığında ilk lafı "ben nasıl babamı ve seni dinlemedim? nasıl bu hataya düştüm?" oldu.
ve hemen kurban kestirdi böyle bir beladan kurtulduğu için...
tabi olay sonrası ailesinin de gerçek yüzünü gördük. Allaha havale ediyorum hepsini...

şimdi düşünüyorum, biz kardeşimi kendi haline bıraksaydık herşeye eyvallah deseydik nasıl bir evliliği olurdu? baba evine ne şekilde dönerdi? Allah korumuş....

yürekten diliyorum inşallah sizin kardeşiniz de hatasından döner, hiçbirşey için geç değil...

Konum epey uzun.bastan soyleyeyim.epey doluyum.Erkek Kardesim benden birkac yas kucuk.2_3 yil bir kiz ile gorustu.
Ailecek sicak ve anac bir yapimiz var.Hemen aramiza aldik o donemler.
Kizda gayet sicak ve ilgiliydi.
Sonra kizin babasi babamdan soz takilmasini rica etti.kizin adi serpil olsun.kardesim henuz 18 yasinda.tamam dedi babam.soz takildi.
Yil o zamanlar 2008.ablam nisanlaniyor...
Kalabalik neredeyse 80 kisi var evde.yemekler geldi.ben kuzenlerim abimin asi olan yengem yemek servisi ve icecek dagitiyoruz.serpilde evde ama nisan boyunca odadan cikmadi.kendi kendine oturdu.
Sonra birden odadan cikti(yemek servisleri bitmisti)
Ben: aa serpil ask olsun hic yanimiza gelmedin( tamamen neden tek tabanca takiliyorsundu niyetim )
Serpil: ben gelin olmadim ki is yapayim.
Ben: gelin oluncada is beklemez kimse senden.insanlik boyle zamanlarda belli oluyor dedim.sustum.yinede gunu kus bitimedik.
Yil 2009..kardesim serpilden ayrildi.

Serpil haril haril annemi ariyor.beni ariyor.sabahlara kadar mesaj atiyor lutfen aramuzi yapin diye.o donemler ogrenciyim.abartmiyorum mesaj atmaktan parmaklarimin agridigini bilirim.
Sonra baristilar.mesajlarda aramalarda kesildi.yil 2010.hep birlikte yazliktayiz.serpil afralar tafralar kendi kendine.tuhaf garip.sadece kardesime yani sozlusune ilgili.
Hic bir zaman onemsemedim ben serpili.yani hep cocuk gordum.hayatimda gordugum en garip kisilik.
Sizi temin ederim.ne annemden ne babamdan en ufak bir laf soz yok.
Olay yok kavga yok.gorumcelik yapmak da bana gore degil.
Babam kardesime araba aldi 30 bin tl lik.kardesim abimin yaninda ise basladi.hersey guzel gidiyor.
Serpilin babasinin cimriligi dillere destandir.uzun uzun yazmayacagim.15 bin birikmisi var.bu parayi erkek kardesime veriyor bankaya yatir faiz islesin ben anlamam diyor.
Kardesim ise ah benim akillim.en yakin arkadasi bunu kandiriyor.bu parayi kullanacagim.1 yil icinde iki kat olarak verecegim diye.aliyor kayiplara karisiyor.
Kardesim caresiz elmahkum.arabayi satiyoruz.15 bini babaya geri verecegiz oda ne
Ben anlamam aradan 6 ay gecti.30 bin olarak geri isterim.
Rezillik cikmasin diye veriliyor o para!
Annesi arar: her geldiginizde bir cumhuriyet getirin.bizde boyledir diyor.annem ise cumhuriyet degil ama ceyrek goturuyor her gittiginde.yaninda bir yigin kiyafet hediye.
Yaslar kucuk oldugu icin 5 yil nisanli kaldilar.5 yil boyunca boyle devam etti.
Siz hic mihirde 5 trilyon para isteyeni gordunuzmu.biz gorduk.
Biz zengin degiliz.bir binamiz var.babam felc hastasi.kira gelirleriyle gecinirler.abim evli.ticaretle ugrasir.o iyi kazanir ama.diger kardesimde avukat.
Herhalde o mihiri bizim yapmamizi beklediler ki kardesimin dogru duzgun isi bile yok.
Dugun hazirliginda karsi tarafin bilezik istekleri ev istekleri hic bitmedi.
Serpil geldi.sifir ceyiz.ne nevresim ne bisey.
Annesinin savunmasi "bizde herseyi erkek yapar,ceyiz yok bizde"
Dugune kalmis 1 hafta.kardesim tum ceyizini babamin kredi kartindan aliyor.tabak tencere ne varsa.
Evleniyorlar.kredi karti ektresi bir geliyor ki iki kart komple bitmis.diger kartta ie 20 bin tl lik pirlanta taki seti alinmis!!

Ablam oturma grubunu aldi,ben ise kose takimini aldim (o zamanlar calisiyordum)
Abim beyaz esyalari ustlendi.kalani annem 5 bilezik satarak aldi.iste utudur vs.
el birligiyle evlerini ourduk.

Serpilin birde eda adinda bir kiz kardesi var.20 yasinda.lise terk.calismiyor.hayattaki tek derdi eglence makyaj marka kiyafet.tabi cimri bir babanin yaninda mumkun olmuyor bu.eda ev hediyesi olarak tarti almis ablasina.serpil kosarak bana gosterdi" bak yaaaa dusunmus silent tarti almis bana ay canim kardesim" ben soook.
Neydi bu simdi anlam veremedim.e be vicdansiz.tam 10 ay bi yerlerimden ter akti sana aldigim koltuk takimi ve taktigim bilezigin taksidini odeyene kadar.
Bir tesekkur etmedigin gibi birde her laf arasinda "erkek tarafi yapmak zorunda" dedin.
Seni onemsemedigim icin cirkeflik yapmadim.kardesim icin sustum hep.
Cunku kardesimle aram gayet iyi.gerisi bizi hic ilgilendirmiyordu.
Dedim ya hayatimda gordugum en garip insan.
Oyleki kardesim ve serpil evlendi..ve 2 ay sonra benim nisanimda eda ve serpil ne misafirlerimle konustular ne bisey.Tuhaf davrandilar yine.ve esim dayanamadi sordu" bu kiz neden boyle"
Yani etrafa oyle bir izlenim uyandiriyorki.garip anlamlar yukluyor herkes.
Bi ornek.
Nisandayiz caylar bitiyor serpil sadece kardesimin cayini alip yeniliyor.diger bos bardaklari sormuyor bile.insanlarda ayipliyor garipsiyor.

Aslinda yazacak anlatacak cok cok sey var.bu forumda beni bilen bilir.Adalet ve dogruluktan yanayim.durduk yere kimseye bu ithaflarda bulunmam.
Yillarin birikimi var.
Nisanim oldugu gun erkek kardesim serpilden odunc bilezik istiyor bana nisanda takmak mahcup olmamak icin.haberim yok bebim.inanin bilsem engel olurdum.
Aksam kavga kiyamet.bileziklerimi odunc aldin hemen simdi getir.nisan aksami bu rezilligi yasatti bize.
Kardesim mahcup bi sekilde istedi.
Suzden hic beklentim yok.yeni evlisiniz.kendinizi zora sokmayin dedim....(1 gun sonra istesene.benim biseyden haberim yoktu nisan aksamimi zehir etti)

Cok uzadi..simdi 4 yillik evliler.kardesimden eser yok.
Alkol karsiti olan kardesimi alkola alistirmislar.icim parcalaniyor.babam duysa yikilir.
Hergece eda serpil kardesim barlarda sabahliyor.
Kardesim abimin yaninda calisiyor hala.ama kardesim babamin kartlarina yukleniyorda yukleniyir.
Her ya serpil ve ailesiyle 10 gun kadar taril yapilur.yetmez her hafta sonu ailecek gezmelerdeler...kardesim tum bunlari nasil goremiyor.
Evlenirken 1 kurus hayri dokunmayan yetmezmis gibi zorla 15 bin olan parayi 30 bin alarak seni resmen dolandiran, iligimize kadar altin alin diye bizleri kurutan bu ailenin yuzunu nasil goremez.

En kotusu nasil alkol illetine bulasir.
Eda calismiyor.kiyafetine kadar babamin kartiyla aliniyor
Babam cok soyledi dinlemedi.
Cok uzuluyorum.onlarin alkol bar marka kiyafet ve bitmeyen gezmeleri yuzunden ailem cok gecim sikintisi yasiyor..elim kolum baglandi.dusunemez oldum...yazdiklarim a dan z ye gercek.en ufak abarti yok.hatta emin olun eksigi var... Tum gemileri yakma pahasina avazim ciktigi kadar parlayasim var ikisinede

Bana erkek kardesimin ilk hanimini hatirlatti serpil en sonunda kardesimi aldatti ve bosandilar

Babanızın kartını alın,abinizlede konuşun,kazandığı neyse onu versin eline karďeşinizin. Bu hep böyle giderse olan anne/babanıza olur,eldeki avuçtakide gider.
Dur demenin tam zamanı.
Nasıl berbat bir aileye bulaşmışsınız Allah sabır versin.

Iste sehir disinda yasiyorum.olay sicakken karisamiyorum birseye.birde benim kendi sikintilarimda var.sinava hazirlaniyorum.olaylar kaldiracak psikolojide degilim su siralar.birazdan annemle ve diger erkek kardesimle gorusegim.
Aslinda dongu hep ayni.abim bi donem para vermedi.babam abimde destegi kesti.kardesim duzeldi parasiz kalinca ama serpil bekledi.
Sonra kardesim abimdende babamdanda ozur siledi.soz verdi.sonra abimin yanina ise girdi.bize karsida duzeldi.daha kiymet veriyor.
Ama bu bar icli olayini babam ve abim duysabuyuk olay cikar.kardesimde instagramda benim oldugumu bile bile paylasiyir.serpilde oyle..yani benden cekinmiyorlar yada saymiyorlar.
Allaha havale ediyorum.bu aileyi hic ama hic haketmiyorlar
kesin kararlı olup kardeşinizi bu sömürücülerden sizin kurtarmanız lazım.
tamamen işsiz kalmasını tasvip etmiyorum kardeşinizin. ama asgari ücretle çalışsın. avans, borç vs verilmesin. kartlar iptal edilsin. kardeşiniz yine gelip size ağlasa bile, içiniz acısa da onun iyiliği için ev geçindirmenin zorluğunu ve Serpil'in gerçek yüzünü anlaması için asla taviz vermeyin.
bu zamana kadar verdiğiniz tavizler size zarar vermiş, maalesef. bundan sonra kararlı olun lütfen.

Siz cok safsiniz kusura bakmayin daha dogrusu onlar fazla cin onlarin yaninda siz cok ama cok safsiniz.Bence agirliginizi koymadiginiz icin butun bunlar.Keske sesinizi cikartsaydiniz o 5 trilyon mehirde tamam o zaman evlenmesinler falan deseydiniz bunlar olmazdi.Ya da butun esyalari erkek alir dediklerinde bekleseydiniz zaten yaslari genc.

Babaniz kredi kartinin ekstresini dusursun ortada kalsinlarda gunlerini gorsunler,

Ne kadar igrenc seviyesiz insanlar ya.

kızacaksınız bana ama bela bağıra bağıra geliyorum demiş siz de kucak açmışsınız.
iyiliğin, merhametin, adalet duygusunun her zaman hak edene gösterilmesinden yanayım.
ne olur kusuruma bakmayın ama işlerin bu noktaya gelmesi biraz da sizin suçunuz...
ilk olaylarda serpile ve fırsatçı ailesine tekmeyi basacaktınız. kardeşinizi kaybetme korkusundan yapmak istememiş olabilirsiniz ama eninde sonunda gerçeği görecekti.
sizin yerinizde olsam kardeşimi o hayattan koparabilmek ve yeniden kazanmak için ciddi bir mücadeleye girişirdim.

benim kız kardeşim, yeni nişan attı. damat adayı ile 5-6 yıl önce görüşmeye başlamıştı. ben hiç benimseyemedim. araştırdım soruşturdum şüphelerimde haklı çıktım. uçkur düşkünü bir pislikti ve öyle yalanlar söylüyor kardeşimi öyle suçluyordu ki kızcağız kendinden utanıyordu "ben nasıl böyle düşünürüm?" diye. yaklaşık bir sene kardeşimle konuşmadım. gerçekleri söyledim diye düşman oldu bana. bundan 3 sene önce bir gece annemlerde kaldım. sabaha kadar kardeşimle konuştuk, ağlaştık.
"bu çocuğu hiç gözüm tutmuyor ne olur ayrılmıyorsan da bari gözünü kulağını açık tut" dedim. bana söz verdi. geçen sene emrivaki istemeye geldiler. ben babam biraz uzatır diye düşündüm çünkü biraz araştırsa oğlanın foyası ortaya çıkacaktı. babam verdi gitti kızı, ben şok! neyse, herşeye koşturdum "ben yanılmış olayım, kardeşim mutlu olsun" diye dualar ettim.
daha nişanlanalı bir ay olmuştu. babam bir telefon konuşmalarına şahit olmuş yanlışlıkla, oğlanın sesi telefondan koridora geliyormuş, kız ağlıyor o pislik konuşturmadan habire azarlıyor. babamın nevri döndü, evde kıyametler koptu, "ayrılacaksın bu herif sana değer vermiyor" diye...

ben yine ortalık yatıştırıcısı, kardeşimle ayrı konuşuyorum babamla ayrı. bu arada babam araştırmaya kurcalamaya başlıyor oğlanın pislikleri tek tek dökülüyor. babam özellikle kardeşime söylemiyor ki, iftira ettiğini düşünüp daha fazla bağlanmasın.
babama "ne olur üstüne gitme kendi görsün, senin lafınla ayrılırsa ömür boyu seni suçlar"
kardeşime" babam dedi diye ayrılma, kendin gör aç gözünü, bu adam bugüne kadar ne dese çıktı, tecrübesine güven. ama ayrılacaksan %100 kendi kararınla ayrıl" diyorum.
sonra bir ayrıldılar ki film senaryosu gibi. benim küçük, elbebek gülbebek büyüdü diye çocuk gördüğüm kardeşim hafiye gibi araştırmış nerelerden ne bağlantılar, kaç tane kızla görüşüyormuş aynı zamanda, hepsini ortaya çıkardı.
bunları ispatladığında ilk lafı "ben nasıl babamı ve seni dinlemedim? nasıl bu hataya düştüm?" oldu.
tabi olay sonrası ailesinin de gerçek yüzünü gördük. Allaha havale ediyorum hepsini...

şimdi düşünüyorum, biz kardeşimi kendi haline bıraksaydık herşeye eyvallah deseydik nasıl bir evliliği olurdu? baba evine ne şekilde dönerdi? Allah korumuş....

yürekten diliyorum inşallah sizin kardeşiniz de hatasından döner, hiçbirşey için geç değil...
benzeri bizim de başımıza gelmişti. komşumuzun oğlu ile kızkardeşim evlenmek istediler. yıllardır da tanıyoruz, itiraz etmedik. ama bazı şeyler aile içine girene kadar belli olmaz ya hani, sözlendikten sonra komşu oğlunun tam bir öküz olduğunu anladım, sadece ben anladım çünkü ailem ve kızkardeşim sonuna kadar destekliyordu damadı.
kardeşime kıyamadım, açık açık anlattım eksilerini, konuştum. babası da çok hayırsız bir insandı, babasına benziyor, genç yaşında dul kalırsın dedim diye, ailem bana demediğini bırakmadı. elin oğlu yüzünden ailemle aynı evin içinde küs yaşadık bir süre. neyse ki Rabbim bir fırsat çıkardı karşımıza, kardeşimi de ikna etti son yaşadıkları ve sözü attık. kardeşim bana minnettar. inşallah konu sahibinin kardeşi ve ailesi de en kısa zamanda kurtulur.

benzeri bizim de başımıza gelmişti. komşumuzun oğlu ile kızkardeşim evlenmek istediler. yıllardır da tanıyoruz, itiraz etmedik. ama bazı şeyler aile içine girene kadar belli olmaz ya hani, sözlendikten sonra komşu oğlunun tam bir öküz olduğunu anladım, sadece ben anladım çünkü ailem ve kızkardeşim sonuna kadar destekliyordu damadı.
kardeşime kıyamadım, açık açık anlattım eksilerini, konuştum. babası da çok hayırsız bir insandı, babasına benziyor, genç yaşında dul kalırsın dedim diye, ailem bana demediğini bırakmadı. elin oğlu yüzünden ailemle aynı evin içinde küs yaşadık bir süre. neyse ki Rabbim bir fırsat çıkardı karşımıza, kardeşimi de ikna etti son yaşadıkları ve sözü attık. kardeşim bana minnettar. inşallah konu sahibinin kardeşi ve ailesi de en kısa zamanda kurtulur.

Sana ne yapılması gerektiğini yazıyorum. Para muslugu kapanacak, Gelin kenara çekilip adam akıllı ağzının payı verilecek. Başka türlü olmaz kardeşim gelinin ailesi nüfusa alcak demişsin o parasızsa almaz merak etme adam cimriymiş. Hem konuşmazsa konuşmasın anasını babasını insan bu kadar ezdirmez bu ne ya

Sizin gibi ailelere zaten hic kiymet bilmeyen gelinler düser. Imtihan dünyasi iste..
Yani siz ailecek böyleseniz ozaman kardesinin de böyle olmasi ve cogu seyi görmemesi normal..
Iyi niyetinizi suistimal ettirmeyin bence. Ailecek böyle olmaniz cok güzel ama iste kiymet bilene..

Annemle konustum bugun.anlattim paylasimlarini.uzun uzun konustuk.babamiza soylersek buyuk olay cikar dedi.cok zor bi durum iste biraz zamana ihtiyacimiz var.annem serpille konusacagini daha dogrusu uyaracagini soyledi bosver dedim dinlemez...
Kardesimin gozu gonlu kor...bakalim artik zaman gosterecek.tek bisey biliyoru. Firsat kolluyorum bahane bulmak icin..boyle gitmeyecek

Konum epey uzun.bastan soyleyeyim.epey doluyum.Erkek Kardesim benden birkac yas kucuk.2_3 yil bir kiz ile gorustu.
Ailecek sicak ve anac bir yapimiz var.Hemen aramiza aldik o donemler.
Kizda gayet sicak ve ilgiliydi.
Sonra kizin babasi babamdan soz takilmasini rica etti.kizin adi serpil olsun.kardesim henuz 18 yasinda.tamam dedi babam.soz takildi.
Yil o zamanlar 2008.ablam nisanlaniyor...
Kalabalik neredeyse 80 kisi var evde.yemekler geldi.ben kuzenlerim abimin asi olan yengem yemek servisi ve icecek dagitiyoruz.serpilde evde ama nisan boyunca odadan cikmadi.kendi kendine oturdu.
Sonra birden odadan cikti(yemek servisleri bitmisti)
Ben: aa serpil ask olsun hic yanimiza gelmedin( tamamen neden tek tabanca takiliyorsundu niyetim )
Serpil: ben gelin olmadim ki is yapayim.
Ben: gelin oluncada is beklemez kimse senden.insanlik boyle zamanlarda belli oluyor dedim.sustum.yinede gunu kus bitimedik.
Yil 2009..kardesim serpilden ayrildi.

Serpil haril haril annemi ariyor.beni ariyor.sabahlara kadar mesaj atiyor lutfen aramuzi yapin diye.o donemler ogrenciyim.abartmiyorum mesaj atmaktan parmaklarimin agridigini bilirim.
Sonra baristilar.mesajlarda aramalarda kesildi.yil 2010.hep birlikte yazliktayiz.serpil afralar tafralar kendi kendine.tuhaf garip.sadece kardesime yani sozlusune ilgili.
Hic bir zaman onemsemedim ben serpili.yani hep cocuk gordum.hayatimda gordugum en garip kisilik.
Sizi temin ederim.ne annemden ne babamdan en ufak bir laf soz yok.
Olay yok kavga yok.gorumcelik yapmak da bana gore degil.
Babam kardesime araba aldi 30 bin tl lik.kardesim abimin yaninda ise basladi.hersey guzel gidiyor.
Serpilin babasinin cimriligi dillere destandir.uzun uzun yazmayacagim.15 bin birikmisi var.bu parayi erkek kardesime veriyor bankaya yatir faiz islesin ben anlamam diyor.
Kardesim ise ah benim akillim.en yakin arkadasi bunu kandiriyor.bu parayi kullanacagim.1 yil icinde iki kat olarak verecegim diye.aliyor kayiplara karisiyor.
Kardesim caresiz elmahkum.arabayi satiyoruz.15 bini babaya geri verecegiz oda ne
Ben anlamam aradan 6 ay gecti.30 bin olarak geri isterim.
Rezillik cikmasin diye veriliyor o para!
Annesi arar: her geldiginizde bir cumhuriyet getirin.bizde boyledir diyor.annem ise cumhuriyet degil ama ceyrek goturuyor her gittiginde.yaninda bir yigin kiyafet hediye.
Yaslar kucuk oldugu icin 5 yil nisanli kaldilar.5 yil boyunca boyle devam etti.
Siz hic mihirde 5 trilyon para isteyeni gordunuzmu.biz gorduk.
Biz zengin degiliz.bir binamiz var.babam felc hastasi.kira gelirleriyle gecinirler.abim evli.ticaretle ugrasir.o iyi kazanir ama.diger kardesimde avukat.
Herhalde o mihiri bizim yapmamizi beklediler ki kardesimin dogru duzgun isi bile yok.
Dugun hazirliginda karsi tarafin bilezik istekleri ev istekleri hic bitmedi.
Serpil geldi.sifir ceyiz.ne nevresim ne bisey.
Annesinin savunmasi "bizde herseyi erkek yapar,ceyiz yok bizde"
Dugune kalmis 1 hafta.kardesim tum ceyizini babamin kredi kartindan aliyor.tabak tencere ne varsa.
Evleniyorlar.kredi karti ektresi bir geliyor ki iki kart komple bitmis.diger kartta ie 20 bin tl lik pirlanta taki seti alinmis!!

Ablam oturma grubunu aldi,ben ise kose takimini aldim (o zamanlar calisiyordum)
Abim beyaz esyalari ustlendi.kalani annem 5 bilezik satarak aldi.iste utudur vs.
el birligiyle evlerini ourduk.

Serpilin birde eda adinda bir kiz kardesi var.20 yasinda.lise terk.calismiyor.hayattaki tek derdi eglence makyaj marka kiyafet.tabi cimri bir babanin yaninda mumkun olmuyor bu.eda ev hediyesi olarak tarti almis ablasina.serpil kosarak bana gosterdi" bak yaaaa dusunmus silent tarti almis bana ay canim kardesim" ben soook.
Neydi bu simdi anlam veremedim.e be vicdansiz.tam 10 ay bi yerlerimden ter akti sana aldigim koltuk takimi ve taktigim bilezigin taksidini odeyene kadar.
Bir tesekkur etmedigin gibi birde her laf arasinda "erkek tarafi yapmak zorunda" dedin.
Seni onemsemedigim icin cirkeflik yapmadim.kardesim icin sustum hep.
Cunku kardesimle aram gayet iyi.gerisi bizi hic ilgilendirmiyordu.
Dedim ya hayatimda gordugum en garip insan.
Oyleki kardesim ve serpil evlendi..ve 2 ay sonra benim nisanimda eda ve serpil ne misafirlerimle konustular ne bisey.Tuhaf davrandilar yine.ve esim dayanamadi sordu" bu kiz neden boyle"
Yani etrafa oyle bir izlenim uyandiriyorki.garip anlamlar yukluyor herkes.
Bi ornek.
Nisandayiz caylar bitiyor serpil sadece kardesimin cayini alip yeniliyor.diger bos bardaklari sormuyor bile.insanlarda ayipliyor garipsiyor.

Aslinda yazacak anlatacak cok cok sey var.bu forumda beni bilen bilir.Adalet ve dogruluktan yanayim.durduk yere kimseye bu ithaflarda bulunmam.
Yillarin birikimi var.
Nisanim oldugu gun erkek kardesim serpilden odunc bilezik istiyor bana nisanda takmak mahcup olmamak icin.haberim yok bebim.inanin bilsem engel olurdum.
Aksam kavga kiyamet.bileziklerimi odunc aldin hemen simdi getir.nisan aksami bu rezilligi yasatti bize.
Kardesim mahcup bi sekilde istedi.
Suzden hic beklentim yok.yeni evlisiniz.kendinizi zora sokmayin dedim....(1 gun sonra istesene.benim biseyden haberim yoktu nisan aksamimi zehir etti)

Cok uzadi..simdi 4 yillik evliler.kardesimden eser yok.
Alkol karsiti olan kardesimi alkola alistirmislar.icim parcalaniyor.babam duysa yikilir.
Hergece eda serpil kardesim barlarda sabahliyor.
Kardesim abimin yaninda calisiyor hala.ama kardesim babamin kartlarina yukleniyorda yukleniyir.
Her ya serpil ve ailesiyle 10 gun kadar taril yapilur.yetmez her hafta sonu ailecek gezmelerdeler...kardesim tum bunlari nasil goremiyor.
Evlenirken 1 kurus hayri dokunmayan yetmezmis gibi zorla 15 bin olan parayi 30 bin alarak seni resmen dolandiran, iligimize kadar altin alin diye bizleri kurutan bu ailenin yuzunu nasil goremez.

En kotusu nasil alkol illetine bulasir.
Eda calismiyor.kiyafetine kadar babamin kartiyla aliniyor
Babam cok soyledi dinlemedi.
Cok uzuluyorum.onlarin alkol bar marka kiyafet ve bitmeyen gezmeleri yuzunden ailem cok gecim sikintisi yasiyor..elim kolum baglandi.dusunemez oldum...yazdiklarim a dan z ye gercek.en ufak abarti yok.hatta emin olun eksigi var... Tum gemileri yakma pahasina avazim ciktigi kadar parlayasim var ikisinede

mehirden sonrasını okuyamadım ama anladım çok ucuza gitmişim :mad:

Okuduğuma inanamadım. Sonucunu bilmiyorum ama böle bir kız nasıl sevilir bilemiyorum. Canım bence kardeşini o bataktan kurtartın.
Demesi kolay iste olmuyor.gayet mutlu gorunuyorlar.hangi olay hangi sebeple kurtaracagim.ben dillenirsem kotu olacagim.onlar aynen devam...zaman gosterecek bakalim

yaşadığımız olaylar birbirine çok benziyor. iyi ki kardeşiniz hatanın eşiğinden dönmüş, iyi ki diretmişsiniz.
böyle göz göre göre mahvolan hayatları gördükçe çok üzülüyorum. etrafımda bazı örnekler var konu sahibininki gibi ama ömür bitmiş bu saatten sonra rest çekilse ne çekilmese ne...
ama konu sahibinin kardeşi için geç değil, umarım gerçekleri görür.
Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın.

Kartları iptal edip resti çekemiyorsunuz sanırım.O halde belli etmeden kısıntı yapmaya çalışın.
Kartların limitlerini düşürüp her zaman dolu olmalarını sağlayın.Mesela asgarisini ödeyip hemen limit düşürürseniz önlerini kesmiş olursunuz.Alışveriş yaparken yetersiz limitle karşılaşıp sizi ararlar,siz de ödeyemedik biraz sıkıntımız var dersiniz.Böyle derseniz sizi zorlayacak halleri yok,mecburen dikkat edecekler.

Geline kızdım ama hayret de ettim.Burada kocasının ailesi tarafından ezilen çok kızlar okuyoruz.Kocaları hep aileci ve eşlerinin isteklerini hiç saymıyorlar.O kızların çaresizliği karşısında sizin gelinin saltanatına pes doğrusu.
Büyüklerimizin "bazılarınınki altından zaar" dediklerinden:)
Valla oyle.yillardir hayretler icinde yuvarlanip gidiyoruz iste:)
Allah buyuk bakalim

Ah iste babam.kiyamiyor kardesime.kac defa dedi. Biraz zorluk gorsun diye ama kiyamiyirum diyor.muhtac olmasini istemiyorum diyor
O zaman de ki "baba muhtac olmasini istemiyorum diyorsun da o muhtac degil hatta o kadar muhtac degil ki parani ickiye yatiriyor demekki o kadar bol geliyor ki ickiye barlara ve esinin kiz kardesine herseyini alacak kadar rahat" de.Burada bunca sey yazmissin burada konuscagina git babana anlat.Uzak tut onlari ailenden.Bu pis aileyi nasil soktunuz araniza yok her hafta altin getircekmissiniz falan hadi annen saf kuzu kuzu goturmus.Ama sen hic safa benzemiyorsun gayet akillisin nasil boyle bir seye izin verirsin.Tamam karsi taraf cok pislik lanet.Ama sizde onlara boyun egerek herseylerine tamam diyerek onlarin biryerlerini kaldirmissiniz.Sucun en buyugu boyun egen ailenize onlari kabul eden sizde.Daha sonra da kor gozlu kardesinizde.Ben bile burda sinirlendim yani bu kadar enayi yerine konulmaz.Isin en kotusu gercekten enayiymissiniz ailecek kusura bakmayin..

X