Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba canım, bu yediklerin galeta ununa bulanıp birde üstüne kızartıldıysa malesef yüksek karbonhidrat içeriyor. ama üzülme ilk başlarda herkes hata yapabilir zamanla neyin ne kadar kb. içerdiğini öğreniyorsun.
daha iyisi haşlanmış, ızgara yapılmış ve fırınlanmış olanlar. çünkü onların kb. değeri 0 oluyor.

ben geldim kizlarrr

tamamladim menümü yazayim:

sabah:

1 yumurta
peynir 1p
yarim dilim kepekli tost ekmegi 8p
1 tavuk salami

=9p

öglen:

dönercide= 1 tabak tavuk dönerli salata = 8p diyelim
icindeki hiyarli yogurt sosu 2p diyelim azdi cünkü

=10p

aksam:

2 kiraz 1p
3 catal un helvasi 4p ??
1 sütlü kahve 1p diyelim
kek hamuru 3 yk 6 puan diyelim
3 yk tavuk suyu corbasi 0p

ehh 30 diyelim iyi iyi

yarin icin cokkkkk heycanliyimmmmmmmm

kızlar benim 2 gün oldu başlayalı ama hiç şeker almadığım için zorlanıyorum yarın tüm öğünlerde karpuz peynir tüketsem ne dersiniz??

aylin iyi gidiyosun. kandiliniz mübarek olsun.dualarimiz kabul olsun.bende de bir kilo gitti.bu diyetle .makarna pilav pizzayi hayatim dan cikardim. spor salonuna gidiyom

yaaa (( o saman ben bugünü saymıyorum ve yiyorum :)) yarına yarışma varmış nasılsa. :) off ya ara öğünlerde ne yiyosunuz peki? çok zorlanıyorum ben aç kalmıyorum doğru ama işte şekersizlik ara öğünde yicek bişi bulamama zorluyo

yok yok yeme daha fazla karbonhidrat alma bence. bie kaç gün geçsin alışırsın merak etme. canın tatlı şeyler istemiycek ve çok acıkmıycaksın. benim listelerimi takip edebilirsen ama ben az tutuyorum karbonhidratımı.
20 25 i geçmiyorum ben hatta bu gün 15 le bitirdim.
ara öğünde çok az meyva yiyebilirsin ben dün 4 kiraz 1 ince dilim karpuz yemiştim.
ya da biraz peynir atıştırabilirsin.
meyvanın üzerine krem şanti koyabilirsin ama sadece 1 kaşık. kb. 1 onun tatlı ihtiyacını karşılar. kaydirigubbakcemile2

sude naz kola ligt ic .seker ihtiyacini karsiliyo.kb sifir.kolay gelsin. benim tansiyonum dusuyo.

Evet canım, bi ara sayfada görüp aklıma gelmişti lahana çorbası diyeti, bu diyeti yapıp ekstradan lahana çorbası içsek diye düşünmüştüm ama hesap kitap yapmadım sonrasında aklımdan silindi gitti. Lahana çorbası diyetini ben yapmıştım bir ara, müthiş kilo verdiriyor bu diyetten daha çok, amma velakin o kadar aç kalıyordum ki canımın normalde hiç çekmediği şeylere bile gözüm düşüyordu. Bu diyet istikrarlılık açısından bana en uygun olanı, o yüzden aylardır zorlanmıyorum hiç. Lahana'yı en fazla beş gün yapmışımdır, o da işkence gibi :)))) Eğer et ve peynir ürünleri yiyebileceksem lahana çorbasını yanında içerim gibime geliyor. Onu ben bi hesaplayayım bakalım ne çıkacak ortaya? Sonucu yazarım sana burdan.

yav bende mi bi tuhaflık var anlamıyom nası 15-25 le günü bitiriyosunuz:)bu arada bugünü yaşanmamış kabul etmek istiyorum.yarım saat başı kapı çaldı açıyom helva cevizli fıstıklı.ooo.en son kapı çaldığın da eşim geldi o da kandil simidi getirmişklavanun için yaşanmadı bugünlmaz:

ayyy canim cektiiiihmmm olsada yesem valla :) aman ye be nolcak sanki bugünü yok say gitsin sabaha kadarrr yeee

SELINTEPE canim ben yarsimaya haftaya katilcam regl oldum bugün ondan $i$dim ben cünki kesinlikle Kb yok hic kilo veremedim diye sasiriyodum demek sismisim ondanmis insallah fisalirim hemencicik :)

yok cnm yinede sabah kadar yemeyim benkaydirigubbakcemile3

Aylin bravo beklediğimden az yemişsin akşam. Kek hamuru'nu anlamadım ama olsun. Pişmeden hamurdan mı kaşıkladın kız yoksa, Allah seni bildiği gibi yapsın e mi? :) Bazı menüler çok şeker yaa, üç nohut, bir sıkım çiğ köfte, 3 çatal un helvası (Venhar'ın kulakları çınlasın bu arada :))) Ama süpersiniz var ya, ben kendime hakim olamam bu kadarcıkla.

Tamam canısı, regl döneminde normal, benim de hertarafım şişer, haftaya izne ayrılabilirim ama siz yine yaparsınız, ondan sonraki hafta iki gurup olacağız inşallah. Senin regl dönemin bitiyo, sen benim guruba gel :)))

selincim hesap 30 civarı demişsin.Hesabı sen yapmışsın teşekkür ederim.Merak ettiğim şey yoğurt miktarına bağlı demişsin. Bir küçük kase yoğurt yedim. Ama yoğurt çok mu riskli oluyor? Birde bu arada ben regl dönemimdeyim zaten 2.günü bitti. Kilomda buda etkili olur mu okadar ki? Bittikten ne kadar sonra tartılırsam normal ölçüyü bulurum. Bende pek etki etmez gibi geliyor regl durumu ama yine verdiğin bilgiye göre tartılayım ben.

biri beni mi andı.aylin sen 3 çatal yemişsin benim ki çatalı bırak 3 kaşığıda geçmiştirkaydirigubbakcemile3

iyi geceler kızlar muhabbetiniz bol olsun :) faydalı sayabileceğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum zaten biliyorsunuz da hatırlatim dedim :))

arada bize neden pirincin,makarnanın,ekmeğin,her türlü unlu mamülün yasak olduğunu sonunda anladım..sizlerle de paylaşayım..dr umuzun açıklaması:
Bu yiyeceklerin ortak özelliği çok kolay sindirilmesi ve kana hızla geçerek kan şekerimizi yükselten yiyecekler olmalarıdır. Kan şekerimiz hızla yükselince bunu engellemek için pankreas çalışır ve insülin salgılar.

Bu yiyecekleri ne kadar çok tüketirsek pankreasımız o kadar yorulur. Bizim esas amacımız da şişmanladığınız zaman yorulmuş pankreası bir süre dinlendirmektir.

Eğer tedavinin başından itibaren bu yiyecekleri yemezseniz pankreasınız dinlenir ve eğer siz diğer yiyecekleri bağırsakların sindirmesini sağlayabilirseniz pankreasınız güçlenir, böylece akşam yediğiniz tatlıyı, vücuda zarar vermeden etkisiz hale getirebilir. Zaten hepimizin tanıdığı ve sinir olduğu çok yiyen hatta tatlı da yiyen ve hiç kilo almayan kişiler vardır. Bunlar pankreası güçlü olan ve kan şekerini kontrol altında tutabilen , tatlı yediğinde onu kandan hızla temizleyebilen ve böylece kilo almayan kişilerdir. Belki siz de zamanında böyleydiniz ama pankreasnızı o kadar çok yordunuz ki sonunda işini göremez hale geldi ve sizin için yeterince çalışamadı. Sonuç ; vücudun enerji dengesini bozdunuz ve kilo aldınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…