Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

ama sakın ama sakın artık yapmayın kanmayın sonunda eşinizi kaybetmeye kadar gider iş çevremize bir bakın burdaki forumlara bakın kaçtane yeni eş böyle borçların altına girer hemde kim için şımarık kötü kalpli bir gelin ve karısının azına bakan basiretsiz karısının erkek kardeşi için valla sonunda hepinize yallah çeker senide boşar bence sen ya çocuk yap yada ev kredisine gir kendine çünkü sen borçlanmazsanız bir yere bunlar seni ne yapar eder sağar inek gibi borçlan benimde borcum var kusura bakma de yada çocuk yap benimde bebiş var masraf var de yani elinde ekstradan para kalmasınki istesende vereme böylece onlarda ya boşanır yada evli kalmayı sorumlulukları öğrenir yoksa kardeşine rn büyük kötülüğü zaten yapmışsın zaten resmen çocuğu asalak yapmışsın fazla iyi niyet her zaman kötülük getirir dinimiz bile kim ne hak ediyorsa hak ettiği kadar der ayrıca ev yada çocuk olayına gir araba alırsan onu ya sattırırlar yada o arabaya el koyarlar benzinine falanda yetişemezsin

suan ınan kımıldayacak durumumuz kalmadı yenı bır borca zaten.ama cocugu daha fazla ertelemeye nıyetım ve takatım de kalmadı artık, daha olup olmayacagını bıle bılmıyorken ,baskaları ıcın erteleme luksum yok daha fazla.tesekkurler,destegınıze...

şimdi babamla konusuyordum, onu aramıs aksam, babama aynen sunu sormus :baba bebek dogunca ne takıcaksın, babam da: ne gerekıyorsa yaparız neden dusunuyorsun demiş.
gelin : ne takıcaksan sımdıden tak deyınce , babam da: müsait değilim suan demiş.
gelin: allah belanızız versin, hiçbir faydanızı gormedım, bebegı gormek yok sıze oglunun yuzunu gormek yok sıze,oluyorum desen bır bardak su yok sıze........
soktayım suan.
arayıp kendımı durduramamaktan korkuyorum, bu ne hadsızlıktır, bu ne terbıyesızlıktır....
kardeşiniz duysa ne der acaba.
:KK57:
kız servet avcısı gibi resmen

bakın bu kkda hamiile haliyle son ayına kadar çalışan hemde bebekte sorunlar olduğu halde canını dişine katıp işe giden üyeler gördüm. bir gün önce işteydi, ertesi gün doğumda.
o kız prenses sanıyor kendini. uykusundan olamazmış diye hamile yim diye işi bırakırken düşünecekti. onun canı canda diğerleriinin ne

maşallah melek gibisiniz.
Sizin yerinizde ve eşinizin yerinde başkası olsa bırakın düğünü böyle tiplerle konuşmalar bile
bence kendi evliliğinize zarar vermeden aranıza mesafe koyun
Bu arada kocanıza helal olsun şahsen benim eşim olsa asla bu kadarına izin vermez.

konu sahıbı kızı ararsanızda bence soyleyecegınız seyler onun ıste uyuyacagım calısamam , elım uyusuyor yapamam dedıkerı seyler olmalı.
bu devırde tırnagı varsa kafasını kendı kasısın

arayabılecegımı, konusursam da sakın kalabılecegımı hıc dusunmuyorum, aramamam faydasına olacak. mesajla restımı cekecegım bırazdan. cunku onlar tarafından arandıgımı dahı gormek ıstemıyorum. ya babam o benım ya ne kadar kotu olursa olsun, kotuysede bıze kotuydu bız bıle hala baba dıyorsak değil mi?

Valla bulmuşlar onlar işin kolayını Ne kadınlar var 7. Ayına kadar çalışan Bence kendileri çözüm bulsunlar artık
ya ben 37. haftaya kadar çalıştım izne ayrıldıktan 10 gün sonra doğum yaptım.. ve ücretli doğum iznim biter bitmez de çalışmaya başladım ki ücretsiz izin alıp hem parasız kalmayım hem de dikkat çekip yarın öbür gün işten atılmayayım diye.. :110:
konu sahibi arkadaşım, asıl haksızlığı onlara yardım etmeye devam ederseniz yapacaksınız.. bu kadarı yeter.. siz fazla bile yapmışsınız.. anlamıyorum nasıl gururuna yediriyor evli barklı çocuk sahibi olacak insanlar sizden para almaya.. hayret ya hayret.. benim de işim işsiz abileri, ablası vs yardım etmeye çalışıyorlar arada bana da vermeye çalışıyorlar ama almıyorum, alamıyorum kendimi kötü hissediyorum, bildiğin yerin dibine giriyorum, bebğim biraz büyüsün gerekirse ikinci işe girerim diye düşünüyorum, insanlardaki rahatlığa bak.. :KK11: arkadaşım sen de evlisin ve çocuk istiyorsun senin de kendine göre sorumlulukların var, bundan sonra kendini, eşini ve doğacak (inşallah) bebeğini düşün onlara vermeyi düşündüğün para olursa bebişin için şimdiden hesap aç ve oraya yatır bebiş adına para biriksin... :KK15:

bakın bu kkda hamiile haliyle son ayına kadar çalışan hemde bebekte sorunlar olduğu halde canını dişine katıp işe giden üyeler gördüm. bir gün önce işteydi, ertesi gün doğumda.
o kız prenses sanıyor kendini. uykusundan olamazmış diye hamile yim diye işi bırakırken düşünecekti. onun canı canda diğerleriinin ne

ben calısmayarak bebek yapıcaktım, eşimle oyle kararlastırmıstık cunku uzun yıllardır cok yorulmustum. ama ısın ıcınden cıkamayınca hamıle oldugumda Allah ızın verırse de son ana kadar calısıcam mecburum bır sorun olmazsa.bu arada uykuya da bayılırım ama mecbur yanı.

maşallah melek gibisiniz.
Sizin yerinizde ve eşinizin yerinde başkası olsa bırakın düğünü böyle tiplerle konuşmalar bile
bence kendi evliliğinize zarar vermeden aranıza mesafe koyun
Bu arada kocanıza helal olsun şahsen benim eşim olsa asla bu kadarına izin vermez.

ne geldıyse ıyı nıyetten geldı derler ya aynen oyle oldu.

ya ben 37. haftaya kadar çalıştım izne ayrıldıktan 10 gün sonra doğum yaptım.. ve ücretli doğum iznim biter bitmez de çalışmaya başladım ki ücretsiz izin alıp hem parasız kalmayım hem de dikkat çekip yarın öbür gün işten atılmayayım diye.. :110:
konu sahibi arkadaşım, asıl haksızlığı onlara yardım etmeye devam ederseniz yapacaksınız.. bu kadarı yeter.. siz fazla bile yapmışsınız.. anlamıyorum nasıl gururuna yediriyor evli barklı çocuk sahibi olacak insanlar sizden para almaya.. hayret ya hayret.. benim de işim işsiz abileri, ablası vs yardım etmeye çalışıyorlar arada bana da vermeye çalışıyorlar ama almıyorum, alamıyorum kendimi kötü hissediyorum, bildiğin yerin dibine giriyorum, bebğim biraz büyüsün gerekirse ikinci işe girerim diye düşünüyorum, insanlardaki rahatlığa bak.. :KK11: arkadaşım sen de evlisin ve çocuk istiyorsun senin de kendine göre sorumlulukların var, bundan sonra kendini, eşini ve doğacak (inşallah) bebeğini düşün onlara vermeyi düşündüğün para olursa bebişin için şimdiden hesap aç ve oraya yatır bebiş adına para biriksin... :KK15:

dogru ben kendı aılemı cok ıhmal ettım, sureklı dusunup kafaya takmaktan haklısınız, daha fazla ertelemeyecegım, belki de bu olanlar benı daha da cesaretlendırdı ozellıkle babamla olanlar.teşekkür ederim.

yorumların tamamını okuyamadım ama size abla ablacığım diyesim geldi.:)
Yani bu kadar sömürülürmü bir insan?Eşiniz yerden göğe kadar haklı bence.1 aylık hamileyken uykuyu çok seviyorum diyip işten çıkmakta neyin nesi? 38.haftama kadar çalıştım.1 hafta sonra doğum yaptım.Biz ölelim o zama.

Bütün hata sizde fazlasıyla alıştırmışsınız rahata. Kardeştir tabi ki zor zamanında yardım edersin etmezsen tuhaf karşılarım fakat onların yaptığı yardım istemek değil düpedüz sizin ve eşinizin iyi niyetini suistimal etmek. Bence sizde durumun ciddiyetinin farkına varın ve özellikle eşinizin iyi niyetini daha fazla kullandırmayın artık. Sizin yardımlarınızla ilerleyen bir evlilik hiç ilerlemesin daha iyi :KK14:

yorumların tamamını okuyamadım ama size abla ablacığım diyesim geldi.:)
Yani bu kadar sömürülürmü bir insan?Eşiniz yerden göğe kadar haklı bence.1 aylık hamileyken uykuyu çok seviyorum diyip işten çıkmakta neyin nesi? 38.haftama kadar çalıştım.1 hafta sonra doğum yaptım.Biz ölelim o zama.

oyy kıyamam, sizin gibi olsaydı ve yetısemeseydı suan basımın tacı ıdı ve tabı bır de cırkınlesmeseydı, benden bu kadar artık. 1 hafta kalaya kadar calısmıssınız ve bır ark.daha yazdı az once valla sızı gorunce yureklenıyorum umarım ben de oyle olurum, bebeklerınız saglıkla buyusun.,

Bütün hata sizde fazlasıyla alıştırmışsınız rahata. Kardeştir tabi ki zor zamanında yardım edersin etmezsen tuhaf karşılarım fakat onların yaptığı yardım istemek değil düpedüz sizin ve eşinizin iyi niyetini suistimal etmek. Bence sizde durumun ciddiyetinin farkına varın ve özellikle eşinizin iyi niyetini daha fazla kullandırmayın artık. Sizin yardımlarınızla ilerleyen bir evlilik hiç ilerlemesin daha iyi :KK14:
di mi nereye kadar ?

X