kardesimi taniyamiyorum artik...

Allah sabır versn sizde çok şimartmıssınız.öbür gelinlere ne yapıldıysa onada o yapılmalı. Valla biraz avcunuzda tutsaydınız yılmuşlar resmen

Konuyu okurken ben verem oldum. Siz nasıl dayanıyorsunuz ya?
Arkadaşım kardeşinin yaşadığı hayat hayat değil. La hiç mi kimse eline sopayı alıp hepsine temiz bir dayak çekmez? Ne yapıyorsunuz siz demez?
Valla bende öyle kardeş olcak, önce ondan başlar hepsinin güzelce ağzına eder bir de ıslak sopayla döverim.
Oh ellerime sağlık.

Serpil hanım ve ailesinın pıskınlıklerıne diyecek laf yok zaten ama bu kadar taviz verdiğiniz için sizi de hatalı buldum. Kardeşinizi çok seviyorsunuz ve bütün ailenin gözünde hala bir çocuk belli ki. Iyı anne baba olmak varını yoğunu çocuğunun önune koymak, ona kendini kullandırtmak demek değildir. Siz böyle yaptığınız sürece asla sorumluluk sahibi bir yetişkin olamayacak. Zaten sırtını abınıze yaslamıs, hayatı boyunca kendi hayatını kurmak için hiç bir çaba harcamamıs bi de babanızın kredi kartını bu kadar rahat kullanacak yüzü varsa pek de sağlam karakterli bi insan olduğunu düşünmem ben. Siz ailecek böyle zayıf davrandığınız sürece serpıller değişse bile bu hikaye değişmez.

Kardesimi cok seviyorum..onun uzulmesini hic istemem.hala bi yanim mutlu olsunlar diyor.
Rabbim duzeltsin diyorum.malesef yapacak bisey yok.simdilik boyle..annemle konustum.babama ufaktan citlacak.az harcama yapmasi konusunda.dugum babamda cozuluyor..onlarda ayaklarini yorganlarina gore uzatmayi ogrenecek.
Hayat oyle basit ki serpile gore.ne okumak icin direndi ne hayati boyunca 5 kurus kazandi.hersey onune serildi.altinda son model araba..ev kendisine ait..evlenince herseyi dort dortluk.ceyiz almak icin ugrasmadi bile..onuda kardesime yikti.
Ben ise kiradayim.atanmak icin kirk takla atiyorum.hayatimdan memnunum ama birseylere sahip olmak icin hep emek harcadik.harcamayada devam edecegim.
Ama su var..o boyle biri oldugu icin hic kimse sevmliyor..sevilmiyor deger verilmiyor..evine gitmek bile icimden gelmiyor..su hayatta onemli olan sey insan sevgisi kazanmak.serpile cok uzak kavram boyle seyler.yarin hangi sahneye gidecegini dusunuyor.hayattaki tek kaygisi ve emegi nereye gidecegine karar vermek

Sonuç olarak o kız mutlu, sen ve ailen tanımlayamayacağım bi boyuttasınız. Cidden her geldiğinizde cumhuriyet altını getirin diyen aileye, altınla Gitmek? Nasıl bi akıl tutulması.

Çok özür dilerim ağır konuştuysam ama kardeşimiz, oğlumu seviyorum diye emeğimi, onurumu 1 gram ayaklar altına almam yani. Anlayabileceğim bi aile değilsiniz.

Evet sizin aileniz çok sevecen iyi kalpli insanlar belli ki bu çok net.ama bir insana bu kadar insiyatif gösterilmesini çok yanlış buluyorum ben.benim de var erkek kardeşim aynı şeyi yapsa babamla konuşur fotoğrafları bizzat gösterir bak kartın bunlara harcanıyor ona göre derdim.

Yani sizin babam üzülür diye demiyorum demeniz tuhaf açıkçası çünkü durum hiç masum değil ve böyle giderse de ilerde daha çok üzülecek aileniz.
Bazen sert olmak gerekiyor hayatta bu kadar naif olmak doğru değil diye düşünüyorum.

Evet sizin aileniz çok sevecen iyi kalpli insanlar belli ki bu çok net.ama bir insana bu kadar insiyatif gösterilmesini çok yanlış buluyorum ben.benim de var erkek kardeşim aynı şeyi yapsa babamla konuşur fotoğrafları bizzat gösterir bak kartın bunlara harcanıyor ona göre derdim.

Yani sizin babam üzülür diye demiyorum demeniz tuhaf açıkçası çünkü durum hiç masum değil ve böyle giderse de ilerde daha çok üzülecek aileniz.
Bazen sert olmak gerekiyor hayatta bu kadar naif olmak doğru değil diye düşünüyorum.
Babaniz felc hastasi olsa,10 yillik bir tadaviyle zar zor duzelse,gunde 6 ilacla hayatini surdurse yinede o fotograflari gosterebilirmiydiniz?disardan konusmak cok kolay

Sonuç olarak o kız mutlu, sen ve ailen tanımlayamayacağım bi boyuttasınız. Cidden her geldiğinizde cumhuriyet altını getirin diyen aileye, altınla Gitmek? Nasıl bi akıl tutulması.

Çok özür dilerim ağır konuştuysam ama kardeşimiz, oğlumu seviyorum diye emeğimi, onurumu 1 gram ayaklar altına almam yani. Anlayabileceğim bi aile değilsiniz.
Iste buraya uzunca her detayi yazamiyor insan.tabikide tepki gosterdik.abim kac defa bagirdi tartisti.ablam defalarca tepki gosterdi.babam 3 ay konusmadi..ama baktiki kotuye gidiyor yine kucak acti..
Anlasilabilecek bir aileyiz aslinda.
Kardesim vazgecmiyecefim diyor.o aileyede esinede tapiyor.bu durumda bizimde elimizden cok fazla birsey gelmiyor zamanla anlamasini gormesini dilemekten baska.bir umut duzelmelerini iste

Serpil hanım ve ailesinın pıskınlıklerıne diyecek laf yok zaten ama bu kadar taviz verdiğiniz için sizi de hatalı buldum. Kardeşinizi çok seviyorsunuz ve bütün ailenin gözünde hala bir çocuk belli ki. Iyı anne baba olmak varını yoğunu çocuğunun önune koymak, ona kendini kullandırtmak demek değildir. Siz böyle yaptığınız sürece asla sorumluluk sahibi bir yetişkin olamayacak. Zaten sırtını abınıze yaslamıs, hayatı boyunca kendi hayatını kurmak için hiç bir çaba harcamamıs bi de babanızın kredi kartını bu kadar rahat kullanacak yüzü varsa pek de sağlam karakterli bi insan olduğunu düşünmem ben. Siz ailecek böyle zayıf davrandığınız sürece serpıller değişse bile bu hikaye değişmez.
Cok tepki gosterdik.babam aylarca konusmadi..hala soylenir falan.abim defalarca tartisti sirtini dondu .ama herseferinde kotuye gitti olaylar.kardesim vazgecmedikce olmuyor bazi seyler..ailemin silip atmasi lazim onuda yapmamiyorlar tabi

Konuyu okurken ben verem oldum. Siz nasıl dayanıyorsunuz ya?
Arkadaşım kardeşinin yaşadığı hayat hayat değil. La hiç mi kimse eline sopayı alıp hepsine temiz bir dayak çekmez? Ne yapıyorsunuz siz demez?
Valla bende öyle kardeş olcak, önce ondan başlar hepsinin güzelce ağzına eder bir de ıslak sopayla döverim.
Oh ellerime sağlık.
Yaptik zamaninda.sirtimizida donduk tartismlarda oldu.ama ne olursa olsun vazgecmeyen gormeyen biri varken karsinda o dedigin mumkun olmuyor.
Basima gelmeseydi bu konuya ayni yorumu yapardim.ama bazen bazi seyler olmuyor iste.
Zamana birakiyorsun.kimsenin sebebi olmak istemiyorsun..bir yuvayi mutsuz eden olmak istemiyorsun.
Ha su var.sevgiliyken neden taviz verdik.
Ikiside cok genc ve tecrubesizdi.birde serpil inanilmaz ilgiliydi bize karsi.e evlenince selam vermez boyuta gelince is isten gecti.
Sandiginiz kadar saf degiliz esasen ama bazen yasanacak varsa yasaniyor.asla tahammul edemem dedigin seyleri yasatiyor hayat

İçim şişti valla. Parazit gibi yaşıyorlar maşallah.
Kız baştan ayağa suçlu .
Ama hırsızın hiç suçu yok mu?
Beni suçu kardeşinizde buluyorum
O engellemezse hep böyle sürer gider

Babaniz felc hastasi olsa,10 yillik bir tadaviyle zar zor duzelse,gunde 6 ilacla hayatini surdurse yinede o fotograflari gosterebilirmiydiniz?disardan konusmak cok kolay
İnanın empati kurmaya çalışıyorum ki siz bu sitede en beğendiğim üyelerden birisiniz.
Çok geçmiş olsun babanıza da.evet fotoğraf göstermek acımasızca olabilir ama yine de uygun bir dille anlatabilirsiniz.mesele sadece para değil çünkü kardeşinize bu şekilde iyilik yapılmıyor.babanız bunu anlamalı öncelikle.tamam gezmeyi giyinmeyi vs.çok sevebilirler kimseye zarar vermedikten sonra yaşam tarzları böyledir.
Ama bu insanlar başkalarına zarar veriyor alenen sırf zevkü sefa için.
Bir de kardeşiniz allah korusun alkolden hastalansa evine haciz gelse vs.allah korusun tabi babanız o zaman daha çok üzülmez mi?

İnanın empati kurmaya çalışıyorum ki siz bu sitede en beğendiğim üyelerden birisiniz.
Çok geçmiş olsun babanıza da.evet fotoğraf göstermek acımasızca olabilir ama yine de uygun bir dille anlatabilirsiniz.mesele sadece para değil çünkü kardeşinize bu şekilde iyilik yapılmıyor.babanız bunu anlamalı öncelikle.tamam gezmeyi giyinmeyi vs.çok sevebilirler kimseye zarar vermedikten sonra yaşam tarzları böyledir.
Ama bu insanlar başkalarına zarar veriyor alenen sırf zevkü sefa için.
Bir de kardeşiniz allah korusun alkolden hastalansa evine haciz gelse vs.allah korusun tabi babanız o zaman daha çok üzülmez mi?
Tesekkur ederim.Ama inanin hayatta her sikintima care olan baskalarinada yetisen ben bu olay karsisinda pek bisey yapamiyorum.
Sevgiliyken kucukler tecrubesizler dedik hosgorduk.ailesinin densizliklerini kiza mal etmedik.birde kiz o zamanlar inanilmaz ilgiliydi.nisan ve evlilik olduktan sonra tavrini boyle degistirdi.e haliyle evlendikten sonra mutsuzluklarina sebep olmak istemedik.yapici olmaya sabirli olmaya calistik.yasayacaklarimizin farkinda olsaydik gecmiste daha cok cabalardik.asla tahammul edemem dedigim seyleri yasamak zorunda kalmazdik.

Babam konusuna gelince.annemle gorustum.durumu anlattim.benimle ayni fikirde.fakat farkli yollarla kredileri kesmesi icin ugrasacagini soyleyecek.bu arada ailem kardesim istanbulda.ben sehir disinda yasiyorum evliyim.sinav surecim var.haliyle kafama takacagim gerginliklerde yasamak istemedigim icin boyle uzak kaliyorum simdilik.
Sadece dua ediyorum kotu olmamasi icin.

Ya lutfen parlayin benim icim sıkıldi burda lutfen artik bi dur deyin kardesinizmis abiniz degil daha kolay soylersiniz bazi seyleri kardesini al karsina konus cok gec kalmissin ama al konus yaziktir gunahtir. Annene babana da yazik ne demek eda denen kizin kiyafetleri alinir. Ben abim evlendikten sonra abi gelirken bana bi soda alir misin demeye utanirim artik evli adam evi var ailesi var diye. Ne insanlar var ya allah uzak etsin allah korusun. O kizida paralarim valla nasi dayaniyosun sen

Allahim sen koru boyle gelinlerden... Bi evlilikte ya gelin kotu oluyo ya kaynana. Kendi kizlari bu gorgusuzlukle 5 trilyon ediyo mu acaba? Iste boyle gelinler kiymet goruyo kocadan, bizim gibi annesinin bi seyini eksik etmeyelim diyenler eziliyo. Allahim nolur koru oglumu boyle sirret kadinlardan :KK43:

Sizin durumunuz benim bir akrabama benziyor akrabama amcam diyeyim

Amcamın oğlu evlendi ve amca ile yengem kız tarafının masrafını da yaptı onlar da bizde çeyiz yok dediler vs her şeyi amcam yengem yaptı

Evlerinin kirasını ödüyorlar ve her ay yüksek bir miktar para gönderiyorlar

Kızın ailesi çalışmıyor düğünde de masraf yapmadılar

Şu an kızın kız kardeşleri kuzenimgilin evine yerleşti yani amcamın oğlu eşi ve baldızLarıyla yaşıyor hepsinin tüm masrafını amcam ve yengem çekiyor ayrıca her haftasonu da kızı anne babası da geliyor cümbür cemaat yaşıyorlar

Amcam ile yengem ve kendi kızları ise o eve pek gidemiyor uzak bir şehirde yaşıyorlar çünkü baya uzak (kızın ailesi yakın şehirde)

Bu olanların sebebi amcam yengem ve oğulları, amcam ve yengem biz enayi miyiz demedikçe oğulları ses çıkarmadıkça bu durum düzelmez

Sizin yapacağınız bir şey yok aksine kardeşiniz size tavır alır eğer onunla konuşmaya kalkarsanız

Ailenizin çaktırmadan desteği azaltması lazım

Ben ne bilezik gördüm ne cumhuriyet altını ne takı seti ne de hediye ama eşimin ailesi beni paragöz ilan etmişti vay be biz açlıktan ölsek kayınpeder para göndermez madem geçinemeyecrksiniz evlenmeseydiniz der :)

Bence o bacaksız Serpilin sırrı neyse ogrenin, o sır burdaki tüm kadınların dertlerini çözer. Ailecek ne saf ne iyi niyetliymissiniz ağzım açık kaldı böyle insanlar kaldı mı cidden..

Yalan soyleyeceksiniz cok zor durumdayiz babam ameliyat olcak ilaci pahalı vs baska çözüm yok. Alacaksınız paranın kaynağını ellerinden sonrası zaten pespese gelir birbirlerini yerler aç kalınca.

Iste buraya uzunca her detayi yazamiyor insan.tabikide tepki gosterdik.abim kac defa bagirdi tartisti.ablam defalarca tepki gosterdi.babam 3 ay konusmadi..ama baktiki kotuye gidiyor yine kucak acti..
Anlasilabilecek bir aileyiz aslinda.
Kardesim vazgecmiyecefim diyor.o aileyede esinede tapiyor.bu durumda bizimde elimizden cok fazla birsey gelmiyor zamanla anlamasini gormesini dilemekten baska.bir umut duzelmelerini iste

Zaten burda kimse kardeşi silin, görüşmeyin vs demiyor ki, kardeşin şımarık bi oğlan çocuğu daha belli. Ama elalemin sıpalarına bu kadar para yedirmek, yedirmeye devam etmek anlaşılamayan.

valla arkadaşım araları tam okuyamadım ama resmen içim daraldı.

Erkek kardeşiniz evin en küçüğü olunca sizler tarafından hep desteklenmeye alışmış herhalde. Haliyle bu biraz da sınırlarını bilmemeye dönüşmüş. Anllattığın olaylar ne kadar kötü olsa da bazı basit çözümlerle kesin adımlar atabilirsiniz ailecek.

Mesela babanın kredi kartını onlardan alın. ne alaka onlarda ya.. Ve tüm bunları size yaşatan kardeşin bence hiç bişeyden rahatsız değil gibi. Tamam kardeş candır, kandır ama sırf aradaki bağ kopmasın diye tüm ailenin bu kadar ezilmesi, sömürülmesi yanlış. ben senin yerinde olsam kardeşimle aram bozulmasın derken onun bana ve aileme verdiği değere de bakrdım.. Allah yardımcınız olsun.

Bi de ailede evlenecek başka erkek varsa mümkünse Edayla karşılaşmasınlar.

Ay yeminle içim şişti şiddete karşıyım ama tam dayaklık iki kız kardeş Allah yardımcınız olsun umarım kardeşiniz bir gün gerçekleri görür ve kendine yeni bir yol çizer...

X