Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

Hazırcı ve hazır cevap gelin :)
Ya canım gelinlikçilere gitsin gelin buketi yapsın satsın
Kutu katlasın anahtarlık yapsın
Şuan kaç aylık hamile ? Çok belli değilse yendiyse hamileliği gizleyip işe girebilir markete mağazaya
Kardeşinde geceleri stok sayımı işi yapabilir 50-70 arası para alır ayda 4 kere gitse enaz 200 lira ek gelir olur
Kızın ailesine ulaşın anneniz arasın haber versin onlar belki yola getirirler

işte benım gordugum tek bırsey var suan kımse yardım etmezse belki cıkıs yolu arayıp bıseyler yaparlar, umuyorum ınsallah, yoksa asla herseye bır bahane bulunacak, ki çok seye bulundu da. .
en buyuk korkum ıste belkı de bunu yansıtıyorum gorunuyor, bır cıkar yol bulamazlar da kendıleırne bısey yaparlar korkusu bır anlık cınnet ıle.
ay ıcım sıstı ıste.

6 aylık hamıle. ama 6 aydır bır guzel telefon almadım. hep para ,hep bır atraksıyon.

Benımde annem aynı sızın gıbıydı, dedem erken vefat ettı ve dayılar bızım yanımızda okudu sonra ne mı oldu,suan anneme atılan trıpler, soylenebılen sozler hıcbı teyzeye soylenemıyor, bizlerın hayatına burun sokmalar hıc bır kuzenıme yapılamıyor, zor zamanda yanındalarmı aslaa annemle babam bosanma arefesıne geldı bı donem hepsı annemı arayıp sen hıc utanmıyomusun dıye laflar saydılar..annemın onları dusunmek gorevi yani, teyzemın eslerıne ıs buldu sımdı teyzelerde gormuyor..bu arsızlıklara bır son verın lutfen sınırımden dayılarımdan teyzelerımden cıkarıcam sımdı hıncımı...kendı evlılıgımdede maddı olara degıl ama manevı olarak cok yoruyo benı aılem her sıkıntıyı bılırdım sızın gıbı gurbettede demezlerdı, abıme uzakta canı sıkılmasın dıye anlatılanlar bana anlatılırdı bebegımı kaybetmeme neden oldu uzuntulerı ve artık donum noktasıydı benım ıcın mesafe mesafe mesafe aılenız bıle olsa gerekıyor

bir de son telefonu kapatırken dıyor: abla bu seferde gonder, senden bebege ne altın beklıcem ne kıyafet ne baska bırsey ,yanı o zaman yapacagını sımdı yap.dedi resmen şaka gibi.
mesajımıda aldım, ee zaten yapıcam da yanı tuhafıma gıdıyor artık, oynatıyor ya bızı hadı hayırlısı.

Yok artık ! Nırvanaya ulasmıs bence o gelın, utanmazmı ınsan dıle getırırken...

oyyyy cok uzuldum gercekten, gecmıs olsun basınız sagolsun. ben de cok korkuyorum bundan hadı maddı toparladım, ee ben bu kadar hergun sıkıntı stres ıcınde nasıl saglıklı hamılelık gecırıcem. nasıl guclu gorunuyorum acaba onlara, zerre acıma duygusu yok hıcbırının.
annenıze de uzuldum, sonumun benzer olacagını bıldıgımden dur demek ıstıyorum o yuzden burdan yardım umdum.yarın cemberı kırıcam artık, yoksa ben tukendım artık yaa, an gelıyor mıllet bana atıyor tum negatıflıgı esımle karı koca hayatıma bıle yanısyor.
babamla aramda mesafe olustu zamanla, ama anneme anlatma yeter yalvarıyorum dedıgımde, - ee bende boyle rahatlıyorum kızım dıyor, ben de: iyi rahatladıysan kapatıyorum dıyorum bazen. sonra uzulen yıne aptal ben.
bır de gurbettesın ha demeyle yapabılecegın bırsey de yok.

Korkmayın , kendilerine bir şey yapmazlar. Sadece kendini düşünen insanların genelde kendilerine değil de çevresindeki insanlara zarar verdiği görülür.

Üzülmeyin desek de boş , kardeşiniz üzülüyorsunuz. Ancak artık sizce de silkelenmenin ve kendi hayatınızı yaşamanın zamanı gelmedi mi ?

Anneniz gerekirse evini ayırma yoluna gitmeli artık. Her gün kızım borç kağıdı geldi , haciz gelecek diye size gelecek telefonu mu bekleyerek ömrünüzü tüketeceksiniz ?

Kardeşinize artık söylemeniz gereken çok net değil mi ? Allah kardeşi kardeş yaratmış , kesesini ayrı yaratmış. Borçtan belimizi doğrultamıyoruz , değil size maddi yardımda bulunmak biz ayın sonunu zor getiriyoruz. Benden , bizden bu kadar demeli ve artık ajitasyon telefonlarını gerekirse açmamalısınız.

Umarım en kısa zamanda borçlarınızı bitirir ve bebek hayallerinizi ertelemek zorunda kalmadan ; eşiniz ve bebeğinizle yuvanızda mutlu , sağlıklı , huzurlu günler geçirirsiniz.

Inanın ne hamılelıgınız nede hamıle kalabılme asamanız stres yuzunden tepetaklak oluyor, evet cok guclu sanıyolar sızı o yuzden herkes omzundakı yuku bosaltım rahatlıyor pekı ya sızın omzunuzdakıler işte onlarda 4gozle beklenen bır melegın elınden kayıp gıtmesıne sebe oluyor, anne aynı benım anne o cok deger verıp ugrunda yerı gelıp evlatlarını gormedıgı kardeslerı varya bırısı bıle derdını dınlemıyo, bende gurbetteyım dıye kırılmasın uzulmesın dıye dusunuyordum ama bebegımı kaybetmek gercekten donum noktam oldu baktım yınemı dert anlatıyor bı bahane bulup kapatıyorum telefonu, kızkardesımın her sorunuyla ben ılgılenırdm evlendıkten sonra annemle babam oyle bı bocaladılarkı en ufak bır pruzde sana ıhtıyacı var dıyıp gonderdıler yanıma..ınanın can okadar tatlıkı bısey yapamazlar kendılerıne sapasaglam ınsanlar caresız olsalar anlıcagımda, artık yakın gemılerı lutfen, kötü olcaksınız emınım ama iyi oldugunuz gunlere saysınlar..suan hafıfledım ben ınanın sizde planlarınızı sadece esınızle sızın gıderlerıne gore duzenlemenın rahatlıgını tadın bıraz

amin inş. dedıklerınız cok mantıklı ve haklı.
evlerını ayırdık, şimdi de hıcbırseye yetısemıyorlar, ikisinin çalışma sozunu alarak evı ayırdık ama gel gor kız ısı bırakınca, tek maas sadece kıra ve taksıt ee ben kaldım yıne arada, hem ev ayrılsın dıye herkes bıseyler soyluyor, dayanamadım elımden gelenı yaptım, ee sımdıde ayrılınca yetısemıyoruz olundu resmen. yanı hep heyecan hep ılgı beklıyor herkes gıbı gelıyor artık.
en cok zoruma gıdem sımdı aklıma geldı. eve hacız geldıgınde o toplu parayı gondermeden once hem dugune hazırlanıyorum, hem de dr. kanserden suphenelenmıstı. test falan yapıldı, sonuc beklıyorum ama kendımden gectım resmen. benı arıyorlar hacız geldı bılmem ne, annem dıyor ben olup gıdıcem nasıl feryat fıgan ve dugun ıcın onlara ıhtıyacım var orda, şimdiki aklım olsa hıc yapmazdım memlekette o ayrı tabı.

anne dıyorum ıyı degılım dr.test yaptı sonuc beklıyorum lutfen yormayın cok yoruldum. sanırsınız evden cenaze cıktı. neyse dedım afedersınız lenet olsun zaten o piskolojıyle . neyım var yok gonderdım kapatın borcu dedım. herkes nasıl mutlu bır sure sonra arıyorlar, sen de sonuc beklıyordun ne oldu diye?
dedim: bekliyoruz kanser mıyım degıl mıyım dıye, siz rahatınıza bakın ben ıyıyım dedım kapattım ama oyle bır psıkolojıdeyım ki anlatamam, neyse ki temiz cıktı sonuc.

Musluğu kapat lütfen
Akarları olmazsa akıtmayı öğrenirler
Yapabileceğin Tekşey imkanın varsa kardeşine daha yüksek maaşlı bi iş bulmak
umarım bulurum, bir de bunu deneyım acıkcası hıc aklıma gelmemıstı ona ıs bakmak. ama ınsan korkuyor, en ufak sey uzerıme kalıyor. ya ısınde bı sıkıntı olurda senın yuzunden dıye bana yıkarlarsa sorumlulugu.

Ve sunuda soylıyım basınız sıkıstıgında bukadar fedakarlıgınıza ragmen aılenızden kımse olmayadabılıyor yanınızda ben bebegımı kaybederken annem yanımda degıldı okadar kıymetlıde degılmısım yanı uzulerek soyluyorum, uzaklasmak ıcın memleketıme yanına gıttıgımdede kızım sen de nasılsın demedı hergun onun sıkıntılarını dınledım gerı dondum evıme, ve ensonunda patladımda ben kedı yavrusu bırakıp gelmedım oraya sen kendı dertlerını anlatıyosun bana hala dıye,uzuluyorum ıcım acıyo ama napıyım baska, kendımı korumam lazımdı artık bı sekılde lutfen esınede kendınede cektırme artık bunu, yenıden bebek sahıbı olabılcegımız bıle muallakta suan bızım ne kendı aıleme nede esımın aılesıne bencıllıklerınde solayı cok kırgınım cook.

hıc evlendıgımı anlamadım bılıyor musun? zaten evlendıgım ay annem 3 aylıgına yanıma geldı, fıtık vardı amelıyat gerekıyordu, artık dayanamıyorum dedı anlıyorum saglık olunca tabı akan sular durur ama. 3 ayda kac hasta ıyılesır degıl mı?
sonrasında gelenım gıdenım akrabam hep uzak yerden ve yatıya gelındı , o kadar utandm kı esımden evlendıgını hıc anlamadı, gerı kalan zamanda hep telefonla yettıler. ee ben yıllardrı yalnız yasayan bırıydım, kapımı kımse acmazken ne olduysa evlendıkten sonra cok degerlı oldum anlayamadıgım sekılde. ve gereksız bır samımıyetım olustu akrabalarımla.yıllarca gormedıgım uvey annem bıle 3 ay arayla 2 kere geldı, yada annemle yarısıyordu bılemıyorum tabı.
amma daldan dala atladım bu aksam :)
bebeğinize gercekten ıcım yandı, rabbım sabırlar versın.

Canım benim bebek istiyormuşsunuz onu düşün sadece ismi ne olsun kız mı erkek mi anneye mi benzer babaya mı güzellikleri düşün parayonağa bağlar bunlar seni yoksa

Bulursun sana son ablalığım bu ister adam gibi çalışırsın ister çalışmaz karınla birbirinizi çocukta duvarları yer dersin
Benimde bebek planlarım var borçlarımı bitirip ona hazırlanıcam artık para pul için beni arama hatır sormak için ara de

Kararlı olduğunu yardımının maddi olarak dokunmayacağını bilsinler

Çok geçmiş olsun. Sonuçlarınızın temiz çıkmasına sevindim. Bakın muhtemelen çok duygusal , bir noktadan sonra kardeşinden çok annesine kıyamayan bir kadınsınız. Bu hassasiyetinizi kullanıyorlar. Artık hem annenize hem de kardeşinize rest çekeceksiniz , başka çıkar yol gözükmüyor.

Korkmayın ölmezler açlıktan , sefil de olmazlar. 1-2 kez daha sizi veya eşinizi arayıp duygu sömürüsüyle istediklerini almaya çalışırlar. Bu aşamada yumuşamayın ve kesin bir dille artık 1 kuruş dahi maddi yardımda bulunamayacağınızı belirtin.Ve hatta onlar para dediği an , ah iyi ki söyledin sizin için harcadıklarımızı ödeyemez hale geldik xxxx tl kadar acilen yollayın deyin diye biz de sizi arayacaktık deyin.

Belki sonrasında annenize aratırlar , annenize de aynılarını söyleyin. Anne arada kalma , ancak artık bizden size maddi fayda yok deyin. Aramalar kendiliğinden kesilecektir.

Bu arada söylemeden edemeyeceğim kardeşiniz kendisine yapılan düğünü hak etmiyormuş , hak ettiğinden fazlasını vermişsiniz , şımarmış.

Tüm bu yaşananlara karşı yanınızda dimdik duran bir eşiniz var , ne mutlu size.

sen de benım gıbısın. yenı mı kaybettın bebeğini,yasın kaç?

Hıc bırseye dahıl olmayın bencede artık muhtemelen sızın uzerınıze kalıcak, 25 yasında kardesınız sadece suankı ısınde calısırken daha ıyı bır ıs bak bı taraftanda dıye ogut verın okadar, baba olmak esınızınde kardesınız kadar hakkı degılmı artık esınız ıcın yapın butun fedakarlıgınızı merhametlı bır ınsanla bırlıkte olmak cok buyuk bır sans gercekten.

bak burda cok ama cok katılıyorum, ne zaman bebekle ılgılı bır hayal kursam esımle ınan hersey yalan gelıyor. dusundugumuz ısımler, bizim karısımımız nasıl olur. sonra yıne normale donup suratım dusuyor..ama gercetkten olsa belkı dusmezde artık o suratım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…